Şimdi Ara

Konut Balonu Ne Zaman Patlar? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
6
Favori
17.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende Antalya'dan kısa bir bilgilendirme yapim.İlan sitelerine baktığımız zaman fiyatlarda pek bir oynama olmasada bire bir pazarlık aşamasına gelindiği zaman cok ciddi rakamlar oynadığını söyleyebilirim.Ben normalde yoğunluktan kilralık daireler ile ilgilenmezken şu anda elimde 1 tane var ama ne arayan var ne soran..Ev sahibi bile kiracı bulamadı o derece piyasa kötü.İnsanlar korkuyor çekiniyor malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antalya.Gayrimenkul

Bende Antalya'dan kısa bir bilgilendirme yapim.İlan sitelerine baktığımız zaman fiyatlarda pek bir oynama olmasada bire bir pazarlık aşamasına gelindiği zaman cok ciddi rakamlar oynadığını söyleyebilirim.Ben normalde yoğunluktan kilralık daireler ile ilgilenmezken şu anda elimde 1 tane var ama ne arayan var ne soran..Ev sahibi bile kiracı bulamadı o derece piyasa kötü.İnsanlar korkuyor çekiniyor malesef

Dürüst emlakçılar da varmış forumda. Dürüstlüğünüz için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

quote:

Orijinalden alıntı: Antalya.Gayrimenkul

Bende Antalya'dan kısa bir bilgilendirme yapim.İlan sitelerine baktığımız zaman fiyatlarda pek bir oynama olmasada bire bir pazarlık aşamasına gelindiği zaman cok ciddi rakamlar oynadığını söyleyebilirim.Ben normalde yoğunluktan kilralık daireler ile ilgilenmezken şu anda elimde 1 tane var ama ne arayan var ne soran..Ev sahibi bile kiracı bulamadı o derece piyasa kötü.İnsanlar korkuyor çekiniyor malesef

Dürüst emlakçılar da varmış forumda. Dürüstlüğünüz için teşekkürler.

Güzel düşünceniz için ben teşekkür ederim.Her sektörde oldugu gibi emlak sektöründe de hiç azımsanmayacak kadar art niyetli kişiler var malesef..Dikkat etmek gerekiyor.Diğer hususa gelirsek;Ev almak için bence en doğru zamanlar kriz zamanı diyebilirim.Özellikle nakit alacaklar için bulunmaz fırsat.Daha 3 gün önce min. 130 liralık evi 100 liradan satanı gördüm.Onu su an alarak bi boya yaparak 130 liraya satabilirsiniz.İnsanlar bankalara inanılmaz borçlandı.Evi satmak istiyorlar satamıyor alan yok o yüzden fiyat kırmak zorun kalıyorlar.Mülk sahibi biliyor ki icra yolu ile gitse yok pahasına satılacak 10 lira 20 eksik olsn ben satim diyor.Ev alacaklara duyrulur :))

• Ticaret takasla dönüyor, para yerine daire veriliyor
    Son dönemde ödemelerde takas ve barter yöntemi daha sık kullanılıyor. Çekini ödeyemeyen gayrimenkulcüler, borçlu olduğu firmaya daire öneriyor. Alacaklı sıkışmışsa daireyi alıp bu kez kendi borçlarına karşı başkalarına aktarıyor.

http://m.dunya.com/ekonomi/ticaret-takasla-donuyor-para-yerine-daire-veriliyor-haberi-343208

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar 4.60, Euro 5.00 olsun. Emlak balonu patlasin. Valla yatirim yapacagim, soz ev alicam direk
  • Arada bir eski ben küçükken izlediğim dizilere bakıyorum. O zaman da tabii millet geçim sıkıntısından falan bahsediyorlar. :)

Şöyle bir şey dikkatimi çekti. İstanbul'da bir evin fiyatı, kirasının 10 yıllık bedeli ediyor. Yani bu dizilerde geçen bilgiler geçerliyse, bugün ev fiyatları acayip fahiş. Bugün 30 senelik kira ederine satılıyor evler, ki o da dağın başında.
  • Kassady kullanıcısına yanıt
    2008 de Abd de başlayan ekonomik kriz gibi.Büyük Açık diye film vardı, ekonomik krizi ve mortgage balonunun patlayışını konu alıyor.Ama bu krizden ders çıkarılmamış ki; insanların gelir düzeylerine bakılmadan deli gibi kredi veriliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanklar yolda

2008 de Abd de başlayan ekonomik kriz gibi.Büyük Açık diye film vardı, ekonomik krizi ve mortgage balonunun patlayışını konu alıyor.Ama bu krizden ders çıkarılmamış ki; insanların gelir düzeylerine bakılmadan deli gibi kredi veriliyor.

