Şimdi Ara

Konu siliinsin (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.503
Cevap
123
Favori
133.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hisse seçimleriniz hep çok başarılı tebrikler..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • por favor kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi naten artılardaydı 21 i bile geçti bende 20, 8 den aldım.
    Ama şuan teknosa, naten bir sürü hisse çöktü 18 e kadar geriledi bunun sebebi nedir ?
    Bir haber mi çıktı ortay ben mi
    göremedim veya bilerek mi manipüle edildi sizce ne oldu ?
    Teşekkürler

• Üstad şimdi elimde Thy 10.85den, avod tavandan2.75 den aldım öngörünüz nedir? Nerede bunları satmalıyız, değerli yorumlarınızı rica ediyoruz 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat55351 -- 29 Nisan 2020; 18:51:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boldpilots

Dediğiniz gibi naten artılardaydı 21 i bile geçti bende 20, 8 den aldım.
    Ama şuan teknosa, naten bir sürü hisse çöktü 18 e kadar geriledi bunun sebebi nedir ?
    Bir haber mi çıktı ortay ben mi
    göremedim veya bilerek mi manipüle edildi sizce ne oldu ?
    Teşekkürler
    Hubvc, teknosa, naten ve deva
    Bunların tahtacıları aynı.
    Endeks gerilemedi ama bu hisseler son 20-25 dakikada yoğun satışa maruz kaldı devreler kesildi. Yarım saat altında kaldığı için tahtalar açılmadan karanlık odaya girildi. Ben 21,08 den öğleden sonra satmıştım. Karanlık odaya 19 dan emir girmeme ve altından eşleşme olmasına rağmen alış gerçekleşmedi. Bakalım yarın nasıl açacak. Bu silkeleme mi yoksa maldan çıkma mı?

NateN en çok beğendiğim hisselerden birisi. Sektör olarak çok cazip. Tabloları güzel. Bol bol al sat yaparım ama mutlaka sepetimde olacaktır.

Siz tahta kuruculara karşı ne öneriyorsunuz 21, 08 den satarken böyle olacağını düşünmediniz anladığım kadarıyla biz böyle bir durumda ne yapmalıyız nasıl önlem almalıyız ?
    bir miktar adese ye yatırım yaptım ondada tahta kurucular devreye girebilir mi çünkü o da çok hızlı yükseliyor ?

2. Olarak siz borsayı hızlı takip edebilmek için hangi uygulamayı kullanıyorsunuz ?
    ben investing kullanıyorum ama borsa verileri çok geç düşüyor.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boldpilots -- 29 Nisan 2020; 21:17:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boldpilots

Siz tahta kuruculara karşı ne öneriyorsunuz 21, 08 den satarken böyle olacağını düşünmediniz anladığım kadarıyla biz böyle bir durumda ne yapmalıyız nasıl önlem almalıyız ?
    bir miktar adese ye yatırım yaptım ondada tahta kurucular devreye girebilir mi çünkü o da çok hızlı yükseliyor ?

2. Olarak siz borsayı hızlı takip edebilmek için hangi uygulamayı kullanıyorsunuz ?
    ben investing kullanıyorum ama borsa verileri çok geç düşüyor.
    Teşekkürler.
    Ben matrix derinlikli ekran kullanıyorum. Masamda 3 tane kocaman ekran var. Hem firmamın işlerini yürütüyorum hem de piyasaları izliyorum. Normalde ücretli ama hacimli çalıştığım için ataonline ekstremde ücretini iade ediyor. Kademeleri görmeden, rsi, bollinger filan izlemeden günlük trade imkanınız yok. Ama bu konuda örnek verdiğim portföy önerileri ve orta uzun vadeli yatırımcı olun tavsiyeme uyulursa sadece genel grafik bilgisi, firmanın tablosu, beklentileri gibi şeylerle kazanmak mümkün.ben bugün doğru yerde sattıysam teknik göstergeler sayesindedir.
    Ve istediğin kadar iyi yatırımcı olursan ol spek yani tahtacıya galip gelemezsin. Ve hiç bir spekülatör firmanın patronundan bağımsız iş yapamaz. Onların senaryosu ne ise o gerçekleşir. Eğer fiyatın çizgisinin atdında gerçek bir finansal hikaye varsa korkmaya gerek kalmaz. Dengeler bir şekilde yerini bulur. Ama yükseliş veya düşüş spekülatif ise o zaman korkmak lazım. Mesela zamanında adese 17 TL ye kadar soluksuz çıktı. Oradan 80 kuruşa kadar mal çaktılar. Veya eski ceylan yeni adıyla kervansaray zamanında kaç liraymış şimdi 30-40 kuruşlarda dolaşıyor. Ne demek istediğim anlaşılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi por favor -- 29 Nisan 2020; 22:28:51 >

Hocam Hubvc, teknosa, deva vb. Bunların sert düşmesinin nedeni sanırım bu haber.
    https://m.borsagundem.com/haber/sosyal-medyadan-hisse-pazarliyorlar/1487723

