Şimdi Ara

KORU SİGORTA İle çalışan Var mı? Tavsiye Eder misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
27.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Arkadaşlar selam,

  2011 model Opel Corsa aldım araba vuruksuz kırıksız şimdi bende kasko yaptırmak istiyorum bir çok kasko firmasından fiyat aldım en uygunu Koru Sigorta daha önce bu sigorta şirketi ile çalışanınız varmıdır yada hala çalışan, tavsiye eder misiniz? • ilk defa duruyorum böyle bir şirketi. internet sitesine baktım under construction yazıyor. İyi araştırıp öyle poliçeyi kestirin derim.
 • Koru Holding 'e bağlı yeni kurulan bir şirket olduğunu öğrendim. Ortaklarını araştır. Daha önce acente olduklarını bilioyrum. İzmir'de bölge ofisi açtılar.
 • Merhaba,

  Sitenizde sigorta şirketimiz ile ilgili çeşitli yorum ve bilgilerin yer aldığını gördük. Sizleri doğru bilgilendirmek adına Koru Sigorta’yı siz değerli Donanım Haber Sitesi paylaşımcılarına kısaca tanıtmak isteriz.
  Tüm bu bilgiler ışığında sormak istediğiniz soruları cevaplamaya hazır olduğumuzu iletir bizlerewww.korusigorta.com.tr kanalı ile ve/veya aşağıda yer alan mail adreslerinden ulaşabilirsiniz.


  Öncelikle Koru Sigorta Türkiye’de kooperatif şeklinde kurulmuş tek sigorta şirketidir. Ortakları, tüm sigortalılarıdır. Kooperatifin amacı, “Birlikten kuvvet doğar” ilkesi ile hareket ederek, ortaklarına ait kıymetleri korumaktır.

  2011 yılında kurulmuş şirketimizde, diğer sigorta şirketleri ile aynı hizmetler verilmekte ve aynı sigorta ürünleri pazarlanmaktadır. Farklılık ise ortakların kazançlarında ortaya çıkmaktadır.

  Anonim şirket şeklinde çalışan sigorta şirketlerinde, sigortalılardan elde edilen primler eğer kâr sağlayacak bir teknik yapıyla destekleniyor ve ortaya bir bilanço kârı çıkabiliyorsa, bu kar tutarı, şirketin sahibi olan kişi veya kişilere temettü olarak ödenmektedir. Sigortalılar sadece şirketin stratejilerine uygun olarak hazırlanan iş kabul politikaları, fiyatlama, ürün yelpazesi ve hasar ödeme imkanlarından yararlanırlar.

  Kooperatif şeklinde kurulan şirketimizde ise, sigortalılar aynı zamanda kooperatif ortağı oldukları için elde edilen gelir gider farkından da pay alma hakkını kazanırlar. Kooperatifin geliri giderinden fazla olursa, bu fazlalık dönem sonunda ortaklara paylaştırılır. Aksi halde, yani giderler gelirden fazla olursa, ortaklar için zarara ortak olmanın bir sınırı vardır. Buna göre ortaklar, kooperatif borçlarına karşı sadece sermaye payları ile sorumlu olurlar. S.S. Koru Sigorta Kooperatifinde ortakların sermaye payları 100 (yüz) TL olduğundan, olası bir zararda ortaklardan en fazla 100 (yüz) TL daha ödemeleri istenebilir. Kooperatifimizin adının başındaki S.S. yani “Sınırlı Sorumlu” ifadesi de bunun göstergesidir. Bununla birlikte; doğru prim hesaplaması, etkin hasar yönetimi, güçlü reasürans altyapısı ve teknolojik yeniliklerle Koru Sigorta Kooperatifinin zarar etmemesi için her türlü önlem alınmıştır.

  Kooperatif şeklinde sigortacılık yapmakla amacımız ve hedefimiz, sigortalılarımıza uzun vadeli kader ortaklığı teklif ederek Türk sigortacılığına yeni bir boyut getirmektir. Ortaklar, sigortalılığın bir yıllık bir poliçe yaptırmakla bitmeyeceğini görecekler, ortaklık süresince hem güvence altında olmayı, hem de bunun maliyetinin azaldığını hissedeceklerdir. Kooperatife yeni ortak getiren kazandıran ortaklar, bu sayede de hem kooperatifi güçlendirmiş olacaklar, hem de bu katkılarından dolayı ayrıca bir ücret alabileceklerdir. Diğer taraftan ortaklarımızdan beklediğimiz, sigortalattıkları değerleri özenle koruyacakları gibi, kendi şirketleri olan Koru Sigorta Kooperatifinin haklarını da aynı özenle korumalarıdır. Bu durumda, Koru Sigorta haksız hasar talepleri ile karşılaşmayacağından zarar etme ihtimali daha da azalacaktır.

