Şimdi Ara

Kotaku: Playstation 4.5 Geliyor + 4K Çözünürlük Sunacak (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
549
Cevap
8
Favori
10.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MrChaplin

ps4 alacağım şu günlerde 4k olayının çıkması sinir bozucu olsada,eğer mevcut ps4 lere eklenti güncelleme parça vs olacaksa kabul edebilirim bu denli yeniliği..çunku komple yeni konsol alıp eskisinin çöp olmasından daha iy.ama 4k adı altında yeni bir ps çıkarsa o zaman çarşı karışır hemşerim..

ps4 güncellemesi yapılabilir bu gayet doğal bence günümüz teknolojisinde..ama elimizdeki ps4 lerin çöp duruma düşmesine sony gibi bir şirket heralde cesaret edemez..

4k tv varsa ps4 alma bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinaktekin

quote:

Orijinalden alıntı: FantasyFiRe

bu dolar kuruyla 1500tl ye konsoldan daha iyi grafik deneyimi ve uzun ömür sunan sistem toplanmaz 2500tl yi gözden çıkarmak lazım

Hade diyelim öle değilde öyle farz edilim ****ın oyunlara verdiği paralar ne oalcak 2 katı üstüne birde online oynamak için ps alıyorsun pc de online bedava oyunlar ucuz hele steam çıktıktan sonra baya ucuzladı ayrıca 1500 tl lik pc ile çok rahat konsol grafiği alıyorsun.

dostum ben de pc kullanıcısıyım. Konuştuğum arkadaş limit 1500tl diyince girdim fiyatlara baktım. Doğru düzgün orta seviye intel ve nvidia içeren bir sistem toplayamadım 1500tl ye onun için 1500tl ye konsoldan daha iyi grafik deneyimi sunan uzun ömürlü bir sistem toplanmaz dedim. Haa sistemi komple AMD toplarsın bi ihtimal olur ama arkadaş uzun süre aynı sistemde değişiklik yapmadan ps4 den daha iyi grafiklerde oyun oynamak istiyor ki bu da şimdiki dolar kuruyla 1500tl ye imkansız

• ne de güzel olur 4K çözünürlükte çöpware indie ps4 oyunları
  • 4K oyun oynatamayacaksa mevcut PS4'le devam ederim. FPS takıntısı olan da gider yeni sürümü alır. Ha eskisini getir, yenisini indirimle al tarzı bir şeyler yaparlarsa o zaman değiştirebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Bishounen -- 26 Mart 2016; 15:19:07 >
  • Ps4 le xbox one ı satsam 4.5 alabilir miyim? :)

• VR'i 4kyi bosverinde her oyunu sorunsuz 60fps ile oynaticak ise kosa kosa alirim.
  • Daha PS4 ü alalı 1 sene olmadı
  • Nerdeyse 1 aydır aleti açmıyorum yeni konsol çıkaracaklarına adam akıllı oyun çıkarsınlar yoksa ne anladım o işten ps3 oyunlarının ultra hd versiyonlarını görürüz yeni konsolda bu gidişle...

• 4K olayı işin abartısı.Yeni gelecek konsol VR odaklı olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braVe112 -- 27 Mart 2016; 0:40:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

bu dolar kuruyla 1500tl ye konsoldan daha iyi grafik deneyimi ve uzun ömür sunan sistem toplanmaz 2500tl yi gözden çıkarmak lazım

Hade diyelim öle değilde öyle farz edilim ****ın oyunlara verdiği paralar ne oalcak 2 katı üstüne birde online oynamak için ps alıyorsun pc de online bedava oyunlar ucuz hele steam çıktıktan sonra baya ucuzladı ayrıca 1500 tl lik pc ile çok rahat konsol grafiği alıyorsun.

dostum ben de pc kullanıcısıyım. Konuştuğum arkadaş limit 1500tl diyince girdim fiyatlara baktım. Doğru düzgün orta seviye intel ve nvidia içeren bir sistem toplayamadım 1500tl ye onun için 1500tl ye konsoldan daha iyi grafik deneyimi sunan uzun ömürlü bir sistem toplanmaz dedim. Haa sistemi komple AMD toplarsın bi ihtimal olur ama arkadaş uzun süre aynı sistemde değişiklik yapmadan ps4 den daha iyi grafiklerde oyun oynamak istiyor ki bu da şimdiki dolar kuruyla 1500tl ye imkansız

