Şimdi Ara

KREDI KARTI YILLIK UCRETI GERI ALMA (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
350
Cevap
48
Favori
82.662
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    peki iptal edince aidatı alıyorlar mı yine de?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Toplanın arkadaşlar , size işbank maximum kart hem kart iadesi hem de üstüne puan almayı anlatayım.
    Ekstremizde aidat ücreti görüyoruz.İŞbankı arıyoruz kart ücreti iadesi istiyorum diyoruz,
    Aidat iadeleri için bir bölüme bağlıyorlar , ilgili arkadaşlar direk size teklif sunuyor.
    1. 30 TL Maxipuan yükleyelim bir kaç gün sonra kartınıza tanımlanacak diyorlar.(Aidat ücretim 60 liraydı belki aidatın yarısını teklif ediyor olabilir)
    2.1000 TL 6 aylık geri ödemeli faizsiz para verelim diyorlar.
    Tekini yada ikisini birden seçebiliyorsunuz sanırım.
    Üstte vereceği tekliflerin KOŞULSUZ ve ŞARTSIZ olduğunu belirtiyorlar ve sadece 1 kez yararlanabileceğiniz belirtiliyor.
    Burdaki olay şu , telefondaki kişi o an görüştüğünüz kişi o an aidat iadesi istememenizi ve puan yükleyebileceğini belirtiyor.
    (Ama tekrardan ararım ve aidatımı iade ettirmek isterim hem de puanı alırım diye teyit ettirdim ve sıkıntı olmayacağını belirtti.)
    30 tl puanı kabul ettim bir kaç gün sonra yükleneceği belirtildi ve telefonu kapadım.
    Hemen peşinden tekrardan aynı aidat iade bölümüyle görüşmek için bankayı arıyorsunuz ve tekrardan daha önce hiç konuşmamış gibi aidat iade ettirmek istediğinizi belirtiyorsunuz.
    Telefondaki kişi size yine aynı teklifi sunuyor. maxipuan ve faizsiz kredi seçeneklerini (Teklifleri tekrardan seçemiyorsunuz çünkü bu hakkın bir kere kullanılacağı belirtilmişti önceki telefonda).Siz de herhangi bir teklifi kabul etmeyip ücret iadesi istediğinizi belirtiyorsunuz , aksi takdirde emsal mahkeme kararlarının olduğunu ve tüketici mahkemesine gideceğinizi belirtiyorsunuz , telefondaki banka temsilcisi ise tamam diyip aidat ücretinizi iade ediyor.
    Kredi kartınıza baktığınızda ücretin iade olduğunu görüyorsunuz ve bir kaç gün sonrada 30 tl puanınız hesabınıza yatmış oluyor.
    İyi günlerde kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smhyc -- 25 Ekim 2017; 1:35:49 >

• philosopherx kullanıcısına yanıt
    Akbankta 1000 TL limitli k kartım vardı. Geçen kapatacağım diye aradım kapattılar. Neden olarak da kart ücreti dedim. Hçikş gün sonra aradılar ve 105 TL puan verdiler. 6 ay kapatmamak şartıyla. Muhtemelen sizi de ararlar. Hemen hemen hepsi bu şekilde yapıyor.

• Akbanktan free kartına başvurdum. free kart geldi internet bankacılığı açtığımde axess plantium kartta olduğunu gördüm. sorduğumda yolda dediler. 2 ay kart şubede bekledi ve geldi. Aradım kapatın diye bu kart ücretli dedim. kapatmayın 6 ay dediler. 50 puan verdiler. 6 ay dolmadan 120 lira kart ücreti yansıtmışlar kullanmadığım karta ve iade etmiyorlar.
  • smhyc S kullanıcısına yanıt
    Benden 120 tl kesildi ve iade etmediler. Maximum kampanyalarından puan kazanıyorsunuz zaten o karşılıyor, kesinti yasal dendi.
    Yazdığınız gibi bir teklif almadım. Tekrar arayayım bakalım. Teşekkürler bilgi için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KOMANDO ASTEĞMEN

E-devlet sistemine giriş yapın.
    Sağ üstte arama kısmına Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri Hakem Heyeti yazarsanız çıkıyor.
    Sistem sizi oradan yönlendiriyor zaten.
    Dosya, fotoğraf ekleyebiliyorsunuz. Yerinizden kalkmadan başvurunuzu yapıyorsunuz. E-devlette işe yarar tek hizmet bu sanırsam :)

Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri Hakem Heyeti uygulaması, ücretsiz bir hizmet olup, Heyetin 2017 yılında 2.743 TL’ye kadar müşteri lehine vereceği kararlar, yargı yolu açık olmak üzere banka için bağlayıcıdır.
    Heyete başvuru yapmadan önce, bankaya başvuru yapılması zorunludur. Başvurunuza banka yanıtını mutlaka ekleyiniz. Bankanın yanıt süresi, kartlarla ilgili başvurular için 20 gün, diğer ürün ve hizmetlerle ilgili başvurular için 30 gündür.
    Bankadan yukarıda belirtilen süreler içerisinde yazılı yanıt almanız halinde, bankanın yazılı yanıt tarihinden itibaren yanıt örneği ile birlikte 60 gün içinde başvuru yapmanız gerekmektedir.
    Bankadan yazılı yanıt almamanız halinde ise, bankanın yanıt süresinin bitimini izleyen 60 gün içinde, bankaya başvurduğunuzu gösteren başvuru teyit belgesi ile birlikte, başvuru yapmanız gerekmektedir.
    Başvurunuza, banka yanıtı veya başvuru teyit belgesinin eklenmediği hallerde, eksik belgenin tamamlanması konusunda e-posta adresinize bildirimde bulunulacaktır. Başvurunuz, bu belge tamamlandıktan sonra işleme alınabilecektir. Mevzuata uygun olmadığı belirlenen başvurular reddedilecektir.
    Başvuru yapma ve değerlendirme sürecine ilişkin ayrıntılı bilgiyewww.tbb.org.tr adresinden ya da
    0 850 222 2 822 numaralı çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz.

bir sürü şartı var bununda

• quote:

Orijinalden alıntı: philosopherx

World gold kart 91 tl ekstreye geçirmiş,aradım iade istedim,yüz vermediler,sadece wordpuan borçlanmasına karşılık iade edebiliriz dediler,kabul etmedim,kapatırım diye tehtid ettim ve lafımdan dönmedim onay verdim kapattı mh.Aslında ücreti iade ettirmeye çalışıyordum ama patladık galiba,sizce teklif için ararlar mı?ne yapsam?

Bu sabah aradılar ve siz bizim iyi bir müşterinizsiniz,o sebeple aidatınızı iade ediyoruz dediler,ben de teşekkür ettim,kartı kırmış mıydınız diye sordu,kırmadığımı söyledim,kullanıma açıyorum,onaylıyor musunuz dedi,onaylandım ve kartım açıldı.Sanırım bu taktiği deneyebilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

bana da iade etmediler

Firmanızın Akbank ile yaptığı sözleşmede alınmaz maddesi olmnası lazımmış.

BDDK' ya yazdım kart aidatının iptali için ama olumsuz sonuçlanmış. İade etmediler. Seneye sürem dolunca kartı kapatacağım..... Kartı verene kadar elli yalan söyle, maaş müşterisine aidat yok de. Şimdide iade etme.....

Kartınıza yansıyan yıllık üyelik ücretine itirazınız Bankamızca incelenmiştir.

Kredi kartlarından alınan üyelik ücreti, Bankamızın kredi kartları üzerinde sunduğu hizmete yönelik olarak asıl kart ve ek kart hamilleri için düzenlenmiştir. Yasal ve Bankamız düzenlemeleri gereğince, kart üyelik ücretine ilişkin duyurular, Bankamızın tüm şubelerinde,müşterilere gönderilen hesap özetlerinde, tarafınızca imzalanan sözleşme hükümlerinde ve Bankamızınwww.akbank.com adresli internet sitesinde ilan edilmektedir. Yasal düzenlemelere göre, müşterilerden verilen hizmetler karşılığında alınan ücret ve komisyonlar bankalarca belirlenebilmekte, bu bağlamda tüketicilerin haklarını ihlal eden bir durum söz konusu olmamaktadır. Ayrıca ,Türkiye Bankalar Birliğinin (http://www.tbb.org.tr) web sayfasında da kredi kartlarından alınan üyelik aidatının yasal olduğuna dair duyuru yayınlandığı gibi, gerek İzmir 1. Tüketici Mahkemesinin 2004.239 E. ve 2005.1531 K. sayılı ilamı ile gerekse T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketici ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğünün yayımlamış olduğu 12.02.2007 tarihli B140TRK016 00 00.3698 sayılı 2007.02 nolu Genelgesi ile bankaların kredi kartı üyelik ücreti talep etmelerinin yasaya uygun olduğuna karar verilmiştir.

