Şimdi Ara

Köpek balığı aldım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
21.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bi akvaryum aldım, 2 tanede köpek balığı .. ilk kez balık beslicem .. aralarına bi tane vatoz alırım bi kaç gün sonra.. önerileriniz varmı ? hiç bişey bilmiyorum balıklar hakkında buna sadece yem atıp suyunumu değiştiricez ? bide elektrik kesilince 3-5 saatte ölür dedi adam doğrumudur?

• yok elektirik kesilince bisey olmaz ama hortum yardımıyla arasıra üfle yerinde olsam ciklet alırdım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: gsnmez

yok elektirik kesilince bisey olmaz ama hortum yardımıyla arasıra üfle yerinde olsam ciklet alırdım :D
    ya ben balık istemiyodum .. kardeşim aldı .. bana kalsa gonzales alıcaktım. böyle renkli renkli balıklardan alıyodu ... dedim adam gibi bişey al .. köpek balığı aldık bizde.

ya bide buna yem verdikçe yiyo vermesemmi ? ve sürekli camın yanında aşağı yukarı gidip geliyo.. amacı ne bunun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: O.Bora

ya ben balık istemiyodum .. kardeşim aldı .. bana kalsa gonzales alıcaktım. böyle renkli renkli balıklardan alıyodu ... dedim adam gibi bişey al .. köpek balığı aldık bizde.

ya bide buna yem verdikçe yiyo vermesemmi ? ve sürekli camın yanında aşağı yukarı gidip geliyo.. amacı ne bunun ?

Alıntıları Göster
    aha bunlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.Bora -- 7 Eylül 2008; 18:37:58 >

• quote:

aha bunlar..

Alıntıları Göster
    Köpek balığı akvaryumun üstünü açık buldumu atlar.Köpek balıkları kör olur.En ufak sese tırsarlar ve bu yüzden cama doğru gitmeye çalışırlar.Üstünü açık bırakma gece atlar dışarıya

• quote:

Orijinalden alıntı: aksoy93

Köpek balığı akvaryumun üstünü açık buldumu atlar.Köpek balıkları kör olur.En ufak sese tırsarlar ve bu yüzden cama doğru gitmeye çalışırlar.Üstünü açık bırakma gece atlar dışarıya

Alıntıları Göster
    çok yem verme hepsini yiyo diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: ata326

çok yem verme hepsini yiyo diye

Alıntıları Göster
    akvaryum köpekbalıkları için çok küçük değilmi

istersen buradan bi araştır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_SEYF

akvaryum köpekbalıkları için çok küçük değilmi

istersen buradan bi araştır...

Alıntıları Göster
    arkadaşım akvaryum derken havuzdan mı bahsediyosun kafan mı iyi köpek nalıkları vatozlar falan

bu konuda hiç bilgim yok nasıl aldın köpek balığını yavruları küçük olur ama büyürler 1 sene sonra havuz gibi bi yerde yaşamalrı gerekmez mi

bide akvaryumunun resmini buraaya koyabilirmşisin bide fiyatını falan

• quote:

Orijinalden alıntı: Mister No

arkadaşım akvaryum derken havuzdan mı bahsediyosun kafan mı iyi köpek nalıkları vatozlar falan

bu konuda hiç bilgim yok nasıl aldın köpek balığını yavruları küçük olur ama büyürler 1 sene sonra havuz gibi bi yerde yaşamalrı gerekmez mi

bide akvaryumunun resmini buraaya koyabilirmşisin bide fiyatını falan

Alıntıları Göster
    2 adet pangasus köpek balığı almışsın hayırlı olsun... Bende Besledim. Ancak Akvaryumun çok küçük, Bu tip akvaryum Beta,Gurami tipi balıklar alman daha iyi olur. Bu almış olduğun pangasuslar çok büyük akvaryumlar da 1 metreye ulaşabiliyor. ben 2 pangasusun yanında 2 de kristal köpek balığı beslemiştim. Yavrulardı baya büyüttüm onları zevkli oluyor büyütmek, bakımı filan kolay çok zorluğu yok balıkların. Isıtıcında yok gördüüm kadarıyla ısıtıcı alman lazım, en az 23 derece filan olması lazım suyun, aa bi de derece... yani sana önerim bence akvaryumu büyütmen olucak... yada bu balık ları verip daha küçük bi balık alman... ayrıca bi sabah kalkıp pangasuslardan biri hareketsiz görüp ölmüş zannetme kafasını cama çarpıp bayılmış olabilir, biraz hava motorunun önünde çıkan havaya tut ayılıyor :) ayrıca çeşitli makaleleler okumanı tavsitye ederim pangasus hakkında..

