Binbaşı
21 Aralık 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 61 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaşlar 2 ay önce aldığım Xbox one X satacağım fakat hediye kodu olarak gelen oyunlar aktif kullandığım MS hesabıma kayıtlı. Hesabımı vermeden oyunları başka hesaba aktarmam mümkün mü?
merhaba arkadaşlar G-skill trident z 16gb ddr4 3000mhz ram almayı düşünüyorum fakat işlemci ve anakartla uyumsuzluk gibi bir sorun olur mu sormak istedim. Maximus V Formula z77 anakart ve i7-2600k işlemci kullnıyorum anakartın ram destek listesinde max ddr3 2666mhz desteklediği yazıyor. 3000mhz lik ram takınca çalışmama veya sorunlu çalışma gibi bir durum olur mu ? Bir de desteklediği ram frekansları kısmında şu şekilde yazıyor:
4 x DIMM, Max. 32GB, DDR3 2800(O.C.)/2666(O.C.)/2600(O.C.)/2400(O.C.)/2200(O.C.)/2133(O.C.)/1866(O.C.)/1600/1333/1066 MHz
Burada parentez içinde yazan O.C tam olarak ne anlama geliyor ? Teşekkürler

Ram destek listesi
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1155/MAXIMUS-V_FORMULA/M5F-DRAM-QVL.pdf
Arkadaşlar 2 gün önce oyun oynarken pc aniden kapandı ve bir daha çalıştıramadım. UPS kullanıyorum ve elektirikler kesilmemişti PC kapandığında. Sorunun önce PSU da olduğunu düşünerek söküp bilgisayarcıya götürdüm ama sistemem bağladı ve çalıştı. Daha sonra evde bende farklı şeyler denedim sırasıyla :
2 ekran kartı kullanıyorum XFX ve Powercolour
PSU:1000w xilence yaklaşık 6,5 senedir kullanıyorum

1-) Ekran Kartlarını çıkardım ve pc çalıştı

2-) XFX(birinci kart) takıp Powercolour çıkardım pc çalıştı

3-) sadece XFX i her zamanki slota değil diğer slota taktım pc çalıştı

4-) Sorunun kablolarda olabileceğini düşünerek; sadece XFX takılı iken ikinci ekran kartında (powercolour) kullandığım güç kablolarını XFX 'e taktım pc çalıştı

Bu koşullarda pc çalışıyor fakat ne zaman powercolour 'tek başına veya diğer kartla takıp güç kablolarını bağlasam pc çalışmıyor. XFX 1x6pin,1x8pin ve Powercolour 2x8pin güç girişi var.
Tüm bunlar sorunun ya Powerclour da ya PSU da olduğunu gösteriyor bana göre ama ekran kartında olsa pc her durumda çalışması gerekmez mi en azından kısa devre yapmaz ?
Arkadaşlar Geçen gün 6,5 yıldır kullandığı XILENCE 1000w PSU oyun oynarken aniden nalları dikti. Sorunun tam olarak neyden kaynaklandığını bilmiyorum fakat çok büyük olasılıkla PSU olduğunu tahmin ediyorum. Anakartın led ışıkları yanıyor ama power tuşuna basınca ya hiçbir tepki gelmiyor yada 2 kasa fanını çok az hareket ettiriyor.

Ekran kartlarının her ikisi, CPU ve Ram leri OC li kullanıyorum haliyle oc yapıncada daha fazla güç çekiyor. Aslında 1000w sistemime tam anlamıyla yetmiyormuş bunu asus'un sitesinden http://support.asus.com/PowerSupply.aspx?SLanguage=en
hesaplayarak yeni öğrendim. Hesaplamaya göre min.1150w psu öneriyor tabi oc li değerler buna dahil değil ama bozulan psu senelerdir bir sorun yaşamadım.

İki PSU arasında kararsızım biri Cooler MASTER V1200 Platinum diğeri Silverstone Strider 1500W 80+Gold. Şimdi bu iki psu da hayli hayli oc li veya oc siz çok rahat stabil şekilde sistemi çalıştırır düşüncesindeyim fakat en çok kafamı karıştıran nokta kalite ve uzun ömür. Cooler master 7 yıl garanti verirken Silverstone 3 yıl veriyor ama diğer taraftan silverstone 1500w yani psu hiç bir şekilde tam güçte çalışmayacak bu da daha az ısınma ve daha uzun ömürlü kapasitör demek. Sizce ne yapmalıyım ?
Zaman ayıran herkese Teşekkürler :)
arkadaşlar after effect twixtor plug-in ile ağır çekim yapmak istediğim videolar var ama bir videoyu ağır çekim yapınca ses gidiyor ben sesinde kaybolmayıp yavaşlamasını istiyorum bunun için ne yapmam lazım yardımınıza ihtiyacım var
arkadaşlar gta v'in araba sürüş dinamikleri gta 4 e göre çok kötü. Arabalarda ağırlık hissi yok, hasar minimum düzeyde youtube da izlediğim videolar beni hayal kırıklığına uğrattı. Ps4 de oyanayan arkadaşların da düşüncesini merak ediyorum. Ön sipariş verecektim vazgeçtim sırf bu yüzden baştan sağma yapılmış gta 4 e göre. iki videonun linkini atttım

