Şimdi Ara

****Kompakt Makine ve Ekipman Tavsiyeleri***** (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.032
Cevap
35
Favori
185.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://forum.donanimhaber.com/m_12470574/tm.htm

Arkadaşlar yukarıdaki linkteki gibi fotografta sadece istenilen renkleri bırakabileceğim 300 tl civarında fotograf makinası tavsiyesi yapabililecek kimse var mı?
  • Canon makinelerde var bu özellik. Renk Atama özelliği. Güncel Canon ürünlerinde bulabilirsin. Sony makinelerinde yok mesela, ben göremedim en azından.
  • merhaba ben ürün fotoğrafı çekmek için kullanıcam
    Panasonic FZ-150 ya da Canon SX40 makro çekim için işimi görürü mü yoksa dslr bi makina mı almalıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

Canon makinelerde var bu özellik. Renk Atama özelliği. Güncel Canon ürünlerinde bulabilirsin. Sony makinelerinde yok mesela, ben göremedim en azından.

çok tesekkürler peki önerirmisin bu makinayı amatörüm aile için alacağım video çekimi iyimidir? veya onu değilde .... makinayıda al diyebilirsin
  • bu arada aynı fiyat aralığında
  • CANON A2200 iyimidir?
  • quote:

arandur hocam yukarda 300hs ve 1000hs ile ilgili soru sormuştum, almaya çok yaklaştım artık, rica etsem bilgilendirebilirmisiniz. bir de hafıza kartı olarak ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lebovvski

merhaba ben ürün fotoğrafı çekmek için kullanıcam
    Panasonic FZ-150 ya da Canon SX40 makro çekim için işimi görürü mü yoksa dslr bi makina mı almalıyım

Ürün çekimi için DSLR almaya gerek yok. 1 cm makro mesafesi olan bir kompakt, tripod, ışıklandırma sistemi ve lightbox gereklidir. Son saydıklarım makine kalitesinden daha önemlidir fakat çok büyük paralar tutmazlar. Biraz da photoshop bilgisi gereklidir.

@navek 1000HS verdiği sonuçları bilmiyorum o yüzden öneremiyorum pek. Size kalmış bu noktadan spnra.

@iemir giriş seviyesi bir makinedir. Sizin fiyat aralığınızda iş görür.
  • şu an halihazırda kullandıgım ekipmanım var ışık çadırı tripod filan kompakt bi makineyle çalışmaktayım istediğim verimi alamıyorum tavsiye edebileceginiz bi makina var mı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: lebovvski

şu an halihazırda kullandıgım ekipmanım var ışık çadırı tripod filan kompakt bi makineyle çalışmaktayım istediğim verimi alamıyorum tavsiye edebileceginiz bi makina var mı acaba

Manuel ayarları olan bir makine edinmeniz şart. Nex-3, 4/3 sistemler veya giriş seviyesi dslr de olabilir. Nex önerebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: navek

quote:

@navek ilk makine için nex-5n abartı olur. Benim 4. makinem kendisi düşünün. Öncelikle S9100, Sx130 gibi modellere bakabilirsiniz. T110 belki size yetecektir ama hepsi aynı diye düşünmeyin.

arandur hocam, o mesajı yazdıktan sonra orayı oku,burayı oku tercihler değişti tabi. en öne çıkan makine ixus 300hs. ben de 2 ye indirdim seçenekleri.
    ixus 300 hs ve 1000 hs. şimdi size hangisi desem zoom lazımsa 1000 hs diyeceksiniz. anladığım kadarıyla 300hs,1000 hs den fotoğraf kalitesi olarak iyi.
    eğer aman aman bir düşüklük yoksa 1000 hs yi almak istiyorum. ama siz(ya da kullanıcısı olan diğer arkadaşlar) dersenizki, al 300hs yi keyfine bak. 300 hs, 1000 hs den her türlü iyi derseniz tereddütsüz 300hs yi alıcam. ama dediğim gibi ilk makinem, iyi bir fotoğrafçı tabiki değilim, sizler kadar anlamam foto kalitesinden. "acemi olarak 1000hs deki kalite düşüklüğünü hissetmezsin bile" dersenizde 1000hs yi alıcam. zoom olayına gelirsek, yani zoom u kim istemezki kaliteli olduktan sonra:)

bir de,1 hafta içinde almayı planlıyorum artık.
    uygun bulduğum yerler
    hızlıal,fotografium,ereyon ve pratikev. bunlardan tavsiye etmediğiniz var mı?
    son sorum, 300hs hızlıalda 397 tl. çok ucuz değil mi, yenilenmiş ürün,teşhir, garanti sorunu ya da başka birşey olabilirmi?

bitmiş hocam hizlial da 300 hd media markt te 399 a nikon s6150 var

hizlial da world e 50 tl puan var 400 civarı alınabilecek 300hs gibi makine var mı

tuh kacirdik ixus220 hs nasıldır 300hs ayarında bir makina mıdır??

