Şimdi Ara

Kontağı kapattım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
3
Favori
31.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
346 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1.2 tdi polom var daha az yakanı da yok yani.
    bu araç bile artık çok yakıyorsa ben aracı köşeye çekiyorum, dursun elimizin altında acil durumlar da çıkartırız.
    ne yapalım kimse den tık yok bende artık kontagı kapattım.

• Hala trafikteki araç sayısından, avm otoparklarının dolup taştığından, insanların krizi hissetmediğinden dem vuranlara 25. sefer olacak ama anlatıyorum yine :

1-) Türkiye'de inanılmaz bir rent a car kültürü oluştu, devlet bile neredeyse tüm araçlarını kiralıyor

2-) Rent a car dışında, şirketlerin araç parkının tamamı kiralık, ya kiralama şirketinden alınıyor ya leasing

3-) Devlet memuru, devlette çalışan işci ( taşeronlarda eklendi bu sayılara 350 bin civarındaydı 1 milyona ulaştı tahminen), sözleşmeli vesaire, toplam sayı 3.5 milyon kişi. Bu insanlar genelde yine bir kamu görevlisi ile evleniyor eve giren para en kötü 6 bin tl, hiç bir şey yapmak mecburiyetinde olmayan müşavir maaşı 7 bin tl civarı. Düzenli gelirleri var ve istedikleri gibi araba ev alıp, avm'lerin tozunu atabilirler.

4-) Taşımacılık yapan ensafları düşünün. Ağır vasıta, semi truck, iş makineleri, dolmuş, otobüs, taksi, okul taşıtları, servis araçları ve her gün yol yapmak zorunda olan bir iki işte birden çalışan insanlar.

5-) Toplu taşıma ya da servis imkanı varken konfor için düzenli arabasını kullanan insanlar

6-) Rant geliri olup hiçbir şey yapmadan hayatını yaşayan asalaklar

7-) Aracını sadece hafta sonu kullanmak durumunda kalan emekliler, orta ve orta alt gelir sahibi insanlar.

Tüm trafiğin yekunu budur arkadaşlar.

Yukarıda saydığım maddelerde kendini gören insanların büyük çoğunluğu o aracı hareket ettirmekte zorlanmayan insanlar. Çünkü o para, bu ülke tamamen batana, memur ve emekli maaşı ödenemeyecek hale gelene kadar düzenli olarak alınacak ve araçları da trafikte olacak.

Otomobil satışlarının halen yüksek seyretmesi, o araçların her gün dışarı çıkartıldığı anlamına gelmiyor yani. Dahası rezil toplu taşıma sistemi olan şehirlerde dişinden tırnağından artırıp araca yakıt yetiştiren de baya bir kesim var.

Gelelim avm doluluklarına. Aylak müşteri diye bir tabir vardır, şu an bu durum ayyuka çıktı. Çay bile içmeyen sadece avm'nin renkli dünyasında dolaşıp kendini tatmin etmeye çalışan, zengin olursa neler alacağının listesini yapan insanlar ve öğrencilerden oluşur bu grup.

Yani gördükleriniz halüsinasyon arkadaşlar.
  • Aynen Benzinli var bende de.. yatıyor. Acil durumda çıkıyor.
  • siz iyimser davranmışsınız, ben dün aracı sattım
  • tebrik ederim
    örnek olması dileğiyle
  • Senkei kullanıcısına yanıt
    Acil durumlar vs. hastalık gibi şeyler olabiliyor.
    O yüzden satmadım yoksa satmak en mantıklısı.
  • En uygun tepki şekli bence de.

Bakalım bu haftasonu AVM otoparklarında durum ne olacak. Zannetmiyorum ki herhangi bir değişiklik olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kafaya koydum 50cc scooter alıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RCRICOS

Aynen Benzinli var bende de.. yatıyor. Acil durumda çıkıyor.
    1 aydır trafiğe tam anlamıyla çıkmadım. Toplu taşımanın asla gitmediği ücra ve uzun mesafe olmadıkça yerinden oynatasım gelmiyor aracı. Bu yüzden iyice kirlenmiş durumda ayrıca.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    değişen hiç birsey olmaz avm ler ful dolu olur otopsrkları yer bulunmaz isterse mazot benzin 10 tl olsun gene dolar gelen insanlar alışverişe gelmiyor sinema cafe ye yemek yemeye geliyorlar mağazaların dolu olduğu iş olduğu anlamına gelmiyor

• kontak kapatmayın maaşınıza zam isteyin

• Valla ben tekne aldim. Onla gidiyorum her yere 1.5 TL mazot. Gecen Ankara ya gittim geldim yol yemek 50 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 13 Nisan 2018; 11:47:27 >
  • Kiralama daha mantıklı sanırım, tabi at hırsızı gibi şu göçüğü sen yapmışsın. Şurayı çizmişsin gibi şeyleri kitlemeye çalışanlardan uzak durmak lazım. Özel günlerde kiralayıp, başka zaman toplu taşımaya yönelmek iyi olur sanırım

• Dikkat ediyorumda bizim apartmanın otoparkında araçlar yatmaya başladı son 4,5 aydır.. Artık kimse el sürmüyor araçlara.

• Benim Corolla da yatıyor. Kontağı açamıyorum ki zaten. ama uzun bir süre binmeyeceğim. Protesto ediyorum artık.

• Araba yattığı yerden bile masraf. Vergisi - sigortası - kaskosu - bakımı.

• Benzin 6.13 istikrar tam gaz devam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok yakıyor yazma benzin mazot pahalı yaz anlamıyor bu gürüh.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Benzin 6.13 istikrar tam gaz devam
    Evet paçalardan akıyor hatta.

• Bu da ben

Kontağı kapattım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

Bu da ben

bu zamlar hep sizin için

sağlıklı olun spor yapın diye

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.