Şimdi Ara

****Kompakt Makine ve Ekipman Tavsiyeleri***** (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.032
Cevap
35
Favori
185.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkaaşlar panasonic lumix dmc-s3 mü ? Yoksa fujifilm finepix av 250 mi? Fotoğraf kalitesi olarak hangisini tavsiye ediyorsunuz? Veya azami 250 liraya kadar hd video çeken kaliteli fotoğraf çeken makine varsa onu tavsiye edermisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 1 Şubat 2012; 20:05:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

Orijinalden alıntı: YasiN®

Merhaba konu açtım ama cevap alamamıştım. Elimde bir adet Samsung PL-20 var. Bir adet daha makina almak istiyorum. Ancak aynısından almayayım diyorum. Alternatif olarak DMC-S1 buldum. Kullanan arkadaşlar yorum yapabilirmi ? Yoksa yine PL-20 alacağım.

Kullanan arkadaş yok sanırım. Neden aynısından bir tane daha alıyorsunuz? İkisi de en düşük seviye cihazlar. Bana sorarsanız daha da düşük paraya kampanyadaki Fuji AV200'ü düşünebilirsiniz:

http://www.hizlial.com/foto-kamera/dijital-fotograf-makineleri/fujifilm-finepix-av200-14-mp-3x-optik-zoom-2-7-lcd-dijital-foto-makinesi_03.003.4255.0090.htm

quote:

Orijinalden alıntı: MacroIceTR

Merhaba arkadaşlar.
    Yurt dışına gitmeyi planlıyorum. Fotoğrafçılıkla pek ilgilenmem ama resim çekmesini severim. Bütçem 300-400 lira arası. Zorlarsak 500 liraya çıkarabiliriz fiyatı.(Ama mümkünse 400 civarında olsun.) Açıkçası fotoğraf makinelerinden pek anlamam. Şöyle kaliteli ve güzel bir makine önerir misiniz?

Not : Yukarıda semih_kelleci isimli üyenin yazdıklarının 2. ve 3. maddesi olursa iyi olur. Teşekkürler.

Size de Semih arkadaşımıza önerdiğim gibi Canon Ixus 300 HS öneriyorum. CMOS algılayıcısı ve 10 MP çözünürlüğüyle gece fotoğrafları gayet iyidir, işlemcisi zaten hızlı. Mesela Sony makinelerin bazılarının işlemcisi acayip yavaştır ama Canon'da böyle bir sorun görmedim.

Şu an elimdeki pl-20'yi Forumdan satın aldım. Yenisini ise bir bayiden geliş fiyatıyla alacağım. Yani piyasadaki 200 küsür tl leri ödemeyeceğim PL-20'ye ve satın alacağım yerde bu fiyata sadece pl-20 ve dmc-s1 var. Ancak aynı paraya şarj edilebilir bataryalı, ve çektiğimiz görüntüleri pc ile falan uğraşmadan tv ye verecek, başka bir alternatif bulamadım. Panasonic'de ve Fuji de de tv out yok sanırım ama panasonic şarj edilebilir bataryaya sahip. Fuji ise kalem pil ile çalışıyor, gittiğim yere birde pil şarj edici cihaz da götürmem gerekecek + Şarjlı batarya ve şarj edici cihazda satın aldığımda ek maliyet getirecek. PL-20 hakkında bir çok olumsuz yorum okudum ancak ben daha bir olumsuzluğunu göremedim. Bütün cihazlar aynı büyüklükteki sensöre sahip. Birbirlerinden üstün yanları nedir ? Öyle allah allah diye çok büyük çekim kalitesi farkı mı var acaba ? Bu arada vereceğiniz cevaplara göre yarın siparişimi vereceğim.

• Mrb,
    bir arkdaşım için kullanımı kolay, kaliteli ve uygun fiyatlı bas-çek dijital mak. tavsiyesi istiyorum.
    MAX 300 TL ama 200 TL civarı daha makbüldür.

Kalitei çekim yapması yeterli, extra özelliklerde kabuldur... Paylaş:
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

Merhaba konu açtım ama cevap alamamıştım. Elimde bir adet Samsung PL-20 var. Bir adet daha makina almak istiyorum. Ancak aynısından almayayım diyorum. Alternatif olarak DMC-S1 buldum. Kullanan arkadaşlar yorum yapabilirmi ? Yoksa yine PL-20 alacağım.