Uygulamalarımız ve yukarıda bahsedilen yargı kararı dahilinde kartınıza yansıyan üyelik ücreti iade talebinize olumlu yanıt verilememektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moustapha129 -- 27 Ekim 2017; 14:11:13 >

• Beni bugün mh'den tekrar aradılar zırvalayıp durdu kadının biri sonuç olarak iade etmediler , kardeşim böyle salak bir sistem hiçbir ülkede yoktur ! bana şu şu ayda kredi kartınıza üyelik üreti yansıyacaktır diye bilgilendirme niye yapılmıyor ??? ben son anda ekstreme yansıyan tutarı neden ödeyeyim , önceden bilgilendirme yapsa ekstreme yansımadan iptal ettiririm allah belalarını versin haram zıkkım olsun , Tüketici hakem heyetine gidenlerin bile kabul olmuyormuş sanırım ? daha önce tecrübe eden var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veracocha -- 28 Ekim 2017; 21:21:53 >
  • İmkansız denilen parafly için aidat ücretini iade alanlar gördüm ve milplus platinium için aidatı iade aldım vakıfbanktan

Bu yıl garantiyede aidat ödemedim
  • Arkadaşlar benimde Akbank kredi kartıma 107tl aidat yansıtmışlar aradım, iade etmediler daha sonraki aramalarımda önce 50 sonra 70 en sonda 85 tl chip para önerdiler kabul etmedim, bunun üzerine kredi kartını ve hesabımı kapattım bu Allahsız bankadan mümkün olduğunca uzak durun, bir keresinde 150 tl kredili mevduat hesabına borcum vardı bozuk olmadığı için 200 tl yatırdım ve 50 tlyi çekecektim anında 50tl ye el koydu hesap işletim ücreti adında, bankayı aradım 45 dakika fırça attım en sonunda akbank direkte 3 ay boyunca ayda 1 kere olmak şartıyla girin iade olur dediler o şekilde aldım, o gün bugündür gıcık olduğum banka

dün, E devlet üzerinden iade talep ettim, banka bana sadece müşteri hizmetlerinde dediğim teklifleri yaptılar, yazılı bir cevap yok bu şekilde iade alabilirmiyim?

kart bilgilerini ve ekstreyi yolladım 107 tlyi ödedidiğimi söyleyip yasal faizi ile birlikte başka banka hesabına yatırılmasını talep ettim, eğer olmazsa ne şekilde geri alırım? Bu bankaya kuruşum nasip olmasın onlara gideceğine sokağa atarım daha iyi

• Arkadaşlar benim burda kızdığım nokta şu bankalar bu ücreti alacaklar ise neden müşterinin ekstresine son anda sürpriz bir şekilde kredi kartı ücreti yansıtıyorlar ? Kampanya , kredi vs.. için saçma sapana sms'ler yollamayı biliyorlar ama ! Kredi kartını ücreti yansıtacaklarsa da önceden bilgilendirme yapmalılar diye düşünüyorum

Mesela müşteriye Sms atarak ya da mail aracılığı ile : "Sayın xxxx xxxx Kasımda ayında kredi kartınıza şu kadar Kredi kartı ücreti yansıtılacaktır bilginize ..." gibi bir bilgilendirme yapmak zorundalar diye düşüüyorum ben , belki müşteri o bilgilendirmeyi görüp Kredi kartını iptal ettirme kararı alacak ve ekstresine son anda sürpriz bir şekilde yansıtılan bu ücreti ödemek zorunda bırakılmadan kartını kapatacak , bu yaptıkları resmen yasal gaspçılık yahu !
  • Maximum kart iade etmiyor. Her sene başında da 55 TL aidat alıyor. Yeni yıla girmeden kapatayım. Ne de olsa artık enpara, cepteteb vb. bir ton şey var. Zaten kredi kartlık işim de kalmadı. Doğru düzgün kampanyası da yok işbankasının.
  • Kardeşim mesaja şunu da ekle iş bankasından 3 kez kesinti iadesi aldım çünkü zaten kartlarını kullanarak faiz ödüyoruz ayrıca kredi kartı kesintisi saçma oluyor ben iade olmasa borcumu ödeyip kapatacağımı söyledim eğer cidden iade etmeseler borcu ödeyip sonra başka bankaya geçicektim her seferinde iade ettiler birdaha devam ederseler kesinlikle kapatırım bu arada işte öğrenci kartı olanlar için zaten kesinti olmaması lazım öğrenciyseniz bunu belirtin iade yine alırsınız ...

