Şimdi Ara

Kredi kartı borçlarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şirket sahibiyim şirketim ilerde büyüsün diye şirketime yatırım yaptım bazı hayallerle, şirket adına bankadan bazı krediler çektim. Şirketin geliri var ama kendi borçlarına gidiyor. Yani gider daha fazla. 700 bin liralık bir kredi ödeniyor. Bana bişi kalmıyor. Yani çok çalışıyorum ama şu anlık gelirim yok. Firmamın kazandığı parayı yükseltmeye çalışıyorum ama bana yarar hale gelmesi 1 seneyi bulur, şirket yazılım ve bilgisayar işleri üzerine.

Toplam 180.000 tl limitli şahsıma ait 2 kredi kartım var. 120.000 tl borç yapmışım 60.000 tl limit kalmış. Gelirim olmadığı için bu borcu ödeyemiyorum. Birinden çek diğerine yatır devri de bitti çünkü nakit avans limiti bitti. İlk defa gelecek ay kredi kartı borçlarımı ödeyemeyeceğim tahmini 30.000 tl aylık ödemem gerekiyor.

Önümdeki seçeneklerden hangisi mantıklı

1, ödemicem faiz işlemeye devam edicek banka icraya verecek

2, 120.000 tl 12 ay 145 geri ödemeli kredi çekicem aylık taksidi 12.000 olacak onu da ödeyemeceğim gerçi belki ek iş yaparsam öderim

3, kenarda 90 gram altınım var onu bozdurup kredi kartlarını ödeyeceğim

4, firmadan 1 personeli çıkarıp onun yerine parayı kendime alacağım

Napsam daha mantıklı olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gümüş adam yardımcı olur sana @silence999

• 139.000 TL limitli YKB World kartımın 31.05.2023 son ödeme tarihli 58.000 TL borcu vardı.

Müşteri Hizmetlerini aradım: "Kredi kartı borcumu taksitli nakit avans ile ödemek istiyorum" dedim.

Son ekstre + güncel dönem borcu toplamı olan 70.000 TL' yi 1.36 faizle anında 12 taksite böldüler.

Böylece 31 Mayısta 58.000 TL yerine 7.400 TL ödemem yeterli olacak...

• Bence 1 kişiyi işten çıkarın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.