nikonl120 fiyatına göre nasıldır 600 e kadar çıkabilirim

http://www.hizlial.com/foto-kamera/dijital-fotograf-makineleri/fujifilm-finepix-z900exr-16-mp-5x-optik-zoom-3-5-lcd-dijital-foto-makinesi_03.003.4255.0114.htm

bu makine de guzel gozukuyor

Olympus SP-610UZ 14 MP 22x Optik Zoom 3.0" LCD 3D-HD Dijital Foto.Makinesi

Sony DSC-W530/S 14.1 MP 4x Optik Zoom 2.7" LCD Dijital Foto.Makinesi
    bu ikisi de iyi gibi

karar vermeme yardım edebilir misiniz ustadlar

hem kamera hemfotograf icin iyi bir urun ariyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgungorkem -- 5 Nisan 2012; 22:46:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgungorkem

quote:

quote:

@navek ilk makine için nex-5n abartı olur. Benim 4. makinem kendisi düşünün. Öncelikle S9100, Sx130 gibi modellere bakabilirsiniz. T110 belki size yetecektir ama hepsi aynı diye düşünmeyin.

arandur hocam, o mesajı yazdıktan sonra orayı oku,burayı oku tercihler değişti tabi. en öne çıkan makine ixus 300hs. ben de 2 ye indirdim seçenekleri.
    ixus 300 hs ve 1000 hs. şimdi size hangisi desem zoom lazımsa 1000 hs diyeceksiniz. anladığım kadarıyla 300hs,1000 hs den fotoğraf kalitesi olarak iyi.
    eğer aman aman bir düşüklük yoksa 1000 hs yi almak istiyorum. ama siz(ya da kullanıcısı olan diğer arkadaşlar) dersenizki, al 300hs yi keyfine bak. 300 hs, 1000 hs den her türlü iyi derseniz tereddütsüz 300hs yi alıcam. ama dediğim gibi ilk makinem, iyi bir fotoğrafçı tabiki değilim, sizler kadar anlamam foto kalitesinden. "acemi olarak 1000hs deki kalite düşüklüğünü hissetmezsin bile" dersenizde 1000hs yi alıcam. zoom olayına gelirsek, yani zoom u kim istemezki kaliteli olduktan sonra:)

bir de,1 hafta içinde almayı planlıyorum artık.
    uygun bulduğum yerler
    hızlıal,fotografium,ereyon ve pratikev. bunlardan tavsiye etmediğiniz var mı?
    son sorum, 300hs hızlıalda 397 tl. çok ucuz değil mi, yenilenmiş ürün,teşhir, garanti sorunu ya da başka birşey olabilirmi?

bitmiş hocam hizlial da 300 hd media markt te 399 a nikon s6150 var

hizlial da world e 50 tl puan var 400 civarı alınabilecek 300hs gibi makine var mı

tuh kacirdik ixus220 hs nasıldır 300hs ayarında bir makina mıdır??

nikonl120 fiyatına göre nasıldır 600 e kadar çıkabilirim

http://www.hizlial.com/foto-kamera/dijital-fotograf-makineleri/fujifilm-finepix-z900exr-16-mp-5x-optik-zoom-3-5-lcd-dijital-foto-makinesi_03.003.4255.0114.htm

bu makine de guzel gozukuyor

Olympus SP-610UZ 14 MP 22x Optik Zoom 3.0" LCD 3D-HD Dijital Foto.Makinesi

Sony DSC-W530/S 14.1 MP 4x Optik Zoom 2.7" LCD Dijital Foto.Makinesi
    bu ikisi de iyi gibi

karar vermeme yardım edebilir misiniz ustadlar

hem kamera hemfotograf icin iyi bir urun ariyorum

he yaw kredi kartı ekstresi kesilsin, mesajıma cevap gelsin derken tükenmiş nikon s6150 pek önerilen bir makine değil galiba. nikon kompaktlardan eski kullanıcıları genelde şikayetçi. baya bi pişman oldum diyen gördüm. hep canon öne çıkıyor kompaktta. diğer dediğin modeller hakkında bilgim yok ama sony sadece vidyo özelliğiyle öne çıkıyor. ben de sony diye başladım araştırmaya ama almaya değmez makineler olduğunu gördüm.(nex leri tenzih edelim tabi)

• @ozgungorkem Z900 iyidir ama tatmin eder mi sizi (geniş açısı dar, diyafram kapalı) Daha çok pratik kullanım makinesidir.

