Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3589. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35873588358935903591
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nasıl bir saçmalıklar dünyasında yaşıyoruz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: nucro

Nasıl bir saçmalıklar dünyasında yaşıyoruz ?

nucro yasaklar neden bitmiyor avrupa ne derse onu yapıyoruz onlar açılırsa açılıyoruz kapanırsa kapanıyoruz

• Bakanın açıklamalarından sonra, aşı hususunda (bedava aşıya para ödendi iddiası) zihin bulandırmaya çalışanların yüzü kızarıyor mudur acaba? Bakanın sinirden sesi titriyor. Özellikle tarafsız ve doğru haber yaptığını iddia eden yayın organları ve sosyal medya şaklabanları haysiyetsizliklerini daha ne kadar belli edecekler? Rezil adamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warchief46 -- 25 Şubat 2021; 20:12:52 >
  • Çok erken normalleşmeye gidiyoruz....En az nisan ayının ortasında başlamalıydı normalleşme,Esnafların açılması gerek ama artık gerçekten,ancak okullar oteller vb çok gereksiz.
  • Türkiye'nin aşı anlaşmaları:

Sinovac: 100 milyon doz

BioNTech: 4.5 milyon doz - 30 milyona kadar opsiyonel

Sputnik: Toksikolojisi başladı,üretim dahil olmak üzere bütün hazırlıklar yapılıyor.

AstraZeneca: Görüşmeler devam ediyor. 2 hafta içerisinde ön sözleşme imzalanabilir.

@astegon senin oxford aşısı geliyor olmalısın en çok övdüğün aşıydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YigitErkin20 -- 25 Şubat 2021; 20:21:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrewShadYS

Çok erken normalleşmeye gidiyoruz....En az nisan ayının ortasında başlamalıydı normalleşme,Esnafların açılması gerek ama artık gerçekten,ancak okullar oteller vb çok gereksiz.

Otel mi gereksizKoronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]  ayrıca oteller hiçbir zaman kapanmadı hala da açık kapanması da imkansız. Herkes evde yatmıyor işi gücü var milletinin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adolf_Hitler kullanıcısına yanıt
    Okullar kapalıyken Uludağ da milletin kayması sence çok mu gerekli?Bir nesil kayboluyor
  • Hazirana kadar 20 yaşın üzerindeki herkesi aşılayacağız diyor fahrettin koca. Bunu gerçekleştirirse yazın kalıcı normale giriş yaparız, yaz sonu da kalıcı olarak eski normale döneriz. Bunun olması için marttan itibaren aylık ortalama 14 milyon kişinin aşılanması gerekiyor, günlük 500 bin kişiden biraz az. İkinci dozlarla birlikte günlük neredeyse 1 milyon kişinin aşılanması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cheers darlin -- 25 Şubat 2021; 20:28:54 >
  • YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt

Aşı çeşitliliği pandemiyi en azından bastırıp normalleşmemizi sağlayacaktır.

Ancak kendi aşılarımızdan 1 tanesi büyük ihtimal sonbahar'a gelecek. (erciyes)

Benim asıl merak ettiğim ASC aşısı. Nesrin hocamın.

Neyse, şu anda 10 milyon'a doğru gidiyoruz. Umalım da Mart sonu 25-30'u buluruz.

Planlar güzel gidiyor şimdilik. %70 aşılama çok büyük ihtimal Temmuz ortası Ağustos gibi tamamlanacak gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Aşı çeşitliliği pandemiyi en azından bastırıp normalleşmemizi sağlayacaktır.

Ancak kendi aşılarımızdan 1 tanesi büyük ihtimal sonbahar'a gelecek. (erciyes)

Benim asıl merak ettiğim ASC aşısı. Nesrin hocamın.

Neyse, şu anda 10 milyon'a doğru gidiyoruz. Umalım da Mart sonu 25-30'u buluruz.

Planlar güzel gidiyor şimdilik. %70 aşılama çok büyük ihtimal Temmuz ortası Ağustos gibi tamamlanacak gibi.

yüzde yüz aşılama mayıs sonu dedi bakan plan buymuş

• quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

yüzde yüz aşılama mayıs sonu dedi bakan plan buymuş

Alıntıları Göster

O plan çok iyimser olanı. Mühendislikte en kötüsünü düşünürsün. Çünkü bu aşı kapışmasında sana vaadedilen dozlar gelmeyebilir.

