Şimdi Ara

Kredi ile İphone almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaş 26 bekarım. Bir borcum harcim yok fakat parayi elimde tutamiyorum param olunca harciyorum.

Bu aralar inanilmaz derecede iphone 12 Pro max istiyorum. Şuanda kotu bir telefonum var(xiaomi mi8 lite) sizce kredi cekip 10 ay taksitle istedigim telefonu alsam ve rahatca odeyebilecegimi dusunerek boyle bir is yapsam aptallik yapmis olur muyum?

Aylik gelirim 4 bin lira civari ve bir sorumlulugum yok ailemle yasiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam aylık gelirimiz dört binse alın bence ödersiniz sonucta ama kredi kartınız varsa limit ayarlayıp oyle alsanız daha iyi sanki kredi çekince faiz binecek cünkü veya hat üzerine alabiliyorsanız 200 tl falan ekstra ödüyorsunuz diye biliyorum.
  • hocam dünya 2 günlük bu gün varız yarın yokuz istiyorsanız alın içinizde kalmasın

• hocam dünya 2 günlük bu gün varız yarın yokuz istiyorsanız alın içinizde kalmasın ben aldım gayet memnunum

• Ben gelirim 4000 civarı olsa şahsen gidip de 12 pro max almazdım daha garanti olsun diye 11 12 mini veya 12 alırdım çünkü 10 taksit çok çok fazla vade farkı koyuyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bir telefonu uzun yıllar kullandığınızı düşünürsek, iphone mantıklı seçim olur. Zira max, hem ipad vari bir telefon. Yani bir taşla iki kuş. Üstelik en güncel cihaz olduğu için 5 yıl güncelleme alacağı kesin. Ondan sonra da 2 yıl daha markete destek verecektir.

10 ayda borcu biter, geri kalan yıllarda kendini amorti eder.

• ilginç, sizin kararınız hocam

• taksitle samsung vs modeller alnması saçma olurda, iphone mantıklı olur iphone degeri kolay kolay düşmez.

hızı camerası vs baya bir rahat edersin .zaten şuan paranınn bir degeri yok mal paradan daha degerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz006 -- 15 Mayıs 2021; 17:40:36 >
  • çok acil ihtiyacınız varsa kredi kartınızın limitiyle eğer yoksa kredi kartı çıkartıp öyle deneyin. kredi çektiğinizde yüksek faiz de geliyor.

benim yaptığım yöntemse alacağım şeyleri listelerim ve her ay azar azar 20-50 euro arasında kenara ayırırım ve kredisiz borçsuz alırım. şimdi ipad air ilk versiyon var ve artık iyice yıprandı ben de 2021 ipad pro 12.9 inç siparişi verdim.

şimdiki hedefimse 2-3 sene içinde telefonumu yenilemek ve onun için şimdiden kenarda 400€ birikti.
    bir sonraki alacağınız şeyi belirleyip kenara azar azar döviz koyarsanız kendinizi sıkmadan alırsınız. sütten ağzım yandı işlerim çok iyi giderken herşeyi kredi kartımla hallediyordum limitim çok yüksekti ama işid saldırıları yüzünden işlerim aniden kesilince afalladım ve o borç zincirinden zor kurtuldum. aynı şekilde yaşasaydım şimdi de pandemi yüzünden çok sıkıntıya girecektim. mümkün mertebe kredisiz ve borçsuz halletmeye çalışın. tabii ki ihtiyacınız çok ve sizi bu memnun edecekse bize hayırlı olsun demek düşer. yapmayı düşündüğünüz şey saçma değil ama tehlikeleri de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufd84 -- 15 Mayıs 2021; 20:8:8 >

• Altı üstü bir telefon, kuş kondurmuyor. Birkaç ay önce bir arkadaşa mi 10 zoom aldık, öyle gözle görülür bir fark yok kullanımda. Benim yaptığım herşeyi oda yapabiliyor 3500'e aldığı telefonla. Kredi taksit borç harç telefon alınmaz, elinizdeki para ile bir telefon alın

• İphone 12 pro max alacak gücüm var ama yine de iphone 11 pro max aldım biri 11 pro max 12.800tl 12 pro max 17.000tl fiyatlar ucuzlamasa kullanacağım son iPhone olacak kendileri Kredi çekip almak en mantıksız iş hem telefon alıp hemde bankaya çalışacaksınız büyük hata olur

• Bizden başka kredi çekerek telefon alan başka bir millet yok… Yazık çok yazık.

• Mantıklı değil ama Türkiye'de kaliteye başka türlü ulaşmak zor. Alın hocam.

• bundan bir kaç yıl önce çok mantıksızdı ama artık normal karşılanıyor yeni türkiye malesef cihazı gerçekten beğeniyorsanız alabilirsiniz bir sakıncası yok bence ödeme zorluğu çıkmayacağını varsayarak yazıyorum tabii bunu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.