Sağlıklı balıklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Archangel06

2 adet pangasus köpek balığı almışsın hayırlı olsun... Bende Besledim. Ancak Akvaryumun çok küçük, Bu tip akvaryum Beta,Gurami tipi balıklar alman daha iyi olur. Bu almış olduğun pangasuslar çok büyük akvaryumlar da 1 metreye ulaşabiliyor. ben 2 pangasusun yanında 2 de kristal köpek balığı beslemiştim. Yavrulardı baya büyüttüm onları zevkli oluyor büyütmek, bakımı filan kolay çok zorluğu yok balıkların. Isıtıcında yok gördüüm kadarıyla ısıtıcı alman lazım, en az 23 derece filan olması lazım suyun, aa bi de derece... yani sana önerim bence akvaryumu büyütmen olucak... yada bu balık ları verip daha küçük bi balık alman... ayrıca bi sabah kalkıp pangasuslardan biri hareketsiz görüp ölmüş zannetme kafasını cama çarpıp bayılmış olabilir, biraz hava motorunun önünde çıkan havaya tut ayılıyor :) ayrıca çeşitli makaleleler okumanı tavsitye ederim pangasus hakkında..

Sağlıklı balıklar.

Alıntıları Göster
    ben de köpek balığı beslemiştim vakti zamanında. korkunca ölü taklidi yapıyo uyanıklar

• quote:

Orijinalden alıntı: aksoy93

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: aksoy93

hadi ya hiç düşünmedim valla kör olabileceklerini .. sürekli cama gidiyolar. Ama bugün aralarına farklı bi balık koydum ve hayvanlar hareketlendi .. Gerçi diğer balıkta tecrübesizliğime denk geldi balığı suya koydum 5 dakika geçmeden yan yan yüzmeye başladı sonra öldü heralde şok oldu. attığım balıkta macra mı ne dip temizleyen balıklardandı.. bu işi nası yapıcaz? dip temizleyicisine ihtiyacım var ama balığı nası suya alıştırıcam? malum hayvan birden farklı suya girince şoka giriyo.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: aksoy93

hadi ya hiç düşünmedim valla kör olabileceklerini .. sürekli cama gidiyolar. Ama bugün aralarına farklı bi balık koydum ve hayvanlar hareketlendi .. Gerçi diğer balıkta tecrübesizliğime denk geldi balığı suya koydum 5 dakika geçmeden yan yan yüzmeye başladı sonra öldü heralde şok oldu. attığım balıkta macra mı ne dip temizleyen balıklardandı.. bu işi nası yapıcaz? dip temizleyicisine ihtiyacım var ama balığı nası suya alıştırıcam? malum hayvan birden farklı suya girince şoka giriyo.

Alıntıları Göster
    önce bi ısıtıcı almam lazım ya .. akvaryumda lazım .. akvaryum satan varsa duyurulur.

akvaryum bulunca challengerları ona geçiricem, küçük akvaryumada bi tane gebe lepistes alıcam arkadaştan artık 40-50 tane olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.Bora -- 30 Eylül 2008; 10:42:42 >

• quote:

önce bi ısıtıcı almam lazım ya .. akvaryumda lazım .. akvaryum satan varsa duyurulur.

akvaryum bulunca challengerları ona geçiricem, küçük akvaryumada bi tane gebe lepistes alıcam arkadaştan artık 40-50 tane olur

Alıntıları Göster
    köpekbalıklarını seviyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: pearlkere2

köpekbalıklarını seviyoruz.

