Yüzbaşı
24 Ocak 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 148 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar.

Kapalı otoparka aracı sokmuyorlar LPG'li diye. Zaten ben de koymak istemiyorum bir şey olur canım sıkılmasın sonra..

Kar gelecek, 30 cm diye duydum (Kocaeli)

Araba da lazım.

Geçen ay yağdığında 1 saat karı temizlemekle uğraştım

Kardan korumak için ne yapmayı düşünüyorsunuz? Camın buzu ile uğraşmamak için camın üzerine battaniye koymayı düşünüyorum ama?

Merhabalar. 7 ay önce bir araç aldım. Mitsubishi colt 1.3 2009 model, o zaman piyasası 60 civarıydı. Ben 55'e aldım. Yeni kasa. Şu an piyasası 68-70 civarı. 172000 de aldım. Şu an 179000'de.

Yalnız ilk aracım. Ve bazen soruyorum 'normal mi bu masraflar'diye. Almadan önce yok mutfak masrafını 2 ile çarp vs yorumlar duydum tabi.

1. Aldıktan bir süre sonra baskı balata ve sanzıman yağı değiştim. 1600 TL.
  2. İlk günlerde arabada 1, 2. viteslere geçişlerde silkeleme var diye sanayiye gittim. Baktı bujiler değişecek dedi. Aracın altını da bir yere vurmuştum, kartel civatasından çok az sızıntı vardı. Ne olur ne olmaz diye(enayiliğim aslında) yağı değiştirdim ve bujiler değişti silkeleme ondan olabilir diye. Bujiler ve yağ değişimi : 450 TL
  3. LPG tuşundan ses gelmeye başladı. Yağmur yağınca su kaçmış galiba. Oksitlenmiş. Buna ek olarak ayar yapıldı. LPG ayarı ve lpg bir entegre değişimi : 100 TL
  4. Bir gün sabah airbag ikaz verdi. Airbag tamire götürdüm, tamir ettiler (direnç atma veya hatayı pcden silme değil, direk düzelttiler). Ordan çıkarken akü bitti aynı gün. Akü ve Airbag tamiri : 450 TL
  5. Çok kar yağmıştı, silecek çalıştırırken sigorta atmış ağırlıktan. 20 TL
  6. Arabada gazı kökleyince hava üfleme sesi geliyor. vuffff diye. Bakıma götürmüşken onu da gösterdim. Direk egzoz boğaz contası dedi (değişti ama ses geçmedi). Egzoz boğaz contası + 10000 bakım : 600 TL
  7. Motor soğukken şıkırtı geliyordu. V kayışı değişimi: 150 TL

Şu an sıkıntısı yok mu? Var tabi. 1000-2000 km'dir gazı köklediğimde sanki tren sesi var ya cufcufcuf yada sobayı yakarsınız ateş yeniyken pufpufpuf atar ya aynı öyle bir ses geliyor çok az şekilde. 2500 devir civarıyken ses çıkmaya başlıyor. Bunu da göstermem lazım. LPG enjektörleri değişecekti km'si geçti o var daha...

Şimdi ben bu araca bir de kasko + sigorta 3000 TL para ödedim.

Aldığımdan beri Tamir + Bakım + Sigorta : 6370 TL para ödedim.

Ben enayi miyim yoksa cidden bu ne rezillik? Daha masrafı da çıkar bu aracın. Daha alalı 7 ay oluyor aracı.

Bazen diyorum satıp üzerine kredi çekip daha sıkıntısız bir şey mi alsam diye. Ama alsam onun sıkıntı çıkarmayacağı ne malum

Sıfır araba alsan mtv ötv si zaten seni iliklerine kadar sömürecek.

Ey ahali ben ne yapayım

Araba da şart şu anda...

Arkadaşlar merhaba.

Araç 2009 1.3 Manuel Mitsubishi Colt.

Gaza bastığım zaman araçtan bir ses geliyor.

Bu sesi yakalamak gerçekten zor çünkü araç zaten içeri yol sesini fazla alıyor. Sanayide usta bindi ben sesi duydum adam anlamadı...

Her zaman da yapmıyor.

Böyle sanki kuş kanat sesi mi desem, iki metalin birbirine sürtme sesi mi desem.. Belki anlarsınız. Gaza bastığımda arkadan geliyor ses... Tarif edemedim. Ne olabilir ki?

Merhaba.

Geçenlerde böyle bir konu açmıştım

https://forum.donanimhaber.com/usta-sanziman-inecek-tutarin-onu-acik-dedi-videolu--146561090

Arabada sabah şıkırdama geliyordu.

Aslında baskı balatasını değiştirdiğim yere gitmiştim.

Bana direk baktı, şanzıman inecek ses ordan geliyor, 1000 lira işçilik sadece, kaç liraya çıkar bilmiyorum teker teker parçalara bakmak lazım demişti.

Ben de iki gün önce başka bir yere götürdüm.

Videoyu dinlettim, kayıştan geliyor gibi ama sabah motor soğukken bakalım dediler.

Dün sabah 11de aradılar. Kayışı değiştik ses gitti.

Ve bu sabah ses kesildi.

İşlem bu kadar.

Hemen inansam, yaptırsam yalama yapacaklardı arabayı.

Ben de 2-3 binin aşağısına çıkamayacaktım.

Para kolay mı kazanılıyor ?

MErhabalar.

2009 Mitsubishi colt 1.3 invite manuel aracım var.

176000 km'de.

Aracı 172 bin km'de aldım.

1-2 bin km önce, motor soğukken şıkırtı sesi duymaya başladım.

