Şimdi Ara

KPSS'den sonraki Mülakat Soruları... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
1
Favori
5.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Orada senin gibiler olduğu için zaten çalışıp hak edenler kazanamıyor birader. Bu soruları mantıklı buldun ve cevaplarını tartışıyorsun, işte senin problemin burada. Sorulan soruları eleştirmiyorsun ama cevaplardan yana derdin büyük. Böyle devam et.
  • 2017 kpss ile Türkiye genelinde 400000 sınava giren arasında ilk 200'deyim. Eskiden olsa haritadan yer beğenmem gerekirken, şimdi içimde hala önüme taş koyarlar mı diye korku duyuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akp li değilsen kpss zaman ve para kaybıdır!

Malesef...

• BEn girmedim ama kuzenim girmişti, onun anlattığına göre soru kartları var ve bu kartlardan sen rast gele seçiyorsun. Sorular da genellikli genel kültür ve tarih ile alakalı sorular. Bu şekilde soru sorulduğunu daha önce hiç duymadım.
  • Tamam sevmiyoruz falanda bu baya iftiradır böyle mulakat olması imkansız ha alakasız sorular var ama en fazla 1 tane olur ve affedersiniz de hayali öğretmen olmak olan birisi gidipte odtü mühendislik okumaz Hadi hayali sonradan şekillendi diyelim odtü mezunu bi insan kpss ile kendini koreltmeye çalışmaz. Gitsin akademisyen olsun onlarda öğretmen maaşı desen daha iyi rahatlık desen daha iyi kısacası sallama bir konu olmuş

• Cidden az beyninizi kullanın. Lehinize kullanabileceğiniz herşeye bodoslama girmeyin

• seglopsi kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki çok güzel bir tespit yapmışsınız 'MEDYA VATANDAŞA İHANET EDİYOR.'
  • ODTU mühendislik mezunu kızın devlette ne işi var ki zaten? Devlete çapı belli insanlar girip, garanti maaş, salla başını al maaşını takılmak için girsin.

Fark yaratabilecek insanlar boşa devlet kapılarında gezmesin. Bu bağlamda "Reis" ve şürekası iyi yapıyor. Hoş, bunu yapan hödüklerden Reis dedikleri cumhurbaşkanının da haberi yoktur. Olsa dümdüz eder ortalığı. Yani tamam, nefret ediyorum adamdan da, o kadar da değil. Bizim anlamadığımız ve sallamadığımız bir imajı ve karizması var ya bu adamın.Mülakatı yapan dalkavuk hıyarlar gibi tipler bu imaja, karizmaya zarar veriyor. Cumhurbaşkanı hepimizi 15 yıldır parmağında oynatıyor, yani gayet akıllı bir adam. Bu dalkavukların kendisine verdiği zararın gayet farkındadır. Bu bağlamda, bu tipler tespit edildiğinde, cumhurbaşkanına ulaşabilecek kişilere şikayet edilmeli. "Dalkavukluğun suyunu çıkarıp, cumhurbaşkanının imajını zedeliyor" diye şikayeti basacaksın. Öttürecekler bu fareleri...

Ancak, bu fareler çok iyi yapıyor bir yandan. Fark yaratabilecek insanlar devlet kapısında gezmesin. İŞE YARAR, FARKINI KONUŞTURABİLECEĞİ, DİNAMİK işlere girsin. "ÖZÖL SÖKTÖR ÖZ MÖÖŞ VÖRÖYÖR." Odtu mezunu aklı çalışan bir kıza 4 yıl az maaş verir, 7 yıl az maaş verir. Paraya en çok ihtiyacın olduğu dönem geldiğinde, farkını yaratan kişi, maaşın memur maaşını ikiye katlamış olur çoktan. O yüzden bırakınız, memur olmaktan daha iyi opsiyonu olmayanlar memur olsun. Onu da şimdilik böyle biat kültürü ile işe alsınlar. Gelecekte devlet yeniden yapılandırılırken şutlaması kolay olur.

