Şimdi Ara

Kozlusan Pelet Sobası (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
677
Cevap
26
Favori
193.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Selamlar, dün bende artık uzun araştırmalarım sonucu kozlusan lidya 25kw sulu sobasını taktırdım. Evim Balıkesir Ayvalık'ta. Ürünü daha önce montajı yapılmış bir evde veya satıcı bayii'de görme imkanım hiç olmadı. Sadece internet üzerinden paylaşılan videolarda ve forumlarda görebilmiş ve fikir edinmeye çalışmıştım. Öncelikle evimiz dublex ve 3 oda 1 salon şeklinde. Total'de her iki kat toplamı 80 m2. Montaj sonrası ısınma adına hiçbir problem yaşamıyoruz. Fakat ürünün sesi biraz üzdü. Fan sesi alışılacak düzeyde aşağı yukarı yanan bir kombiden biraz daha volume sahip. Fakat otomatın sesi yani yakıtı depodan alıp yanma haznesine atan motor,dişli artık her neyse ~10 sn.'de bir oldukça gıcık edici ve kulaklarımı tırmalayan bir ses. Kurulumu yapan arkadaş bu sesin normal olduğunu ve zamanla alışacağımı söyledi. Bugün ikinci gün ama ses artık takıldığımdan sanırım beni oldukça rahatsız ediyor. Bu ses normal gelmiyor bana herkeste bu problem var mı ? Böyle güzel bir ürünü yapan fabrika bu sesi es geçmiş olamaz. Acaba benim sobam da bir problem olabilir mi ?

Kozlusan Pelet Sobası

• tuyo kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Doğru tercih. Güle güle kullanın. Pellet yükleme sesi mutlaka bir miktar olacaktır. Zaten bu sobalarda en büyük odaya yani salona yaşam odamıza koyduğumuz için televizyon veya diğer seslerden dolayı pek rahatsız edeceğini düşünmüyorum. Video çekip youtube a koyma şansınız var mı? Ya da bazı telefonlarda ses şiddeti (desibel) ölçme özelliği oluyor. Sesin yüksekliğini ölçme şansınız var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uriel kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim önce hava üflemeli alalım dedik nasılsa sürekli burada yaşamıyoruz diye ama evde hazır peteklerin döşenmiş olması ona yapılan yatırıma ihanet olur diye biraz daha bütçemizi kasarak sulu sistemi tercih ettik. En başından bu yana hep kozlusan ürünlerini araştırdım sadece Hydrosmartpell mi yoksa Lidya mı karar veremedim. Sonunda Lidya dedik..

Telefonumda "herses" uygulaması yüklü otomatın çalışmadığı ve sadece baca fanının sesi geldiği anlarda ortam değeri kütüphane-ofis arasında çok hızlı gidip geliyor yani 45-50 db bandında fakat redüktör devreye girdiğinde ortam değeri ofis-normal konuşma trendine çıkıyor yani 58-62 bandına. Sanki redüktör içeride çalışırken ve bir şeye temas ediyormuş ve bu da eko yaparak sesi dışarı daha yüksek veriyor gibime geliyor. Başka bir yerde aynı cihazın çalışmasını dinleyebilsem aslında sorun kalmayacak demek üretimi böyleymiş diyeceğim ama bu güzel aleti yapanlar bu sesi bu şekilde dışarı vermemiştir diye düşünüyorum.

• Merhaba, izmir urlada yaşıyoruz. Evimiz 85 m2, yalitimsiz, isi camli. Soba ile ısınıyorduk. 2. Bebegimiz olacak, bu yuzden kozlusan pelet sobalara bakmaya basladik. Yazin isinma sorununu cozmek istiyoruz. Formu basindan okudum. Mbirol bey'e ulasmayi istiyorum. Irtibat icin numarasini alabilir miyim ?

• Denizli/Güney ilçesinde birkaç ay sonra 6-8 mm çapında pelet yakıt üretimine başlayacağız. Hammadde olarak kekik bitkisel atığı kullanılacaktır. Enerji , kül miktarları.. vb değerleri tüm çalışma bittikten sonra bilginize sunulacaktır. Kaliteli bir ürün olacağı kanaatindeyiz. Fiyat olarak kesinleşen bir rakam belirlemedik ancak piyasadaya uygun fiyatla sunma hedefindeyiz.

Forumdaki takipte olan arkadaşlara hayırlı günler.

• Herkese merhaba, döküm soba mı normal soba kı derken kendimi pelet sivas’a almaya kadar ikna etmiş durumdayım.Sizlere bir kaç sorum olucak;

Evim 1+1 50m2 ve kuzey cephesinde,mevkiimde kar yapmıyor ama bize bakan babadağından gelen kar havası yeterince ortamı soğutuyor.

1. Üflemeli 9kw pelet sobası yeterli olur mu sizce?

2. Pelet sobasının olduğu yerde çocuklarım yatacağı için sesi onları rahatsız eder mi?

3. 50 m2 evde yakıt harcaması 1,5 tonu geçmez diye tahmin ediyorum ama geçer miyim?

