Şimdi Ara

KONSOLDA OYUN PERFORMANSINI ARTTIRMAKMI İSTİYORSUN? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
4
Favori
1.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dr. Manhattan

Ben kolu usbden bağlı olarak kullanıyorum yine de wireless bağlanmıyordur heralde.Bu durumun bataryaya bir zararı olur mu?

Evet ds4 ün bataryasını öldürüyor. Tam boşalacak tam dolum yapacaksın bu şekilde uzun ömürlü olur. Bende şarj istasyonu var tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazıyı okurken "aha PS4 donanımını yükseltmenin yolunu buldu" dedim ve heyecanlandım:) Bildiğimiz şeyleri tekrar gözden geçirmiş olduk,emeğine sağlık
  • flhkflskh konuya bak :)

Yöntemi uyguladım şu an 120 fps ile oynuyorum teşekkürler. Konsol soğuyunca şahlandı, evde çığlıklar atıp öpücük konduruyor şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 6 Kasım 2015; 10:58:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

flhkflskh konuya bak :)

Yöntemi uyguladım şu an 120 fps ile oynuyorum teşekkürler. Konsol soğuyunca şahlandı, evde çığlıklar atıp öpücük konduruyor şu an.

Güldürdün Tugay
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

flhkflskh konuya bak :)

Okumak zorunda değilsin Tugay!
    Herkez için yararli olucak bilgilerdir,kimileri içinde gereksiz bilgiler olabilir.
    Senin içinde değersiz bir konu anlaşılan, saygıda duyarım ama usluplarina dikkat etmelisin.Dalga geçer gibi davranman hiç hoş degil..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Manhattan

Ben kolu usbden bağlı olarak kullanıyorum yine de wireless bağlanmıyordur heralde.Bu durumun bataryaya bir zararı olur mu?

Evet ds4 ün bataryasını öldürüyor. Tam boşalacak tam dolum yapacaksın bu şekilde uzun ömürlü olur. Bende şarj istasyonu var tavsiye ederim

Wireless kollarin takilan usb kablolari şarj icindir.
    Herhangi bir iletiseme geçmez oyunlarla tepkime süresine ve tuslarin hakimiyeti ele almaz...
    Keşke kablolu sistem olsa kollar hiç şikayetim olmazdi,en azından 0 inputlag olurdu..

• quote:

Orijinalden alıntı: aLdacTrack

Merhaba öncelikle çok faydalı bilgiler paylaşmışsınız emeğinize sağlık. Benim sormak istediğim birşey var Ps4'ü kullandığım Tv'de oyun modu yok. Samsung Led Tv kullanıyorum, bunun için oyunlara girerken kendim menüden ayar yapmam gerekir mi ?

Merhaba enes kardeş,
    Samsunglar tvlerin hepsinde oyun modu mevcuttur.
    MENU+SISTEM+GENEL basliklari izliyerek oyun modunu açabilirsin kardeş

• quote:

Orijinalden alıntı: BLACK84

quote:

Orijinalden alıntı: aLdacTrack

Merhaba öncelikle çok faydalı bilgiler paylaşmışsınız emeğinize sağlık. Benim sormak istediğim birşey var Ps4'ü kullandığım Tv'de oyun modu yok. Samsung Led Tv kullanıyorum, bunun için oyunlara girerken kendim menüden ayar yapmam gerekir mi ?

Merhaba enes kardeş,
    Samsunglar tvlerin hepsinde oyun modu mevcuttur.
    MENU+SISTEM+GENEL basliklari izliyerek oyun modunu açabilirsin kardeş

Kardeşim çok teşekkür ederim, uzun zamandır menü'de oyun modunu arıyordum bulamamıştım. Sayende buldum varmış oyun modu daha önce hiç dikkatimi çekmemişti orası

• Oyun moduna alınca da görüntü leş gibi oluyor. Input lag gerçekten hissedilen bir şey mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertvontrier

Oyun moduna alınca da görüntü leş gibi oluyor. Input lag gerçekten hissedilen bir şey mi?

oyun modu ile ınputlag oranı yarı yarıya düşüyor,OYUN MODU işlemcıye oan yuku azaltır,bu sayede tepkımler artar oyunda,TABI kötu olan grafıklerın düşüşü bu dusute öle aşırı degıl,BUNU EN IYI YAPAN tv sonydır
  • quote:

quote:

Oyun moduna alınca da görüntü leş gibi oluyor. Input lag gerçekten hissedilen bir şey mi?

oyun modu ile ınputlag oranı yarı yarıya düşüyor,OYUN MODU işlemcıye oan yuku azaltır,bu sayede tepkımler artar oyunda,TABI kötu olan grafıklerın düşüşü bu dusute öle aşırı degıl,BUNU EN IYI YAPAN tv sonydır

Dostüm düşüyor sen farkedilmez diyorsun ama baya farkediliyor üstüne True Motion da kapanıyor diğerlini geç ama bu olmadan sen 100HZ bile alamıyorsun zaten akıcı olmuyor diğer özellikleri kapayıp standart modta oynamak daha mantıklı varson 20 input lag olsun onu da zaten çok farketmeyiz

• klasik bilgilerden hariç başka bir şey tavsiye edeyim ps4 ünüz garantisi yok ise veya bitmiş ise 1.sınıf kaliteli bir termal macun alıp içindeki macunu onunla değiştirin
    3-5 derecede olsa fark ediyor. (Soğutma performansı falan arttırmaz sadece fan daha yavaş çalışabilir ses olarak bir kazancınız olur.)

