Şimdi Ara

Fotoğrafta Sadece İstenilen Yerleri Renkli Bırakma

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
36.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar herhangi bi fotoğrafta sadece istediğim yerleri renkli bırakmam için bir program war mı?
    Bu özellik bazı makinelerde war ama ben bu özelliğin olmadığı bir makinede çekip sonradan bu tarza çevirmek istiyorum..
    Aşağıdaki fotoğraf gibi yapmak istiyorum yani...

Fotoğrafta  Sadece İstenilen Yerleri Renkli Bırakma

• Photoshop

Renki kalmasını istediğin yerleri layerla arkaplanı desaturate
  • daha basit bir program yokmu peki??birde fotolar üzerinde oynayabileceğimiz efektler yapabileceğimiz programlardan oluşan bir topic yapsak..herkes kullandığı programı açıklasa neler yapabileceğini örnek fotolar halinde gösterseler güzel olmazmı??
  • arkadaşlar bu fonksiyonu barıdıran makina biliyormusunuz yada bu fonksiyonun ismini ne diye geçiyor makinalarda cvp yazarsanız sevinirim
  • canon s3 is
  • Canon'un birçok modelinde (hatta benim A430'da bile) bu özellik mevcut: Renk Atama
  • kesinlikle böyle 2 adet topic olmalı bence.
    biri photoshop topiği,,
    digeri de diger programlar topiği şeklinde 2 adet.
    @TheWEB?

quote:

Orjinalden alıntı: :::ABSOLUT®:::

daha basit bir program yokmu peki??birde fotolar üzerinde oynayabileceğimiz efektler yapabileceğimiz programlardan oluşan bir topic yapsak..herkes kullandığı programı açıklasa neler yapabileceğini örnek fotolar halinde gösterseler güzel olmazmı??
  • zaten foto makinelerinde böyle bi özelllik var.Canon A530 kullanıyorum renk alma özelliği var alacağınız renge makineyi tutuyosunuz rengi alıyosunuz.Çekince geri kalan siyah beyaz çıkıyor resimdeki çardak gülleri gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eda_fb

zaten foto makinelerinde böyle bi özelllik var.Canon A530 kullanıyorum renk alma özelliği var alacağınız renge makineyi tutuyosunuz rengi alıyosunuz.Çekince geri kalan siyah beyaz çıkıyor resimdeki çardak gülleri gibi

hepsinde yok mesela sony nin compactlarında yok...en azından benim makinede böle bir özellik yok.
  • O zaman mecbur program
  • Bu örnekte yöntem şu.. Aslında photoshop ta birden fazla yöntem var...

Select/Color Range ile kalmasını istediğin rengi eyedropper ile seçmelisin.Eğer kalmasını istediğin renk
    birden fazla ise örnek olarak resimde sadece yeşil ve kırmızı ise (add) yoluyla renk seçimini arttırabilirsin.

İkinci adım;Resimde renkler şu anda seçili durumdayken "color range" penceresini kapat! Select menüsünden
    inverse(seçimi tersine çevir)'e tıkla.. Ekranda seçimden ne olduğu anlaşılmaz ama uygulamanın mantığını
    şöyle açıklayayım.
    1-Önce kalmasını istediğimiz renkleri 'color range' ile seçtik.
    2-Select/inverse yolu ile seçimi tersine çevirdik.Yani kalmasını istediğimiz rengi değil.Kalmasını istemediğimiz
    renkleri seçili yaptık.(Çünkü uygulayacağımız desaturate filtresi sadece seçili alanı etkileyecek.İptal ettiğimiz renkleri etkilemeyecek.)
    3-İmage/Adjusments/Desaturate uyguluyoruz hepsi bu..

• picassa II

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreezeTheLife -- 23 Şubat 2007; 18:59:23 >
  • recolored diye bir program var kolayca yapılabiliyor...

ayrıca picassa değil picasa düzeltelim..
  • recolored'i yükledim ama karışık bi proğram gibi..çözemedim..nasıl kullanılıyo biraz açıklayabilirmisiniz?
  • help/tutorials/selective desaturition...

burada anlatmış. diğerleri için basit bir şekilde ben de anlatayım. rengin aynı kalmasını istediğimiz yerleri beyaz boyayla boyuyoruz. etrafını da siyahla çevreliyoruz ve colorize diyoruz.

orjinal resim:

beyaz boyama:

çevresini çizerek alanı sınırlandırma:

colorize diyoruz. (klavye c tuşu) ve sonuç.

saygılar...
  • canona sahip arkadaşlar böyle bi kaç resim koymanız mümkünmü??bende de samsng s800 var buda yaparmı ki
  • quote:

Orjinalden alıntı: faruk223

recolored diye bir program var kolayca yapılabiliyor...

ayrıca picassa değil picasa düzeltelim..

her ne haltsa işte ama en kolay program o etrafını çizmekle falan uğraşmıyon sadece ortadaki noktayı hareket ettiriyorsun
  • youtube da Sin City effect yazınca cıkan bir video var orda guzelce anlatms arkads..

hattahttp://www.youtube.com/watch?v=ScvIA0GIMD8 buradan izlenebilir

http://www.edharriss.com/xsi/5point0_images/sin_city_heart.jpg ve boyle seyler yapılabilir.
  • CANON IXUS 800 KESINLIKLE HAM OYNANMAMIS BIR KAC RESIM

quote:

Orjinalden alıntı: cankart

canona sahip arkadaşlar böyle bi kaç resim koymanız mümkünmü??bende de samsng s800 var buda yaparmı ki
  • slm arkadaşlar .. şey bende yakın zamanda makina almayı düşünüyorum (canon A640) acaba bu makina da da söylediğiniz gibi bir özellik varmı bilen varsa söyleyebilr mi acaba ?? (gerçekten çok hoş resimler çekilebiliyor:))
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.