Şimdi Ara

Kredi ve kartı borcu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Mevcutta 2 kredi kartı 2 de kredim bulunmakta artık bunları ödemekte zorlanıyorum ödemediğim takdirde;

1. Avukata düşeceğim avukat masrafları
    2. Ödememeye devam ettikçe bu sefer evime mal beyanı için gelecekler haciz için
    3. Maaş kesintisi

2. maddeye bakarsak kayınpederin evinde oturuyorum ve bütün eşyalar ona ait kendi adıma hiçbir şey bu durumda evde eşyaları haciz etme durumları olur mu? hala
    ve bunların haricinde ne gibi ekstra durumlarla karşılaşabilirim.

yardımcı olur iseniz sevinirim

• Evdeki eşyalardan haczedilebilir olanları haczederler. Kayınpederinizin istihkak iddiası varsa bunu haciz esnasında dile getirir. Icra müdürünün takdirine göre istihkak davası yükü belli olur. Maaş haczinden başka mevduat hesaplarınıza bloke konabilir. Taşınır taşınmaz mallarınız varsa haczedilebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim için önemli olan kayinpederimin evindeki eşyalar icin sıkıntı olmasin maasima yada bankalara bloke koyabilirler bu problem degil zaten tasinir olarak kendi kiyafetlerimden baska birseyim yok tasinmaz olarak zaten birseyim yok dedigim sadece kayinpederimin sıkıntı yasamasini istemiyorum

• Yaşayabilir. Ikametinizi başka yere taşıyın

• icra işiyle çok içli dışlı biri olarak cevap vermem gerekirse ;

1-avukat işin içine girdiği için vekalet ücreti , dosya masraf ve harçlarından sorumlu olacaksınız. bu miktar borcunuza göre değişir. kesin miktarı söylerseniz bende net olarak söylerim size çıkacak ücretleri.

2-mal beyanı sizin ödeme emri size tebliğ olduktan sonra yapmanız gereken bir prosedür. bunun için eve gelmezler. ikamet adresinize haciz için gelirler. borçlunun ikamet adresinde bulunan mallar aksi kanıtlanmadıkça borçluya ait sayılır. sizin durumunuzda büyük ihtimallede haczin devamı kararı çıkacağı için evde 2.si bulunan eşyalardan ve diğer lüks eşyalardan bulduklarını haczedip kaldırabilirler. ki zaten ev haczinde önemli olan mal kaldırmak değil borçluya sıkıntı verip tahsilat yapmaktır. sizin kayınpederinizin evine gelince muhtemelen sıkıntı çıkmasın diye ya siz ödeme taahhütü vereceksiniz ya ev ahalisinden birisi borca kefil olacak. bunun çözümü ev adresinizi taşımak ama halihazırda banka sizin önceki adresinizi bildireceği için o adrese gelmeleri büyük olasılık.

3- maaş haczi her halükarda yollarlar.

• Peki evdeki eşyalar faturaları ile birlikte kayınpedere ait olduğunu belgelersem benim evde kendi çamaşırlarım haricinde hiçbirşeyim yok amacım sadece maaş kesintisi yapılması benim için zaten diğer türlü bu borcu ödeyebilecek durumum yok sadece isteğim evdekilerin bu işten zarar görmemesi eşim bu iş için kendi hissesini satmak istiyor ama hisse satışı sıkıntı olduğu için kesin birşey gerçekleştiremiyoruz kimse bu işe girmek istemiyor ve zamanda daralıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RUZGAR

Peki evdeki eşyalar faturaları ile birlikte kayınpedere ait olduğunu belgelersem benim evde kendi çamaşırlarım haricinde hiçbirşeyim yok amacım sadece maaş kesintisi yapılması benim için zaten diğer türlü bu borcu ödeyebilecek durumum yok sadece isteğim evdekilerin bu işten zarar görmemesi eşim bu iş için kendi hissesini satmak istiyor ama hisse satışı sıkıntı olduğu için kesin birşey gerçekleştiremiyoruz kimse bu işe girmek istemiyor ve zamanda daralıyor.

TAMAMEN eve gelen icra memurunun/müdürünün takdirinde olan bir durum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.