Anlık düşünüp karamsarlığa kapılmayın. 10 yıl, 20 yıl, 30 yıl sonrasını düşünün. Zaten ülkede lüzumsuz bir memur nüfusu var. Er ya da geç bu devlet çalışanları azaltılacak. Kurumlar yeniden yapılandırılacak. Bakanlık sayısı azalacak. Bazı kurumlar birleşecek. O gün geldiğinde işe yarar adam fazlan olursa nereye koyacağını bilemezsin. Ama kifayetsiz, yetersiz olurlarsa, yasal çerçeve içinde kalmak kaydı ile vurursun kıçına tekmeyi. Haksız girmiş olanı direkt kovarsın. Hasbel kader girmiş, ama işe yaramayanı erken emekli edersin falan. Bir düzen kurarsın. Kovduğunda da arkana bile bakmazsın. "Bu zamana kadar aldığı maaşa dua etsin" dersin. Yoluna bakarsın.

O yüzden yeterlilik bazlı mulakat yapılmıyorsa, bu şu an için kötü olabilir. Ancak gelecek için bir fırsattır.

-------------------

Benzer mulakatları duyuyorum. Oluyor böyle salaklıklar. Ancak bir furya halinde olmuyor. Bazı kurumlarda iyi insanlar var. Bazılarında kötü insanlar. Aynı kurum içinde bazı mülakatlar çiçek, bazı mülakatlar mallık dolu oluyor. Bu kadar ekstremini ilk defa duydum.

• askerliğini yapmış,lise mezunu,eli yüzü düzgün sayılabilecek,sabıkası olmayan,ikameti sabit,annesi ve babası polis,her sınıf ehliyete sahip,ingilizce'yi çok iyi bilen,sigara ve alkol kullanmayan, hiçbir kötü alışkanlığı olmayan,yalakalığı,cıvıklığı,soytarılığı sevmeyen bir insanım. bir iş görüşmesine gittiğimde karşımdaki şerefsiz beni saatlerce sorguya alıyor,saçma sapan sorular soruyor ama nerde mal,iki kelimeyi bir araya getiremeyen,at hırsızı tipli,sigara ve içkiyi bırak esrar bile içen bir insan var 2 dakika konuşup onu işe alıyor.bana öyle bir sorular soruyor ki sanırsın büyükelçi yapacak.altı üstü asgari ücret bu neyin kafası.otele resepsiyonist olarak aldığı insan hello, how are you demekten başka bir ingilizce bilgisine sahip değil.ben çok iyi ingilizce konuşuyorum ama beni zar zor alıyor onu ise hemen alıyor üstelik ikimize de aynı ücreti vermek istiyor.

bir ara bir iş görüşmesine gider gitmez maaşı sordum.önce maaş mı sorulur dedi.neyi sormamı bekliyorsunuz,3 yıldızlı,sadece yaz sezonunda açık otelde kariyer planlaması mı yapacağım dedim.zaten sizin iş yerinizde kariyer yapma imkanı olsa her yıl eleman aramazsınız dedim.ne mi oldu? tabi ki işe alınmadım :) ondan 1 hafta sonra çok daha iyi bir otelde iş buldum.

mal herifler asgari ücret verip insanı asker etme peşinde.hiç eyvallahımızın olmaması lazım bazen.

bir ara da çalıştığım bir otelde müdürle tartıştık.ben %100 haklıydım.müdür ''böyle olursa yollarımızı ayırmak zorunda kalırız''dedi. hay hay hemen gidiyorum dedim arkamdan yalvardı dön diye.

bu tür saçmalıklar hep işçi kesiminden kaynaklanıyor.kraldan çok kralcılık var.kula tapma var memlekette.ulan aldığın asgari ücret,sokakta kağıt toplasan o parayı alırsın hala kulun kıçını yalamak peşindesiniz.dönerciden döner ekmek alıyorum işçi 2 gıdım eti ekmeğin içine koyarken eli titriyor sanki kendi malı.ağanın malı gider hizmetkarın canı gider diye boşa dememişler.

kafaya çok takmamak lazım eğer arkanızda güvenceniz varsa insanlara eyvallah etmeyin.zaten o tür soruların sorulduğu bir yerde çalışmak hata.düzgün insan öyle soru sormaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbayram5 -- 7 Aralık 2017; 11:43:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Alvr Recoba

Böyle soruların sorulması İMKANSIZ.

