Şimdi Ara

Bir seneden fazla süre önce muhabbet kuşum öldü ama hala unutamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
5.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen senenin mayıs ayının 18'indd mavişimi bağırsak enfeksiyonu yüzünden kaybettim amaa bir türlü unutamıyorum aklıma geldikçe ağlıyorum defalarca rüyama girdi hepsinde onu yaşıyorken görüyorum birinde yanında başka bir kuşla bir sürü kafesin olduğu bir yerde gördüm sonra yine ölüyordu. Bugün de onu gördüm dirilmişti Fıstık'la aynı kafese koymuştuk kuşlar da yanımızda bir piknikteydik çok mutluydum uyanınca riya olduğunu anladım çok üzüldüm. Özellikle son birkaç gündür aklımdan çıkmıyor, kaç kere ağlıyorum her gün, iPad'i formatladım iCloud fotoğrafları geldi mavişimin de fotoğrafları vardı (o fotoğraflar tablet çökünce gitmişti) bakıp bakıp ağlıyorum psikolojim o kadar bozuldu ki en ufak tatsızlıkta ağlamamı kes kesebilirsen az önce de kardeşimle kavga ettik o dışarı çıktı (daha doğrusu abim) şu an fıstık da uçuyor sesli ağlıyorum evde yalnızım on beş dakikadır hiç durmDan ağlıyorum normalde on dk önce susmuş olurdum ama moralim o kadar bozuk ki şu an mavişe ağlıyorum çok güzel ve zeki bir kuştu değişik değişik ötüyordu yaşasa konuşurdu benim güzel kızım o seslerden anlamıştık bi gün annem isal olduğunu zannedip ilaç verdi fark etmemişiz ilacın son tüketim tarihi geçmiş bir iki gün sonra kafasını sırtına gömüyor kabarıyordu veterinere götürdük bağırsak enfeksiyonu derdi ölecdğinden emindim o gün okulda oyun bile oynamadım kimseyle, zorla oynattılar beni almadan gitmediler teselli ettiler ama mavişim ölğm döşeğindeyken oyun oynayabilir miyim? Bahçede gezindim durdum oyun oynuyorum diye. Akşam iyi gibiydi çok sevinmiştim sonraki günler gittikçe kötüleşti öldüğü günün akşamında çok iyidi elşmden bi sürü yem yedi annemin doğum günüydü teyzemler geldi kuzenimle pc oynuyoduk Maviş odamdaydo teyzem geldi kuşun kötüleşti baban veterinere götürdü öldü deci şaka sandım önce gerçek dediler ağladım hüngür hüngür. Belki o kadar yem vermemeliydim. Ağlıyorum hala Nasıl aşıcam bunu Nasıl unutulma mavişimi fotolarını da silmek istemiyorum adı mavi Maviş Deniz boncuk tu çok seviyodum onu hala da seviyorum ama uzun süre geçtiği halde unutamıyorum ailem beni anlamıyor insanların babası ölüyo bi kuşa mı ağlıyorsun diyorlar siz de öyle şeyler yazmayın nollur küçücük bi kul ama benim bi parçaydı yapmadığı numara yoktu kendi kendine bardağım içine girip duş yapardı çok özlüyorum çok Nasıl unutulan piskolohim çok bozuldu Bir seneden fazla süre önce muhabbet kuşum öldü ama hala unutamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: HAYAT GÜZELLLL...