  Siz değerli Donanım Haber Sitesi Paylaşımcılarının da Koru Sigorta ortakları arasına katılmasını bekler, sigorta konularında doğacak ihtiyaçlarınıza cevap vermeye hazır olduğumuzu iletmek isteriz.


  Bizlere ulaşabileceğiniz adresler:
  secil.aksoy@korusigorta.com.tr,
  Hakan.mutlu@korusigorta.com.tr
  www.korusigorta.com.tr

  Saygılarımızla,
 • slm arkadaşlar ben şanlıurfadan yazıyorum kaza yaptım ve karşı taraf yüzde yüz haksız ve sigortası koru sigorta aracım opel astra 2002 model aracım opel servisinde ve 24500 tl hasar görünüyo ne olcak acaba bilgi verirseniz sevinirim ve koru sigorta hak veriyomu sağlam bi sigortamı büyük ihtimal aracım pert olcak nasıl olcak halim bilgi verirseniz sevinirim trafik raporu fotolar mevcut.
 • koru sigorta bir kooparatif kuruluş,yani bir şahsa ait değil..geçen gün kasko yaptırırken sigortacımla koru sigorta muhabbeti yaptık,bir araç sahibinin ortalama 1000 tl çıkan trafik sigortası 650 tl korudan çıkmış onu anlattı..ben de korunun çok sağlam gözükmediğni düşünüyorum falan dedi,şu ana kadar sorun yaşamadık falan dedi,ayrıca sigorta şirketleri batsalar bile iflas başvurusu yapamıyorlarmış,yani bir nevi hazinenin koruması altında..belki hasar ödemeleri geç olabilir..bildiklerim bunlar..
 • quote:

  Orijinalden alıntı: a.turkanoglu

  Arkadaşlar selam,

  2011 model Opel Corsa aldım araba vuruksuz kırıksız şimdi bende kasko yaptırmak istiyorum bir çok kasko firmasından fiyat aldım en uygunu Koru Sigorta daha önce bu sigorta şirketi ile çalışanınız varmıdır yada hala çalışan, tavsiye eder misiniz?


  Kesinlikle uzak durun Trafik yptıracaksanız lafım yok sonuçta zorunlu sigorta ama kaskonuzu kesinlikle büyük şirketlere yaptırmanızı tavsiye ederim.
 • büyük şirketlere yaptır sonra başın ağrımasın.anadolu,axa,allianz,ergo bunlar iyidir.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: onboardx

  büyük şirketlere yaptır sonra başın ağrımasın.anadolu,axa,allianz,ergo bunlar iyidir.

  Ergo mu iyidir ? Adamlar battı batacak ne toplasam kardır diye önüne gelen poliçeyi yarı fiyatına kesiyor. Allah sigortalılarına yardımcı olsun hasar görmezler inşallah.
 • Amannnn amannn amannn sakınnnnnnn bulaşmayın koruya

