Şimdi Ara

****Kompakt Makine ve Ekipman Tavsiyeleri***** (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.033
Cevap
35
Favori
185.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ovelek

hızlı al sitesinde ixus 300 hs için kampany avardı bir aralar. sonra ellerinde ürün bitmiş temin edilemiyor yazısı vardı sitede. şu an tekrar 396.72 liradan satışta ama sadece gümüş renklisi.

http://www.hizlial.com/foto-kamera/dijital-fotograf-makineleri/canon-ixus-300-hs-10-mp-3-8x-optik-zoom-3-lcd-dijital-foto-makinesi_03.003.1207.0175.htm

diğer bazı sitelerde 1000 tlye kadar yükselen fiyatları mevcut. bilginiz olsun sayın shankssan

HOcam çok çok teşekkür ederim yalnız birkaç yere baktım fiyatlar dediğiniz gibi uçuk acaba burada neden bu kadar uygun daha önce bu siteden hiç alışveriş yapmadım garantisi yurtdışı filan olmas bir ın türkiye distribütör u varmı acaba bir fikriniz varmı

• arkadaşlar nikon s8100 nasıldır.kullanan varmı acaba?
  • bildiğim kadarıyla hızlı al iyi güvenilir bir site ama bizzat kendim alışveriş yapmadım.

s8100'ün 578tl ile 900 tl arasında geğişen satış fiyatları mevcut. forumda bir arkadaş 6 model verip hangisini alayım diye sormuş içinde s8100 de var ama kimse ona oy vermemiş. fuji s200exr denmiş. panaroma modu olduğu için hx1 denmiş. kullanan var mı bilmiyorum. konu burada bir bakarsanız işinize yarayabilir.http://forum.donanimhaber.com/m_44173915/tm.htm
  • Bu hafta İngiltere'den bir makine getirtme imkanım var. Buradaki pek çok tavsiyeyi okudum ve sonucunda bütçeme uygun olarak şu seçeneklere indim.
    Hangisini almalıyım?
    Dürüst olmak gerekirse 300 hs ve 1000 hs diğerlerinden ucuz olduğu için öne çıkıyor, diğer makineler daha fazla para vermeme değer mi?
    Temel isteğim cebimde, olabildiğince her koşulda kaliteli, net fotoğraflar çeken ve sorunsuz hızlı bir makine olması.

**ixus 300 hs £113.46http://www.ebay.co.uk/itm/110817497668?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649#ht_2307wt_1008

**ixus 310 hs £129http://www.ebay.co.uk/itm/New-Canon-PowerShot-ELPH-500-HS-IXUS-310-HS-12-1-MP-Digital-Camera-Silver-/120872801965?pt=Digital_Cameras&hash=item1c249496ad#ht_1317wt_905

**ixus 1000 hs £115 http://www.ebay.co.uk/itm/170805305899?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649#ht_1283wt_905

** sx220 hs £150 (Teşhir Ürünü)http://www.ebay.co.uk/itm/CANON-POWERSHOT-SX220-HS-COMPACT-DIGITAL-CAMERA-GREY-/120887629747?pt=UK_CamerasPhoto_DigitalCameras_DigitalCameras_JN&hash=item1c2576d7b3#ht_3263wt_1110

• zamanında nikonun bir kaç kompak makinalarını kullandım pek memnun kalmadım istiyosan yine nikon al ama ben kendi adıma tavsiye etmem
    alacaksan canonun sx210 sx220 sini alabilirsin
    yada fujifilm f200exr f80exr f300exr alabilirsin gece çekimine önem veriyosan bu makinalardan yana kullan tercihini bence
  • Merhaba arkadaşlar, seminerden işimin başına dönmüş bulunmaktayım. Şu an vaktim yok, olunca biriken sorulara döneceğim.
  • Merhaba arkadaşlar uzun zamandır kompakt araştırması yapıyorum ama pek bu işlerden anlamıyorum.benim istediğim özellikler gece çekimi iyi olsun resim kalitesi iyi olsun hd video çeksin,titreşim önleyici iyi olsun birde 300-500 tl arasında olsun... şimdiye kadar yaptığım araştırmalarda benim olur diyebileceğim makinalar

Fujifilm FinePix JZ500
    Fujifilm FinePix JX250
    Fujifilm FinePix JX250
    SONY CYBERSHOT W570
    SONY CYBERSHOT WX7
    Sony Cyber-shot DSC-W550
    Sony Cyber-shot DSC-W570
    eğer bu modelleri kullana varsa,hakkında bilgisi olan varsa yada başka bir model tavsiye eden olursa sevinirim
  • @apo7051 o makineleri neye göre seçtiniz? Fujileri eleyin, aralarında en iyisi WX7. Ama megapiksele aldanmışsınız gibi bir izlenim oldu bende.