Geçen senenin mayıs ayının 18'indd mavişimi bağırsak enfeksiyonu yüzünden kaybettim amaa bir türlü unutamıyorum aklıma geldikçe ağlıyorum defalarca rüyama girdi hepsinde onu yaşıyorken görüyorum birinde yanında başka bir kuşla bir sürü kafesin olduğu bir yerde gördüm sonra yine ölüyordu. Bugün de onu gördüm dirilmişti Fıstık'la aynı kafese koymuştuk kuşlar da yanımızda bir piknikteydik çok mutluydum uyanınca riya olduğunu anladım çok üzüldüm. Özellikle son birkaç gündür aklımdan çıkmıyor, kaç kere ağlıyorum her gün, iPad'i formatladım iCloud fotoğrafları geldi mavişimin de fotoğrafları vardı (o fotoğraflar tablet çökünce gitmişti) bakıp bakıp ağlıyorum psikolojim o kadar bozuldu ki en ufak tatsızlıkta ağlamamı kes kesebilirsen az önce de kardeşimle kavga ettik o dışarı çıktı (daha doğrusu abim) şu an fıstık da uçuyor sesli ağlıyorum evde yalnızım on beş dakikadır hiç durmDan ağlıyorum normalde on dk önce susmuş olurdum ama moralim o kadar bozuk ki şu an mavişe ağlıyorum çok güzel ve zeki bir kuştu değişik değişik ötüyordu yaşasa konuşurdu benim güzel kızım o seslerden anlamıştık bi gün annem isal olduğunu zannedip ilaç verdi fark etmemişiz ilacın son tüketim tarihi geçmiş bir iki gün sonra kafasını sırtına gömüyor kabarıyordu veterinere götürdük bağırsak enfeksiyonu derdi ölecdğinden emindim o gün okulda oyun bile oynamadım kimseyle, zorla oynattılar beni almadan gitmediler teselli ettiler ama mavişim ölğm döşeğindeyken oyun oynayabilir miyim? Bahçede gezindim durdum oyun oynuyorum diye. Akşam iyi gibiydi çok sevinmiştim sonraki günler gittikçe kötüleşti öldüğü günün akşamında çok iyidi elşmden bi sürü yem yedi annemin doğum günüydü teyzemler geldi kuzenimle pc oynuyoduk Maviş odamdaydo teyzem geldi kuşun kötüleşti baban veterinere götürdü öldü deci şaka sandım önce gerçek dediler ağladım hüngür hüngür. Belki o kadar yem vermemeliydim. Ağlıyorum hala Nasıl aşıcam bunu Nasıl unutulma mavişimi fotolarını da silmek istemiyorum adı mavi Maviş Deniz boncuk tu çok seviyodum onu hala da seviyorum ama uzun süre geçtiği halde unutamıyorum ailem beni anlamıyor insanların babası ölüyo bi kuşa mı ağlıyorsun diyorlar siz de öyle şeyler yazmayın nollur küçücük bi kul ama benim bi parçaydı yapmadığı numara yoktu kendi kendine bardağım içine girip duş yapardı çok özlüyorum çok Nasıl unutulan piskolohim çok bozuldu Bir seneden fazla süre önce muhabbet kuşum öldü ama hala unutamıyorum

Çok küçük yaştan beri hayvan besleyen biri olarak ve bu durumu çok yaşamış biri olarak doğal bir şey bu doğada da bir çok hayvan çeşitli sebeplerle yavruyken veya ortalama ömrünü doldurmadan ölüyor ki biz elimizden geldiğince kaliteli yemlerle besliyoruz en iyi ortamı sağlamayı çalışıyoruz hayvanlarımıza ama elimizde olmayan sebeplerle bazen hatalarımızla hayvanlarımızı kaybediyoruz kendin kasten öldürmediysen hayvanı bunun için kendini sorumlu tutmaman lazım öncelikle ve bunun doğal bir şey olduğunu kabullenmelisin en iyi kuş bakıcıları,en iyi hayvan üreticileri bile kendi hatalarından veya doğal bir durumdan hayvanları ölebiliyor senin yapman gereken hatalarını iyi anlaman ve hayvanlardan vazgeçmemen. Sana tavsiyem en iyi ve en dikkatli şekilde fıstığa bakman ve ağlamayı kesmen bu kuşunu da üzer maviş de böyle isterdi bence ağlayarak bir şeyi değiştiremezsin.

• strange01 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız ama çok özlüyorum onu, çok seviyordum. Ölmüş olsa da hala çok seviyorum. O kadar psikolojim bozuldu ki, bazen Allah'ım lütfen dirilsin o diye dua etmekten kendimi alamıyorum. Annem o ilacı vermedeydi şu anda omzumda duruyor olabilirdi, ben o kadar yem yedirtmesem şu anda kendi ismini söylüyor olabilirdi. Bunu düşünmek içimi acıtıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimde 10 yaşında ölmüştü çok yaralamıştı beni , zaman zaman bende rüyamda görürüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

benimde 10 yaşında ölmüştü çok yaralamıştı beni , zaman zaman bende rüyamda görürüm

Çok acı oluyor. :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim de bugün kuşum öldü ve çok etkilendim stres altındayım kendimi suçluyorum,4 yıl geçmiş sen bunu yazalı şu an nasıl hissediyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unlucky19 -- 10 Mayıs 2020; 1:4:37 >
  • unlucky19 U kullanıcısına yanıt
    merhaba, kusura bakma lütfen yeni gördüm, bir süredir foruma girmiyordum. çok çok üzüldüm, başın sağolsun. şu anda hatırladıkça hala üzülüyorum, ama eskisi kadar kötü olmuyorum ağlamıyorum. kendimi ben de ciddi anlamda suçladım, hala da o konuda suçlu olduğumu düşünüyorum bu düşüncemi hiç değiştiremeyeceğim sanırım. ama kendini suçlamanın hiçbir faydası yok emin ol, sadece sana zarar verir. sen anladığım kadarıyla kuşunu gerçekten seviyordun ve ölmesini istemezdin, senin bir hatan yüzünden mi öldü bilmiyorum ama öyle bile olsa sen o ölsün istemedin, bilerek böyle bir şeye sebep olmadın. kendini suçlayacak hiçbir şey yok. kasten mi öldürdün, bıçağı alıp hayvanı deştin mi. bunları yapmayan bir insan onun ölümünden sorumlu olamaz dolayısıyla kendini suçlayacak bir şey de olamaz. atlatmaya çalış, gerekirse başka bir kuş al ya da başka bir hayvan sahiplen, az da olsa unutturacaktır. başın sağolsun tekrardan.

