Şimdi Ara

Kredi çekmeyi düşünüyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

Kredi çekmeyi düşünüyorum

(En Son Oy Tarihi: 9.1.2010)
Giriş

93 doğumluyum. Şuan bilgisayarcı-cdcide çalışıyorum. Aldığım haftalık 100 lira. Ay sonu elime net kalan 300 lira oluyor. Şuan ailemle beraber yaşamıyorum. Tek başımayım. Abim mayısta askerden geliyor falan filan...

Neyse gelelim asıl konuya. Ben kafaya CBR 125 R almayı koydum. 2. el olarak. şuan 2.5 - 3.5 arası çok temizleri mevcut. Fakat gel gelelim 2 ayda anca 1.5 milyar biriktirebildim. Ve mayısta abim gelirse eminimki o benim motor almama engel olacak. Bir an önce kavuşmak için kredi çekmeyi düşünüyorum. Şimdi size sorum:

2.5 milyar kredi çekip 12 ay yapsam 215 lira gibi bir rakam ödüyorum tahminen. Ben bunu ödersem elime 80-90 lira kalıyor. Sizce kredi çeksem bana ağır gelebilirmi ?

Bu soruyu size sormamam gerekir aslında, kendime sormalıydım. Ama şuan kafam çok dağınık. O yüzden hiç birşey düşünemiyorum. Lütfen DH ahalisi bir yardım eyleyin...

(konu +16 dır. eksi olanlar yazmasın)

• Hocam 2 ayda 1.5 milyarı ayda 400 tl ile nasıl biriktirdin desem ? Ve eğer dişini sıkarsan fazla yük olmaz, ailenle yaşarken.
  • a2 ehliyetin var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raven

a2 ehliyetin var mı ?

13 ocakta başvuruyorum hocam. yaş tutuyor.

@şairim ben

Annem biraz yardım etmişti.

@Hoodsan Krediyi annem çekecek ben ödeyeceğim. Ayrıca 93 doğumlu olanlar bu sene almaya başlıyorlar a2 ehliyeti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vitamin++ -- 8 Ocak 2010; 16:15:42 >
  • 93 doğumlu birisine kredi veriyolarmıki?
    motor konusuna gelince ehliyetde alınmaz o yaşta bence alma.

• *Kredi çekmen için öyle bankaya gidip bana KREDİİ VERRR demekle olmuyor :)
    İş yeri
    Maaş bodrosu
    ıvır zıvır.

*Sen 2.5 cek bankaya 4 yatırırsın öyle 2.5 yatırmıyorsun :D Banka geliyor sana FAİZ FAİZ FAİZ S*E FAİZ.

*Daha yeni yeni büyümektesin. bence Biraz bekle .. 1 yıl daha sabret. b ehliyetinle beraber alırsın. Sabret bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u-Alt -- 8 Ocak 2010; 16:27:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uAltintas

*Kredi çekmen için öyle bankaya gidip bana KREDİİ VERRR demekle olmuyor :)
    İş yeri
    Maaş bodrosu
    ıvır zıvır.

*Sen 2.5 cek bankaya 4 yatırırsın öyle 2.5 yatırmıyorsun :D Banka geliyor sana FAİZ FAİZ FAİZ S*E FAİZ.

*Daha yeni yeni büyümektesin. bence Biraz bekle .. 1 yıl daha sabret. b ehliyetinle beraber alırsın. Sabret bence..

dostum. 2.5 milyara gelecek faiz i sen ne sanıyorsun hesap ediyorum en fazla 300 lira faiz. 10.000 çekersin, 15.000 ödersin o ayrı. mebla küçük. ayrıca krediyi ben çekmiyorum dedim annem çekecek. onun kredi çekmesi sorun olmuyor genelde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vitamin++

quote:

Orijinalden alıntı: uAltintas

*Kredi çekmen için öyle bankaya gidip bana KREDİİ VERRR demekle olmuyor :)
    İş yeri
    Maaş bodrosu
    ıvır zıvır.

dostum. 2.5 milyara gelecek faiz i sen ne sanıyorsun hesap ediyorum en fazla 300 lira faiz. 10.000 çekersin, 15.000 ödersin o ayrı. mebla küçük. ayrıca krediyi ben çekmiyorum dedim annem çekecek. onun kredi çekmesi sorun olmuyor genelde.

