Şimdi Ara

Kormoran marka lastik kullanan var mı? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
159
Cevap
3
Favori
380.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş

• diğer konuda 4 mevsim diye yırtınanlardan sonra ,burada da en ucuz kış lastiğini kötüleme var ?
    orada dedik 4 mevsim yetmez ,en kötü kış lastiği bile onlardan üstündür ama millet demediğini bırakmadı
    çok fazla beklentisi olanlar neden gidip en ucuz ve pek bilinmeyen marka lastik alır onu da anlamıyorum ?

yaz lastiği konusu ise çok farklıdır ,çünkü çok değişik etkenler var
    kışın kaymasın ,beni yolda bırakmasın yeter dersin ama yazın sesini bile sorun edebilirsin

özetle en kötü kış lastiği bile 4 mevsim lastikten iyidir (zaten yazlık lastiği kışın kullanmak akla zarar) ,yazlık lastik için ise gücünüzün yeteceği en iyi lastiği seçmek akıllı bir hareket demektir

ancak ben kışında keyfimi düşünürüm ,arabayı biraz zorlarım diyenlerin ise tabiki daha kaliteli kışlık lastiklere yönelmesi gerekir

bizim insanımız gerçekten çok ilginç bir yapıya sahip
    maddi durumu çok kötü olmayan birisi asla gidip pazardan ayakkabı alıp giymez, arabası onun her şeyidir ama iş lastiğe gelince verilen parayı kabullenemez

araba lastikleri insanın ayakkabısı gibidir
    kışın kışlık ,yazın yazlık giyilir (sebeplerini anlatsak sayfa dolar)
    kötü ayakkabı ayakları mahveder ,çabuk dağılır ,sağlık sorunları çıkartır

neyse ben yine dost tavsiyesi olarak bir şeyler yazdım ama yine kötü cevaplar gelirse mesajımı silip rahat ederim :)

• Bende daha dün petlas bayisinin stoğumda sizin lastik var demesine ancak aaa yokmuş demesine istinaden bu markayı aldım. Kötü olabileceğini sanmıyorum. Diğer markalarda 400~600 tl civarındaki 225x45x17 ebatlarını 270 tl ye aldım. Sonuç olarak yumuşak bir kış lastiği. Her şekilde işimi göreceğini düşünüyorum. Çok ses de yapmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pSy!

quote:

Orijinalden alıntı: Thrashbringer

225/45/18 kışlık almayı düşünüyorum ama yorumlar beni soğutuyor. Ucuz etin yahnisi olayı var orasını anladık da Ankara'nın karında buzunda da az para verelim derken Allah vemeye kaza falan yapmayalım.
    Ya para çıkıp Nokian WR 4D alcam ya da bunu. Hakkaten daha para bayılasım gelmiyor ama bir yandan da güvenliği düşünmeden edemiyorum.

hocam agresif kullaniyorsanız wr d4 çok çabuk yıpranıyor bilginiz olsun

Buna katılıyorum. 2017 Ocak'ta aldığım WR D4'ü toplamda 5000km kadar kullandım. Bunun 3000km'si uzun yol. Ama 5 gün önce lastikleri taktırıp muayeneye girdiğimde 5.6mm çıkmış ön lastikler.
    Arka lastikleri iyi ki öne almışım arka lastiklerin üzerindeki derinlik göstergesinde 8 rakamı görünüyordu. Önlerde 6 silinmiş 4 kalmış. Bu sene ikisi de eşitlenir. Seneye de dişleri bitirip yenisini alırız artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhanc64 -- 16 Kasım 2017; 23:29:53 >

• Arkadaşlar merhaba bendehttp://kolayoto.com/kormoran-snowpro-b2-205-55r16-91t.html bu lastiği almayı düşünüyorum. Fiyat performans olarak en iyi bu denildi. Açıkcası yerli marka almak daha mantıklı geliyor ama kullanan arkadaşlar fiyat- performans olarak bunu dene dediler. İlk kış lastiğim olacak bu hala kararsızım açık söylemek gerekirse site üzerinde fiyatlar uygun bayiye gittiğim zaman 240 dan aşağıya lastik yok.

Deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

2012 den beri konuya mesaj yazılmış kimi bu lastikleri gömmüş kimi yere göğe sığdıramadı açıkçası pek netice alamadım.

• efsane61 E kullanıcısına yanıt
    Açıkcası 205 55 r16 gibi ebatta ucuz marka tercih etmek yanlış olur. Size Lassa Snoways 3 modeline bakmanızı tavsiye ederim.

https://www.carrefoursa.com/tr/lassa-snoways-3-205-55r16-91h-kar-lastigi-2017--p-30110069

• Taner Göde T kullanıcısına yanıt
    very good
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

diğer konuda 4 mevsim diye yırtınanlardan sonra ,burada da en ucuz kış lastiğini kötüleme var ?
    orada dedik 4 mevsim yetmez ,en kötü kış lastiği bile onlardan üstündür ama millet demediğini bırakmadı
    çok fazla beklentisi olanlar neden gidip en ucuz ve pek bilinmeyen marka lastik alır onu da anlamıyorum ?

yaz lastiği konusu ise çok farklıdır ,çünkü çok değişik etkenler var
    kışın kaymasın ,beni yolda bırakmasın yeter dersin ama yazın sesini bile sorun edebilirsin

özetle en kötü kış lastiği bile 4 mevsim lastikten iyidir (zaten yazlık lastiği kışın kullanmak akla zarar) ,yazlık lastik için ise gücünüzün yeteceği en iyi lastiği seçmek akıllı bir hareket demektir

ancak ben kışında keyfimi düşünürüm ,arabayı biraz zorlarım diyenlerin ise tabiki daha kaliteli kışlık lastiklere yönelmesi gerekir

bizim insanımız gerçekten çok ilginç bir yapıya sahip
    maddi durumu çok kötü olmayan birisi asla gidip pazardan ayakkabı alıp giymez, arabası onun her şeyidir ama iş lastiğe gelince verilen parayı kabullenemez

araba lastikleri insanın ayakkabısı gibidir
    kışın kışlık ,yazın yazlık giyilir (sebeplerini anlatsak sayfa dolar)
    kötü ayakkabı ayakları mahveder ,çabuk dağılır ,sağlık sorunları çıkartır

neyse ben yine dost tavsiyesi olarak bir şeyler yazdım ama yine kötü cevaplar gelirse mesajımı silip rahat ederim :)

Cemil insanların kafalarını karıştırıp durma bişeyden anladığın yok

• Ccestr kullanıcısına yanıt
    o zaman sen anladığını göster millet faydalansın
    Amerika'yı tekrar keşfetmeyi seviyorsan sen bilirsin ama başkalarının ne bildiğine sen karar veremezsin
    ne kafası karışacak adam kendisi söylüyor ,4 mevsim lastik 2. sene hiç yol tutmadı kaza yaptım diye (diğer konuda) ?

tekrar söylüyorum 4 mevsim diye bir lastik yoktur (teknik olarak olamaz ama firmalar bu isimle satabilir ,zaten yıllardır bu isimle satılan lastikler var ,yani bu yeni bir şey değil)

inanmak için illa yolda kalman yada kaza yapman gerekiyorsa buyur devam et

bu arada mesajımı silerim dedim ama vazgeçtim ,hiç bilmeyip başkalarını bilmemekle suçlayanlar için bir kaynak olarak dursun
  • Ccestr kullanıcısına yanıt
    bana bilmiyorsun diyen sensin ama ilk defa yalnız başına uzun yola çıkacağım ne yapmalıyım diye soruyorsun ?

https://forum.donanimhaber.com/uzun-yola-cikacagim--130641832

ilk araba kullanmaya 1984 senesinde başladım ve 1985 senesinde ilk arabamı almıştım ,artık kaç yıllık şoförüm sen hesap et ve kim daha bilgilidir millette görsün

