Şimdi Ara

Kozlusan Pelet Sobası (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
678
Cevap
26
Favori
193.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu pelletlerin nasıl yandığını merak ediyorum. standart odun şominesinde numunelik bir kaç kg yakabilir miyim? yoksa illa kendi sobası mı olmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uriel

Aracın var ise Kocaeli'de bildiğim 2 fabrika var. Barış Kereste (200 kg yaktım. Çok iyi.) ve Bilpa Orman Ürünleri. Sapanca ve Akyazı'da da 2 fabrika var ama sana uzak kalır. Çok geç kalmışsın.

Alıntıları Göster
    Akyazı, Bolu veya Düzce'de önerebileceğiniz iyi pelet üretimi yapan fabrika var mı acaba?

• ZENLogic Z kullanıcısına yanıt
    Akyazı:http://www.ecopellet.com.tr/index-1.html

Sapanca:www.maxpel.com.tr . Fabrikası Sapanca'da ancak iletişim kısmından baktığımda Bolu'da da satış ofisi görünüyor.

Bu iki firmayı da biliyorum. Tavsiye ederim.

Bir de Düzce'de Natural Düzce Pellet diye bir üretici görünüyor. Sitesi yok. Facebook da aratın.

• Uriel kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Herkese selam biz de yeni pelet sobası olan bir eve yerleşiyoruz....izmir de pelet alabileceğimiz bir yer önerebilir misiniz? Urla dayız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uriel bu konuyla ilgili, üstat gibi....şansıma da sanırım İzmir'li....lütfen yardım

• Onursjr O kullanıcısına yanıt
    Özel mesaj yolladım. Hayırlı olsun. Güle güle ısının.

• Beyler iyi akşamlar. Petekler eca 6x1.5 1x2 havlupan 1.40 oda termostatı kablosuz lidya compact plus kombi 16 adet vana fiyat 19.450 tesisat hariç fiyat nasıldır? Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ensei

Beyler iyi akşamlar. Petekler eca 6x1.5 1x2 havlupan 1.40 oda termostatı kablosuz lidya compact plus kombi 16 adet vana fiyat 19.450 tesisat hariç fiyat nasıldır? Teşekkürler
    Bildiğim tek net fiyat; Lidya Compact Plus 14.000₺. Geriye 5.250₺ kalıyor. Vanalar 20*16= 320₺. 200₺ oda termostatı. 400₺ havlupan. Fazladan birşey çıkmaz ise 400-500₺ kazan montajı tutar. 230₺ eca petek metrajı desek 6 tane 1.5 metrelik petek 2100₺ yapar. Tahmini fiyatlar böyle. Kıyaslamak size kalmış.

• Merhaba herkese ,

Temmuz ayında daiwa dp-10 (9kw) pelet sobası aldım.Bir kaç kişiden destek aldım forumda.Fiyat soranda oldu memnuniyetimi soranda...Foruma yeni girebildim kusura bakmayınız.

*Fiyat konusu:Dövşzden etkilenmeden aldım 4.750₺,şuanki fiyatları 7.000₺ civarında,ama 10.000₺ olsa yine alırdım.Maddi durumum orta düzeyde ve doğalgaz ile lütfen kıyaslamayın bile derim.Sabah 06:30 saatini kuruyorum 2-3 saat çalışıyor akşam 17:00’de tekrar yakıyorum 26 derecelerde 22:00 ye kadar.İnanın şort t-shirt ile geziyorum evde.40 dereceye kadar ayarlanabiliyor.

*Ses konusu:İlk gün kurulduğunda sesine çok moralim bozuldu asabım bozulmuştu,ama fan sesi artık rahatsız etmiyor.

*Yakıt konusu:Geçen yıl elektrikli ufo ile ısınıyordum ayda 350₺ dam aşşağıya faturam gelmiyordu.İstanbul’da otururken de doğalgaza da 350₺ aşşağıya gelmiyordu benim de bu rakam gözüme batmıyordu taki ısınamadığımı anladım ve bu ürünü 6 ay araştırdıktan sonra almış oldum.1,5 ton(1.650₺) pelet aldım ve şuan 3-4 günde 20 kg bitiyor.

Fethiye de Ovacık tepesinde oturuyorum ve 0 derecenin altına iniyor.Evim kuzey cephesi,yalıtım yök,taban seramik ve aşırı pencere var üfleme var ve 60 m2 bu ürün normalde 120-130 m2 evler için.