Fotoğrafçılık ayarları yapacağım diyorsan Sx130 (üstünlüğü fotoğraf ayarlarına tamamen hükmedebilmek):

http://www.kliksa.com/UrunDetay/_FOTOGRAF_KAMERA/_KOMPAKT/900168526

Basayım çeksin diyorsan Ixus 220 (üstünlüğü gece çekim performansı ve video kalitesi):

http://www.hizlial.com/foto-kamera/dijital-fotograf-makineleri/canon-ixus-220-hs-12-1-mp-5x-optik-zoom-2-7-lcd-dijital-foto-makinesi_03.003.1207.0194.htm

Canon yerine Sony olarak bunu öneririm, elbette geniş açı aramıyorsanız:

http://www.fotografium.com/Sony-TX1-Dijital-Fotograf-Makinesi_1376.html

• çok tesekkurler 220 hs guzel gozuktu
    navek ne dersin alalim mi

gobegimiz bir degil tabii de :))
  • quote:

çok tesekkurler 220 hs guzel gozuktu

yaw ben 1000hs yi çok merak ediyorum ama bilgi yok. şu "f" olayı neyi etkiliyor bi anlatsanız. 300hs de 2.0, 1000hs de 3.5
    birinin 2 birinin 3,5 olması ne fark yapıyor.
    özgüngörkem 220 ye de bakıyorum. bunlar olmazsa büyük ihtimalle o olur:)
  • quote:

quote:

yaw ben 1000hs yi çok merak ediyorum ama bilgi yok. şu "f" olayı neyi etkiliyor bi anlatsanız. 300hs de 2.0, 1000hs de 3.5

Ne fark yapar? Düşük ışıkfa f2.0 olan 4 kata yakın fazla ışık alır ve daha kaliteli fotoğraf çeker. Tamamen aynı makineler bile olsa f2.0 ile f3.5 farkı özellikle gece kendisini fotoğraflarda gösterir. Sonuçta ışık alış değerleri farklı. Peki bu adamlar manyak mı, neden f2.0 dururken f3.5 kullanmışlar? f3.5 yerine f2.0 koyup zoomu da yüksek verselerdi makinenin lensi kocaman olurdu. Yani küçük makinede ya zoom koyabiliyorlar ya da açık diyafram.

• quote:

quote:

quote:

Ne fark yapar? Düşük ışıkfa f2.0 olan 4 kata yakın fazla ışık alır ve daha kaliteli fotoğraf çeker. Tamamen aynı makineler bile olsa f2.0 ile f3.5 farkı özellikle gece kendisini fotoğraflarda gösterir. Sonuçta ışık alış değerleri farklı. Peki bu adamlar manyak mı, neden f2.0 dururken f3.5 kullanmışlar? f3.5 yerine f2.0 koyup zoomu da yüksek verselerdi makinenin lensi kocaman olurdu. Yani küçük makinede ya zoom koyabiliyorlar ya da açık diyafram.

heee şimdi anladım. teşekkür ederim. keşke hızlıal kampanyasını kaçırmadan 397 tl ye alabilseymişim 300hs yi. en ucuz 500 tl diğer sitelerde. aradaki farka class10 8gb+class 10 4gb+ çanta alıp birde para artıyordu.

• O kadar söylüyoruz 300 HS kaçmaz o fiyata diye ama. İnsanoğlu işte, illa işkillenecek, illa daha iyisi olur mu diyecek. Aynısını ben de yaşadım. Bir noktadan sonra yeterince araştırdığına inanıyorsan gözünü karartmak gerek.
  • quote:

O kadar söylüyoruz 300 HS kaçmaz o fiyata diye ama. İnsanoğlu işte, illa işkillenecek, illa daha iyisi olur mu diyecek. Aynısını ben de yaşadım. Bir noktadan sonra yeterince araştırdığına inanıyorsan gözünü karartmak gerek.

ya ben 1000hs kalite olarak çok düşük değilse onu alayım dedim. siz geçenki şu msjıma ,4 kat ışık olayıyla cevap verseydiniz alırdım gitti 300 hs
    -----eğer aman aman bir düşüklük yoksa 1000 hs yi almak istiyorum. ama siz(ya da kullanıcısı olan diğer arkadaşlar) dersenizki, al 300hs yi keyfine bak. 300 hs, 1000 hs den her türlü iyi derseniz tereddütsüz 300hs yi alıcam.-----

• 4 kat ışık diyince kafanızda abartı şeyler canlanmasın. 4 kat ışık, 2 durak demektir. Yani ISO'yu 2 kere artırmak demek. Bu size daha çok gece veya akşam üzeri flaşsız çekimlerde sıkıntı yaratır. Net konuşamıyorum çünkü kullanım tarzınız da önemli.

Şimdi gelelim iki makine arasında farklara. 1000 HS; zoom ve full hd video farkıyla üstünlük yaratıyor. 300 HS ise buna karşılık f2.0 diyafram ve 28mm geniş açı ile karşılık veriyor. Bana göre 300 HS üstündür, profesyonel fotoğrafçılar da %90 onu seçecektir. Çünkü açık diyafram ve hele hele geniş açı çok önemlidir. 1000 HS o kasaya çok zoom sığdırabilmek için hem geniş açıyı daraltmış hem de diyaframı kısmış. Algılayıcıları muhtemelen aynı. Bu durumda illa zoom lazım demiyorsanız 300 HS alınmalıdır.

Geniş açı ne kazandırır:

Burada 24mm ve 35mm kıyaslanmış. 28mm-35mm kıyaslamasına yakın sayılır. Soldaki 300 HS, sağdaki 1000HS diye düşünebilirsiniz. 300 HS ile kadrajınıza daha fazla şey sığacaktır.

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.