Şimdi Ara

Kredi Kartı Limit - Taksit Hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
29.996
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Kredi kartımın limiti 0, 300 tl param var banka kartında ben taksitli bir şey almak istediğim için bu parayı kredi kartına yatırıp limit açıyorum. 2 taksitle ayakkabı alıyorum ama limitin hepsi gidiyor. 150 TL değil, benim 300 tl komple gitmiş olmuyor mu? direk peşin alsam da aynı mantık olmuyor mu?

• Kredi kartı limiti ne ise taksitli alışverişte ondan düşer. Sizde 0 limit olduğu için taksitte olsa bile limit 0 olduğu için taksite girmiyor. Direk peşin gibi yapıyor.Bankadan Limiti arttırmanız lazım.
  • mertali kullanıcısına yanıt
    Hayır limit 0 iken ben 300TL nakiti kredi kartına yatırıp 300 limit açıyorum sonra alışveriş yaptığımda 300'ün hepsi gidiyor 2 ay böldüğümde o 1 ayı çekmiş oluyor zaten ama 300 liranın/limitin hepsi zaten komple gitmiş oluyo. bende mi bir yanlışlık var beynim sulandı şu an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mezar35

Hayır limit 0 iken ben 300TL nakiti kredi kartına yatırıp 300 limit açıyorum sonra alışveriş yaptığımda 300'ün hepsi gidiyor 2 ay böldüğümde o 1 ayı çekmiş oluyor zaten ama 300 liranın/limitin hepsi zaten komple gitmiş oluyo. bende mi bir yanlışlık var beynim sulandı şu an.

Sende yanlışlık var hocam.

Örnek:

Kartın limiti bin lira ve limitin hepsi dolu. Yani bankaya bin lira borcunuz var. Siz 300 lira yatırıyorsunuz borcunuz 700 lira kalıyor. Siz 300 liraya ayakkabı alıp 2 takside böldüğünüzde limitiniz sıfırlanır.

Taksit sırası geldikçe taksit tutarı limitten düşmez. Taksitli alışverişin limitle alakası yoktur. Toplam tutarı limitten düşürür, sadece parça parça ödeme imkanı sağlar.

• soyken kullanıcısına yanıt
    Tamam 300 TL taksitli bir şey aldığımda limit 0 landığına göre ben zaten 300 tl harcamış olmuyor muyum?
  • öyle oluyor zaten :)
    ancak internetten alım yapabilmek için limit olmadığında mecburen bir kısım kart ödemesi yapmak zorunda kalıyoruz
    yoksa peşin ödediğin paranın taksiti sözde oluyor
  • Yani şimdi ben peşin mi almış oldum hocam çıldırmak üzereyim. Para bankaya gitti 300 TL 150+150 ilgili yere mi ödeyecek?
  • parasını ha 300 tl. peşin öde ,ha 150+150 taksitle öde ,neticede sen o parayı zaten peşin ödemiş oldun :)
    tabi ki bu işte banka karlı oluyor ,satıcı zaten parasını taksit taksit alacak
    sende zaten peşin ödemiş oldun :)

kartta limit yoksa yapacak başka şey yok ve bu kadar ince düşünmek de gereksiz yani :)
    ancak peşin ödediğinde ürün indirimli oluyorsa yine kar olur
  • birde peşin fiyatına taksitle olayı tamamen yalan :)
    eskiden peşin ödeme seçeneğiyle aldığında hatırı sayılır bir düşük fiyat olurdu
    lakin sonradan hepsini peşin fiyatı taksit denilerek ,aslında taksit farkını fiyata giydirerek bu işten satıcılar kar etmeye başladı

misal bir ürünün fiyatı varsayalım 1000 tl. ,bunu peşin alırsan 1000 tl.ye ,taksitle alırsan 1050-1100 tl. gibi farklar oluyordu

piyasa dönsün diye milleti taksite (borca) alıştırdılar ,nasılsa 100-200 tl. taksitle alıyorum diye olmayanı harcamaya başladık
    büyük bir kriz olsa çoğumuz biteriz :)
  • quote:

Tamam 300 TL taksitli bir şey aldığımda limit 0 landığına göre ben zaten 300 tl harcamış olmuyor muyum?