CSB

Nerden biliyorsun imkansızmış.Bende girdim mülakata evet soruluyor bu tarz sorular ama şansına kalmış her mülâkat komisyonu farklı olduğu için şansına kalmış.

Ayrıca milli eğitim bakanı bile mecliste yaptığı konuşmada bu tür sorular bazı komisyonlarda sorulmuş evet ama merak etmeyin bu sorular puanlamayı etkilemedi dedi....yersen tabi.....

• Konu kesinlikle doğrudur aynen herkes zaten gaza gelmeye meyilli odtü den öğretmenlik için bir bölüm varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

ODTU mühendislik mezunu kızın devlette ne işi var ki zaten? Devlete çapı belli insanlar girip, garanti maaş, salla başını al maaşını takılmak için girsin.

Fark yaratabilecek insanlar boşa devlet kapılarında gezmesin. Bu bağlamda "Reis" ve şürekası iyi yapıyor. Hoş, bunu yapan hödüklerden Reis dedikleri cumhurbaşkanının da haberi yoktur. Olsa dümdüz eder ortalığı. Yani tamam, nefret ediyorum adamdan da, o kadar da değil. Bizim anlamadığımız ve sallamadığımız bir imajı ve karizması var ya bu adamın.Mülakatı yapan dalkavuk hıyarlar gibi tipler bu imaja, karizmaya zarar veriyor. Cumhurbaşkanı hepimizi 15 yıldır parmağında oynatıyor, yani gayet akıllı bir adam. Bu dalkavukların kendisine verdiği zararın gayet farkındadır. Bu bağlamda, bu tipler tespit edildiğinde, cumhurbaşkanına ulaşabilecek kişilere şikayet edilmeli. "Dalkavukluğun suyunu çıkarıp, cumhurbaşkanının imajını zedeliyor" diye şikayeti basacaksın. Öttürecekler bu fareleri...

Ancak, bu fareler çok iyi yapıyor bir yandan. Fark yaratabilecek insanlar devlet kapısında gezmesin. İŞE YARAR, FARKINI KONUŞTURABİLECEĞİ, DİNAMİK işlere girsin. "ÖZÖL SÖKTÖR ÖZ MÖÖŞ VÖRÖYÖR." Odtu mezunu aklı çalışan bir kıza 4 yıl az maaş verir, 7 yıl az maaş verir. Paraya en çok ihtiyacın olduğu dönem geldiğinde, farkını yaratan kişi, maaşın memur maaşını ikiye katlamış olur çoktan. O yüzden bırakınız, memur olmaktan daha iyi opsiyonu olmayanlar memur olsun. Onu da şimdilik böyle biat kültürü ile işe alsınlar. Gelecekte devlet yeniden yapılandırılırken şutlaması kolay olur.

Anlık düşünüp karamsarlığa kapılmayın. 10 yıl, 20 yıl, 30 yıl sonrasını düşünün. Zaten ülkede lüzumsuz bir memur nüfusu var. Er ya da geç bu devlet çalışanları azaltılacak. Kurumlar yeniden yapılandırılacak. Bakanlık sayısı azalacak. Bazı kurumlar birleşecek. O gün geldiğinde işe yarar adam fazlan olursa nereye koyacağını bilemezsin. Ama kifayetsiz, yetersiz olurlarsa, yasal çerçeve içinde kalmak kaydı ile vurursun kıçına tekmeyi. Haksız girmiş olanı direkt kovarsın. Hasbel kader girmiş, ama işe yaramayanı erken emekli edersin falan. Bir düzen kurarsın. Kovduğunda da arkana bile bakmazsın. "Bu zamana kadar aldığı maaşa dua etsin" dersin. Yoluna bakarsın.