O değil mesele FAİZ FAİZ güzel oku art arrda yazdım cünkü ödemeyi geçiktirirsin. Üstüne faiz. filan filan.

Annenizin iş yeri Maaş bodrusu filan istiyorlar galiba.
    Emekliyse Nerdeden cekecek bilmiyorum.

• çekmekten vazgeçtim... herkese teşekkür ediyorum yorumları için.
  • en iyisini yapmıssın biraz daha bekle 1999/2003 CBR1100XX alırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reordinary

en iyisini yapmıssın biraz daha bekle 1999/2003 CBR1100XX alırsın

Adam 125 CC'den bahsediyor sen 1000 CC üstü demişsin. Ya motordan anlamıyorsun ya da kastın var, öldürmek istiyorsun arkadaşı kısa yoldan. O motosikletlerde scooter tarzı gibi gaz verdiğinde gitmez. Gaza dokunduğun an altından fırlar. Çok hızlıdır ayrıca ağır makinelerdir. Büyüklerdir... Tecrübe gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuTLu.

quote:

Orijinalden alıntı: Reordinary

en iyisini yapmıssın biraz daha bekle 1999/2003 CBR1100XX alırsın

Adam 125 CC'den bahsediyor sen 1000 CC üstü demişsin. Ya motordan anlamıyorsun ya da kastın var, öldürmek istiyorsun arkadaşı kısa yoldan. O motosikletlerde scooter tarzı gibi gaz verdiğinde gitmez. Gaza dokunduğun an altından fırlar. Çok hızlıdır ayrıca ağır makinelerdir. Büyüklerdir... Tecrübe gerekir.

o konuda haklısın. ben başlangıç motoru istiyorum zaten. almaki istesemde o kadar eskisini almam. sorunu çok fazla olur

• Bende senin gibi düşünüyordum.Hatta motorda aldım bi tane 0 mondial.1 senedir ehliyetsiz kullanıyorum, bir çok arkadaşım motorunu kaptırdı 600 lira ceza ödedi geri aldı motorunu.Bir de ders almamış gibi yine kullanmaya devam edip kaza yapan arkadaşım var.Şu anda kafasının üst tarafında bir yerde saç çıkmıyor.Çok şükür ben böyle şeyler yaşamadım.Onun yaşadıklarını görünce bende 1.5 aydır motorsikletimi kullanmıyorum.Geçen hafta ehliyete yazdıldım hem A2 hemde B tipi ehliyetimi alıcam inşallah.İşte o zaman rahat rahat kullanıcam.

Sende zaten vazgeçerek en iyisini yapmışın.Al ehliyetini rahat rahat kullan.Hem paranı biriktirmiş olursun hemde banka işlerine bulaşmazsın.
  • Bence hevesini bir kenara bırak ve paranı boş yere harcama. Kredi işine de hiç girme dünyanın binbir türlü hali var. Dursun paran kenarda.
  • Bence para biriktirmeye devam et ve bakarsın yeni kasa cbr125r'ler gelir,diğerleri ucuzlar ve üste paran kalır.
  • sende 1.500 tl lik motor al
  • quote:

Orijinalden alıntı: |_ÖmeR_|

Bende senin gibi düşünüyordum.Hatta motorda aldım bi tane 0 mondial.1 senedir ehliyetsiz kullanıyorum, bir çok arkadaşım motorunu kaptırdı 600 lira ceza ödedi geri aldı motorunu.Bir de ders almamış gibi yine kullanmaya devam edip kaza yapan arkadaşım var.Şu anda kafasının üst tarafında bir yerde saç çıkmıyor.Çok şükür ben böyle şeyler yaşamadım.Onun yaşadıklarını görünce bende 1.5 aydır motorsikletimi kullanmıyorum.Geçen hafta ehliyete yazdıldım hem A2 hemde B tipi ehliyetimi alıcam inşallah.İşte o zaman rahat rahat kullanıcam.

Sende zaten vazgeçerek en iyisini yapmışın.Al ehliyetini rahat rahat kullan.Hem paranı biriktirmiş olursun hemde banka işlerine bulaşmazsın.

hocam msn kullanıyorsan ö.mesajdan ulaşabilirmisin ? birkaç sorum var sana.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.