Şimdi Ara

Köpek seçemedim tecrübeliler bir yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konusu burası değil biliyorum ama burası daha aktif olduğu için buraya yazıyorum.

Dublex bir apartman dairesinde yaşayacağız 150m2+20m2 terasımız var.
    Hep hayalini kurduğum şeyi gerçekleştireceğim ama cinsini seçemedim. Evimi ve ailemi yeri geldiğinde korumalı bunun dışında hepimize arkadaşlık edebilecek bir köpek bakıyorum. Sabahları 30-45dk arası akşamları 2 saat ben gezdirebilirim. Abimde bakmayı istiyor vede oda sürekli gezdireceğini söylüyor ama yinede o süreyi buna dahil etmiyorum çünkü bu benim sorumluluğum hergün ortalama bu kadar gezdirebilirim bunun dışında günde yaklaşık 15er dakikadan 4 defa yanlız kalacak (annem kardeşimi okula götürüp getirecek). Köpeği evde beslemek istiyorum (tuvalet eğitimi bittikten sonra), canı isterse terasa çıkabilir benim odamdan kapısı var. Evde serbest dolaşacak, dışarıda sözümüzü dinleyecek. Birkaç cins arasında kaldım bunlar hep hayalini kurduğum köpeklerdir
    doberman
    rottweiler
    american staff
    akita inu
    önereceğiniz tüm diğer ırklara açığım

Pek çok yerde okuduğum kadarıyla günlük egzersizini yaparlarsa evde bakılabilirlermiş. Daha önce bir kangal tecrübemiz oldu ama ilk defa evde bakacağım ve bana ait olacak.

Bir iki günlük zevkle almıyorum en az 10 yılımı geçireceğim bu yüzden özellikle bana yeterli tecrüben yoksa golden al tarzı şeyler söylemeyin.

Birde sabah gezdiririm dedim köpeği 6da uyandırsam gezmeye çıkarmı benimle ?

Önemli edit 21 yaşında öğrenciyim. Güzel bir meslek okuyorum ve eğer atamam istanbul-izmir gibi büyük şehirlere olmazsa mezuniyetten sonra bahçeli bir eve yerleşmeyi düşünüyorum. Şimdilik antalyada ikamet ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onefps -- 17 Eylül 2017; 14:56:56 >

• Dairede köpek besleyenleri anlamıyorum.
  • zibidi gonzales kullanıcısına yanıt
    Bende sizleri pek anlamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: onefps

Bende sizleri pek anlamıyorum

kardesim bence pitbull al hemde 2 tane
    Başlıkta kocaman tecrübeliler diye yazıyor, daha iyi okumanızı veya göz doktoruna gitmenizi temenni ederim.
  • doberman
  • quote:

Başlıkta kocaman tecrübeliler diye yazıyor, daha iyi okumanızı veya göz doktoruna gitmenizi temenni ederim.

Boş konuşma şimdiye kadar 20 tane köpeğim oldu. Hepsinide sokaktan aldım. Ve sahiplendirdim. Pet shoptan alıp ta para verecek kadar salak değilim.

Buda şimdiki dostum.

Köpek seçemedim tecrübeliler bir yardım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Rüzqaar kullanıcısına yanıt
    Peki beslediniz mi yada besleyen tanıdığınız var mı yoksa sevdiğiniz için mi doberman dediniz ?
    Verdiğim cevap için özür dilerim. Umarım bunu da iyi birine sahiplendirebilirsiniz.
  • quote:

Peki beslediniz mi yada besleyen tanıdığınız var mı yoksa sevdiğiniz için mi doberman dediniz ?

sibirya kurdu ve kangal besledim köpeklerden anlarım dobermanı iyi yetiştirseniz süper bir köpektir
  • Müstakil bir evim olursa bir gün favorim bu

• Rüzqaar kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam cevabınız için teşekkür ederim.
  • ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    Dobermandan sonra en sevdiğim köpek ırkı ama evde bakıldığını hiç görmedim. Yabancı videolarda (Türkçe çok az var zaten) hep bahçe ortamındaydı bu köpek. Özgürlüğünede çok düşkün diyorlar. Bilemedim işte inşallah bir bilen çıkarda bilgi verir şu ayıcık hakkında
  • up
  • yok mu bilgisi olan ??
  • quote:

yok mu bilgisi olan ??

