Şimdi Ara

****Kompakt Makine ve Ekipman Tavsiyeleri***** (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.032
Cevap
35
Favori
185.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://snapsort.com/compare/Canon-IXUS-220HS-vs-Canon_IXUS_300_HS

popularity de 17 puan fazla almis yani score olarak 220 50 puan 300 60 puan benim gorusum
  • http://www.photographyblog.com/reviews/canon_ixus_300_hs_review/image_quality/

http://www.photographyblog.com/reviews/canon_ixus_1000_hs_review/image_quality/

http://www.youtube.com/watch?v=Jx7ddzaBckg&feature=BFa&list=HL1333802827&lf=mh_lolz

resim kaliteleri var ilk 2 linkte,aynı şeylerin resmi çekilmiş. youtube linkinde de 300hs nin, gece gündüz karışık resim ve vidyoları var. ilk iki linkteki karşılaştırmada pek bişey anlayamadım ama youtube vidyosunda 300hs gece coşmuş sanki.
    en ucuz 500tl şu an, 400 tl ye düşermi acep?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi navek -- 7 Nisan 2012; 16:13:11 >

• Merhaba arkadaşlar,
    Profesyonel olmayacak şekilde sağı solu, tatilde manzara, gezide arkadaşlarımı vs. çekeceğim genel amaçlı fiyat/performans açısından iyi ve uygun fiyatlı bir model arıyorum çok fotoğraf makinesi var kafam çok karıştı. Ayrıca makinenin ince olması ve şarjlı pillerle çok sorun yaşadığımdan şarj olabilen Li-on ya da Li-po batarylalı olması tercihimdir.
  • ben bugün ixus220 hs hizlial sitesinden 50 tl worldpuan indirimi ile aldım iyi bir is yaptigimi dusunuyorum arastirin siz yine de karar sizin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgungorkem

ben bugün ixus220 hs hizlial sitesinden 50 tl worldpuan indirimi ile aldım iyi bir is yaptigimi dusunuyorum arastirin siz yine de karar sizin

hayırlı olsun, güle güle kullanın. yorumları bekliyoruz mutlaka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetulas26

Merhaba arkadaşlar,
    Profesyonel olmayacak şekilde sağı solu, tatilde manzara, gezide arkadaşlarımı vs. çekeceğim genel amaçlı fiyat/performans açısından iyi ve uygun fiyatlı bir model arıyorum çok fotoğraf makinesi var kafam çok karıştı. Ayrıca makinenin ince olması ve şarjlı pillerle çok sorun yaşadığımdan şarj olabilen Li-on ya da Li-po batarylalı olması tercihimdir.

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=495601

Eğer pahalı geldiyse:

http://www.bedavacim.com/?urun-5655-Panasonic-Lumix-DMC-FS16-14-1-MP-4x-Zoom-2-7-inc-Dijital-Fotograf-Makinasi.html

O da pahalı geldiyse:

http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=2351364

• samsung es81 almayı düşünüyorum.makine hakkındaki görüşleriniz nedir?
  • evkur mağzasında gözerken gördüm f200exr indirimde ve haal sıfırı var bilgilerinize
    sizin fiyatlar arasında lalbileceğiniz en iyi compak makina
  • Canon IXUS 310 HS kullanıyorum 3-4 gündür , memnun kaldım. tavsiye ederim. Gece çekimlerinde bile başarılı diyebilirim
  • arandur usta,
    ixus 230 hs(yeni aday) ve 300 hs karşılaştırıldığında sadece performans açısından seçimin ne olur?

bir de 230hs(600 tl) , 300hs(420 tl) fiyatları hesaba katıldığında seçimin ne olur?
    yabancı bir sitede yorumlarda, "made in china" olmalarından şikayet edilmiş, made in japan bulma ihtimali yokmu bu makineleri ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi navek -- 9 Nisan 2012; 2:08:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bfaskiplar

Canon IXUS 310 HS kullanıyorum 3-4 gündür , memnun kaldım. tavsiye ederim. Gece çekimlerinde bile başarılı diyebilirim

hayırlı olsun,güle güle kullanın. fiyat ne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: navek

quote:

Canon IXUS 310 HS kullanıyorum 3-4 gündür , memnun kaldım. tavsiye ederim. Gece çekimlerinde bile başarılı diyebilirim

Türkiye den almadım. 140 Euro ya aldım.
  • Merhaba arkadaşlar
    forumu sanırım baştan sona okudum ve şuan iki makina arasında kaldım..ixus 300hs ve ixus 220hs
    aralarında çok büyük bir fark göremedim ben aslında ama 300hs daha mı iyi arandur genelde onu tavsiye etmişsiniz.
    makinadan beklentim genel olarak gün ışığında fotoğrafların çok kaliteli olmasını, gece ve ev içindeki fotoğrafları da kaliteli olsun yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rina