O yüzden yeterlilik bazlı mulakat yapılmıyorsa, bu şu an için kötü olabilir. Ancak gelecek için bir fırsattır.

-------------------

Benzer mulakatları duyuyorum. Oluyor böyle salaklıklar. Ancak bir furya halinde olmuyor. Bazı kurumlarda iyi insanlar var. Bazılarında kötü insanlar. Aynı kurum içinde bazı mülakatlar çiçek, bazı mülakatlar mallık dolu oluyor. Bu kadar ekstremini ilk defa duydum.

Komik. Hem de cok komik. Ne diyecek cumhurbaskani? Torpil yapmayin, hak edeni ise alin, bizim partili olup olmaması onemli degil mi diyecek? Mulakati getiren kendisi. Oyle niyeti olan mulakati kaldirir. Daha 3-4 yil once ogretmenler mulakatsiz puan esasina gore bileginin hakkıyla öğretmen oluyordu. Simdi okul birincisini bile mulakatta eliyorlar.

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Koprude basi govdeden ayrilmis degil ama girtlagi kesilmiş askerin videosunu izledim. Video kayboldu sonra. Bu forumda yuzlerce kisi de izledi o videoyu. Birinin kellesini aldik sira ikincide diye naralar atıyordu birisi. Bir de linc edilen askeri okul öğrencisi var. Ablasi hakkini aramak icin cirpinip duruyor. (Hicbir ailenin sesi cikmiyor diyorsunuz ama cikanlar var da sesini duyuramiyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 7 Aralık 2017; 12:34:52 >
  • ali222 A kullanıcısına yanıt
    Hayır tabii ki. Yalakların memur olmasını, kendine biat etmesini tabii ki ister Cumhurbaşkanı. Sonuçta gerektiğinde kapsam ve mevzuat dışı iş yaptıracağı, kendi sözünü yasadışı olsa bile uygulayacak memurları olsun her yozlaşmış siyasi ister. Ancak, mülakata giren memurun bu kadar aleni yalamasını da istemez. İmajını bozuyor. Sen de madem düzen bu, bu kadar aleni yapanı uygun yerlere şikayet ederek pisliğini yapacaksın...

Bu işin suyu çıkmaya başlayınca isyan eder oldu millet. Ona da ayrı gıcığım. 2005'de de böyleydi az çok. 2003'de de... Dozaj artınca rahatsız oluyor millet. Kanunu, mevzuatı, çerçeveyi az biraz delince dert etmiyor kimse. "Aman ağzımızın tadı bozulmasın Rıza bey" takılıyor. İşin pisi çıkınca cödürdüyor. Artık çok geç. Baştan cödürdeyecektin. Bizler cödürderken "bunlar da boşa gürültü yapıyor, ne var az biraz olduysa" demeyecektin. Sonradan dönenleredir sözüm. Size değil.

Çok iyi arkadaşlarımı bu mülakat illeti sağ olsun, Allah kurtardı. Hiçbiri memur olmadı. Biri var hele, KPSS ilk 100'de herif. Bilkent Burslu mezunu. Ortalama 3.92. Yüksek lisansı var. Ortalama 3.80 küsür... Çok da girişken, ağzı laf yapan çocuk. Herifi mülakatta elediler ya la!? Ama son giren adamın kim olduğunu öğrendik. Taşra üniversitesi mezunu, KPSS düşük, o dandik taşra üniversitesinde bile düşük ortalama ile mezun olmayı başarmış hödüğün biri...

