Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3590. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35883589359035913592
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Programın tamamı var mı?
  • YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt

Mayıs sonuna kadar 20 yaş üstü herkes aşılanmasın en kötü %70 aşılansın gene sıkıntı yok.

Kendi açımdan annem ikinci doz aşısını geçen hafta oldu, babam da ilk dozu haftaya falan alacak. Benim okulum bu dönem kesin online, güze kadar kampüs yüzü gene göremeyeceğiz o da kesin. Yani haziranda bitmesin ağustosta bitsin aşılanma çok da önemli değil benim için.

Ülke için konuşursam 65 yaş üstü aşılanması bitmek üzere bir de kronik hastalık sahibi olanları aşılarsan bu pandemi kağıt üstünde biter. Fakat nedense öncelik asker-polis vb. verilmiş. Böyle yapmak yerine önceliği tüm kronik hastalık sahibi olanlara versen, bu kişiler içinde zaten savcısı polisi öğretmeni zartı zurtu var. Hükümetin şu pandemiyi yönetme biçimi inanılmaz.

Ikincisi devletleri çocuklar yönetmiyor ki çin durduk yerde aşılar benim size vermicem vermicem desin. 100 milyon dozluk bir anlaşma var. Aşının tanesi sanırım 12 dolardan 1.2 milyar dolarlık bir anlaşma.Üstüne biontech haftaya 800 bin dozla ilk gönderimi yapacak, 30 milyon doz da opsiyonel gibi bir bilgi var elimizde, astrazeneca ile de ileride bir anlaşma yapılacak. Aşıyla ilgili artık sanmıyorum çok bir sıkıntı çıksın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zaten Mayıs sonuna kadar tedarik edeceğiz dedi aşılanması Haziran sonunu bulur herkesin. Stok sorunu arzı hızlıca arttırdıkları için çözülecek aşı aldığımız firma bu yıl 1 milyar doz üretebilecekmiş bence gelir 100 milyon.

Bu arada ne para ya 1 milyar 12 dolardan 12 milyar dolar ciro yapacak adamlar.
  • kozmozun delisi K kullanıcısına yanıt
    Yasaklar düşük seviye olan illerde kalkacak zira 65 yaş üstünü aşıladıkları için artık ölüm oranları düşecek ama bana kalırsa vaka artacak kendiniz kendinizi koruyun diyecekler.
  • nxplay kullanıcısına yanıt
    Ölümün yüksek görüldüğü bir kesim aşılandı. Bundan sonra vaka artsa bile ölüm azalacak. Amaç halkını geri döndürülemez ölümden korumak.
  • Okullar açılsın en öncelik okullardı aslında

1 ay değil tam 1 yıl ilkokul öğrencileri için çöpe gitti.İlk birkaç yıl çocukların akranlarıyla bir arada bulunup sosyal aktiviteler yapması gereken zamandı maalesef.

Ama bir bakıma da hak veriyorum çocuklar yaşlı akrabalarına vs kolayca bulaştırabilirdi virüsü

Kısıtlamaların kalkması ekonomik sebepler yüzünden.

Turizm sezonunu açacaklar 4-5 ay boyunca başta ruslar olmak üzere yabancılar tatile gelecek.

• İlaç konusunda bile yolsuzluk yapılabilirmi bir ülkede, işte o ülke Türkiye.

Lafta Müslüman Türkiye devleti.

• quote:

Orijinalden alıntı: cheers darlin

Mayıs sonuna kadar 20 yaş üstü herkes aşılanmasın en kötü %70 aşılansın gene sıkıntı yok.

Kendi açımdan annem ikinci doz aşısını geçen hafta oldu, babam da ilk dozu haftaya falan alacak. Benim okulum bu dönem kesin online, güze kadar kampüs yüzü gene göremeyeceğiz o da kesin. Yani haziranda bitmesin ağustosta bitsin aşılanma çok da önemli değil benim için.

Ülke için konuşursam 65 yaş üstü aşılanması bitmek üzere bir de kronik hastalık sahibi olanları aşılarsan bu pandemi kağıt üstünde biter. Fakat nedense öncelik asker-polis vb. verilmiş. Böyle yapmak yerine önceliği tüm kronik hastalık sahibi olanlara versen, bu kişiler içinde zaten savcısı polisi öğretmeni zartı zurtu var. Hükümetin şu pandemiyi yönetme biçimi inanılmaz.

Ikincisi devletleri çocuklar yönetmiyor ki çin durduk yerde aşılar benim size vermicem vermicem desin. 100 milyon dozluk bir anlaşma var. Aşının tanesi sanırım 12 dolardan 1.2 milyar dolarlık bir anlaşma.Üstüne biontech haftaya 800 bin dozla ilk gönderimi yapacak, 30 milyon doz da opsiyonel gibi bir bilgi var elimizde, astrazeneca ile de ileride bir anlaşma yapılacak. Aşıyla ilgili artık sanmıyorum çok bir sıkıntı çıksın.

