Şimdi Ara

KOŞU BANDININ ÜZERİNE ÇIKINCA DURUYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
31.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Koşu bandının üzerine çıkınca duruyor. Ne yapmam gerekir?
    Voit 1000 elimde mevcut ve motor yanar diye fazla üzerinde durmuyorum. Belki az durarsam hata kodu verir?

Edit: Başlattım ve hızı 1'di. Bi' hareket edip bi duruyordu ağırlımı tam verdim E1 hatası verdi. Kapağını söküp kontrol edeyim.
    KOŞU BANDININ ÜZERİNE ÇIKINCA DURUYOR KOŞU BANDININ ÜZERİNE ÇIKINCA DURUYOR KOŞU BANDININ ÜZERİNE ÇIKINCA DURUYOR KOŞU BANDININ ÜZERİNE ÇIKINCA DURUYOR KOŞU BANDININ ÜZERİNE ÇIKINCA DURUYOR KOŞU BANDININ ÜZERİNE ÇIKINCA DURUYOR KOŞU BANDININ ÜZERİNE ÇIKINCA DURUYOR

Edit2: E1 hatası ile alakası olduğunu sanmıyorum çünkü ben üzerine ağırlığımı direk başladığı gibi vererek hata vermesine sebep oldum. Belki tam yağlamamışımdır? 3 kez yağlamıştım bir daha deneyeyim. ve devre kartını vs yi kontrol edeyim.

Edit3: her şeyi kontrol ettikten sonra sorunu buldum. Üzerine ağırlık verdikten sonra motor döndürse de kayış dönmüyor böylelikle de palet dönmüyor. Paletin altı kirli ve yağladığımdan dolayı kirler yapıştı. Kuru bir bezle veya peçeteyle temizleyip düzgünce yağlıyacağım ayrıca palet biraz daha sağda duruyor o yüzden bi ayar çekeyim palete.
    KOŞU BANDININ ÜZERİNE ÇIKINCA DURUYOR KOŞU BANDININ ÜZERİNE ÇIKINCA DURUYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StalkerReborn -- 16 Aralık 2018; 9:7:22 >

• Normalde hareket eden bandın üstüne çıktığınızda bant duruyorsa bu sorun bant ile alakalıdır !
    ÜZerinde kısa süreli bile kalsanız %100 sürücü kartınız yanacaktır !

Bant duruyor aynı zamanda motorda dönüyorsa 5 saniyeniz var kart patlayacaktır :)) Hemde ne patlama sesi geliyor :)

Bant duruyor + motor dönüyor ama kasnak iletimi sağlamıyorsa bu en güzel masrafsız arızadır ! (Sizinki) :)

Başarılar
  • _KARDELEN_ kullanıcısına yanıt
    Nasıl çözebilirim? Kayışı değiştirerek mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StalkerReborn

Nasıl çözebilirim? Kayışı değiştirerek mi?
    Bu durumda kayışı değiştirmek gerekiyor ! Genelde takım değişir !
    Uygun kayışı nereden bulabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: StalkerReborn

Uygun kayışı nereden bulabilirim?
    en sağlıklısı kendi firmasından temin etmeniz olacaktır
    Teşekkür ederim. İletişime geçmeyi veya yetkili servisden kendim almayı deniyeyim.

• up. hala çözemedim.
  • Servisi çağırdım. kayışa bağlı motorun açılabilir kısmı vardı. açtı kayışı sıkılaştırdı. sorun çözüldü. 80tl vermiş olduk. keşke bilseydim kendim yapardım. 40tlye de 2024e kadar olan yağı aldım. (elimdeki 2006dan kalma idi. jel şeklinde olması gerekiyormuş eskiler kayganlaştırıcı özelliğini kaybedip yapıştırıcı gibi olabiliyormuş tozla birlikte)

• StalkerReborn kullanıcısına yanıt
    sorununuzu şimdi gördüm,
    Uzun süreli beklemelerde drive belt(motor kayışı) genelde sabit durduğu için tutunma özelliği azalır.Ancak sizede yapıldığı gibi motorun gerginlik ayarı biraz sıkılaştırarak bu sorun çözülür.BU BELT kopmadıkça veya yarılmadıkça değiştirilmez.Beltin sertleşmesini çatlamasını önlemek için wd 40 sprey yağı bir beze sıkarak kayışın üst tarafını yağlamaksuretiyle(masayı siler gibi fazla yağlamadan)bandın ömrünü de uzatmış olursunuz.
    Size bundan sonraki tavsiyem bu olabilir.BU ayarı sürekli yapmamanız gerekiyor.koşu bandı ömründe 1-2 kez max. karşınıza çıkar.
  • Benim koşu bandım da var voit walker m son birkaç gündür üstüne çıkınca durmaya başladı.Üstüne çıkıyorsunuz birkaç dakika sonra duruyor sizce sorun ne olabilir ve evde kendi başıma çözebilir miyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LostLover9 -- 8 Haziran 2020; 20:0:8 >
  • LostLover9 kullanıcısına yanıt
    benimki gibi bir sorunsa kayışa bakın.
    ayrıca hata kodu nedir?

Hocam hata koduna nasıl bakıyoruz bir de kayışı nasıl açacağımızı anlatabilir misiniz ?
    ekranda çıkması gerekli. siz kutuyu açın resmini atın ben resimden tarif edeyim.

Hocam şimdi koşu bandının üstüne çıkınca yavaşlıyor bende çekindim bozulmasın diye şuan üstüne çıkmıyorum ve hata kodu yazmıyor ekranda bir de hangi kutuyu nasıl açacağımı söyleyebilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LostLover9 -- 9 Haziran 2020; 16:39:52 >
    çevresinde vidalar var.

Evet orayı açtım çok tozluydu süpürdüm ve biraz sildim peki şimdi ne yapmam gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LostLover9 -- 9 Haziran 2020; 19:33:59 >
    resmini yolla bakalım üstten. gerekli yeri çizip anlatacağım.

KOŞU BANDININ ÜZERİNE ÇIKINCA DURUYORKOŞU BANDININ ÜZERİNE ÇIKINCA DURUYORKOŞU BANDININ ÜZERİNE ÇIKINCA DURUYORKOŞU BANDININ ÜZERİNE ÇIKINCA DURUYOR
    Resimler bunlar doğru yeri açmışımdır umarım.

Doğru yeri açtınız.
    sakın ama sakın elektrik verilmişken dokunmayın. ayrıca statik elektrik bulunma ihtimali de yüksek. o yüzden de elektriği ileten şeylerle devrelere de dokunmayın. şimdi sanırım motorunuz sabit herhangi bir yüksekliği (benimki gibi) yok ama yine de kayış gevşek geliyorsa (bisiklet zinciri gibi düşünün) bunu sıkılaştırmanız lazım. fazla sıkılaştırırsanız kopar ve masraf artar az sıkarsanız palet dönmez. kendinizce sıkıp bastırınca en azından hafifde olsa esneyebildiği duruma kadar sıkarsanız kopma ihtimali olmaz. bence sizin yaşadığınız durum elektronik gibi. şu zamanda 80tl vermek zor sırf basit bir durumdan dolayı. eğer dediklerim olmazsa başka şeyler düşünürüz. kendi aletimde kayışın nasıl sıkılaşacağı kırmızı ile çizdiğim yerdedir.

void 100https://imgur.com/gallery/pcsGTro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StalkerReborn -- 9 Haziran 2020; 23:41:23 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.