• Merhaba konuyu horrlatıcam ama kuşum bugün öldü kafayı yemiş gibi ağlıyorum o benim dert ortağımdı o benim oğlumdu dünyanın en tatlısıydı sen bu durumu nasıl atlattın fotoğraflarına baktıkça ağlıyorum bakmayı kesmiyorum silim desem tüm anılar gidecek sen nasıl kendini sakinleştirdin yardımcı olursan sevinirim uyuyamıyorum
  • Bugün sevda papağanım yuvalığın altında kalarak ezildi ve öldü can çekişe çekişe öldü benim kuşum psikolojim bozuldu. Üstelik rahmetli babannemin emanetiydi adına benim ismimi vermişti. Güneş

• bugün oldu saat 6 gibi dilekolay tam 2.5 sene yarın onsuz ilk günüm artık omzumda boğazımda uyuyan bi çaylak olmayacak ağlamaktan helak oldum babam mezara götürene kadar inanmamıştım hastaydı zaten 6 7 ay en fazla bizleydi kanatlarını yoluyordu boğazına kayısı çekirdeği kaçtığı için nefes alamadı ve can verdi kafayı yiyorum ölüm çok acı ve ani bir şey yarını nasıl geçiricem onsuz hiçbir fikrim yok. Resmen kafayı yiyorum

• Benim kuşum da benim hatam yüzünden vefat etti. O kadar üzgünüm ki. Hastaydı. Solunum sorunu vardı. Son günlerde çok kötü değildi tam iyilesmese bile iyiydi. Kötüleşmesin diye ilaç verdim fazla doz vermişim. Etki etmeyince verdim. Veteriner doz kısıtlaması yapmadı. Şu kadar ver demedi. Ne zaman etki eder söylemedi. Buhar verdim buhar makinesi ile. Kaybettim o gün kuşumu. Her gün mezarına gidiyorum. O kadar çok özlüyorum ki onu anlatamam. Zaten tarif de edilmiyor. Çok güzel çok zekiydi. Bana çok güveniyordu canım kuşum benim. Çok özledim onu. Daha 2 yıl 8 aylıktı. Ben yaklaşık bir buçuk yıl boyunca ilgilenmistim onunla. Onu çok seviyorum ve çok özlüyorum. Geçer mi bu acısı bilmiyorum  Bir seneden fazla süre önce muhabbet kuşum öldü ama hala unutamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciklet1tane -- 28 Mart 2022; 19:1:39 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• ciklet1tane C kullanıcısına yanıt

kardeşim başın sağolsun. bizim de bir muhabbet kuşumuz hastalıktan ölmüştü, bahçeye gömdük. zaten bizim bahçede, en az 10 kedi, 5-6 tane de kedilerimizin getirip yemediği fare ölüleri var.

bu senin hatan değil! çünkü o ilacı vermeseydin de yine ölecekti. kuşlar, hastalıklara karşı maalesef çok dirençsiz zaten canı-kanı nedir ki... başka bir kuş alabilirsin..

• murat_ahmet M kullanıcısına yanıt
    Sağolun teşekkür ederim. Zaten çocukları ve eşi var evde. Ama benim için çok farklıydı o. Fazla bağlanmıştım. Kendisi bana daha çok alışık diye belki de bilmiyorum. Başka kuş pek teselli etmiyor ama zamanla alışıyor insan yokluğuna. Ömrü bu kadarmış kuşumun. Çok özlüyorum ama inşallah kavuşuruz cennette. Zaten şimdi hasta da değil daha mutludur o. Böyle düşünüyorum daha iyi geliyor. Ve haklısınız çok hassas canlılar 😔 Sağolun tekrardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciklet1tane -- 12 Nisan 2022; 18:31:20 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Başınız sağolsun Allah rahmet eylesin yazalı baya olmuş alaşabildiniz mi bu duruma

• AKA Cabbar jr A kullanıcısına yanıt

Kuşum bugün öldü. Yedi yıldır benimleydi . Onu çok seviyordum , seviyorum ve hep de seveceğim . Onsuz nasıl geçecek bilmiyorum ona çok alıştım. Çok hastaydı ve solunumda zorluk çekiyordu . Ölmeden yaklaşık on dakika önce boynuma geldi yüzümü ve boynumu öptü , kafasını boynuma gömdü , normalde sırtını sevmeme izin vermezdi fakat izin verdi . Annem kafesi yıkamaya git hadi dediği için kuşumu yere bıraktım yukarı yerlerde duramazdı uçamıyor , sürekli düşüyordu bende bu yüzden yere koydum . Annem anladı sanırım öleceğini git görme sen dedi. Kuşum yerde can çekişe çekişe vefat etti . Bugün nasıl uyuyacağım bilmiyorum gözümü kapattıkça onu görüyorum . Yardımcı olur musunuz lütfen iyi değilim. Şimdiden teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.