1500 e skylce intel sistem toplanır..gtx 960 lı
    Ps4 ün baya baya üstüne çıkarsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: streetfigter82

quote:

quote:

quote:

1500 e skylce intel sistem toplanır..gtx 960 lı
    Ps4 ün baya baya üstüne çıkarsın

doğrudur ama genelde 2. el bakmak lazım. sıfır almaya kalksan sadece gtx 960 2gb 750tl civarı. bunun anakartı, cpu, ram, hdd derken 1500tl yi çok rahat geçiyor.

• saçma ps4 çıkıtıgında 4k tv vardı niye çıkarmadı alacak müşteri sayısı az olur 4le devam ederler bir çok kişi
  • Microsoftun manevraları sony yi buna mecbur etti.Ve bu olaya aslında dünya genelindeki ps kullanıcaları sebep oldu.Yok ps4 1080p,yok 60 fps diye diye.Ps4 kullanıcıları oyunlardan daha çok 1080p 60 fps olayını öne sürerek xboxun daha az satmasına sebep oldu.Eskiden böyle bir olay yoktu.
    SEN 1080P DİYE DİYE XBOXUN AZ SATMASINA SEBEP OL SONRADA YAV OLURMU BİZ DAHA YENİ ALDIK.MİCROSOFT OYUNUN KURALLARINI DEĞİŞTİRİYOR.BUNA ALIŞACAKSIN.
    Diyeceksinki xboxda düşük donanım çıkarmasaydı.E o zaman ps3 te xboxdan geriydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: streetfigter82

Microsoftun manevraları sony yi buna mecbur etti.Ve bu olaya aslında dünya genelindeki ps kullanıcaları sebep oldu.Yok ps4 1080p,yok 60 fps diye diye.Ps4 kullanıcıları oyunlardan daha çok 1080p 60 fps olayını öne sürerek xboxun daha az satmasına sebep oldu.Eskiden böyle bir olay yoktu.
    SEN 1080P DİYE DİYE XBOXUN AZ SATMASINA SEBEP OL SONRADA YAV OLURMU BİZ DAHA YENİ ALDIK.MİCROSOFT OYUNUN KURALLARINI DEĞİŞTİRİYOR.BUNA ALIŞACAKSIN.
    Diyeceksinki xboxda düşük donanım çıkarmasaydı.E o zaman ps3 te xboxdan geriydi.

Bu muhabbeti ilk baslatan gecen nesilden microsoft tayfasidir

Adamlar cell mimarisine aptal saptal portlanana oyunlardan olusan 720p vs 640 p muhabbetine her oyun basliginda devam ettiler .

Ben hep sunu derim oyunlarda sadece grafige bakana oyuncu demem .

Artik gunumuzde bir oyun duyuruluyor konuda 100 sayfa varsa 90 i grafik fps cozunurluk muhabbeti .Igrenc bir duruma geldi .

Microsofttun en buyuk hatasi cihazina adam gibi yeni ip ex oyunlar cikarmamasi .Quantum break gibi bir oyun sadece xbox one da olsa 720 p diye oynanmiyacakmi .

Kaldiki uncharted 4 gibi bir oyun bile 720 p olsa oynarim umurumda olmaz.

Ama bir cihazin her oyunu pc ye cikacaksa ve ustune multiplatform oyunlari ps4 ten kotu olacaksa o cihazi almanin anlami ne alipta online ina ayri para vermenin ve oyunlarina 60 dolar vermenin anlami ne

Ps3 multi platform oyunlarda cogunlukla x360 tan gerideydi . Nasil toparladi bol bol ex oyun cikararak .