• Ostim hakkında düşünceleriniz neler hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emresarı -- 29 Nisan 2020; 23:26:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur2280

Hocam Hubvc, teknosa, deva vb. Bunların sert düşmesinin nedeni sanırım bu haber.
    https://m.borsagundem.com/haber/sosyal-medyadan-hisse-pazarliyorlar/1487723
    Aynen öyle. Adama özellikle dardanel tahtasından ceza geleceği anlaşılınca diğerlerinde de olur diye tombul parmak panikle çıkış yaptı. Bunun aynısı 6 ay kadar önce panda ayhan ile yaşanmıştı. Gerçi bu tiplere yasaklama gelse de başka şahıslar üzerinden operasyona devam ediyorlar.

Hocam merhaba bende sizi takip ediyorum, borsaya girmeden sizin yazinizla adese alacaktım ısc ye girdim zarar ettim çıktım , bizim toptana girdim zararla çıktım , 5k dan 4.5k ya düştüm ve Afyon a girdim hepsiyle , tabi avod ve adese girmediğime pişman oldum

Acaba aklınızda ayrı hisse varmıdır girip bekleyebilecegim. (Risk alabileceğim bir para zarar etsem de koymaz tavsiye vermekten yada aklınızdaki ki söylemekten çekinmeyin )

Adese veya avod dan çıkacağınız zaman bizide bilgilendirirseniz çok sevinirim.
    Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Tasyaka

Hocam merhaba bende sizi takip ediyorum, borsaya girmeden sizin yazinizla adese alacaktım ısc ye girdim zarar ettim çıktım , bizim toptana girdim zararla çıktım , 5k dan 4.5k ya düştüm ve Afyon a girdim hepsiyle , tabi avod ve adese girmediğime pişman oldum

Acaba aklınızda ayrı hisse varmıdır girip bekleyebilecegim. (Risk alabileceğim bir para zarar etsem de koymaz tavsiye vermekten yada aklınızdaki ki söylemekten çekinmeyin )
    Bu konuda devamlı güncellediğim bir portföy var. O hisseler orta ve uzun vade önerilerimdir.
    O zaman naten e girmeyi düşünüyorum hocam sağolasın

• quote:

Orijinalden alıntı: emresarı

Ostim hakkında düşünceleriniz neler hocam?
    Ostim tam uzun vade yatırım hissesi. Piyasadaki pek çok hisse çöküşe anlamlı tepki verdi ama ostim tam anlamıyla veremedi. Fiyat cazip, piyasaya biraz düzeltme gelecek gibi. Hissede iseniz ve paraya ihtiyacınız yoksa tutun, paranız varsa ve maliyet yüksek ise biraz daha bekleyip alım yapın maliyet düşürün derim.

Grafiğe baktığımda aşağıda 1.82-79 aralığı kuvvetli destekleri yukarıda 1.99 direnci var.
    Bu destekler çalışmaz ise 1,62 ye kadar yolu var, 1,99 geçilirse yakın hedef 2,12 tl orası geçilirse 2,44-2,58 aralığına kadar yardırır.
  • Bist100 geneli için yazıyorum.

Genel kanı 81 bine kadar sert çakılan şimdilerde 102 bine dayanan bir çukur çizildi.
    genel herkesin beklediği gibi ben de eninde sonunda sert aşağı düzeltme bekliyorum.
    pandemi tablosu eskisi kadar kötü olmasa da ekonomilerin toplanması çok uzun zaman alacak. talep eskisi gibi olamayacak, 2.çeyrek mali tablolar kötü gelecek, daralmalar olacak, bankaların kredi geri dönüşleri sorunlu olacak, turizmde kayıp yıl yaşanacak, pandemi dolayısıyla ihracat sekteye uğradı, tl değer kaybı, işsizlik vs.vs.

yani ne olacak da zaten öncesinde 120 bini ancak zorlayabilen bist şimdi 102 bine dayandı ve ötesine geçecek ? tek pozitif done dolar veya euro bazında baktığımızda borsamızın ucuz kaldığı.

100500 desteği önemli aşağı kırarsa ki kıracaktır 98 bin civarı kanal desteği orası kırılırsa 92 bin.

102500 bin çok önemli olmasa da ilk direnç ve son döneme bakarsak bir türlü kırılamayan 106500 bin psikolojik direnç !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi por favor -- 30 Nisan 2020; 15:9:22 >

Suan önerdiğiniz hisseler arasında olan naten avod adese de nasıl bir gelecek bekliyorsunuz kısa vadede hepsi çok mu düşecek ? Çıkalım mı ?
    Teşekkürler

selamün aleyküm hocam şimdi birşey sorucam geçen hafta hubvc ve naten den biraz hisse aldım son zamanda biraz düştü pazartesi satmalımıyım beklemelimiyim daha düşermi size göre bi fikir alabilirmiyim
  • Bende metroda 1.27 den aldım 1.40 olunca çıkıp nadene giricem hala düşük olursa

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.