• Azstek kullanıcısına yanıt
    Bana da iade etmediler yıllık aidatı Maximum kart.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Orijinalden alıntı: feberman

Yapı kredi genelde iade yapıyor. Tanıdığım kimseden kart ücreti aldılar diye duymadım.

Bana da ilk 2 aramamda yok wp olarak ödersiniz vs dediler. 3. aramamda iade ettiler.

dediğim gibi okadar eski müşteriyim,bayaada kullanırdım ama iptal etmediler.bende iptal ettirdim.aslında fazla ısrar etmeyide sevmiyorum.önceden hemen iptal ederlerdi.hatta dilekçe vermiştim 5_6 yıl hiç aidat bile gelmemişti.

Bugün CEPTETEB kredi kartıma 75 tl aidat yansıtmışlar aradım iptali için onlarda yar puan teklif ettiler kabul etmedim sonra iki adet fatura verirsem iade edilir dendi bende iki adet su faturası vereyim dedim bu seferde vereceğim su firması ile kredi kart ödeme anlaşması yokmuş dedi zaten biliyordum daha önceden verdiğim 3 adet fatura talimatımı(75 TL Puan için vermiştim) sistemde gördü o zaman şöyle yapalım dedi daha önceden vermiş olduğunuz faturaları göstereyim dedi bende olur dedim ve bu şekilde aidat iade edildi..

• Tüm konuşmalarımda olumsuz yanıt almıştım iade etmemek için direndiler e-devletten de şikayet yazmıştım bankalar birliğine bugün mail gelmiş 95 Tl iade olmuştur diye :))) ancak hesabım olmadığı için ve kredi kartımı da kapattığım için kimliğimle en yakın şubeden alacağım 95 TL 'yi , bunlara pabuç bırakmamak lazım , her yere şikayet etmekte fayda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veracocha -- 17 Kasım 2017; 11:0:43 >
  • Normalde garanti ücreti iade ediyordu uzun zamandır böyle kullanıyordum ama son aramamda 2 3 defa bağlandım iade etmediler böyle uygulama yok dediler. Sadece 30 tl bonus teklif ettiler o an da kart iptali işime gelmediği için kabul ettim ama önümüzdeki sene için kesinlikle iptal edip ücretsiz bir karta geçeceğim

• Arkadaşlar artık bankaların aidat konusunda yasal dayanakları var. Her sene bir telefonla iade alırdım fakat bu sene ısrarla iade etmediler. Üstte bir arkadaş yazmış İş Bankası ile ilgili. Bana da 1000 tl faizsiz 6 taksitle nakit avans teklif ettiler iade etmek yerine.

Daha sonra e-devlet üzerinden bankalar birliğine şikayette bulundum. Normalde buradan da olumsuz sonuç çıkıyor artık. Ben kartımı yıllar önce öğrenci kartı olarak çıkartmıştım dolayısıyla aidatı yoktu. Üniversite sonunda visa klasik karta çevirdiler kendileri. Ben de şikayet kaydımda kartı öğrenci kartı olarak çıkardım, banka bana sormadan aidatlı visa karta çevirmiş bu yüzden iade istiyorum dedim ancak bu şekilde iade aldım.

Fakat iki gün sonra bankadan beni arayarak mutlaka uğramanız gerekiyor bilgilerinizde eksik var dediler. Neyse gittim, baktım yeni sözleşme kurallarını içeren bi form imzalattılar. Orada kredi kartı yıllık ücretleri filan da yazıyor. Sonuç olarak böyle bi boşluktan yararlanıp geri aldım ama seneye o sözleşmeye dayanarak iade etmeyecekler eminim. Kartı kapatacağım için imzaladım sözleşmeyi, ama bu da aklınızda olsun.

Bu yüzden aidatlı kart kullanan arkadaşlar artık bu işin yasal dayanağı olduğunu bilsinler ve kartlarını iptal ettirsinler. Hemen hemen her bankanın aidatsız kartları var. En mantıklısı onlara yönelmek.

• veracocha kullanıcısına yanıt
    Çok kolay hocam, bir sürü şart yok. Bankaya mail atın, olumsuz cevap gelecek yanıt olarak. O mailin ekran görüntüsünü alıp bankalar Birliği başvurunuza ekleyin yeterli.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.