Şimdi Ara

Konu Dışı Bölümü 2. ve 14. Kurallarının İptali (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
0
Favori
10.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki

Konu Dışı Bölümü 2. ve 14. Kurallarının İptali

(En Son Oy Tarihi: 17.3.2017)
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: mct2002

E 2.kural tamamen kalkarsa , o açılan konuların esas açılması gereken bölümler ne olacak peki ? Herkes her aklına geleni açarsa konu dışı bölümüne, teknik yardım olsun,spor vs olsun ne anlamı kalacak o bölümlerin ?Tam anlamıyla o bölümlerin çökmesine sebep olacaktır. Kesinlikle kalkmaması gerekiyor forumun genel tertibi açısından.

14.Kuralın durumu ise daha da kritik. Şuan bile yasak olmasına rağmen her konuda abartarark devam eden bu lafları yazmalar, bu kuralın kalkması durumunda ,mantıklı ciddi mesajı cımbızla ayıklamamız gerekecek.Millet bazı sözlüklerdeki gibi bu mesajları yazmak için yarışacak ve saçma durumlar ortaya çıkacaktır.

Bunun gibi forumun genel yapısını etkileyecek kuralları sadece üyelerin kararına bırakmak hiç de mantıklı gelmiyor bana.

MERAK ETME BIRI GELIPTE KONU DISINA

"KURTLAR VADISI PUSU ANA KONU" GIBI BASLIKLAR ACMAZZZZ

2 KURAL KALKSINNNNN

• quote:

Orijinalden alıntı: [DMC]

TV ve Diziler bolumunde zaten tv ve diziler hakkinda konusuyorlar

konu disinda ise mesela
    Okan'i acin kavga cikti diye konular silinmesin

bunu gidip TV ve Diziler bolumune konu acamassin ana konusu oldugu icin

ADI UZERINDE KONU DISI

E zaten öyle?

http://resim.donanimhaber.com/searchpro.asp?phrase=okan+disko+kral%FD&criteria=AND&sortMethod=d&timeframe=%3E&timefilter=0&author=&forumid=12&topicreply=both&message=both&language=single&top=1000&minRank=0&submitbutton=+Tamam+

Ne de güzel kapatılıyor dimi? Bence aynen böyle kalmalı.

• Zaten İlgili bölümler yeterince aktif değil, bu uygulama olursa diğer bölümler iyice ölecek. Nasıl olsa konu dışında hemen cevap verirler diye her aklına birşey gelen, kafasına esen buraya konu açacak. İyice çöplüğe dönecek ortalık. Oldu olacak tek bölümde toplayın forumu.

Bu 2. kural için görüşüm.

"takam kafana, sana puanım 9 kanka, ow yea man, ..... dediler geldik, kangal alır, anladık .... var, ibretlik paylaşım, cCc .... cCc " vb." Zaten yerlerde olan Konu Dışı üslübü iyice çirkinleşecek bu kural da kalkarsa.

Bu da 14. kural için görüşüm.

Müşteri mi azaldı, neden böyle bir uygulamaya gidiliyor bilmiyorum ama. Şu forumda en gereksiz bölümlerden birisidir Konu Dışı ve Gereksiz Mesajlar bölümü. Ne kadar işi gücü olmayan boş adam varsa burada. Seviye, üslüp, ahlak hak getire. Diğer Konu Dışı alt bölümlerini tenzih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sisilli -- 20 Haziran 2010; 21:26:09 >

• quote:

quote:

E 2.kural tamamen kalkarsa , o açılan konuların esas açılması gereken bölümler ne olacak peki ? Herkes her aklına geleni açarsa konu dışı bölümüne, teknik yardım olsun,spor vs olsun ne anlamı kalacak o bölümlerin ?Tam anlamıyla o bölümlerin çökmesine sebep olacaktır. Kesinlikle kalkmaması gerekiyor forumun genel tertibi açısından.

14.Kuralın durumu ise daha da kritik. Şuan bile yasak olmasına rağmen her konuda abartarark devam eden bu lafları yazmalar, bu kuralın kalkması durumunda ,mantıklı ciddi mesajı cımbızla ayıklamamız gerekecek.Millet bazı sözlüklerdeki gibi bu mesajları yazmak için yarışacak ve saçma durumlar ortaya çıkacaktır.

Bunun gibi forumun genel yapısını etkileyecek kuralları sadece üyelerin kararına bırakmak hiç de mantıklı gelmiyor bana.

2 KURAL KALKSINNNNN

Forum sadece DİZİler bölümünden oluşmuyor. Kural genel kapsamlı olduğundan şuan içler acısı haldeki teknik yardım vs bölümler bu kuralın kalkmasıyla boş bir kasabayı andıracaktır buna eminim.

• bence artık ciddi konuların konuşulacağı bir altforum gibi şeyler açılmalı. konudışı ise ciddi konularda konuşulmalı. suyunu çıkaranı bölüm yasağı getirirsiniz olur biter.
  • 14 kalmalı.
  • Patron verecek dükkanın anahtarını, gidecek 2 günlüğüne kimse karışmayacak, adam ederim ben burayı
  • quote:

quote:

2 KURAL KALKSINNNNN

Katılıyorum. Acil cevap arandığı durumlar oluyor bazen. O bölümlere kimin ne zaman gireceği belli olmuyor. Bu yüzden 2. kural esnekleştirilebilir ya da kaldırılabilir.