Bir çok kişi gibi bende endişelerim vardı,ürün çok fazla yaygın değil haklısınız endişelenmekte,Diyelim ki ürünü aldınız beğenmediniz ikinci el piyasası da artıyor,satarsın.

Klima,tv,telefon 3.000₺-4.000₺ olmuş bu kış gününde düşünülmesi gereken bir ürün.

Sağlıcakla kalın,sorularınız olursa yanıtlarım.Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kepcerkan -- 14 Kasım 2018; 22:15:44 >
  • Pelet tona 1250 lira istiyorlar normal midir?

• Onursjr O kullanıcısına yanıt
    Kasım ortası, talaş fiyatı geçen senenin iki katı, dolara enflasyona girmiyorum bile! İyi kalite pellet için bile biraz fazla gibi. 1000-1100₺ olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uriel -- 18 Kasım 2018; 22:0:43 >
  • Arkadaşlar merhaba, sakaryanın bir köyünde oturuyor ailem ve köyde doğalgaz yok. Babam pelet sobalarını ve kalorifer sistemlerini duymuş, 2 katlı bir evimiz var (giriş katı 1+1 ve 2 garaj, orta kat 4+1 daire ve üst kat 3+1 daire). Sadece en üst kata ısıtma sistemi kurmak istiyoruz, Yalıtım yok. Bu konuda bir kaç sorum olacak tecrübeli arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim.

1- Aylık Maliyeti nedir ? Özellikle kömüre göre( Tabiki kişiden kişiye değişir ısınma işi ama, sıcağı sever bizimkiler, iyi yakarlar)
    2- kata Soba gibi kat kaloriferi şeklinde mi önerirsiniz, yoksa giriş katına kazanı koyup en üst kata oradan mı çıkaralım boruları? (her halükarda petek taktıracağım eve) (bazı arkadaşlar fan sesinden filan rahatsız olmuş)
    3- Her tecrübeye açığım pelet konusunda =)
  • Arkadaşlar yeri değil.ama kat kaloriferi hakkın da bilgi sinolan varmı ısıyı yakalayamiyorum bilen varsa acil.yazsin lütfen kazan 160.000 lik 12 daire bilgisi olan yazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: awsedrzxc

Arkadaşlar merhaba, sakaryanın bir köyünde oturuyor ailem ve köyde doğalgaz yok. Babam pelet sobalarını ve kalorifer sistemlerini duymuş, 2 katlı bir evimiz var (giriş katı 1+1 ve 2 garaj, orta kat 4+1 daire ve üst kat 3+1 daire). Sadece en üst kata ısıtma sistemi kurmak istiyoruz, Yalıtım yok. Bu konuda bir kaç sorum olacak tecrübeli arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim.

1- Aylık Maliyeti nedir ? Özellikle kömüre göre( Tabiki kişiden kişiye değişir ısınma işi ama, sıcağı sever bizimkiler, iyi yakarlar)
    2- kata Soba gibi kat kaloriferi şeklinde mi önerirsiniz, yoksa giriş katına kazanı koyup en üst kata oradan mı çıkaralım boruları? (her halükarda petek taktıracağım eve) (bazı arkadaşlar fan sesinden filan rahatsız olmuş)
    3- Her tecrübeye açığım pelet konusunda =)
    Hocam selamlar, maliyet çok değişken bir durum.Evin yönü, mantolama vb. bir çok etken dahil işin içine.Biz Ayvalık'ta kullanıyoruz.Geçen ilkbaharda Kozlusan Lidya kurulumu yaptırdık iki katlı evimize.Soba salona kuruldu ve petekler vasıtasıyla tüm katlar yanıyor ve ısınıyor.Kara kışlık bir durum bu coğrafyada pek olmaz ama rüzgar ve yağmur geldi mi de neredeyse zeytinleri yerinde oynatır.Günde 2 veya 2.5 20 kg'lık çuval harcıyoruz.Soba çok sessiz bir alet değil.Eğer yeriniz varsa bodrum kata veya kapatabileceğiniz bir balkona kapalı sistem kurdurun.Fan sesi, redüktör sesi veya baca fanı sesi gibi bir çok sesli etken var.Bunlara kulağınız bir süre sonra alışıyor ama tavsiyem kesinlikle yaşam alanınızın dışı olacaktır.Bu konuda estetik kaygıları giderecek seviyede üretim yapan Türk firmaları henüz yok maalesef.Gönül İtalyan işi sobaları ister ama ekonomik olarak bizleri kasar :(
  • Arkadaşlar Toshiba ısı pompası ve Lidya Compact plus arasında hangisini tercih edersiniz.konuya hakim arkadaş varsa ve yardımcı olursa çok memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: operadakises

