Şimdi Ara

Kreatin'i Her Gün İçsem Sıkıntı Olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
5.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sadece antreman olduğu günler mi tüketmeliyim yoksa? Normalde her akşam 5 gram alıyorum. Cevaplarınızı bekliyorum.

• Hergün içmen lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • antrenmandan yarım saat önce alırsan antrenman sırasında verim alırsın.
  • Öyle bişey olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.. Kreatin etkisini hemen göstermez

• Antrenman gunleri antrenmandan once 2.5, antrenmandan sonra 2.5 olarak al. Off gunlerinde de kahvaltidan sonra 5gr alirsan guzel olur. Kreatini zaten her gun kullanmalisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nehoo

Öyle bişey olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.. Kreatin etkisini hemen göstermez

"Kreatini antrenman öncesindeki 30 dakika içerisinde alacağınız protein/karbonhidrat içeceğinizle birlikte bir doz ve antrenmandan hemen sonra alacağınız protein/karbonhidrat içeceğinizle birlikte ikinci bir doz olarak kullanmalısınız. Antrenman öncesinde kreatin almak, kaslarınızın olabildiğince hızlı enerji temin etmek üzere kreatin fosfat ile doymuş olmasını sağlar. Antrenmandan sonra alacağınız kreatin ise kaslarınızdaki stoğu tazeler, kas hücresi hacmini arttırma ve büyüme için IGF-I (insülin benzeri büyüme faktörü-1) seviyelerini maksimuma ulaştırır. "

Düşünmek yerine öğrenmek/bilmeyi tercih etmek lazım bu konularda.

• İyi güzel yazmışsında hala öyle düşünmüyorum . Araştırdım , hala fikrimin arkasındayım . Kreatini antreman öncesi sonrası almanız hiç farketmez . Çünkü etkisini uzun vadede gösteriyo !

• Uzun vadede gösterdiği etkisi kaslarda su tutma etkisidir. Bu ayrı mesele.
    Ben sadece antrenmandan önce aldığında sana verdiği kısa süreli enerjiden bahsediyorum. Setler arasında daha az dinlenmen gibi veya bi tık agırlık arttırmak gibi faydalar saglıyor.

Özellikle ilk kullandıgım gün, tüm hareketlerde daha önce hiç basmadıgım agırlıkları bastırmıştı bana. Sonra tabi aynı etki kalmıyor ama yine de hiç kullanmamaya göre enerji verme etkisi farkedilir durumda kalıyor.

Kullanan kişilere sorabilirsin.
  • Sabah al, akşam yada öğlen al yatmadan öncede alsan olur, ister antrenman öncesi ister antrenman sonrası, alda ne zaman alırsan al, kısaca etkisi anlık değil, dönemliktir Kullanan cevapladı,... ha, antrenmandan önce alıyor ve antrenmanda etkisini gördünü iddia ediyorsan oda güzel, sorun yok yani placebo da güzel bir motivasyondur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burock3699

Uzun vadede gösterdiği etkisi kaslarda su tutma etkisidir. Bu ayrı mesele.
    Ben sadece antrenmandan önce aldığında sana verdiği kısa süreli enerjiden bahsediyorum. Setler arasında daha az dinlenmen gibi veya bi tık agırlık arttırmak gibi faydalar saglıyor.

Özellikle ilk kullandıgım gün, tüm hareketlerde daha önce hiç basmadıgım agırlıkları bastırmıştı bana. Sonra tabi aynı etki kalmıyor ama yine de hiç kullanmamaya göre enerji verme etkisi farkedilir durumda kalıyor.

Kullanan kişilere sorabilirsin.

Kreatin ilk kullandigin gun etki etmeye baslamaz, ben de kullandim. Sen o gun tamamen psikolojik olarak oyle hissetmissin. Her gun 5gr duzenli kullandim, 2. haftadan sonra guc olarak etkisini gordum diyebilirim. Ayrica pre workout urunler gibi antrenmandan once iciyim antrenmanda enerji versin gibi bi olay yok. Kreatin uzun vadede enerji verir guc saglar. Ayrica pre workout da kullandim falat kreatinin bana uzun vadede sagladigi gucu hic bir supplement de hissetmedim. Bana gore en baba supplement kreatindir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.