Kullanan arkadaş yok sanırım. Neden aynısından bir tane daha alıyorsunuz? İkisi de en düşük seviye cihazlar. Bana sorarsanız daha da düşük paraya kampanyadaki Fuji AV200'ü düşünebilirsiniz:

http://www.hizlial.com/foto-kamera/dijital-fotograf-makineleri/fujifilm-finepix-av200-14-mp-3x-optik-zoom-2-7-lcd-dijital-foto-makinesi_03.003.4255.0090.htm

quote:

Orijinalden alıntı: MacroIceTR

Merhaba arkadaşlar.
    Yurt dışına gitmeyi planlıyorum. Fotoğrafçılıkla pek ilgilenmem ama resim çekmesini severim. Bütçem 300-400 lira arası. Zorlarsak 500 liraya çıkarabiliriz fiyatı.(Ama mümkünse 400 civarında olsun.) Açıkçası fotoğraf makinelerinden pek anlamam. Şöyle kaliteli ve güzel bir makine önerir misiniz?

Not : Yukarıda semih_kelleci isimli üyenin yazdıklarının 2. ve 3. maddesi olursa iyi olur. Teşekkürler.

Size de Semih arkadaşımıza önerdiğim gibi Canon Ixus 300 HS öneriyorum. CMOS algılayıcısı ve 10 MP çözünürlüğüyle gece fotoğrafları gayet iyidir, işlemcisi zaten hızlı. Mesela Sony makinelerin bazılarının işlemcisi acayip yavaştır ama Canon'da böyle bir sorun görmedim.

Şu an elimdeki pl-20'yi Forumdan satın aldım. Yenisini ise bir bayiden geliş fiyatıyla alacağım. Yani piyasadaki 200 küsür tl leri ödemeyeceğim PL-20'ye ve satın alacağım yerde bu fiyata sadece pl-20 ve dmc-s1 var. Ancak aynı paraya şarj edilebilir bataryalı, ve çektiğimiz görüntüleri pc ile falan uğraşmadan tv ye verecek, başka bir alternatif bulamadım. Panasonic'de ve Fuji de de tv out yok sanırım ama panasonic şarj edilebilir bataryaya sahip. Fuji ise kalem pil ile çalışıyor, gittiğim yere birde pil şarj edici cihaz da götürmem gerekecek + Şarjlı batarya ve şarj edici cihazda satın aldığımda ek maliyet getirecek. PL-20 hakkında bir çok olumsuz yorum okudum ancak ben daha bir olumsuzluğunu göremedim. Bütün cihazlar aynı büyüklükteki sensöre sahip. Birbirlerinden üstün yanları nedir ? Öyle allah allah diye çok büyük çekim kalitesi farkı mı var acaba ? Bu arada vereceğiniz cevaplara göre yarın siparişimi vereceğim.

Madem öyle, PL20 alın diyebilirim ancak.

• Tamamdır. Parayi sokaktan toplamiyoruz ama aciyacagim kadarda pahali degil. Herkes olumsuz yorum yapmis makina hakkinda. Ama ne ortada ornek foto var ne inceleme. Sadece fiyasko denmis. Ben incik cincik edip yazarim buraya. Kotu yanlarini buluruz beraber.
  • max 200 tl bütçe , hd video , kaliteli fotograf çeken makina önerisi istiyorum. marka önemli degil hepsi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayay

max 200 tl bütçe , hd video , kaliteli fotograf çeken makina önerisi istiyorum. marka önemli degil hepsi olur.

Yarın hızlıal.com kampanyasından Fuji AV200 alın derim. Bu paraya ancak o makine olur. Kaliteli fotoğraf ve hd video 200 TL'ye bir arada olmuyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi

Mrb,
    bir arkdaşım için kullanımı kolay, kaliteli ve uygun fiyatlı bas-çek dijital mak. tavsiyesi istiyorum.
    MAX 300 TL ama 200 TL civarı daha makbüldür.

Kalitei çekim yapması yeterli, extra özelliklerde kabuldur... Paylaş:

Canon A3000 IS teklifi geldi, farklı tavsiyesi olan.
  • Siz sormadan söyleyeyim: 10x zoom, full hd video, gece ve gündüz düzgün fotoğraf kalitesi, pratik boyutlar, manuel ayarları olan 350-400 TL aralığında makine: Sony HX5V

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-kamera-fotograf-dijital-fotograf-makinesi-sony-dsc-hx5-bu-fiyata-kesinlikle-bulamazsiniz-61397543/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sony-dsc-hx5-70254990/detay

Böyle bir şey arayanlar için ideal bir makine.

• Öncelikle iyi günler. Benim bayağı soracak şeyim var hepsine cevap bulabilir miyim bilmiyorum ama şimdiden teşekkürler.