Bir ayricaligi olacakki bir cihazin almaya sebebimiz olsun bendede xo var oyle kosede duruyor .Tombraider oynadim bide Qb bakarim

He bu arada rise of tomb raider ile just cause 3 u steamde tek paket 58 tl mi ne sattilardi gecen şaka gibi

• ozi_41 kullanıcısına yanıt
    Hocam yalnız kaçırdığın bir nokta var;

O dönemleri hatırlıyorum. Bahsini ettiğin çözünürlük muhabbetinin temelinde '' Cell ile Ps3 uçacak multiplatform oyunlarda bile gerçeğe yakın grafikler olacak ve Ps3 konsolu Cell ile Ps2 rekorunu kıracak mesajlarını çok iyi hatırlıyorum'' bunun yanında '' Cell ile dünyanın gidişatının değişiceğini bile yazanlar vardı''. Bu kadar büyük konuşmalardan sonra görsel olarak beklentiler olmayınca karşı tarafta senin söylediğin şeyleri yazmaya başladı. Xbox 360 satışları 20 milyonu zor görecekti ve Wii ise direk piyasadan silinecekti Ps forumlarında yazılan mesajlar. ;)

Çözünürlük muhabbetine gelirsek maalesef seninde dediğin gibi oyunun konusu, karakterleri, atmosferi falan artık geride kaldı kaç fps yada bilmem kaç P muhabbeti aldı başını gitti. Uncharted, QB, Halo yada Shenmue gibi yapımları benim önüme ister 720p koysunlar ister 1080p hiç umurumda olmaz ve canavar gibi oynarım.

Aslında ben artık PC'ye çıkıyor yada çıkmıyor kısmına pek bakmıyorum çünkü masaüstümü yeni taşındığım evde koyacak yerim yok diye kayınpedere verdim şuan QB, Halo yada Geow oynamak istesem ister istemez One almak zorundayım çünkü masaüstü şansım yok. Oyuncu laptoplarından almak var aklımda ama onlarında fiyatları ve ileride geride kalacak olmalarından dolayı biraz beni ürkütüyor.:))))

• Herşey eskiden güzeldi ne 1080p ne 720p ne bilmem kaç fps. Tat vardı tuz vardı oynadığımız oyunlarda şimdi kafamız bir milyon tane şeyle uğraşıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-İ-E_SN

Herşey eskiden güzeldi ne 1080p ne 720p ne bilmem kaç fps. Tat vardı tuz vardı oynadığımız oyunlarda şimdi kafamız bir milyon tane şeyle uğraşıyor.

Eskiden gerek antikoyun olsun gerek merlinin forumu olsun gerek burası olsun oyun başlıklarında; oyunda geçen mekanlar, karakterler, silahlar, atmosfer falan konuşurduk yada bunlar üzerine tartışırdık olmuş yada olmamış gibisinden şimdi ise; şu tv'de çözünürlük hoş durmuyor, kaç p arkadaş bu, fps si nedir şu kadar olsada oyun uçsa falan filan.

Oyuncu kitlesinin genel halinin böyle bir evrim geçirmeside yapımcıların işine geldi. Pazar ruhsuz ve amaçsız oyunlardan geçilmiyor.
  • Bence bu 1080p 60 fps 30 fps olayını Nvidia,amd,intel Üçlüsü altan alttan ısıtıp ortaya atıyorlar.Bunu duyan insanlar artık daha fazla grafik,daha fazla fps diye diye hızlı tüketimin bir parçası oluyorlar.2.el forumu satılık gtx 980 ve frux amd ile doldu.Niye çünkü yani pascal ve polaris kartlar çıkacak.Şimdi bu 2 tepe kart neyine yetmedi..
    Sanki piyasada aman aman bir oyun varda kart yetmiyor.
    Bu fps ve çöz olayında amd ve nvidia kıs kıs gülüyordur.Çünkü insanlar artık 6 ay ile 1 yıl arası kart değiştirmeye başladılar.Sony ve mic da bu alışkanlığı kullanarak 2-3 yılda bir konsol veya uprade yaparak ceplerini doldurmanın peşine girdiler.Biz ettik biz bulduk
    Daha fazla daha fazla Alsana daha fazla grafikli konsollar

• quote:

Orijinalden alıntı: mRt_007

O dönemleri hatırlıyorum. Bahsini ettiğin çözünürlük muhabbetinin temelinde '' Cell ile Ps3 uçacak multiplatform oyunlarda bile gerçeğe yakın grafikler olacak ve Ps3 konsolu Cell ile Ps2 rekorunu kıracak mesajlarını çok iyi hatırlıyorum'' bunun yanında '' Cell ile dünyanın gidişatının değişiceğini bile yazanlar vardı''. Bu kadar büyük konuşmalardan sonra görsel olarak beklentiler olmayınca karşı tarafta senin söylediğin şeyleri yazmaya başladı. Xbox 360 satışları 20 milyonu zor görecekti ve Wii ise direk piyasadan silinecekti Ps forumlarında yazılan mesajlar. ;)

Çözünürlük muhabbetine gelirsek maalesef seninde dediğin gibi oyunun konusu, karakterleri, atmosferi falan artık geride kaldı kaç fps yada bilmem kaç P muhabbeti aldı başını gitti. Uncharted, QB, Halo yada Shenmue gibi yapımları benim önüme ister 720p koysunlar ister 1080p hiç umurumda olmaz ve canavar gibi oynarım.

Aslında ben artık PC'ye çıkıyor yada çıkmıyor kısmına pek bakmıyorum çünkü masaüstümü yeni taşındığım evde koyacak yerim yok diye kayınpedere verdim şuan QB, Halo yada Geow oynamak istesem ister istemez One almak zorundayım çünkü masaüstü şansım yok. Oyuncu laptoplarından almak var aklımda ama onlarında fiyatları ve ileride geride kalacak olmalarından dolayı biraz beni ürkütüyor.:))))

Olay şu kardeşim cell güçsüz bir işlemci değildi keza uncharted serisi , mgs 4 , last of us , god of war 3 , gt5 gibi oyunlarla neler yapılabildiğini gördük

Gta5 gibi cell de üstüne düşülen multi platform oyunlarda ps3 ün önde olduğunuda gördük

Olay tamamen mimarisinden dolayı fazla emek istemesi ve yapımcıların aptal saptal portlamalarıydı .

Bu bahanemi son kullanıcı yani bizi ilgilendirirmi tabiki ilgilendirmez. Sony naptı bastı ex . Oyunları cihaz satışlarını toparladı .

Bunlarında yapması gereken bol bol ex çıkarmak varken adamlar eldekileri bile pc ye çıkarıp konsolun canına okudular

Sadece kendilerine yapsalar iyi tüm konsol piyasasının içine etme peşindeler upgrade vsvs 3 senede 1 konsol

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozi_41

quote:

Orijinalden alıntı: mRt_007

Olay şu kardeşim cell güçsüz bir işlemci değildi keza uncharted serisi , mgs 4 , last of us , god of war 3 , gt5 gibi oyunlarla neler yapılabildiğini gördük

Gta5 gibi cell de üstüne düşülen multi platform oyunlarda ps3 ün önde olduğunuda gördük

Olay tamamen mimarisinden dolayı fazla emek istemesi ve yapımcıların aptal saptal portlamalarıydı .

Bu bahanemi son kullanıcı yani bizi ilgilendirirmi tabiki ilgilendirmez. Sony naptı bastı ex . Oyunları cihaz satışlarını toparladı .

Bunlarında yapması gereken bol bol ex çıkarmak varken adamlar eldekileri bile pc ye çıkarıp konsolun canına okudular

Sadece kendilerine yapsalar iyi tüm konsol piyasasının içine etme peşindeler upgrade vsvs 3 senede 1 konsol

Hocam yok ben güçlü güçsüz anlamında demedim bahsini ettiğim sürecin forumdaki gelişimini söylemek amaçlı yazdım.

Ms'in maalesef ex olayı biraz kit bu konuda birşey diyemem :)) gerçi bu nesil biraz toparladılar derken PC için yatırıma basladilar:))

Yalniz şu var Ms'i upgrade konusunda eleştiriyoruz ama Sony bu konuda daha önce bir açıklama yapmıştı böyle şerbeti hafiften verme amacinda ve sonrasında bu 4.5 muhabbeti çıktı. Bence Sony bu muhabbete daha önce karar verdi ama Ms daha önce net resmi bir açıklama yaptığı için tepkiler ona gitti :))

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.