Alıntıları Göster
    anlamadığım biri pangasus diyor diğeriniz challenger diyor.ikisi arasında baya fark var biliyorum.challenger lar kör olmuyor diye biliyorum ben 6 tane besliyorum hiç çarptıklarını görmedim.salam sucuk ne atarsam yiyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ilengiz

anlamadığım biri pangasus diyor diğeriniz challenger diyor.ikisi arasında baya fark var biliyorum.challenger lar kör olmuyor diye biliyorum ben 6 tane besliyorum hiç çarptıklarını görmedim.salam sucuk ne atarsam yiyorlar

Alıntıları Göster
    O akvaryumdan bende de var. Anca moli beslersin ya da beta. Çok zor orda köpekbalığı beslemek. Hala ölmediyse gidip verin yerine beta alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Aster

O akvaryumdan bende de var. Anca moli beslersin ya da beta. Çok zor orda köpekbalığı beslemek. Hala ölmediyse gidip verin yerine beta alın.

Alıntıları Göster
    @ilengiz benim balıklarım challanger ama cama çarpıyolar kütür kütür

Aster, yaklaşık 1 ay oldu balıkları alalı yaşıyolar ama kim görse yaşamazlar bunda falan diyo .. o yüzden büyük bi akvaryum alıcam yakında. Belki bi tane daha challenger alırım yanlarına onu düşünürüz artık ya ..

• quote:

Aster, yaklaşık 1 ay oldu balıkları alalı yaşıyolar ama kim görse yaşamazlar bunda falan diyo .. o yüzden büyük bi akvaryum alıcam yakında. Belki bi tane daha challenger alırım yanlarına onu düşünürüz artık ya ..

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: O.Bora

Oke, garip bir vaka

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Aster

quote:

Orjinalden alıntı: O.Bora

Oke, garip bir vaka

Alıntıları Göster
    3 adet pangasus var boyları 10-11-15 cm ısteyene uygun fıyata verebılırım red_boy_red_boy@hotmail.com ekleyın goruselım

• quote:

Orijinalden alıntı: besyo_kirsehir

3 adet pangasus var boyları 10-11-15 cm ısteyene uygun fıyata verebılırım red_boy_red_boy@hotmail.com ekleyın goruselım

Alıntıları Göster
    Challenger (pangasius sanitswongi) ve pangasius pangasius namı değer köpek balığı aynı familyadan olmalarına rağmen tamamen zıt mizaçlı balıklardır temelde kedibalığıgillerdendirler yani köpek balığı filan değildirler ama aynı şekilde kıkırdaklı balıklardır challengerlar akvaryumda kesinlikle bakılmaması gereken vahşi türlerdendir 3000 litre civarında hacimlerde 2.5 m boya ulaşabilir 50 cm civarındayken özellikle erkekler akvaryuma eliniz soktuğunuz da saldırabilir akvaryumdan atlayabilir, karma kesinlikle bakılmamalıdır (piranha, arowana, astronot gibi sert balıklar belki olur ama su ihtiyaçlar farklıdır) tabi sadist duygularla başka balıkları parçalamalarını seyretmek isterseniz önce bir psikoloğa gitmelisiniz, pangasius pangasius ise tümüyle munis yapılı korkak tırsak bir balıktır 2000 litrelik akvaryumlar da 1 m kadar olabilirler sarsak yüzer çarpar korkarsa akvaryumdan atlar kafasını sağa sola vurup ölebilir, bu yazılanların hepsi akvaryumcular tarafından bilinmesine rağmen bu hobiye yeni başlayanlara bir güzel satılır hayvanların hem kendilerine hem diğer balıklara zarar vermesi zevkle takip edilir üstüne siz bakamamışsınız denir. Sözün özü size o akvaryumda o balıkları satan arkdaşın yedi göbek sülalesine rahmet okutabilirsiniz elinizdeki akvaryuma küçük 10watlık bir ısıtıcı alın iki dal zeytin bitkisi dikin (su içinde yaşayanı vardır) bir tane betta koyun daha büyük akvaryum derseniz 100 litre civarına kadar sadece canlı doğuran ve ufak tetrazonlara bakın (canlı doğuranlarla tetrazonları aynı yere koymayın katliam olur) 150 litre üstüne çıkarsanız sarı prenses ve yunus türü cichlidlerle başlangıç yapın onları da 1 erkek 4 dişi şeklinde alın yani toplamda 5 balık filan 150 litre de iyi olur zaten onlar alışınca habire yavru vermeye başlar.

• benim aldigim kopek baligi hamsi kadar bise...sendekiler buyumus halimi yoksa cins farliligimi..birde bende isitici yok bi sotu teskil edermi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.