1- Öncelikle kompakt, Premium kompakt ve dslr-like cihazların farkını hala anlamış değilim. Yani çevremde duyduğum. Profosyonel, yarı-profosyonel ve dijital fotoğraf makineleri adında oluyor. Ve Pro. ile yarı pro. arasındaki farkı anladım ama dijitallerin farkı nedir bilmiyorum?
    2- İkinci olarak şimdi Fujifilm Finepix S2950 cihazı fiyatıyla beraber uygun geldi. Sizce nasıl bir üründür? Ve 400-600 fiyat aralığında daha iyi bir makine varsa önerir misiniz? Teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leopanda -- 2 Şubat 2012; 12:38:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spe3dy

Öncelikle iyi günler. Benim bayağı soracak şeyim var hepsine cevap bulabilir miyim bilmiyorum ama şimdiden teşekkürler.

1- Öncelikle kompakt, Premium kompakt ve dslr-like cihazların farkını hala anlamış değilim. Yani çevremde duyduğum. Profosyonel, yarı-profosyonel ve dijital fotoğraf makineleri adında oluyor. Ve Pro. ile yarı pro. arasındaki farkı anladım ama dijitallerin farkı nedir bilmiyorum?
    2- İkinci olarak şimdi Fujifilm Finepix S2950 cihazı fiyatıyla beraber uygun geldi. Sizce nasıl bir üründür? Ve 400-600 fiyat aralığında daha iyi bir makine varsa önerir misiniz? Teşekkür ederim

bence üste arandur un önerdigi makinalara bak, görüntüye aldanma fuji icin.

• Baktım da ne bileyim görüntü değil özellikleri daha düşük dediğim makineye göre. Ama tabii fazla anlamadığım için şimdi küçücük bir özelliği daha üstün kılarsa şaşırmam o yüzden korkuyorum zaten :)
  • quote:

Baktım da ne bileyim görüntü değil özellikleri daha düşük dediğim makineye göre. Ama tabii fazla anlamadığım için şimdi küçücük bir özelliği daha üstün kılarsa şaşırmam o yüzden korkuyorum zaten :)

Merhaba. o beğendiğiniz makine tipiyle binlerce vatandaşımızı aldattı ve kaliteli olduğu sanıldı hep. Ama kendisi son derece sıradan kalitede fotoğraflar çeker.

400-600 TL aralığınız tamam, peki makinede istediğiniz özellikler neler? Size dslr-like mı yoksa premium kompakt mı önereceğimi anlamam lazım.
  • Zaten birinci sorumda kompakt ile dsrl like arasında ki farkı anlamadığımı söylemiştim. Aradığım özellik derken çok aşırı derecede profosyonel bir iş yapmayacağım ama diyafram ve enstantane ayarlamaları yapıp değişik fotoğraflarda çekmek isterim
  • quote:

Zaten birinci sorumda kompakt ile dsrl like arasında ki farkı anlamadığımı söylemiştim. Aradığım özellik derken çok aşırı derecede profosyonel bir iş yapmayacağım ama diyafram ve enstantane ayarlamaları yapıp değişik fotoğraflarda çekmek isterim

O zaman P A S M modları olan bir makine seçmelisin. Yüksek zoom değerlerine aldanma derim.

Dslr-like istiyorsan bu makineden düşünebilirsin:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-fujifilm-finepix-s6500fd-aksesuarli-72910329/detay

Ayrıca 2. el dslr alabilirsin ama o zaman da video çekme özelliği olmaz:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-canon-eos-400d-28-80mm-8-gb-hediyeler-cok-uygun-71976692/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-1000-d-18-55-kit-lens-6-ay-garantili-tertemiz-makina-71596241/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arandur -- 2 Şubat 2012; 14:36:43 >

• Teşekkür ederim :)
  • Arkadaşlar 250 liraya hd video çeken makine tavsiye edermisiniz? Yalnız kredi kartı kullanmıyorum vakıfbanktan havale yapabileceğim bir site olmalı mesela hizlial.com.
  • en fazla 800 tlye kadar fotoğraf makinesi tavsiyesi istiyorum

dprewiew photoblog snapshot vb sitelerde epey gezindim kendime göre notlar aldım. mesela bir kısmını yazayım. ilk sayılar fiyatı, ikinci sıradaki 4,5 olanlar 5 üzerinden image kaliteleri, diğeri de 25 üzerinden diğer değerlendirmelerinin toplamı ve varsa ödülleri falan. aslına diyeceksiniz belki " neden bu kadar uğraşıyorsun al geç birini işte" ama ne yapayım sürekli araştırayım diyorum içimden geliyor. gönlümden sony hx9v geçiyordu, sonra s95, s90 ama sonra da nedense sx230 da takıldım. yabancı sitelerle de bağlantım var fiyatını nerede uygun denk getirirsem oradan almak niyetindeyim. resim kalitesi en önemli kriterim. düşük ışık yada yüksek ışık farketmez her yerde iyi sonç vermesi tercih sebebim. video orta karar yeter. neyse sözü fazla uzatmayayım