HocAm kronik hastalık grubundayım ben heralde ağustosu bulur bu hızla adamlar daha 65 yaş altına geçemediler okadar yavaşlarki tedarikte sıkıntı var bence yoksa astra zenecayla görüşüyoruz demezlerdi

• quote:

HocAm kronik hastalık grubundayım ben heralde ağustosu bulur bu hızla adamlar daha 65 yaş altına geçemediler okadar yavaşlarki tedarikte sıkıntı var bence yoksa astra zenecayla görüşüyoruz demezlerdi

• quote:

• Oha yahu. Keymen'e teminat mektubu için devlet destek olmuş yani. Ben buradan bunu anladım. Keymen gibi bir şirketin teminat mektubu verecek gücü bile yokmuş. Yuh arkadaş.

Sinovac olsam hayatta çalışmam böyle bir şirket ile.

Ben mi yanlış anlıyorum?

• gun kullanıcısına yanıt

Gelecektir elbette. Ancak her türlü aksilik olabilir, cihazlardan biri bozulabilir, üretim yavaşlayabilir, bir başka ülke daha çok para verebilir, siyasi anlamda Çin bambaşka yerlere savrulabilir.

Eylül 2021 de eskisi gibi normal bir hayata başlamaya hazırlanırız. Maskeleri de 2022 başında atarız.

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

Zaten Mayıs sonuna kadar tedarik edeceğiz dedi aşılanması Haziran sonunu bulur herkesin. Stok sorunu arzı hızlıca arttırdıkları için çözülecek aşı aldığımız firma bu yıl 1 milyar doz üretebilecekmiş bence gelir 100 milyon.

Bu arada ne para ya 1 milyar 12 dolardan 12 milyar dolar ciro yapacak adamlar.

Adamlar milyonlarca insanın hayatını kurtarıp,milyarlarca insani tehlikeden kurtardı

750 milyon dolarlık dinazorlari çöpe attılar ,Ankara'nın başka derdi yokmuş gibi

yüzde 96 yanılma payı ile her yıl zafer havaalani(Kütahya) ile 100 milyon çöpe gidiyor.

Öncelikli ihtiyaçları varken ülkenin,olmasaydı incileri dökülmeyecek yatırımlara bu paralari ödüyor devlet.

• nucro kullanıcısına yanıt
    AKP'lilere herşey serbest.
  • mart'ta en fazla dört ya da beş şehirde kısıtlamalar gevşer. diğer şehirlerde mayıs sonuna kadar gevşeyeceğini sanmıyorum. gidişat iyi değil çünkü.

şu virüse inanmayan, kısıtlamalardan sıkılıp burada bize laf sokanlar utanıyorlardır umarım.

• Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    katılıyorum 👍

Umarım aşılama hızlı ve sorunsuz şekilde ilerler de ölüm oranları düşer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gun

Yasaklar düşük seviye olan illerde kalkacak zira 65 yaş üstünü aşıladıkları için artık ölüm oranları düşecek ama bana kalırsa vaka artacak kendiniz kendinizi koruyun diyecekler.

faz çalışmalarında 65 yaş üstünde çin aşısı denenmedi ayrıca koruyuculuğu diğer aşılara göre düşük bilmiyorum ne olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuqueTr -- 26 Şubat 2021; 10:53:15 >
  • Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt

Ohoooooooooo

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Gelecektir elbette. Ancak her türlü aksilik olabilir, cihazlardan biri bozulabilir, üretim yavaşlayabilir, bir başka ülke daha çok para verebilir, siyasi anlamda Çin bambaşka yerlere savrulabilir.

Eylül 2021 de eskisi gibi normal bir hayata başlamaya hazırlanırız. Maskeleri de 2022 başında atarız.

hocam sağlık bakanının dinlemiyorsunuz sanırım tedarikte sıkıntı var diyor adam en iyi aşı kendi ürettiğimiz o yüzden dedi yani çin veremiyoruz malesef diyebilir anlaşmayı yırtabilir çünkü çinde şuan yoğun aşılama yapılıyor ve şunu çok duydum çin kendi halkımızı aşılayalım önce diyormuş bizim talep ettiğimiz miktar çok yüksek aslında yani bi sorun var gibi duruyor yoksa neden astra zeneca ile anlaşma yapılsınki ? ayrıca oxford aşısı olanlarla konuştum ağır yan etkileri varmış gelirse kesinlikle olmam

• Beyler bu aşıların icinde virus var dimi mantigi bagisiklilik kazandirmak mi ?

• 
Sayfa: önceki 35883589359035913592
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.