https://www.youtube.com/watch?v=qQQu_aiEU0w

https://www.youtube.com/watch?v=0Py5rk9_6H4
Arkadaşlar herkese selam. Oturduğum yerde sürekli elektirik kesintisi oluyor. Son günlerde günde banko 3-4 defa gitmeye başladı. pc yi açmaya korkar oldum hatta mutfaktaki uydu alıcısı mefta oldu voltaj düzsensizliği yüzünden. Bunun için Tunçmatik Digitech Eco 2000Va, Line Interaktif ups almayı uygun düşünüyorum ve aklıma takılan birkaç soru var

güç kaynağı 1000w sistemi oc li kullnıyorum 2000va sistemi rahat olarak besler mi ?

ups özelliklerinde devreye girme süresi 4ms diyor. bu süre elektirik kesildiği anda sisteme tekrar güç gelme süresi midir ve bu sürede voltaj düşer mi ?

herkese teşekkürler
Arkadaşlar herkese selam. Oturduğum yerde sürekli elektirik kesintisi oluyor. Son günlerde günde banko 3-4 defa gitmeye başladı. Pc yi açmaya korkar oldum hatta mutfaktaki uydu alıcısı mefta oldu voltaj düzsensizliği yüzünden. Bunun için Tunçmatik Digitech Eco 2000Va, Line Interaktif ups almayı uygun düşünüyorum ve aklıma takılan birkaç soru var

güç kaynağı 1000w sistemi oc li kullnıyorum 2000va sistemi rahat olarak besler mi ?

ups özelliklerinde devreye girme süresi 4ms diyor. bu süre elektirik kesildiği anda sisteme tekrar güç gelme süresi midir ve bu sürede voltaj düşer mi ?

herkese teşekkürler

Arkadaşlar oyun çıktığından beri yapılan oyun güncellemelerine ve ekran kartı güncellemelerine rağmen Crossfire sorunu çözülmedi. Sorunu battlelogda da anlattım ama çözüm bulamadım bazıları bios dan cpu'nun hyper trading özelliğini kapatınca sorunun çözüldüğünü söylüyorlardı ama denemeye değer bulmadım faydası varsa bile eğer BF4 gibi bir oyun HT teknolojisine uygun şekilde yapılmıyorsa lanet gelsin

Soruna gelince oyunu recon olarak oynuyorum ve pld dürbün kullanıyorum. Sahangai haritasında gökdelenlerin çatısında PLD dürbün ile sağa sola bakarken aniden pc kilitleniyor ve bu sorun sadece shangai haritasında değil nadiren diğer haritalarda da oluyor ama shangai da gökdelen tepesinde pld kullandığım zaman kesin pc kilitleniyor %90 pc ye reset atmak zorunda kalıyorum. Birkaç kere zor bela masaüstüne çıkma şansım oldu ve ekranda directx hatasını gördüm. Şu anda catalyst 13.11 beta 9.5 sürücüleri yüklü. 14.1 beta sürücüleri çıktı ama bu soruna çare olacağınıda sanmıyorum. Ekran Kartları ve ramler dahil tüm sistemi oc li olarak kullanıyorum. Ekran kartlarını varsayılan ayarlara alarak da denedim ama yine bir faydası olmadı ama sorunun oc den olmadığına eminim crysis 3, crysis warhead, metro 2033 ve diğer oyunlarda böyle bir sorun yok. Hatta crysis 3 ekran kartına bf4 den daha fazla yükleniyor ona rağmen bir problem olmuyor
Arkadaşlar masaüstünde ve görev çubuğundaki simgelerin yapısı bozuldu. Masaüstündeki simgeler çözünürlükleri düşük gibi görünüyor kenarları tırtıklı, görev çubuğundaki wifi ve ses simgelerinin de boyu orjinaline göre daha uzun böyle saçma bir sorun yaşan oldu mu fotoda ortadaki 4 simgede durum daha belirgin

Hakkında
Meslek: Jeoloji Müh. ve İşletme Fakültesi Öğrencisi
İlgi Alanları: PC donanımı, Overclock, Evrenin İşleyişi ve Dağ bisikleti, Elektro Gitar
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
FantasyFİRe SisTem
Otomobil
Alfa Romeo
Mobil cihaz
Telefon
Oyun Platformu
PC
Notebook
Asus
Anakart
Asus
Sabit Disk
Samsung
Ekran Kartı
MSI
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.154
İkinci El Bölümü Mesajları: 25
Konularının görüntülenme sayısı: 30.462 (Bu ay: 127)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 621 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.