14. kuralın kaldırılması konu dışını çocuk bahçesine çevirir. Zaten okullar tatile girdi. Bazı ilköğretim ve liseli gençler sabır zorlayıcı konular açıyorlar. Buna bir de saçma replikler, saçma resimler eklenirse iş iyice çığrından çıkar. Bazı replikler eğlenceli olabiliyor ama suyunu çıkarıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: uohk061_TS

2. madde kalkabilir ama 14. madde düzenlenmeli.

"ccc, subhanallah" sadece bu ikisi yasak olsun.Çünkü bunlar dalga geçilecek şeyler değil.Diğer repliklere dikkat ederseniz insanın görüşüyle bir dalga geçme söz konusu değil.Ama dediklerim sinir bozucu
    .

Aynen,katılıyorum
  • 2 kural da kalmalı ama ikisinede düzenleme yapılmalı.DMC'nin dediği gibi...
    Not: 2 kural da kaldırılsın ankette 1. tabi doğal olarak ama yönetimden rica ediyorum dikkate almayın o şıkkı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1nvdr -- 20 Haziran 2010; 21:23:14 >
  • İkisi de kalmalı.
  • bence 2. kural kalkmalı yada hafifletilmeli çünkü diğer bölümler bomboş. hafifletilirse şöyle olabilir mesela üye başka bölümde konu açar çözüm bulamaz buraya gelip konu açar gibi.
    fakat 14. kural kalmalı onsuz burayı düşünemiyorum. o replikler yasak olduğu halde kullananlar var eğer yasak olmazsa düzgün bir konu kalmaz.

yada konu dışı'na bir alt bölüm açılmalı ciddi paylaşımlar için. burasıda kurallar hafifletilmiş olarak kalmalı.
  • Konu dışı bence bir belli başlıklara ait konular haricinde kalan herşeyin paylaşılması gereken bir yer..Yani mesela "windows çöktü yardım" veya "iPod mu PSP mi" tarzı yardım konularının olmaması gereken bir yer çünkü adı üzerinde "konu dışı" yani belli bir konuya ait değil..Ha bu tarz tavsiyelere ihtiyacı olan arkadaşlar konu dışında açarlar konularını,istedikleri yardımı alırlarsa ne alâ,alamazlarsa (ki büyük ihtimal böyle olacak) zaten gidip asıl konu başlığı altında bunu sormayı öğreneceklerdir.."Focus mu Golf mü" tarzı bir konunun burada açılması ne kadar alakasızsa benzer diğer teknik konularda yardım ve tavsiyenin konu dışında istenmesi bence o kadar abes.

Hepimiz biliyoruz ki istisnalar hariç konu dışı tayfasının yaş ortalaması belli bir sınırın altında dolayısıyla bu arkadaşların çoğu işin eğlencesinde sorulanların konuşulanların ciddiyetinin farkında değiller yada umurlarında değil..Ya üye profiline yönelik çalışma yapacaksınız (ki bu pek mümkün görünmüyor) yada belli bir çerçeveyi muhafaza etmek kaydıyla konu dışını akışına bırakacaksınız..Bence bu haliyle konu dışında istenilen ortam zaten pek yakalanamadı adamı uzaklaştırsanız bile fake üyelik alıp açacağı konuyu yine açıyor siz farkedip silene kadar yazılan yazılıyor söylenen söyleniyor yani yasakladıkça daha cazip hale geliyor..

Kısacası bence kaldırılmasında bir sakınca yok..

• şu mizahları varya konu dışının hemen altına koyun
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.J

2 kalmalı 14 gitmeli.
    Kız konusu istemiyorum şahsen. Daha fazla liseli derdi çekmeyelim

Ayrıca buraya açılan konu otomobil, msn veya teknik yardım içeriğinde ise oraya açılmalı zaten. Saçma olur yoksa.

Ayrıca hunharca uyarı vermeyin bir zahmet, bu kadar katı davranmayın, rahatsızım bu konudan

Kız konusunun bir mahsuru yok,insanlar burda okuyup bir şeyler öğreniyor...

Hem liseli derdi değil bu, her yaştaki insanın derdi..

kendini üstün görüp,her kız konusuna liseli diye hitap ediyorsan orasını bilemem..

• quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_

quote:

Orijinalden alıntı: red a!ert

quote:

Orijinalden alıntı: mewluth

Özet geçecek olursak; 2. ve 14. kurallar iptal edilsin mi?

şu kısmı çok manidar olmuş bu arada.

• 2. kural kaldırılabilir ancak 14. kural devam etmelidir.

2. kuralın kaldırılmasının nedeni ilgili bölümlerde cevap bulunamamasından dolayı olmalıdır.

Eğerki 14. kural kaldırılırsa forum çekilmez bir hal alır. (14. kural devam etmelidir.)
  • Bence 14 kalkmamalı ama 2. kuralın cezası hafifletilmeli . Eğer mümkünse 1 veya 2 gün uzaklaştırma idealdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

2. kural kaldırılabilir ancak 14. kural devam etmelidir.

2. kuralın kaldırılmasının nedeni ilgili bölümlerde cevap bulunamamasından dolayı olmalıdır.

Eğerki 14. kural kaldırılırsa forum çekilmez bir hal alır. (14. kural devam etmelidir.)

Zaten 2. kuralın amacı ilgili bölümlerdeki cevap sayısını arttırmak.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.