Aynen hocam kaç taksitle aldığınız fark etmez. Ürün toplam tutarı limitten düşülür. Taksit taksit limitten düşmez tek seferde düşülür.
  • 300 TL'lik ayakkabıyı 150 TL yatırıp alsaydın ve bir sonraki ay 150 TL daha ödeseydin 2 taksit olurdu.
    300 TL yatırdın ve tamamı gitti ve sen ürünü taksitle aldığını zannediyorsun.
    Limiti sıfır olan kredi kartının, içerisinde para olmayan bankamatik kartından bir farkı yok.
  • Aldığın şey 60 TL olsun sen bunu 1 yıllık taksitlendir kredi limitinden 60 tl düşüyor 5 TL değil.
  • soyken kullanıcısına yanıt
    E peki taksitli almanın bir avantajı yok o zaman? Ben pek bilmiyorum bu kart işlerini de.
  • quote:

Aldığın şey 60 TL olsun sen bunu 1 yıllık taksitlendir kredi limitinden 60 tl düşüyor 5 TL değil.

Kardeşim sana "kredi limitin" sıfır diyoruz, hala anlamamakta ısrar ediyorsun.
  • quote:

Aldığın şey 60 TL olsun sen bunu 1 yıllık taksitlendir kredi limitinden 60 tl düşüyor 5 TL değil.

İnternetten alışveriş yapıp milletin başına bela olma.
    Sizden ürünü taksitle aldım, siz paranın tamamını çekmişsiniz dersin, milletin başına bela olursun.
  • quote:

E peki taksitli almanın bir avantajı yok o zaman? Ben pek bilmiyorum bu kart işlerini de.

Toplam tutar anında çekilir ama sen taksit taksit ödersin.

İşin güzel yanı bu
  • Aşağıdaki örneği kendine uyarlaman yeterlidir,

toplam kart limitin 600 tl diyelim,sen ocak ayında 600 tl lik 4 taksitli alışveriş yaptın,ocak 25 inda kart kesimin varsayalım.

normal ödeme planın;
    ocak ekstresi 150
    şubat ekstresi 150
    mart ekstresi 150
    nisan ekstresi 150

Sen kart limitin sıfırken 7 ocakta 300 tl ödedin ve 2 taksitli ürün aldın,

Ödeme planın

ocak ekstresi 0

Şubat ekstresi: 300

Mart ekstresi: 150

Nisan ekstresi: 150

YANİ İŞİN ÖZETİ PEŞİN PARA YATIRIP TAKSİTLİ ÜRÜN ALDIĞINDA BUNDAN SONRA ÖDEYECEĞİN TAKSİTLİ ÖDEMELERİ ERTELEMİŞ OLURSUN.

YANİ NAKİT 300 TL ALMAK YERİNE KREDİ KARTINA 300 TL ATIP YATIRMAK AYNI ŞEY DEĞİL,Karta atıp ödeme yapmak daha avantajlı sen avantajlı olanı yapmışsın çıldırmana gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yalnizkimse -- 7 Ocak 2017; 23:1:28 >

• Karmaşık bir şey yok. Sen ayakkabıyı almak için limit açmış oluyorsun. Bu maksatla yatıracağım para ise erken borç ödeme oluyor. Yani ekstren kesilince ödeyeceğin tutarı ödüyorsun ayakkabının sadece gelen 1 taksidini ödemiş olursun.
  • Hesap kesim tarihi ne kadar limit dolu
    Hesap kesilince 150 TL limitin olacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yalnizkimse Y kullanıcısına yanıt
    seninkisi sağ kulağını sol elinle tutmak gibi bir şey :)
    adam parayı zaten peşin vermiş ,taksit yaptırırsa bir sonraki ay yine limiti azalmış olacak ve sanki taksitle almış gibi görünecek (ama parayı peşin vermiş zaten)
    ancak misal 6 ay taksit yaptırmış olsaydı o zaman bir anlamı olurdu (gerçi limiti yine çok azalmış olacaktı)

bu iş ancak kredi kartı limiti yetmediğinde erken ödeme yapılarak internetten alım veya çok taksitli alımlarda mecburiyetten yapılacak bir iş
    misal bende geçen ay 800 tl. kadar erken ödeme yaptım (limit azaldığı için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 8 Ocak 2017; 1:5:51 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.