@boardmarker sx serisi kesinlikle cebe atılacak makineler değil, büyükler. Zoom ihtiyacınıza göre 300 HS veya 1000 HS alınız.

@shankssan hızlıal sitesinden defalarca alışveriş yaptım, yapan arkadaşlarım var. Hem hızları iyi (1-2 günde yollarlar) hem güvenilirler, hem de iade vs. işlemlerde yan çizmezler.

@ScriptKidie F50FD makineniz hayırlı olsun, memnun musunuz şimdilik?

@16Kırmızı normalde iyi makine değil ama o paraya alınabilir.

@mutlu3003 hepimiz bataryayı çıkarıp şarj ediyoruz, yeni nesil sistemler böyle. Böylece yedek pil kullanabiliyorsun. Bu sistem daha sağlıklı. Düşünürsen bana hak vereceksin.

@navek ilk makine için nex-5n abartı olur. Benim 4. makinem kendisi düşünün. Öncelikle S9100, Sx130 gibi modellere bakabilirsiniz. T110 belki size yetecektir ama hepsi aynı diye düşünmeyin.

• şimdi kafamda iki tane model kaldı gerisini eledim diyeblirim. biri ixus 220 diğeri p300 biliyorum hiçbi alakası yok bu iki modelin birbiriyle. ben otomatik modda çok fazla ayar yapmadan düşük ışıkta ve gün ışığında güzel fotoğraflar çekmek istiyorum(resim detayı ve noise olmaması önemli) p300 öne çıkıyor gibi ama çok ayar yapmam gerekebilir mi istediğimi alabilmek için, auto mod performansı nedir? ixus 220 işimi görebilir mi? saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bfaskiplar

şimdi kafamda iki tane model kaldı gerisini eledim diyeblirim. biri ixus 220 diğeri p300 biliyorum hiçbi alakası yok bu iki modelin birbiriyle. ben otomatik modda çok fazla ayar yapmadan düşük ışıkta ve gün ışığında güzel fotoğraflar çekmek istiyorum(resim detayı ve noise olmaması önemli) p300 öne çıkıyor gibi ama çok ayar yapmam gerekebilir mi istediğimi alabilmek için, auto mod performansı nedir? ixus 220 işimi görebilir mi? saygılar.

Sizin kullanım şeklinize uygun seri Ixus serisidir. Canon Sx veya Nikon P serisi size çok uygun değil. Kaldı ki Ixus 220 iyi makinedir. P300 ise düşük ISO'da bile kötü detay veriyor, tavsiye etmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

@navek ilk makine için nex-5n abartı olur. Benim 4. makinem kendisi düşünün. Öncelikle S9100, Sx130 gibi modellere bakabilirsiniz. T110 belki size yetecektir ama hepsi aynı diye düşünmeyin.

arandur hocam, o mesajı yazdıktan sonra orayı oku,burayı oku tercihler değişti tabi. en öne çıkan makine ixus 300hs. ben de 2 ye indirdim seçenekleri.
    ixus 300 hs ve 1000 hs. şimdi size hangisi desem zoom lazımsa 1000 hs diyeceksiniz. anladığım kadarıyla 300hs,1000 hs den fotoğraf kalitesi olarak iyi.
    eğer aman aman bir düşüklük yoksa 1000 hs yi almak istiyorum. ama siz(ya da kullanıcısı olan diğer arkadaşlar) dersenizki, al 300hs yi keyfine bak. 300 hs, 1000 hs den her türlü iyi derseniz tereddütsüz 300hs yi alıcam. ama dediğim gibi ilk makinem, iyi bir fotoğrafçı tabiki değilim, sizler kadar anlamam foto kalitesinden. "acemi olarak 1000hs deki kalite düşüklüğünü hissetmezsin bile" dersenizde 1000hs yi alıcam. zoom olayına gelirsek, yani zoom u kim istemezki kaliteli olduktan sonra:)

bir de,1 hafta içinde almayı planlıyorum artık.
    uygun bulduğum yerler
    hızlıal,fotografium,ereyon ve pratikev. bunlardan tavsiye etmediğiniz var mı?
    son sorum, 300hs hızlıalda 397 tl. çok ucuz değil mi, yenilenmiş ürün,teşhir, garanti sorunu ya da başka birşey olabilirmi?

• Canon SX220 / SX230'un yeni serisi denebilecek SX240 / SX260 çıktı, SX220 fiyatları daha düşer mi? Bir iki ay daha beklemek mantıklı mı?
  • quote:

quote:

şimdi kafamda iki tane model kaldı gerisini eledim diyeblirim. biri ixus 220 diğeri p300 biliyorum hiçbi alakası yok bu iki modelin birbiriyle. ben otomatik modda çok fazla ayar yapmadan düşük ışıkta ve gün ışığında güzel fotoğraflar çekmek istiyorum(resim detayı ve noise olmaması önemli) p300 öne çıkıyor gibi ama çok ayar yapmam gerekebilir mi istediğimi alabilmek için, auto mod performansı nedir? ixus 220 işimi görebilir mi? saygılar.