Merhaba arkadaşlar
    forumu sanırım baştan sona okudum ve şuan iki makina arasında kaldım..ixus 300hs ve ixus 220hs
    aralarında çok büyük bir fark göremedim ben aslında ama 300hs daha mı iyi arandur genelde onu tavsiye etmişsiniz.
    makinadan beklentim genel olarak gün ışığında fotoğrafların çok kaliteli olmasını, gece ve ev içindeki fotoğrafları da kaliteli olsun yeterli

işin zor kısmı zaten ikiden bire düşürmek, 50 tane aday da olsa, kısa sürede iki ya da üçe düşüyor ama sonrası ölüm. hep acaba, acaba, acaba?
    300 hs nin foto kalitesi çok iyiymiş. ama manuel ayarlarla iyi görüntü elde ediliyormuş. otomatik çekimde diğer makinelerden pek farkı yokmuş. (gerçi canonun genel olarak bütün makinelerinin öyle olduğu söyleniyor) yine de bi eksi değil bu. gün ışığında sizi en kötü makine de tatmin eder düzeydedir artık. çünkü telefonlar bile mercimek kadar lensleriyle iyi foto, çekiyor. ama gece fotoları 300hs de çok iyi(tabi benim görüşüm). youtube da bi vidyoda gördüm. yukarlarda da link vermiştim.

• quote:

quote:

quote:

yani yaklaşık 350 tl. süper fiyat valla. 310 da ayar tekeri yok, dokunmatik mi her şey?
  • quote:

arandur usta,
    ixus 230 hs(yeni aday) ve 300 hs karşılaştırıldığında sadece performans açısından seçimin ne olur?

bir de 230hs(600 tl) , 300hs(420 tl) fiyatları hesaba katıldığında seçimin ne olur?
    yabancı bir sitede yorumlarda, "made in china" olmalarından şikayet edilmiş, made in japan bulma ihtimali yokmu bu makineleri ?

230 HS lcd ekranı kaliteli, zoom fazla ve full hd video ile kullanımı kolay bir makine. Ama bu makine tam otomatik kullanıcam diyenlere uygundur. Yani ayar mayar uğraşamam, basınca çeksin diyenlere.

300 HS f2.0 ile 1.2 durak fazla ışık almasıyla, biraz daha yüksek piksel kalitesiyle (gece fotoğraflarında farkedilir) ve Av ve Tv gibi ayar yapılabilen modlarıyla öne çıkıyor. Hem fiyat avantajı var, hem de ufaktan fotoğrafa hükmetmek isteyenlere uygun.

Bu noktada karar sizin. Ben olsam 300 HS alırım ama belki sizin için 230 HS daha mantıklıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

arandur usta,

230 HS lcd ekranı kaliteli, zoom fazla ve full hd video ile kullanımı kolay bir makine. Ama bu makine tam otomatik kullanıcam diyenlere uygundur. Yani ayar mayar uğraşamam, basınca çeksin diyenlere.

300 HS f2.0 ile 1.2 durak fazla ışık almasıyla, biraz daha yüksek piksel kalitesiyle (gece fotoğraflarında farkedilir) ve Av ve Tv gibi ayar yapılabilen modlarıyla öne çıkıyor. Hem fiyat avantajı var, hem de ufaktan fotoğrafa hükmetmek isteyenlere uygun.

Bu noktada karar sizin. Ben olsam 300 HS alırım ama belki sizin için 230 HS daha mantıklıdır.

peki hocam ilk defa makine sahibi olacak birinin, manuel ayarlarda iyi foto çekmeyi öğrenmesi kompakt sınıfında zor olur mu? uzun sürermi.
    sanal pazarda 2 tane ixus 300 buldum. biri 499 tl + sandisk 8gb class 4 kart hediyeli. ve made in japan diyor. teşhirimizdeki japan,kesinlikle china çıkma ihtimali yok diyor.
    diğeri de 420 tl. made in japanmı diye sordum ,kapalı kutu olduğu için bilemeyiz dedi. ne yapmamı önerirsin?

• quote:

peki hocam ilk defa makine sahibi olacak birinin, manuel ayarlarda iyi foto çekmeyi öğrenmesi kompakt sınıfında zor olur mu? uzun sürermi.
    sanal pazarda 2 tane ixus 300 buldum. biri 499 tl + sandisk 8gb class 4 kart hediyeli. ve made in japan diyor. teşhirimizdeki japan,kesinlikle china çıkma ihtimali yok diyor.
    diğeri de 420 tl. made in japanmı diye sordum ,kapalı kutu olduğu için bilemeyiz dedi. ne yapmamı önerirsin?

Elbette 420 TL olanı almanı öneririm. Devir ekonomi devri. Güvenilir satıcıysa alabilirsin.

Ayarlar at ile deve değil. Tv ile farklı enstantane hızları denenir, Av ile (kompakt makinede pek işe yaramaz) arka planı öldürme denemeleri yapılır mesela.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yani yaklaşık 350 tl. süper fiyat valla. 310 da ayar tekeri yok, dokunmatik mi her şey?

evet hocam ayar tekeri yok bi switch var auto mod ile program arasında geçiş yapıyosun o kadar, benim beklentilerimi gayet karşıladı. touch screen çok harcıyor ama batarya da ona uygun 6 hücreli.

• Arkadaşlar ben de digital fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum, ancak aklımda olan 3 model arasında kaldım. Sony cybershot DSC-320 veya DSC-350, Canon powershot A3200 IS, nikon coolpix s3100. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz. Yardım ederseniz sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.