4. Normal soba kadar ısısı var mıdır?

Teşekkürler,eğerki aklıma yatarsa bu hafta almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kepcerkan

Herkese merhaba, döküm soba mı normal soba kı derken kendimi pelet sivas’a almaya kadar ikna etmiş durumdayım.Sizlere bir kaç sorum olucak;

Evim 1+1 50m2 ve kuzey cephesinde,mevkiimde kar yapmıyor ama bize bakan babadağından gelen kar havası yeterince ortamı soğutuyor.

1. Üflemeli 9kw pelet sobası yeterli olur mu sizce?

2. Pelet sobasının olduğu yerde çocuklarım yatacağı için sesi onları rahatsız eder mi?

3. 50 m2 evde yakıt harcaması 1,5 tonu geçmez diye tahmin ediyorum ama geçer miyim?

4. Normal soba kadar ısısı var mıdır?

Teşekkürler,eğerki aklıma yatarsa bu hafta almayı düşünüyorum.
    1.50 m2 için yalitimsiz bile olsa 8kw yeterli geliyor. Kozlusan'ın 9kw lık Magnesia veya 11kw lık Airsmartpel modellerini öneririm. Bu modeller üflemeli. Sıcak hava köşeleri çok dönemez. Çok köşe veya koridor varsa verimliliği düşer. Basit bir kroki cizerseniz daha fazla yardımcı olabilirim.

2. Ses yapacak olan 3 unsur var. 1 . Egsoz fanı ki en sessizi o. 2. Olarak 12-20 sn de bir pellet yükleyecek olan motor. 3. de içeriye sıcak hava ufleyecek olan fan. Bu ekipmanların mutlaka çıkardıkları bir ses vardır ancak ne derecede olur, uyurken rahatsız eder mi onu hava üflemeli pellet soba kullanan arkadaşlar cevap verebilir. Ben pellet kazanı kullanıyorum.

3. Yalıtım durumunuz, evin konumu ve oda sıcaklığını bilmeden yorum yapamıyorum.

4. Isınma konusunda endişeniz olmasın. Kutuplarda bile olsanız yinede ısıtır. Sobadan daha güvenlidir.

• antalya bölgesinde pelet satışı yapan tada tır bazında en uygun pelet satan firma hangisi bilginiz varmı
    Teşekkür ederim,sanırım ses konusu yüzünden vazgeçeceğim.Bir elektrikli soba ve bir de gazlı sobayla kışa merhaba demek istemiyorum ama ses olayı çok canımı sıktı.Desteğiniz için teşekkür ederim.

• kepcerkan K kullanıcısına yanıt
    Üreticileri arayarak çalışırken kaç desibel gürültü yaptığı ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsin. Yağmurdan kaçarken doluya tutulma. Pellet gibi temiz, güvenli ve çevreci yakıttan birazcık ses yüzünden vazgeçipte çocuklarını canlı bomba Tüpgaz ile başbaşa bırakma.

Almış bulundum:) henüz gelmedi daiwa 9kw ürünü aldım.Çocuklarımız için kullandığınız cümle çok önemli,desteiğiniz için teşekkür ederim.Bakalım nasıl çıkacak ürün.

Güle güle kullanın. İyi kalite pellet kullanmaya dikkat edin. Kaça mal oldu soba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uriel -- 21 Temmuz 2018; 19:24:10 >
    Merhaba

Güle güle kullanın. Yalnız çocukların odasına koymayın.Dumanı sönünce sızabilir.Merkezi bir yere koymanızı Tavsiye ederim.

• Herkese selam. Baca borusunu nasıl çözüyorsunuz. Benim aldığımda baca çıkışı 80 lik. 80 lik boru bulamadım

• Merhaba,

İstanbul Eminönünde istediginiz ölçülerde 80 lik Baca yaptırabiliyorsunuz.Yada bulundugunuz yerde ki Sanayide yaptırabilirsiniz.

• Forumdaşlar güncel 6mm pelet yakıt fiyatı nedir?

Geçen sene aldıgım yerdeki fiyat 2 katına çıkmış.

• loko kullanıcısına yanıt
    Temmuzda 700₺ den aldık. Şimdi 950-1000₺. Fabrika çıkış fiyatları.

• Geçpsene aldıgım yer 1200tl(1ton) fiyat verdi.

İstanbul bir Üretici buldum fakat Pelet kalitesi iyi degil.Pelet torbasından kömür gibi parçalar çıktı.

Kozlusan Pelet Sobası

• quote:

Orijinalden alıntı: loko

Geçpsene aldıgım yer 1200tl(1ton) fiyat verdi.

İstanbul bir Üretici buldum fakat Pelet kalitesi iyi degil.Pelet torbasından kömür gibi parçalar çıktı.

Aracın var ise Kocaeli'de bildiğim 2 fabrika var. Barış Kereste (200 kg yaktım. Çok iyi.) ve Bilpa Orman Ürünleri. Sapanca ve Akyazı'da da 2 fabrika var ama sana uzak kalır. Çok geç kalmışsın.

• Taşınma durumu oldugundan almadım.Şimdide geç kaldım tabi.

Aracım. Var fakat yinede Nakliye gerekecektir.Sizin önerdiginiz yerleri arayacagım.Teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.