Şimdi Ara

+++ ANKARA TEMELLI'den ev ya da arsa alinir mi??? +++

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
1
Favori
7.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde 15000 YTL civarinda para var. Cayyolu'nu gecince Temelli diye bir yer var. Ileride cok gelisecek deniyor. Ankara'nin gelisim guzargahinda oldugu ve hatta Metronun ileride (10-15 yil) Temeeli'ye kadar gidecegi biliniyor.

Su siralarda ise TOKI'nin Temelli'de konut satislari basladi. 10-12 milyar pesinat 300-350YTL taksitle ev sahibi oluyorsunuz.

Bir goz atin:
    http://www.toki.gov.tr/html/satis/ankara/temelli/temelli.htm

Bu linkte de Temelli haritasi var:
    http://www.temelli-bld.gov.tr/temelliHakkinda/map.html

Ayrica 500-600 metrekarelik araziler de 15000YTL civarinda. Tam villalik arsalar bunlar. Ilerisi icin iyi bir yatirim olabilir.

Siz ne dersiniz? Bilen ya da duyan herkese soruyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolgezer -- 5 Temmuz 2005, 15:05:43 >

• Biliyorum oraları, hatta otaraftan bir kooperatife de girdim.
    Değer kazanacağı kesin, 15 yıl öncesini hatırlatınca Ankaranın Eskişehir istikametine doğru nekdar büyüdüğünü görebiliyorum.
    Bu ilerleyiş devam edecek.
    Ama 15 .000 (15 milyara) oralardan zor arsa bulursun haberin olsun. 500-600 dönümlük arazilerden bahsetmişsin orada yanlışlık var. Şu sıralar dönümü (1000 metrekarasi) 20.000 Ytl (20 milyar) cıvarında gidiyor. Biranönce bişeyler almak gelecek için güzel bir yatırım olacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: _Ada_m

Biliyorum oraları, hatta otaraftan bir kooperatife de girdim.
    Değer kazanacağı kesin, 15 yıl öncesini hatırlatınca Ankaranın Eskişehir istikametine doğru nekdar büyüdüğünü görebiliyorum.
    Bu ilerleyiş devam edecek.
    Ama 15 .000 (15 milyara) oralardan zor arsa bulursun haberin olsun. 500-600 dönümlük arazilerden bahsetmişsin orada yanlışlık var. Şu sıralar dönümü (1000 metrekarasi) 20.000 Ytl (20 milyar) cıvarında gidiyor. Biranönce bişeyler almak gelecek için güzel bir yatırım olacaktır.

donum yerine metrekare olacakti, duzelttim.
    Degerlendirmen icin tesekkur ederim. Hangi kooperatife girdin, biraz bilgi verebilir misin?

TOKI bayaa ilgimi cekti, bugunlerde o tarafa gidip biraz dolasacagim, bilgi toplayacagim.

• Genç Paylaşımcılar yapı kooperatifi
    temelli gecekondu önleme bölgesi adı altında oradaki arsaları parsellediler
    TOKI desteği ile kredi veriliyor kooperatiflere, acayip avantajlı durumlar var.
    10 yıl sonra iyi değer yapar, oraları bitevii ev dolacak
  • Ankara diğer tüm yönlerde tıkandı mı?Temelli çok uzak değil mi Ankara'ya,60 km var diye biliyorum.Her ne kadar yerleşim merkezleri o tarafa doğru gitse de 60 km büyük bir uzaklık.İstanbul'da bile Pendik-Bakırköy arası o kadar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.