Şimdi Ara

Konu:Termosifon,Durum:kafa karışık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
9.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese iyi günler.Yeni eve taşınacağım.Evde gün ısı yok,kışları biraz sert geçiyor.Şofben almak istemiyorum,2 kişiyiz o yüzden 65 lt termosifon almak istiyorum.Titanyum modellerin namı baya kötü ama çelik kazanlı bulmakta biraz zor oldu.Satıcılar titanyum daha iyi,güvenlik önlemleride çelik kazana göre daha iyi dese de yine de kafa karışıklığına çözüm değil.Titanyum emaye kaplı termosifon mu yoksa buğday ambarındaki iğne misali olan çelik kazanmı önerirsiiz.Ve ayrıca marka model önerisinde bulunabilirseniz sevinirim.Şuanki bütçe 520 tl +-30 tl.

• Konu termosifon ise sonuç eninde sonunda kazan delinmesi olacaktır.

Konu titanyum kazan ise elbette sonuç daha çabuk delinme olacaktır.

Şimdi biz daha işe başlarken sonucu biliyorsak, bu anlamda ona göre hareket etmek gerekir.

Bu anlamda, alacağımız ürün teknoloji anlamında ultra mega hiper süper gelişmiş teknoloji kullanılan veya kullanılabilen bir ürün gurubu değil. Sonuçta 1 kazan, 1 rezistans, 1 magneyzum anot çubuk, 1 termostat ve gerisi conta ıvır zıvır. (Ivır zıvırdan kastım, vida, termostat plastik düğmesi vs, teknolojk şeyler değil yani)

Bu ürünü takacağınız yerde O marka daha çok kireçlerin bu marka daha az kireçlenir durumu da olmayacağına göre, termosifon gurubunda var mıdır bilmiyorum lakin +4 yıl uzatmalı garantisi ile eğer kendinizi 7 yıl garanti kapsamına aldırabiliyorsanız aslında hangi markayı alsanız değişen bir şey olmaz düşüncesindeyim.

2011 yılında aldığım titanyum kazanlı termosifonum halen çalışıyor. Bu güne kadar 4 kere söküp kireç temizliğini yaptım başka da müdahale gerektiren bir durum olmadı.

Bunlara rağmen çelik kazanlı diye ısrar etmek/aramak/fazla para vermek gerekir mi bilemiyorum. Tabi ki takdir sizindir

• Ado kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkür ediyorum.Zaten belirttiğim gibi çelik kazan zor bulunuyor artık,emaye kaplı titanyumlar eski kötü şöhretini umarım temilemiştir.Bulunduğum yerde,arçelik servisini övüyorlar.diğer servisler ise demirdöküm ve baymak.marka sorununa çözüm bulabilirsem,model bölümüne geçeceğim.siz bu 3 markadan hangisini önerirsiniz.bildiğim kadarıyla DD ve baymak servisleri,ıvır zıvırları aynı firmadan yapılıyor.cevap için şimdiden teşekkür ediyorum
  • unrealwar U kullanıcısına yanıt
    Hocam prensip gereği marka model firma tavsiyelerine girmiyorum.

Tek önerim, İçerik NEREDEYSE aynı olduğuna göre, sizin için önemli olan servis hizmetindeki kalite ve olası bir sorunda ürünün arkasıdna duracak olan FİRMA dır.

Tercihinizi bu doğrultuda yaparsanız uzun vadede rahat edersiniz düşüncesindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

2011 yılında aldığım titanyum kazanlı termosifonum halen çalışıyor. Bu güne kadar 4 kere söküp kireç temizliğini yaptım başka da müdahale gerektiren bir durum olmadı.

Benim 2012 yilinda aldigim titanyum termosifon da sorunsuz fakat klavuzunds her yil temizlenmesi lazim demesine ragmen servis hic gelmedi, her aradigimda binada aritici var gerek yok dediler, muhtemelen 3-5 liraya gelmek istemiyor, eli tornavida tutan biri kendi yapabilir mi bu temizligi, tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antiseptiq -- 22 Şubat 2017; 19:23:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antiseptiq A kullanıcısına yanıt
    Gelmek istememişlerdir ama bulunduğunuz bölgenin kireç yapısına göre değişir elbette.

Aslında yıldız tornavida - 10 anahtar - kurbağacık var ve elinizden geliyorsa rahat yaparsınız.

En önemli kısmı conta. söküm esnasında yırtmamanız gerekir.
  • Termosifonun marka konusunda pek önem olmadıgını düşünüyorum bende 6 yıl bekonun 65lt ligini kullandım doğalgaza geçince söktüm ama iyi elektrik harcar bunu bilin sürekli açık konumda kullanın dışarıda ise dolap yaptırmanızı öneririm boruların donmaması vs açısından..

• arçelik termosifon önerir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

arçelik termosifon önerir misiniz?