Neyse, sonuç: Bizim eleman devletten bir bok olmayacağını anladı. Bir bankada denetçi oldu. Birkaç yıl sıkı çalıştı. Kısa sürede herifin farkına vardılar, bunu bankanın uluslararası şubelerinin denetimine verdiler. Maaşı çok arttı tabi. Bir noktadan sonra herif yabancı ülkeden yabancı ülkeye gitmeye, arada sırada Türkiye'ye uğramaya başladı. Kendi anlatıyor, abi diyor. "Denetleme bitiyor. Gökdelen gibi beş yıldızlı otelin odasına dönüyorum. Yerde pofidik halı. Elimde viski falan... Aşağıyı seyrediyorum. "Ne kadar anlamsız koşuşturmacalar, ben hayatımla ne yapıyorum" dedim. İstifa etmeye karar vermem 45 saniye sürdü" diyor. Herif bastı istifayı. Dünyayı gezdi 2 yıl. Seyyah gibi gezdi. Sırtta sırt çantası... Nepal'den girdi, Güney Amerika'dan çıktı. Dönünce de memleketine döndü. Bir nanoteknolojik mayo üretimi işine girmiş. Potansiyeli olan adam memur olmasın. Rengini griye boyamasın. Rutin işler yapmasın...

Kendinizi doğru geliştirirseniz, "memur olmamak" hayatınızda başınıza gelmiş en iyi şey haline gelebilir. Ancak, potansiyelinizi arttırmaz iseniz, memur olmak iyi bir opsiyon olabilir. O yüzden, potansiyeli olanlar memur olmasın. Çıksın piyasa farkını konuştursun diyorum.

----------

Öğretmenlik ayrı mevzu. O durum bayağı üzücü. Kişi bileğinin hakkıyla öğretmen olsaydı bile üzücüydü. Bizim eğitim sisteminin öğretmene vurduğu pranga, koyduğu limitler düşünülünce... CNC tezgahı operatörü gibi öğretmen. Bu da üzücü. O öğretmenin kim olacağına karar verme aşamasına ettikleri ayrı üzücü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 7 Aralık 2017; 12:55:13 >

• ANTİ BUG kullanıcısına yanıt
    bu soruları biraz da dalgasına soruyorlar, mülakata giren herkes bilir ki alınacakların olduğu isim listesi bir gün öncesinden komisyonun elinde olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: tkblack

ODTUde muhendislik bitirip ogretmenlige mi girmis ? Ben buraya takildim acikcasi.

ben de tanıyorum öyle bir manyak...arkadaşları tıpa giderken o odtü matematik okudu...mezun olunca doğuda bir lisede öğretmenliğe başlamıştı...çalıştığım kurumda da var odtü inşaat mezunları...benle aynı maaşı alıyorlar...bir idealin olur anlarım (itü inşaat mezunu arkadaşım özel sektörde çelik konstrüksiyon konusunda değişik uygulamalar yapıyordu 2000 li yıllarda) ama memur olmak için odtü okumak niye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lightjedi80x

quote:

Orijinalden alıntı: Alvr Recoba

Böyle soruların sorulması İMKANSIZ.

CSB

Nerden biliyorsun imkansızmış.Bende girdim mülakata evet soruluyor bu tarz sorular ama şansına kalmış her mülâkat komisyonu farklı olduğu için şansına kalmış.

Ayrıca milli eğitim bakanı bile mecliste yaptığı konuşmada bu tür sorular bazı komisyonlarda sorulmuş evet ama merak etmeyin bu sorular puanlamayı etkilemedi dedi....yersen tabi.....

Tek bir mülakatta bunları hepsi sorulması imkansız dedim. Bunla neyi ölçeceksin bana söylesene ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayrıca, her yere akpli alınıyor olayı da saçma...bu yaz bizim kata alınan 3 kişiden 2 si alevi, diğerini çözemedim...demek bu arkadaşlar da akpli yada adam gibi çalışmışlar...(istisnalar hariç alevilerin chpyi desteklediğinden yola çıkarak)...
  • sorular çok kolaymış inşallah bana da bunları sorarlar.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.