Labrador al bana ömür boyu dua edersin köpek değil evlat almış olursun.

LABRADOR ÖZELLİKLERİ

Labrador köpek cinsi eğitime çok yatkın ve köpek eğitilebilirlik sıralamasında ilk 10 sıra içersinde yer alan harika bir köpek cinsidir.Bu ilk 10 sıradaki köpekler komutları genelde 5 defa söylenmeyle anlayıp uygulayabilmektedir.Tabi bunun için azda olsa köpek beslemiş biri olmanız gerekebilmektedir ama bu şart değildir.Yarışmalara katılım içinde oldukça uygun bir ırk olarak bilinen Labradorlar tam bir dost yanlısıdır fakat küçükken iyi bir şekilde sosyalleştirilmesi sağlanmalıdır.Labrador ırkı ortalama olarak 10-13 yıl yaşama ömrüne sahip bir ırktır.Yatkın olduğu hastalıklar ise Kalça ve Dirsek displazisi, Prograsiv Retinal Atrophy.

Labrador Özellikleri Nasıl Bir Köpektir?

Labrador özellikleri ile oldukça sabırlı ve duygusal eğilimli bir köpek cinsidir.Sahibine oldukça sadık ve itaat etmeye oldukça yatkın bir ırktır.Enerji ihtiyacı fazla olduğu için hareket etmeyi çok sever.Irkı gereği suda oynamak onun için harika bir eğlencedir.Çocuklara karşı oldukça iyidir.Sürekli ailesinin yanında olmak ister yani arka bahçeye bırakılıp devamlı orada duracak bir ırk değildir.Yavru iken güzel bir sosyalleşme sağlanırsa yabancılara karşı sorunsuz şekilde olabilir.Bu Köpekler av köpeğidir ve bekçi köpekliği yada koruma köpekliği yapamazlar fakat Golden’e göre daha korumacı bir köpektir desek yanlış olmaz.Tek başlarına bırakıldıkları zaman evdeki eşyalara zarar verme eğilimleri vardır.Labradorlarda çok güçlü bir boyun yapısı vardır o nedenle tasmayı çekmeden ilerlemesi sağlanmalıdır ona göre eğitim aldırmanız önemlidir.Bu Köpeklerde iki tür vardır birisi yarışma kanalından gelmiş diğeride av kanalından gelme.Labradorlar Goldenlere göre daha hareketli ve daha dominant bir ırktır.Ayrıca Tüy sorunu Goldenlere nazaran daha az yaşanmaktadır.Labrador Özellikleri ile esas görevi vurulan avları getirme, azda olsa bekçi köpeği olarak kullananlar vardır, körler ve sakatlara rehberlik yapan köpek, arama kurtarma işlemlerini yapabilmesi gibi birçok özelliğe sahip bir ırktır.

http://www.kopekcinsleri.net/labrador-ozellikleri-nasil-bir-kopektir.html

• quote:

Orijinalden alıntı: haydarali34

quote:

yok mu bilgisi olan ??

Labrador al bana ömür boyu dua edersin köpek değil evlat almış olursun.