Canon PowerShot SX220 HS 630 4.5 21 ( 25 üzerinden )
    +++++Canon PowerShot SX230 HS 720 4.5 21.5 77
    Canon IXUS 230 HS 790 4.5 21.5 +
    Canon IXUS 1000 HS 500 4.5 20
    ++Canon PowerShot S95 900 4.5 22 72 silver award
    ++Canon IXUS 300 HS 450 4.5 19.5 74 gold award
    ++Canon PowerShot S90 850 4.5 21.5 75 silver award
    Canon PowerShot SX200 700-520 4.5 21.5
    Nikon Coolpix S100 900 4.5 23
    Sony Cyber-shot DSC-HX7V 700 4.5 23.5
    ++Sony Cyber-shot DSC-HX9V 900 4.5 24 essential 75
    Sony Cyber-shot DSC-WX5 450 4.5 22
    Sony Cyber-shot DSC-WX1 600 4.5 21.5
    Sony Cyber-shot DSC-TX1 400 4.5 20
    Sony Cyber-shot DSC-HX5 600 4.5 22.5
    --Samsung EX1 800 4.5 22

• quote:

Orijinalden alıntı: ovelek

en fazla 800 tlye kadar fotoğraf makinesi tavsiyesi istiyorum

dprewiew photoblog snapshot vb sitelerde epey gezindim kendime göre notlar aldım. mesela bir kısmını yazayım. ilk sayılar fiyatı, ikinci sıradaki 4,5 olanlar 5 üzerinden image kaliteleri, diğeri de 25 üzerinden diğer değerlendirmelerinin toplamı ve varsa ödülleri falan. aslına diyeceksiniz belki " neden bu kadar uğraşıyorsun al geç birini işte" ama ne yapayım sürekli araştırayım diyorum içimden geliyor. gönlümden sony hx9v geçiyordu, sonra s95, s90 ama sonra da nedense sx230 da takıldım. yabancı sitelerle de bağlantım var fiyatını nerede uygun denk getirirsem oradan almak niyetindeyim. resim kalitesi en önemli kriterim. düşük ışık yada yüksek ışık farketmez her yerde iyi sonç vermesi tercih sebebim. video orta karar yeter. neyse sözü fazla uzatmayayım

Canon PowerShot SX220 HS 630 4.5 21 ( 25 üzerinden )
    +++++Canon PowerShot SX230 HS 720 4.5 21.5 77
    Canon IXUS 230 HS 790 4.5 21.5 +
    Canon IXUS 1000 HS 500 4.5 20
    ++Canon PowerShot S95 900 4.5 22 72 silver award
    ++Canon IXUS 300 HS 450 4.5 19.5 74 gold award
    ++Canon PowerShot S90 850 4.5 21.5 75 silver award
    Canon PowerShot SX200 700-520 4.5 21.5
    Nikon Coolpix S100 900 4.5 23
    Sony Cyber-shot DSC-HX7V 700 4.5 23.5
    ++Sony Cyber-shot DSC-HX9V 900 4.5 24 essential 75
    Sony Cyber-shot DSC-WX5 450 4.5 22
    Sony Cyber-shot DSC-WX1 600 4.5 21.5
    Sony Cyber-shot DSC-TX1 400 4.5 20
    Sony Cyber-shot DSC-HX5 600 4.5 22.5
    --Samsung EX1 800 4.5 22

Senin kriterlerine göre önce S90/S95, sonra Sx230 HS veya HX5 diyorum (daha uygun fiyat) en son seçenek ise 300 HS.

O 4.5 puanlara aldanmayın, onlar makinenin kendi sınıflarında verilmiş ve şişirilmiş puanlar. Öncelik sadece fotoğraf ise büyük sensöre öncelik veriniz.

quote:

Orijinalden alıntı: fss1403
    Arkadaşlar 250 liraya hd video çeken makine tavsiye edermisiniz? Yalnız kredi kartı kullanmıyorum vakıfbanktan havale yapabileceğim bir site olmalı mesela hizlial.com.

Hızlıal kampanyasındaki Fujilere bakın derim, çoğu hd video çekiyor.

• 300-450 arası, iyi görüntü performansı veren bir makine önerebilir misiniz?

kısaca bu fiyat aralığına göre en iyisi?

Herhangi bir marka olabilir...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.