Arkadaşlar Toshiba ısı pompası ve Lidya Compact plus arasında hangisini tercih edersiniz.konuya hakim arkadaş varsa ve yardımcı olursa çok memnun olurum.
    Biri ısı pompası diğeri katı yakıtlı ısınma sistemi. Çok farklı türler. Elma ile marulu kıyasla demek gibi. Yinede karşılaştırırsak şu farklılıklar çıkacaktır.
    Toshiba ısı pompaları en kaliteli ısı pompası markalarından biri. Kozlusan da en iyi kömürlü ve pellet kazanlarını üreten yerli firma. Fiyatları her ikisininde sınıflarında tepelerde geziyor. Ancak 25 kw lık Lidya Compact Plus 12000₺ civarinda iken Toshiba bunun 2 katı civarında. Isı pompasını kullanmak için bulunduğunuz konum, iklim, yalıtım durumu ve yerden ısıtma olması çok önemli iken pellet ısınma sistemleri kutuplarda bile ısıtır.
    Sonuç; Ilıman iklimde bir yerde, iyi yalıtımlı ve yerden ısıtmalı bir evim olsa maddi durumumda imkan verse doğalgaz yok ise kesinlikle ısı pompası, diğer durumlarda pellet yakıtlı ısınmayı tercih ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Uriel

Biri ısı pompası diğeri katı yakıtlı ısınma sistemi. Çok farklı türler. Elma ile marulu kıyasla demek gibi. Yinede karşılaştırırsak şu farklılıklar çıkacaktır.
    Toshiba ısı pompaları en kaliteli ısı pompası markalarından biri. Kozlusan da en iyi kömürlü ve pellet kazanlarını üreten yerli firma. Fiyatları her ikisininde sınıflarında tepelerde geziyor. Ancak 25 kw lık Lidya Compact Plus 12000₺ civarinda iken Toshiba bunun 2 katı civarında. Isı pompasını kullanmak için bulunduğunuz konum, iklim, yalıtım durumu ve yerden ısıtma olması çok önemli iken pellet ısınma sistemleri kutuplarda bile ısıtır.
    Sonuç; Ilıman iklimde bir yerde, iyi yalıtımlı ve yerden ısıtmalı bir evim olsa maddi durumumda imkan verse doğalgaz yok ise kesinlikle ısı pompası, diğer durumlarda pellet yakıtlı ısınmayı tercih ederim.

Alıntıları Göster
    hocam ev izmirin bir ilçesinde.henüz doğalgaz yok.evin yalıtımı fena değil.ısıtılacak alan 140 m2.dört tarafı açık.bugüne kadar klimayla ısındık ama alışamadım...peteklerle birlikte toshiba ısı pompası 36 bin lira fiyat çıkardı servis.yerden ısıtma işi zor.sıfır bina değil.pek anlamam ama en yeni sistem miş.bilmiyorum o kadar paraya değer mi.kazan için yer sorunu var.bir tek çatı olabilir onda da inip çıkması temizliği falan dert.bu durumda ne tavsiye edersiniz.
  • operadakises O kullanıcısına yanıt
    İklim ısı pompası için uygun. İzmir'in neresindesiniz? Yalıtım fena değil den kastınız tam olarak nedir? Apartman mı müstakil mi? Çatıda kazan olmaz. Şikayet olursa sıkıntı yaşarsınız. Pellet kazan bile olsa. 36000₺ çok para. Temizliği dert etmeyin. İsterseniz 17000₺ ye Lidya Compact Pro Plus modeli var. Her işi kendisi yapıyor. Tam otomatik kazandır. Zaten Compact plus modelinde de otomatik pota temizleme var ki siz pelleti doldurun sadece haftada bir kül kutusunu alıp boşaltın. Kömürlü kazanlar gibi düşünmeyin. Temizliği çok kolay.

• tuyo kullanıcısına yanıt
    hocam günde 40-50 kilo harcamak demek 40-50 tl arası harcamak demek, nasıl kaldırıyorsun bu fiyatları =( inanılmaz yüksek fiyatlar çıktı biz kazanı taktırdık ama böyle bir maliyet beklemiyordum
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.