bu arada daha yeni üyelik almışsın ve millete kafa tutup duruyorsun ,sen şimdi küfür dahi edersin o nedenle bloklayım ve seni bir daha görmeyeyim
  • Merhabalar konunun başlığına göre konuşmak istiyorum. Ben şuan ambulans şoförü olarak çalışıyorum. Kormoran 4tane kışlık var üstünde ambulansın fakat berbat bir lastik. Arkadaşlar frene basmaya korkuyorum,size tavsiyem kormorandan uzak durun,milliyetçiyim diyorsanız continentalin yaptığı rezilliğide gördükten sonra al yerli malı bi lastik tak git derim ben. Arabada frene basıyorum lastik kötü olduğu için hemen kızaklıyor abs de işe yaramıyor. Ambulansıda ister istemez agresif kullanıyoruz işimiz gereği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkuaz_TR -- 28 Şubat 2018; 14:54:40 >
  • Kormoran 205/55 R16 94H Snow Kış Lastiği aldım 2000 km yol yaptım. 2012 elantra sahibiyim çok iyi yol tutmayan araç olmasına rağmen lastikler oldukça iyi geldi bana kar buz ve yağmurda kullandım gayet iyi bence sadece biraz daha yumuşak olsa iyi olabilirdi

Kormoran marka lastik kullanan var mı?

• arkadaslar sakın almayın snowpro b2 hadı ıslakta fren E olsun. Ama yol tutuş W falan o derece olumcul bir lastık yapmıs adamlar. LAstigin ustune komple don atlet bişeyler sarın yola cıkın daha ıyı performans gosterır
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsane61

Arkadaşlar merhaba bendehttp://kolayoto.com/kormoran-snowpro-b2-205-55r16-91t.html bu lastiği almayı düşünüyorum. Fiyat performans olarak en iyi bu denildi. Açıkcası yerli marka almak daha mantıklı geliyor ama kullanan arkadaşlar fiyat- performans olarak bunu dene dediler. İlk kış lastiğim olacak bu hala kararsızım açık söylemek gerekirse site üzerinde fiyatlar uygun bayiye gittiğim zaman 240 dan aşağıya lastik yok.

Deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

2012 den beri konuya mesaj yazılmış kimi bu lastikleri gömmüş kimi yere göğe sığdıramadı açıkçası pek netice alamadım.
    hocam sıze f/p ıyı dıyen kımse agır angutmus mlsf

• 2001 model palio aracima 175 70 13 kormoran aldım.Inanmazsıniz belki ama daha once neyin üzerinde gidiyormuşum bilmiyorum.Birde inanilmaz derecede araba sessiz oldu yol tutuş harika.Ama ben yazlik taktırdım.Lastik inanin hamur gibi yumusak.Petlas alacaktim 185 tl dediler pesin ama ben 190 tl ye bu 4 lastik aldım.Michelin lastik firmasınin ürettiği bir lastik miş.Inanın çok memnunum...

• Selem beyler,
    ben 2 yıldır 4 mevsim lastikte Kormoran tercih ediyorum.245/40/19 ebatlarında olup, bu fiyatta olup ancak bir lastik bu kadar güzel olabilir. Islak kuru geçişleri,yağışlı havada ve özellikle frenlemede lastik tek kelimeyle muhteşem.
    Daha evvel 4 mevsimlik lastikte Continantel kullanmıştım, mübale olmasın ama nerdeyse kafa kafaya yarışırlar, continantel fiyatı 800TL bu arada:)
  • Kormoran Road Performance 195 55 R15 için yorumum ;

Yılda yaklaşık 30 bin km yapan birisiyim. En son lastiklerim Pirelli Cinturato P1 verde idi fakat maddi imkanlar doğrultusunda aynı lastikleri alamadım ve ekonomik lastiklere yöneldim. 195 55 r15 ebatı zor bulunan bir ebat olduğu için pek seçeneğim yoktu. Bu lastiği yeni taktım yaklaşık 2 bin km yol yaptım ve ilk izlenimlerin gayet sessiz ve yol sarsıntısını önleyen bir lastik. Yol tutuşu Pirelli'ye göre daha az fakat genel olarak iyi. Islak zeminde deneme şansım olmadı kuru zeminde tatmin edici. Dönüşlerde savurmuyor. Ayrıca en sevdiğim özelliği ekonomik lastik olmasına rağmen jant koruma özelliğine sahip olması. Umarım ileride sertleşmez şimdilik gayet memnunum tavsiye ederim.
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    https://alltyretests.com/kormoran-road-performance/ burada bu lastik ile ilgili bazı test sonuçları var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsan2727 -- 17 Nisan 2020; 12:32:0 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.