Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3196. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 31943195319631973198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    D vitamini iyi deniyor. Günlük veya haftalık dozunda alınabilir.
    Yalnız, şunu söyliyim. Esas etkinliğinin güneşten alınanı kadar etkili olduğuna dair kesin bir kanıtım yok.
    İngiliz bir dermatolog, güneş ışınlarıyla ciltte tiollü bir takım bileşiklerin biriktirildiği ve kış aylarında güneşten mahrum kalan yaşlıların kan basıncı yüksekliğinin geliştiğini gösterdi. Yani, damar genleşme özelliği için güneş ışığı kilit önemde olabilir. D vitaminini doğal yolla almazsan, koronavirüse karşı damar esnekliğini koruyabileceğini garanti edemem.
    Benim bildiklerim bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 2 Kasım 2020; 1:42:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: narsess

Türkiye'de son 24 saatte koronavirüs nedeniyle 74 kişi daha hayatını kaybetti

2 bin 106 yeni hasta kaydedildi

Bakan Koca: Ağır hasta sayısındaki yükseliş bugün de devam etti. Ağır hasta sayısını düşürmek zorundayız

Yarınki ölüm ve vaka sayılarını veriyorum. Ölüm 74 (+ - 2 ) vaka 2100( + - 20 )

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    Heryerde artis var. Sokaga cikma yasaklari loading. Bir iki hafta icinde yasaklar baslar. Simdiden hazirlikli olun. Spor musabakalari ertelenecek. Bu kis cok agir olacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    D vitaminini doğal yolla almanın tek yolu güneş mi?

• FlexTR F kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim şey D vitamini değil, güneşin etkisi. Damar genişletici etkisi de olabilir D vitamininden ayrı olarak. Araştırmadım, birşey diyemem.

• Çarşamba gününe kadar vücut ağrısı hariç hiç bir semptomu olmayan babam, 4. Gün gelen korokin adlı ilaçtan sonra yataktan kalkamaz oldu.

Dün gece itibariyle ilacı kestik bugün normale döndü. İlaç sonrası yoğun baş ağrısı, ishal, mide bulantısı vardı. 24 saatin 20 saatini neredeyse baygın geçiriyordu ilaç yüzünden. Ayrıca 2 günde ateşi oldj 38-39 arası.

Dün akşam ilacı kestik bugün bunların hiç biri yok ve 4 gün sonra masada yemek yedi.

Yarın pozitif çıkalı 7, ilk semptomdan bu yana 12. Gün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayın 23 ünde PCR test sonucu pozitif çıktı. Gelen filyasyon ekibi rapor düzenledi 2 Kasım işe başlama. Ancak e devlette HES koduna baktığımda hala riskli gözüküyor. HES ile rapor arasında 1 gün fark var. Normal mi bu? Bir de işe başlamak için tekrar test yapmam gerekiyor olaki yine pozitif çıktı bu bir günden kaynaklı olarak karantina uzar mı acaba?

• İki gün önce yani Cumartesi günü filyasyon ekibi geldi, raporunuzu yazdık sistemden alın dedi. Fakat sistemde rapor görünmüyor. Aile hekimini aradım, raporunuz yazılmış bizlik bir şey yok dediler. Acaba hafta sonu olduğu için mi geç düşüyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: admbltc

geçmiş olsun numaran olsa bende arardım kardeşim . ilk pozitif çıktığında ilaç vermeye mi geliyorlar süreç nasıl ilerliyor. pozitif çıktı da

Sağolasın hocam.

Hastayım dedim belirtilerimi söyledim, pcr alırken ilaci verdiler favipravir. Bugün belirtilerin 7. günü. İlacin son günü. Halsizlik azaldı. Öksürük var bir tek

• Öksürüğüm düne göre arttı.
    Böyle boğazımda, adem elmasının altındaki boşlukta (ismini bilmiyorum) sanki bir sey var nefes aldikta o gıdıklıyor oksuresim geliyor
    Solunum Sıkıntısı yok. Sp02 97-98
    Sersemlik hissi geçti baya. Yorgunluk var azicik ilactan olabilir
    Bugun belirti 7. günü.

• quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Çarşamba gününe kadar vücut ağrısı hariç hiç bir semptomu olmayan babam, 4. Gün gelen korokin adlı ilaçtan sonra yataktan kalkamaz oldu.

Dün gece itibariyle ilacı kestik bugün normale döndü. İlaç sonrası yoğun baş ağrısı, ishal, mide bulantısı vardı. 24 saatin 20 saatini neredeyse baygın geçiriyordu ilaç yüzünden. Ayrıca 2 günde ateşi oldj 38-39 arası.

Dün akşam ilacı kestik bugün bunların hiç biri yok ve 4 gün sonra masada yemek yedi.

Yarın pozitif çıkalı 7, ilk semptomdan bu yana 12. Gün.

Merhabalar,

Bu bahsettiğiniz ilaç hidroksiklorokin api ile üretilmekte. Bu tarz bir yan etki ilk defa duyuyorum. Konu hakkında biraz daha detay verir misiniz?

• 38?€;@9273

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05A79083F -- 23 Kasım 2020; 9:37:6 >
  • 20 ekim salı günü annemde ufak sırt ağrısı, babamda da hafif ateş olmuş. Neyse bunlar tabi griptir, bir şey yoktur diye hastaneye gitmiyorlar.

25 ekimde annem dayanamayınca hastaneye gidiyor ve pozitif. Babamda da vücut ağrısı var annem pozitif çıkınca akşam birlikte gittik, git eve test yok dediler. Özelde kardeşim ve babama test yaptırdık, baba pozitif, kardeşim negatif.

Biz de eşimle test yaptırdık ve negatif çıktı. Kardeşime bize alarak 2 hastayı evde bıraktık. Biz 3 negatif işlerimizi ayarlayarak evden çalışmaya geçtik.

25 Ekim annem, 26 ekim babam pozitif ve ilaçlar 28 ekim günü geldi. Anneme favira, babama ise korokin verildi.

Annem ilaçtan 1 gün sonra neredeyse tamamen düzeldi, babam ise tam tersine gayet vücut ağrısı hariç hiç bir semptomu yokken, çarşamba bitkinlik, baş ağrısı, ishal, yoğun mide bulantısı ile kalkamadan yatmaya başladı. Herhalde geçme süreci diye düşündük. Perşembe ve cuma akşamı ateşi 38.9’a kadar çıktı, neyse ki düşürebildik.

Cumartesi günü annem aradığında, bitkin yatıyor bu normal uyku hali değil deyince ilacın yan etkilerine baktık ve babamda olanların hepsi. İlaçtan önce yemeğini yiyen adam, ilaçtan sonra hiç bi şey yiyip içmez olmuştu. Cumartesi akşamdan itibaren kullanmıyor.

annem çarşambadan bu yana ilk kez dün kahvaltı yaptık beraber dedi ve şuanda yine çarşambadan önceki gibi normal şekilde duruyor evde.

• Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

Fransa, Ingiltere, Avusturya gibi ülkelerden sonra Almanya'da yavaş yavaş kapanıyor

• _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Yapma hocam sen de mi? Sanırım gözüken şeyi söyledin senin celerin çok daha farklıydı çünkü

• Bogazdan alinan testim negatif çıktı babam ve annem pozitif bogazimda sanki akinti kaşıntı gibi hissiyat var başka belirtiim yok ne yapmaliyim ilaclari kullanmalı miyim

• .J.R.R. . kullanıcısına yanıt
    Virüs ciğerlere inmeden boğazı sürekli temzilemek önemli diyorlar. Bol su elma sirkesi kanaatimce alkol bile alınabilir

• malkolingesas M kullanıcısına yanıt
    Elma sirkesi sakın içmeyin, boğazınızı yakar. Bahsettiğiniz tedavi yöntemleri boğazınızda bulunan tüysü uzantıların akciğerlerden boğaza yöndeki temizliğini durdurabilir. Tıpkı sigara kullanımına bağlı olduğu gibi. Boğazınızda salya temizliğinin olabilmesi için, ilk başta siliyer hareketi sağlayan hücrelerin 'canlı' olması gereklidir.

• 
Sayfa: önceki 31943195319631973198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.