Edit: Bir tavsiyem daha usb üzerinden yapılan şarjlar uzun vadede anakart a zarar verir tavsiyem kollarınızı şarj etmek için şarj istasyonu alın (orijinal Sony ürünü olan)

Edit 2: gidip tonlarca parayı monster marka hdmi kablolara vermeyin gürültü filtresi olan bir hdmi kablo almanız yeterli olur diğerleri tamamı ile aldatmacadır dijital sinyaller ya iletilir ya iletilmez kötü iletme vs. tarzı durumlar analog kablolarda olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReflexAction -- 8 Kasım 2015; 1:51:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Urahara0

quote:

quote:

Dostüm düşüyor sen farkedilmez diyorsun ama baya farkediliyor üstüne True Motion da kapanıyor diğerlini geç ama bu olmadan sen 100HZ bile alamıyorsun zaten akıcı olmuyor diğer özellikleri kapayıp standart modta oynamak daha mantıklı varson 20 input lag olsun onu da zaten çok farketmeyiz

60hz zaten oyunlar icin yeterlidir,100hz olmasada verim alırsın oyunlardan..
    Oyun modunun tek kötü yani grafik kalitesini bir nebze düşürmesidir.
    Standart modda 45 ms nin altina düşen tv yoktur malesef,45 de oyunlarda hissedilir

• quote:

Orijinalden alıntı: ReflexAction

klasik bilgilerden hariç başka bir şey tavsiye edeyim ps4 ünüz garantisi yok ise veya bitmiş ise 1.sınıf kaliteli bir termal macun alıp içindeki macunu onunla değiştirin
    3-5 derecede olsa fark ediyor. (Soğutma performansı falan arttırmaz sadece fan daha yavaş çalışabilir ses olarak bir kazancınız olur.)

Edit: Bir tavsiyem daha usb üzerinden yapılan şarjlar uzun vadede anakart a zarar verir tavsiyem kollarınızı şarj etmek için şarj istasyonu alın (orijinal Sony ürünü olan)

Edit 2: gidip tonlarca parayı monster marka hdmi kablolara vermeyin gürültü filtresi olan bir hdmi kablo almanız yeterli olur diğerleri tamamı ile aldatmacadır dijital sinyaller ya iletilir ya iletilmez kötü iletme vs. tarzı durumlar analog kablolarda olur.

Öncelikle klasik bilgiler oldugunu5 zannetmiyorum yazdıklarımın,aralarinda tabikide herkezin bildigi araştırdıgi uyguladigi yöntemler vardir,
    Soledigin yöntemler gayet mantikli ozelliklede usbnin kullanilmasi,anakarti tehlikeye sokmaz sadece islemciye yük binerek oyun kalitesini etkiler..
    Termal macun değişimi makineyi aldiktan 6 ile 12 ay geçtikten sonra değiştirilmeli muhakkak,makinede temizlenmeli

Arkadaşlar ps3 ciktigi gunden beri beni bu ince oyun performans ayarlarini sağlamak için yapmadığım testler kalmadı,yazdığım her konu benim yapmış olduğum testlwr sonucu ortaya cikan ve kesin sonuç aldığım bigilerdir..
    Bana gelen ozel mesajlardanda görüldüğü gibi en çok sorunumuz internet sanirsam.. genel olarak onlineda performans olarak cok gerideyiz
    .

• BLACK84 B kullanıcısına yanıt
    USB üzerinden yapılan şarjlar işlemciye asla ekstra bir yük bindirmez bu konuda büyük bir yanlışınız var oyun performansına asla etki etmez
  • DS4 kablo kısmına katılıyorum. Ben genelde şarjı dolu olsa bile kablo takılı şekilde kullanıyorum DS4'ü özellikle FPS oyunlarında.

UPS olayına pek katılmıyorum çünkü 220 volt'da güç kaybı olmaz isterseniz 40'lı priz takın ve hepsine birer cihaz bağlayın güç kaybı yaşanmaz.

TV'lerde input Lag olayı evet var bunu son modellerde az'a indirdilersede hala var. Ben PS4'ü Monitorde oynuyorum kaliteli bir monitör PS4 için en iyi seçenektir bence.

• Basliga bak cay demle.
    Oyun performansini artirmak ne demek la ?

Bu makina zaten oyun icin tasarlanmis.
    Ne yani ben uncharted 4 ü alirken aaaa bu oyunu benim ps4 kaldirmazmi dyecem.

Yani su konu ve roman havasinda gecen acikladan sonra yazar burda bize Turkiyedeki İşsizlikden bahsetmis.anafikri ortaya cikiyor.

• konsolu kullanırken dikey ile yatay arasında ses farkı var birde bilginize
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Urahara0

quote:

quote:

60hz zaten oyunlar icin yeterlidir,100hz olmasada verim alırsın oyunlardan..
    Oyun modunun tek kötü yani grafik kalitesini bir nebze düşürmesidir.
    Standart modda 45 ms nin altina düşen tv yoktur malesef,45 de oyunlarda hissedilir

1dk şimdi ne alaka standart modta çoğu şeyi kaparsak input lag düşmüyor mu diyorsun?
    Oyun modunun yaptığı şey tam olarak bu bazı ayarları minimuma alıp kitliyor ki bu keskinlik mesela saçma bir cevap olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Urahara0 -- 8 Kasım 2015; 11:54:35 >

• Asiri gereksiz bir konu olmus.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.