Şimdi Ara

En iyi, sağlıklı, yanmaz yapışmaz tava?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Hangisi? Demir döküm ve çelik var, uzmanlar tarafından sağlıklı oldukları söyleniyor, gel gelelim bir yumurta pişiremezsin bunlarla, zira, yapışıyor. Bu hususta ufak çaplı araştırma yaptım fakat kullananların görüşlerine ihtiyaç var.

  Teflon ve granit sağlıksız diyorlar pnları eledim, görüşe ihtiyaç olan kısım, titanyum tavalar, bu tavalat hakikaten titanyum kaplama mı? Yoksa granitler gibi granit taşından olmayan granit tavalardan mı?

  Reklamlatına bakıyorsun, demir spatula falan sürüyor "çizilmez" diyorlar, alışveriş sitelerindeki yorumlar da ise "tahta kaşık kullandığım halde çizildi" ? Arada uçurum var resmen.

  Şimdi önerileri alalım, hangi tavayı kullansak?
 • Granit. Sağlıksız diyen işine baksın. Gider burger kingden hamburger yer granite sağlıksız der .

  En iyi tava granit tavadır.
 • Teflon, çelik ama çelik tava da yapışma sorunu var.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8FB5351A6 -- 12 Ekim 2021; 22:52:43 >
 • @eşeysiz ürü

  Aliminyum ve bakır tavalar da zehirliyormuş, öyle diyor uzmanlar.

  @dfk24

  Gerçek granit taşı ile kaplama yapılmadığı için sağlıksızmış, gerçek granitten kaplanmış olanı bulursanız kullanın diyorlar.

  İlginçtir, bir tava yapmak kaplamak bu kadar mı zor?! En sonunda mermeri oyup kendim yapacağım ha onu istiyorlar.
 • Demire biraz daha yağ koy yapışmaz.
 • Titanyum tava al
 • bir incelin gözyaşları B kullanıcısına yanıt

  Bu sefer de hem yağ israfı olur hem de vucüdumuza daha çok yağ zararı giriş yapmış olur. Bu arada dediğin gibi olsa dahi yapışıyor, geçenlerde bol yağlı patates kızarttım, meret patatesi yedi resmen 😁 işin sonunda kazıyıp yorması cabası. Şu an için titanyum düşünüyorum fakat kullanan birisinin görüşüne ihtiyaç var, acaba nasıl, anlatıldığı gibi mi?!  

 • Bey V kullanıcısına yanıt
  Bi de tavayı iyice kızdır yapışmaz. Yapışanı kazıması da güzel
 • Bende 4 yıldır titanyum tava var her türlü zorlamaya maruz kaldı ufak tefek deformasyon var çok kaliteli diyebilirim


  En iyi, sağlıklı, yanmaz yapışmaz tava?
 • vendetta1.6 kullanıcısına yanıt

  Tefal mi? Ve kaç kat kaplamalı olandan? 1x 2x 3x olanları var.

 • Titanyum tavaları iyice araştırırsan, farklı kimyasallarla dayanıklılıklarının artırıldığını görürsün. Bir zamanlar teflonun tamamen sağlıklı olduğu lanse edildiği gibi titanyum, non stick kaplamalar da bu şekilde lanse ediliyor. En iyi tava granit ve çeliktir;granitin kaplamasız, çeliğinse kalitelisinden olması kaydıyla... Çelik tavalar illa yapışma yapar ancak yağı iyi kızartırsan ve dediğim gibi kaliteli çelikten bir tava kullanırsan bu sorun da minimuma iner. Kapp marka çelik tavaları bakmanı tavsiye ederim, uzun araştırmalardan sonra alıp memnun kaldığım bir ürün.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akbey617 -- 15 Ekim 2021; 23:57:43 >
 • akbey617 kullanıcısına yanıt

  Gerçek granit tava var mı? 🙄 Hiç rastlamadım, hep "granit efektli" yazıyor üstlerinde, linki varsa, paylaşır mısınız. Çelik, döküm ve titanyum arasında gidip geliyorum. Bakalım ya birisini ya da alayından bir tane alacağım gibi 🙂

  Granit efektli zannedersem, olan tavalardan bir tane mevcut, epey kullanıldı, fakat teflon gibi kolay çiziliyor, uzun ömürlü değil.

 • Bey V kullanıcısına yanıt

  Hocam eski modellerde oluyor genelde, yeni modellerde çoğunlukla kaplama malzeme kullanılıyor maalesef. Bu arada benim kastettiğim indüksiyonlu taban değil, o ısının eşit dağılımını sağlıyor;kaplama ise direkt pişirim bölgesinde çok ince bir katman ve uzun vadede zararlı olduğunu söyleyebilirim. Yekpare granit bulunmasa da züccaciyelerde eski tarz ağır ve büyük kısmı granit olan tavalar bulabilirsiniz. Fiyat önemli değilse Schafer markasına da bakabilirsiniz. Ben yumurta kızartmak için Kapp'ın çelik sahanını aldım ve memnun kaldım ancak et ve benzeri ürünler için iş görmez.

 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.