LABRADOR ÖZELLİKLERİ

Labrador köpek cinsi eğitime çok yatkın ve köpek eğitilebilirlik sıralamasında ilk 10 sıra içersinde yer alan harika bir köpek cinsidir.Bu ilk 10 sıradaki köpekler komutları genelde 5 defa söylenmeyle anlayıp uygulayabilmektedir.Tabi bunun için azda olsa köpek beslemiş biri olmanız gerekebilmektedir ama bu şart değildir.Yarışmalara katılım içinde oldukça uygun bir ırk olarak bilinen Labradorlar tam bir dost yanlısıdır fakat küçükken iyi bir şekilde sosyalleştirilmesi sağlanmalıdır.Labrador ırkı ortalama olarak 10-13 yıl yaşama ömrüne sahip bir ırktır.Yatkın olduğu hastalıklar ise Kalça ve Dirsek displazisi, Prograsiv Retinal Atrophy.

Labrador Özellikleri Nasıl Bir Köpektir?

Labrador özellikleri ile oldukça sabırlı ve duygusal eğilimli bir köpek cinsidir.Sahibine oldukça sadık ve itaat etmeye oldukça yatkın bir ırktır.Enerji ihtiyacı fazla olduğu için hareket etmeyi çok sever.Irkı gereği suda oynamak onun için harika bir eğlencedir.Çocuklara karşı oldukça iyidir.Sürekli ailesinin yanında olmak ister yani arka bahçeye bırakılıp devamlı orada duracak bir ırk değildir.Yavru iken güzel bir sosyalleşme sağlanırsa yabancılara karşı sorunsuz şekilde olabilir.Bu Köpekler av köpeğidir ve bekçi köpekliği yada koruma köpekliği yapamazlar fakat Golden’e göre daha korumacı bir köpektir desek yanlış olmaz.Tek başlarına bırakıldıkları zaman evdeki eşyalara zarar verme eğilimleri vardır.Labradorlarda çok güçlü bir boyun yapısı vardır o nedenle tasmayı çekmeden ilerlemesi sağlanmalıdır ona göre eğitim aldırmanız önemlidir.Bu Köpeklerde iki tür vardır birisi yarışma kanalından gelmiş diğeride av kanalından gelme.Labradorlar Goldenlere göre daha hareketli ve daha dominant bir ırktır.Ayrıca Tüy sorunu Goldenlere nazaran daha az yaşanmaktadır.Labrador Özellikleri ile esas görevi vurulan avları getirme, azda olsa bekçi köpeği olarak kullananlar vardır, körler ve sakatlara rehberlik yapan köpek, arama kurtarma işlemlerini yapabilmesi gibi birçok özelliğe sahip bir ırktır.

http://www.kopekcinsleri.net/labrador-ozellikleri-nasil-bir-kopektir.html

Hocam öneriniz için teşekkür ederim. Labradorları çok seviyorum tam aile köpeği ama koruma yapamaz. Babam il dışında çalışacak ve bu köpek yeri geldiğinde annemle kardeşimi koruyabilmeli. O yüzden düşünmüyorum bu arkadaşları :D

• onefps kullanıcısına yanıt
    Valla bu koruma olayına pek takma kafayı ne köpekler gördüm önüne dişi getirilince kendinden geçenlerGenelde bir köpeği etkisiz hale getirmek istiyorlarsa dişi getiriyorlar hemen susuyor zararsız hale geliyor hırsızlar soyacakları evlere veya çalacakları köpeklere bu taktiği uyguluyorlar genelde.

• Eger daha once kopek beslemediyseniz donberman rottweiler gibi irklari onermem. Kopek egitim ve psikolojisinden anlaminiz gerek. Ben av kopegi ve golden irk kopekler besledim ucuncu kopegim bi rottweiler di. Aslinda ilk soylediginde aklima alman kurtlari geldi ama onunda rottdan dobermanndan farki pek yok. Tecrubesiz oldugunu dusunerekten bi oneri yapamiyorum. Benim onereceklerimide sen dusunmuyorsun

• ilk defa köpek besleyecekseniz gidin bir barınağa evden atılmış laf, komut dinleyen bir köpek sahiplenin. hem onu hayatını kurtarmış olursunuz hemde sizin için daha kolay bir süreç olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.