İzlemistim evet
  • Şuanda inşaat sektöründe 10 şiddetinde deprem oluyor. Dolar 3.80 olmuşken piyasada bişey yok herşey çok iyi demek gerçekten saflık. Bu depremden de tek sağ çıkan çok büyük müteahhit şirketleri olacak. Küçük müteahhitler bitecek.
  • brkrcp B kullanıcısına yanıt
    Bitsinler zaten. Büyük firmalar % 15+ % 5 indirim yapıp esnek ödeme kredileri sunarken niteliksiz düz eve 600 eder diye müteahhitlik yapmaya kalkan ilköğretim çakalı Batsın bi zahmet. Adamların bi çoğu matematikle hakediş gider hesabı yapmadan fiyat söylüyor. Aklı yok fikri ylvar cinsinden. Ev almak için arayınca daha bir hayret eder oldum bu tiplere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akustika -- 17 Ocak 2017; 22:58:59 >
  • Gecenbsene nisanda acmisim konuyu. Emlak sektorunden nemalanan birileri gelip hicbirseyden anlamiyorsun emlak sektoru batmaz konut ihtiyac diyio argumansiz kendi inanmak istedikleri sekilde konusuyordu. Suan sonuc ortada. Emlak konut satislari dusuk gormus olacak ki 120 ay vade kampanyasini 240 aya faizi de 0.5 e dusurmeye karar vermis. Artik sizin oturdugunuz dairenin parasini torununuz odeyecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

Gecenbsene nisanda acmisim konuyu. Emlak sektorunden nemalanan birileri gelip hicbirseyden anlamiyorsun emlak sektoru batmaz konut ihtiyac diyio argumansiz kendi inanmak istedikleri sekilde konusuyordu. Suan sonuc ortada. Emlak konut satislari dusuk gormus olacak ki 120 ay vade kampanyasini 240 aya faizi de 0.5 e dusurmeye karar vermis. Artik sizin oturdugunuz dairenin parasini torununuz odeyecek.

%5 peşinat 240 ay 0.50 faiz oranı emlak konutun ortak olduğu sadece 30 projede geçerli. bu projelerin ortakları da büyük kurumsal inşaat şirketleri. hükümetin küçük müteahhitleri artık hiç sallamadığının umrunda olmadığının bir işareti bence.
  • Yıllardır patlayacak diye diye ev almadık sonuç bu
  • En sonki kampanyada fiyasko olacak...Satış yok.................

• gecen arkadaşım bakmış o kampanyalı fiyatlara fiyatları duyunca cüşşş dedim . one biçim fiyat.
  • Reklamlarla eldeki satılamayan projeleri satmayı denediler.Alınmaz efendim o fiyatlara alınmaz
  • Kesinlikle...Fiyatlara en az %2o eklemişşler...2o sene ne ya....

• quote:

Orijinalden alıntı: expertadvisor

Kesinlikle...Fiyatlara en az %2o eklemişşler...2o sene ne ya....

Biz alalım torunumuz ödesin aslında düşününce mantıklı
  • Televizyondaki 5 reklamdan 3'ü ev reklamı. Battılar artık battılar. Ohh olsun zerre üzülmüyorum. Millete 500-600.00 liralara beton satarken nasıl da mutlulardı ama.

Bu ülkenin kaynaklarını betona gömenler, milleti bankalara köle edenler şimdi otursun düşünsün.

Hala daha çıkmışlar 20 yıl vadeyle kredi vereceklermiş. Lan aklını peynir ekmekle yemeyen kimse böyle bir saçmalığın altına girmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla ne patlar ne zaman patlar bilmiyorum ama fiyatlarda bir indirim şart. istanbul içinde evli bir çiftin alıp aile olarak yaşamayı planlayacakları ortalama üstü evler 400 bin liradan başlıyor. birikimi 100 bin lira olan bir çiftin 350 bin kredi çektiğinde ödeyeceği rakam 10 sene aylık 4700-5000 civarı. aileden ev kalmadıkça bu zamanda ev almak resmen zulümdür.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.