Sizin kullanım şeklinize uygun seri Ixus serisidir. Canon Sx veya Nikon P serisi size çok uygun değil. Kaldı ki Ixus 220 iyi makinedir. P300 ise düşük ISO'da bile kötü detay veriyor, tavsiye etmem.

teşekkürler aydınlattığınız için. Bugün ixus 220 almaya gittim ixus 310 alıp döndüm umarım iyi bir seçim olmuştur. tekrar teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

teşekkürler aydınlattığınız için. Bugün ixus 220 almaya gittim ixus 310 alıp döndüm umarım iyi bir seçim olmuştur. tekrar teşekkürler.

hayırlı olsun, güle güle kullanın ama öyle 310 geldi 220 gitti deyip kaçmayın nerden kaça aldınız, bilelim. bizler de aydınlanalım

• quote:

Orijinalden alıntı: ufunqitos

arkadaşlar kompakt makine için tripod istiyorum uygun bir sey hem de ufak olsun taşınabilir olsun istiyorum nereden bulabilirim?

Sirkeci Hayyam Pasajına gidersen kafana göre bulursun.Kompakt makina için olanlar ayakları saklanır olduğu için gayet küçük ama açınca normal tripod gibi oluyorlar.Görerek alman daha iyi olur,fiyatları 80-150 TL arası.Model olarak belli başlı oldukları için marka farketmez ama ayakları açıldığı zaman kilitleme mekanızmasının olmasına önem ver,kendi kendine bastırınca kapananlar var ilerde SLR makina alırsan şimdi aldığın üçayağı kullanamazsın ama kilitlenen alırsan ileriye dönükte kullanabilir veya daha rahat satabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: navek

quote:

quote:

quote:

hayırlı olsun, güle güle kullanın ama öyle 310 geldi 220 gitti deyip kaçmayın nerden kaça aldınız, bilelim. bizler de aydınlanalım

haklısınız :)
    Polonya da yaşıyorum, Saturn den 589 zloty ye aldım ama gerçek fiyatı 700-750 civarında 220 aldıktan sonra aynısını başka bi markette daha ucuzunu bulduktan sonra iade etmek istedim bu opsiyonu sundular, iade yi kabul etmenin yanında ben de 'deal' dedim :) Kimbilir ne kadar kar ediyolar?

• ARANDUR HOCAM SİZE YAPTIĞINIZ BU AMME HİZMETİNDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKÜR EDERİM BANA 300 TL CİVARI BİR FOTOĞRAF MAKİNASI LAZIM...SİZDEN NOKTA ATIŞI BİR ÖNERİ BEKLİYORUM...İLK FOTOĞRAF MAKİNAM OLACAK VE UZUN ZAMAN KULLANMAK İSTİYORUM...ŞİMDİDEN İLGİNİZE TEŞEKÜR EDERİM...
  • arkadaşlar,10 gün önce aldığım evden dışarı çıkarmadığım panasonic lumix fs16 (gümüş gri) cihazımı satıyorum,257 tl ye vatan bilgisayardan aldım 240 tl ye bırakıcam,almak isteyen olursa pm den mesajla irtibata geçelim,sizi seviyorum :)
  • quote:

@apo7051 o makineleri neye göre seçtiniz? Fujileri eleyin, aralarında en iyisi WX7. Ama megapiksele aldanmışsınız gibi bir izlenim oldu bende.

@boardmarker sx serisi kesinlikle cebe atılacak makineler değil, büyükler. Zoom ihtiyacınıza göre 300 HS veya 1000 HS alınız.

@shankssan hızlıal sitesinden defalarca alışveriş yaptım, yapan arkadaşlarım var. Hem hızları iyi (1-2 günde yollarlar) hem güvenilirler, hem de iade vs. işlemlerde yan çizmezler.

@ScriptKidie F50FD makineniz hayırlı olsun, memnun musunuz şimdilik?

@16Kırmızı normalde iyi makine değil ama o paraya alınabilir.

@mutlu3003 hepimiz bataryayı çıkarıp şarj ediyoruz, yeni nesil sistemler böyle. Böylece yedek pil kullanabiliyorsun. Bu sistem daha sağlıklı. Düşünürsen bana hak vereceksin.

çok çekim yapamadım henüz sd kartım olmadığı için fakat çekimlerinden memnunum ayarlarını çok sağlıklı kullanamasamda fotolardan memnunu :)

bu arada firmware yok sanırım f50fd nin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 4 Nisan 2012; 23:39:03 >

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.