65 litre arçelik aldım bende.Şuan için iyi daha 2 hafta oldu alalı ,ilerisini bilemem.suyu şebekeden alıp ısıtma süresi tatmin edici,ve ayrıca eco modda ısınmış suyu(kaç derece bilmiyorum) termosifonu komple kapatsak dahi 24-25 saat boyunca sıcak tutuyor.ama nedendir bilmem -belkide ısınması için fazla beklemediğimden de olabilir- duş anında ara sıra soğuk akıyor su (ama fazla soğuk değil ve yaklaşık 10 sn kadar)
  • quote:

Orijinalden alıntı: unrealwar

quote:

65 litre arçelik aldım bende.Şuan için iyi daha 2 hafta oldu alalı ,ilerisini bilemem.suyu şebekeden alıp ısıtma süresi tatmin edici,ve ayrıca eco modda ısınmış suyu(kaç derece bilmiyorum) termosifonu komple kapatsak dahi 24-25 saat boyunca sıcak tutuyor.ama nedendir bilmem -belkide ısınması için fazla beklemediğimden de olabilir- duş anında ara sıra soğuk akıyor su (ama fazla soğuk değil ve yaklaşık 10 sn kadar)

tam modeli nedir hocam aldığınızın, ben de 80liğini almayı düşünüyorum da

bulunduğum ilçede baymak olsa onu alacaktım ama arçeliğe talim edeceğiz anlaşılan

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: unrealwar

quote:

tam modeli nedir hocam aldığınızın, ben de 80liğini almayı düşünüyorum da

bulunduğum ilçede baymak olsa onu alacaktım ama arçeliğe talim edeceğiz anlaşılan

https://www.arcelik.com.tr/termosifon-standart-termosifon-T-7365-SL-Termosifon.html ürün bu.Baymak eski kalitesini kaybetti diyorlar çoğu forumda,benim bulunduğum ilçede de servis kalitesi yönünden arçelik daha iyi olduğu için bunu seçtim

• arçelikte fazla seçenek yok sanırım
    en iyi modeli bu görÜnüyor

https://www.arcelik.com.tr/termosifon-standart-termosifon-t-7380-b-termosifon.html
  • quote:

arçelikte fazla seçenek yok sanırım
    en iyi modeli bu görÜnüyor

https://www.arcelik.com.tr/termosifon-standart-termosifon-t-7380-b-termosifon.html

Koruma sınıfı iyi fakat güç 1800w olduğu için şebeke suyunu ısıtması biraz zaman alır.eğer daimi süre açık bırakacaksanız iyi.ben bekarım.o yüzden kullanmadığım zamanlar kapatıyorum
  • unrealwar U kullanıcısına yanıt
    demirdöküm dt4 alın 3000w 1800 w normal turbo butonuyla 3000w oluyor
  • Merhaba arkadaşlar önümüzdeki hafta ilk kez termosifon kullanılan eve taşınacağım. Fakat araştırma yaparken cam seramik kaplı ( titanyum değil sanırım) Termodinamik marks round 80 litre modeli kafama yattı. Hem fabrikasıda İzmirdeymiş. Genelde olumlu yorumlar almış ama sizede sorayım dedim.

Termodinamik Round 80 Lt Elektrikli Termoboyler

http://www.hepsiburada.com/termodinamik-round-80-lt-elektrikli-termoboyler-p-HBV00000270XV?magaza=%C4%B0sisepeti

• Özellikleri iyi,marka ile ilgili herhangi bir şikayet yoksa da alınabilir.Ama çalışma basıncı biraz düşük geldi sanki bana 0.8 MPA, 8 bar yapıyor.Yaşadığınız yerde su basınçlı mı akıyor
  • Eski bir konu ama sormak istiyorum;
    Şu sıralar termosifon alacağım. Yalnız yaşıyorum demirdöküm 65 lt dijital göstergeli düşünüyorum. 950-1000 tl bandında bulunabiliyor. Önerir misiniz ? Veya buna alternatif ? Ayrıca sürekli eco mod açık mı olmalı, ya da sadece kullanmadan mı açmalıyım ? Tek yaşadığımı göz önünde bulundurun, iki günde bir duş alıyorum genelde.

• selam

komşunun yüklüğünde 20yıllık arçelik termosifon var,
    hala çalışıyormuş,
    yeni almama gerek var mıdır? tehlike arz eder mi?

bu arada banyoya mı koymalı? mutfakta çook eski tüplü sistem, var onu kaldırıp hazır su teşkilatı oradayken oraya mı koydursam? aslınsa banyodada hem ısıtma da yapar içerisi biraz?

• Bizim 9 yıllık arçelik marka termosifon patladı, çöp oldu. Arayışa girdim. Sizce elektrikli ani su ısıtıcı mı mantıklı yoksa termosifon mu ? Hangisi daha ekonomik olur ? Tekrar termosifon alsam gene 7-8 yıl sonra patlayacak çöp olacak fiyatları çok artmış. Teşekkür ederim

• Herkese günaydın ariston termosifon kullanıyorun termosifonu suyu ısıtsın diye açıyorum 4 saat geçmesi lazım 10 dk olmadan bi mutfağa giriyim dedim termosifon fazla basınç yapmış ne yapmalıyım duşa giremiyorum çünkü her açtığımda basınç en saga yani en sona geliyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.