O yüzden Temmuz ortası dedim. Bir de aşıyı reddeden ve olmak istemeyen çevremde o kadar çok kişi var ki.

• Ben 3 Eylül'de atipik zatürre gecirdim. Tomografide buzlu cam görüntüsü vardı. 12 gün hastanede yattim, 4 pcr alındı hepsi negatif geldi.

29 Ekimde de covid gecirdim pcr + çıktı, ama çok hafif gecirdim hatta sadece baş dönmem oldu biraz. Baska hiç bir şeyim yoktu.

Ama covidden sonra hipertansiyon ve astım teşhisi aldığım icin bir daha yakalanmaktan cok korkuyorum. Çünkü covid gecirdikten 1.5 ay sonra antikor testi yaptirdim ve igg-igm 0 çıktı. Sanırım bağışık değilim su an.

Aşıyı da 6 ay icinde gecirenlere vurmuyorlarmis. Parası ile alabilecegimiz bir asi da yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: Qiqi

Ben 3 Eylül'de atipik zatürre gecirdim. Tomografide buzlu cam görüntüsü vardı. 12 gün hastanede yattim, 4 pcr alındı hepsi negatif geldi.

29 Ekimde de covid gecirdim pcr + çıktı, ama çok hafif gecirdim hatta sadece baş dönmem oldu biraz. Baska hiç bir şeyim yoktu.

Ama covidden sonra hipertansiyon ve astım teşhisi aldığım icin bir daha yakalanmaktan cok korkuyorum. Çünkü covid gecirdikten 1.5 ay sonra antikor testi yaptirdim ve igg-igm 0 çıktı. Sanırım bağışık değilim su an.

Aşıyı da 6 ay icinde gecirenlere vurmuyorlarmis. Parası ile alabilecegimiz bir asi da yok...

hocam sen 3 eylül de 1. covid 29 ekimde de 2.covide yakalanmışsın üst üste nasıl 2 kez covide yakalandın yaş kaç

• nucro kullanıcısına yanıt
    Sanırım bu hastalık bir masaldan ibaret ki hükümet kongreler vs. ile bu kadar vurdumduymaz olabiliyor.

Yok hastalık gerçek ise bizimle fena halde benjamin toshack geçiliyor.
  • Roland Deschain kullanıcısına yanıt

Hastalık bahane dünya bankası kredisi şahane..

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

Bir Belarus kadar olamadık :

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

• Kaan Sarıaydın güzel konuşmuş:

• quote:

Orijinalden alıntı: cheers darlin

Hazirana kadar 20 yaşın üzerindeki herkesi aşılayacağız diyor fahrettin koca. Bunu gerçekleştirirse yazın kalıcı normale giriş yaparız, yaz sonu da kalıcı olarak eski normale döneriz. Bunun olması için marttan itibaren aylık ortalama 14 milyon kişinin aşılanması gerekiyor, günlük 500 bin kişiden biraz az. İkinci dozlarla birlikte günlük neredeyse 1 milyon kişinin aşılanması gerekiyor.

İnandın mı hocam sen buna mayıs sonuna. Kadar herkesin aşılancağına ve bazı cümlelerinde aşı tedariğinde sorunlar olabilir dedi hadi çin aşıyı vermezse ozaman napıcaz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cheers darlin

Hazirana kadar 20 yaşın üzerindeki herkesi aşılayacağız diyor fahrettin koca. Bunu gerçekleştirirse yazın kalıcı normale giriş yaparız, yaz sonu da kalıcı olarak eski normale döneriz. Bunun olması için marttan itibaren aylık ortalama 14 milyon kişinin aşılanması gerekiyor, günlük 500 bin kişiden biraz az. İkinci dozlarla birlikte günlük neredeyse 1 milyon kişinin aşılanması gerekiyor.

İnandın mı hocam sen buna mayıs sonuna. Kadar herkesin aşılancağına ve bazı cümlelerinde aşı tedariğinde sorunlar olabilir dedi hadi çin aşıyı vermezse ozaman napıcaz ?

• Şu pandemiye inanmayan ve aşılara güvenmeyen tipler aradan çıksın da önceliği bize versinler. Dört gözle bekliyorum

• 
Sayfa: önceki 35873588358935903591
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.