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Sigortac kullanıcısına yanıt
  Merhaba, Neden bulaşmayalım? Kötü bir anın mı var ya da bir bildiğin? Ben kaskomu koru sigortadan yaptırdım şimdiye kadar bir sorun yaşamadım, değiştirmeli miyim?
 • selamalar arkadaşlar,ben çok güvendiğim bi acenta arkadaşa istinadn hem trafik hemde kasko sigortasını korudan yaptırdım arkadaşım en ufak bi problemle karşılaşmassın dedi; ki benim için en önemli söylediği muhatabın benim dedi,acenta arkadaşımın bu kadar güvendiğine göre vardır bi bildiği diyorum,
 • Konuyu hortlatayım beyler.
  Koru,Doğa ve Ege.Nasıl güvenipte sigorta yaptırırsınız anlamıyorum.
  Muhattabın benim diyen acente kusura bakma ama hasarı gördümü ne yapacağını şaşırır
  Ege sigorta battı.
  Kooperatif şirketlere yaptığın kasko trafik ile ortak olursun ama zarara :)
  Trafik Kaskon bittimi vadesi ya da arabayı mı sattın;üyeliğin sona ermezzzz
  Bakın yakın tarihte sigortacılık mevzuatı değişecek.
  Ve sen kendi sigorta şirketine başvuracaksın,ödemedi mi parayı hemen sen ödemek zorunda kalacaksın mecbursun.
  Şirket gidip bir de eşdeğer logosuz parça taktımı hepten ayvayı yedin.
  O yüzden 300-500 lira fazla verin yarın öbür gün ben kefilimö diyen acenteye dümdüz gidip kendi canınızı sıkmayın.
  Kasko pahalı gelir amenna,gidip minikasko yaptırın.
  Bunu yazdıktan sonra kimbilir nasıl cevaplar gelecektir.Bu işin içinde olan biriyim,acente vs değilim.
  Acentenize güvenin ama biraz da araştırma yapın fiyat değil şirketler hakkında
  İmza:
  Bir Dost :)
 • aman diyim korus sigortaya bulaşmayında naparsaniz yapın. Ben yaptırdım süründürmekten bi hal ettiler beni.
  Kasko yaptirdim korudan. Daha sonra Arabayla kaza yaptım .dosyayi araştırıyoruz diye tam iki ay beklettiler beni.köpeğe carpmistim, maddi hasarli oldugu icin karakola gidip tutanak tutturdum.bunlarda Neymis efendim köpegin fotografi nerde, arbain uzerinde neden kıl yok, köpegin kanı yok. Yaw kardesim beyanla bile olsa yapmal zorundasin ama anlamıyorlar.velhasil gidip güvenlik kameralarindan arabanin söz konusu tutanak tarihinden 1 gun once saglam olduguna dair goruntuleri buldum yolladim sirkete. daha buna onay vermeden bi kaza daha yaptim bu defa bunlarin anlasmali oldugu servise arabayi biraktim.1 aydırda simdi süründürüyorlar. Simdide ekspr arabayı pert etmis,sanayiye gittim.usta goturdum 6-7 bine cıkar diyorlar ama bunlar 12 bin +%30 hasar cikarmis ayip ya.pert ettin ettin bari arabanin degerini ver. Bunlar sahibinden.com da dahi 34-35 ten asagi fiyati bulunmayan arabaya 28 bin fiyat veriyorlar.neymis efendim sigortalar birliği bu fiyati belirlemismis. Kardesim o fiyatın belirlendigi tarihten itibaren hersey yüzde 30 zamlandı , arabalar elektronik esyalar dolar vs. Hatta benim o tarihten önce bile arabam 28 bin den daha pahaliydi. Anlayacağınız cedelleşiyorum suan.bunu konuyu tüm forumlara yazip baskalarinin magdur olmamasına calisacagim.SAKIN BULAŞMAYIN

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • kusura bakmayın konuyu hortlattım
  kasko yaptıracağım epeydir çeşitli firmalarda arayıştayım
  en son koruya denk geldim normalin 250lira aşağısında
  internette biraz bakındım, şikayet var da son 1 yılda 56 şikayet almış bu şirket
  herkes yaka silkmiş
  en iyisi ziraat sigortaya gitmek diye düşünüyorum
 • İ

  Ü😇😇😇:3:3👏👏 x(: hğopü
 • daha önec duymadım dikkat et
 • Acayipfakirim kullanıcısına yanıt
  Trafik sigortası ucuz bulunur yaptırılır sorun değil.
  Kaskonuzu bari iyi şirketlerden yaptırın sorun yaşamayın.
  Ucuz fiyat veriyor diye yıllardır çalıştığınız sigortacınızı bırakmayın.Poliçenizi iyice araştırın.Belli bir kademeye geldiyseniz mutlaka avantajlarınız daha artacaktır,bunları sigortacınıza danışınız! Güven duyulan ilk 10şirketten taviz vermeyin.Diğer branşlarda ne yapıyorlar dikkat edin.100.000-150.000aracınıza para veriyorsunuz 100-200-300tl için iyi kaskoyu bırakıp saçma sapan kaskolara para ödüyorsunuz.Aracınız 20.000tl bile olsa o araç sizin için 100.000tl lik araçtan farksızdır bunparalar kolay kazanılmıyor.Her zaman çıtanızı aşağıdaki şirketlere göre belirlemenizde fayda var.Tüm şirketlerin farklarından bahsetmemi isterseniz de devam edebilirim.Cevaplar müteakibinde tartışılabilir.

  Axa
  Allianz
  Sompo
  Groupama
  Ray Sigorta
  Güneş Sigorta
  Ak Sigorta
  Eureko
  Anadolu
  Mapfre
 • Büyüklerden şaşmayın...Yıllardır Aksigorta'ya yaptırıyorum kaskomu...Yazlığa giderken bariyerler sürttüm boylu boyunca...Yazlıktan dönünce iki ay sonra idi herhalde yetkili servise gittim iki satır beyan yazısıyla aracı bıraktım...On gün sonra servis aradı "araç hazır,gelin" alın diye...Avrupa ayarında hizmet aldım...
 • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.