Videoyu ekliyorum. Motor soğukken sabahları şıkırtı sesi geliyor, 1-2 dk sonra motor ısınınca kesiliyor.

Bugün ustaya götürdüm. Sıcakken motoru dinledi, motor sıcakken sesi iyi ama şanzıman içinde parçalar var onlar birbirine vuruyordur ondan sıkırtı geliyor, şu an acelesi yok ama arabayı bana bırakman lazım. 1000 TL işçilik, fiyatın önü açık dedi.

Sizce bu sorun başka neden olabilir? Ben İzmitteyim haftaya aracı istanbul'a götüreceğim FSM otoya.

Zaten yeni evlendik, borçları yarıladık kapattık derken bir de bu çıktı  

Merhaba

Geçen salı günü akşamı kusma + halsizlik.

Çarşamba : Tüm gün halsizlik

Perşembe: öksürük+ halsizlik. PCR alindi

Cuma : Halsizlik öksürük

Cumartesi: Halsizlik Öksürük (TEST POZİTİF)

Pazar-pazartesi-Sali : Halsizlik yok. Öksürük artti

Carsamba(bugün)-9. Gün : Halsizlik yok. Öksürük aynı. Az göğüs ağrısı. Nefes darlığı var gibi

İl sağlık müdürlüğü covid hatti dun aksam beni aradi. Bana nefes darlığı ve öksürüğün normal olduğunu, karantinadan sonra bile gecmeyebilecegini bir süre söylediler.

Nefes darlığın cok zorlarsa ambulansi arayin dediler.

Ama zamaninda psikolojik nefes darlığı tedavisi gördüm.

Cumartesi gününden beri sabahtan aksama kadar covid haberi okuyorum odaya kapandim... Hastalar ne zaman ölüyor, ne zaman Entübe ediliyor, ne zaman hastaneye yatiriliyor, semptoma göre ölüm oranlari, nefes darlığı ne zaman çıkıyor, yapılan araştırmalar, yogun bakimlar vs. Artık kafayi yedim. 5 gündür tek yaptigim telefon ile günde 12-13 saat covid arastirmasi yapmak.

Sp02 olcen cihaz var saatte bir onunla ölçuyorum 96-98 arası çıkıyor genelde.

Ya nefes darlığı psikolojik

Ya da cidden var, ben bir kaç güne yogun bakima alinirim.

Simdi hastaneye kaldirsalar bile sp02 ve solunum normal olduğundan bir sey yapmazlar zaten...

Acaba 9. günden sonra aniden kötüleşme olur mu ki

Yoksa antikor uretiliyor artik virus vucuttan atiliyor mu

Merhabalar. Mitsubishi colt 2009 Benzinli

Araç motoru soğukken 2 adet ses duyuyorum.

İlki cızırdama sesi. Arabayı aldığımda (172000 km) da vardı, hala var. Artma veya azalma yok şu an 175000 kmde.

İkincisi ise bir iki haftadır dikkatimi çeken şıkırdama sesi. Çok ince bir ses. Videodan da anlaşılıyor, yarım dk içinde kayboluyor iki seste. Sizce ne olabilir? Daha önce tecrübe eden var mı?

Edit

Merhabalar. Merak ettiğim bir konu var

Mitsubishi Colt 1.3 95 bg atmosferik benzinli

2200-2300 devir gibi vites yükseltme işareti çıkıyor.

Tamam da araba 2000 devrin altında boğulmaya başlıyor zaten.

Ben de 3000 bandında kullanıyorum aracı.

Zaten normalde 3000 civarı kullanmak gerekmiyor mu?

2500 de vites atsak bir sonraki viteste devir 1800-1900 a düşüyor neredeyse araba hızlanmıyor. Maksimum torku da 4000 devirde veriyormuş.

E bu araç üreticileri bunu düşünmüyor mu?

Yoksa erken mi vites atmak lazım?

Merhabalar.

2 Ay önce bir araç aldım 55000 TL'ye.

Kasko değeri o zaman 48000 TL idi. Kaskoyu yaptım.

Şimdi kasko değer 67838 TL olarak görünüyor.

Ben kaza yaparsam, araç perte çıkarsa vb. durumlarda bana kasko firmam 48000 TL'mi ödeyecek?

Kasko değerini güncellemenin bir yolu var mı?

Merhabalar. Bundan 3 ay önce 172000 km de Mitsubishi Colt 1.3 2009 araç aldım. 1.3 Benzin Lpg
Araç şu an 174300 Km'de. Çok şükür bir sıkıntı yaşamadım iki üç parça değişti baskı balata, buji, motor yağı akü vs. En son 1000 km önce lpg ayarı yapılırken usta motor sesini dinledi normal dedi. 1500 km önce de bujiler değişirken aracın çalışması iyi motoru iyi dediler. Yine 1200-1300 km önce başka bir usta ile yola çıktık, hiç bir seyi yok (tekleme için gitmiştim) dedi. Neyse hafta sonu da uzun yol yaptık. Simdi sabah farkettim, şıkırtı geliyor gibi. Ben de taktım motor sesine. Km yüksek olunca iyice pimpirikleniyorum. Bildiğiniz takıntı oldu sabah aksam buna kafa yoruyorum.

Videoyu bir kaç saat önce cektim. Rolantide bu şekilde ses veriyor motor. Bu saat gibi şıksıksıksık ses geliyor ya bu ne sesi ?
Hakkında
Forum İmzası:
Boş kağıda imza atmam.
Hakkımda:
sad
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
mitsubishi
Mobil cihaz
Nokia
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PSP
Tablet
Mobee s900e
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Dünyadan Futbol
Tottenham Hotspur FC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.615
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 141.015 (Bu ay: 1.147)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.841 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.