Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (994. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 992993994995996
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

ek pompa ve denge kabı uygulaması belirli bir hesaplamanın sonucunda uygulanan ekipmanlardır

mevcut kombinin pompası ile uyumlu çalışması gerekir mevcut pompa frekans kontrollü ise ek pompa nın da o özelliklerde olması gerekir

bu tip uygulamalar için yerinde keşif yapılması ve yerinde görülmesi gerekir hatta bazen açık genleşme tankı da takılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Airfel panel radyatörler hakkında bilginiz var mı acaba . Kalitelimidir demirdöküm plus ile arasında 2 katı fark var fiyat yönünden tavsiye edermisiniz.

• mozdurak kullanıcısına yanıt

33mm hatve genişliktedir.üstündeki boya kalitelidir

dd plus ile 2 kat fiyat farkı varsa tabii ki airfel alabilirsiniz

• merhaba.1+1 ev aldım ve taşınmak durumundayım kombi almam gerekecek.(kombiyi satın aldığım kişi taktıracak) sen seç dedi.6 bin tlye kadar bir kombi olabilir dedi.ev 2.nci katta yeni bir bina.önerebileceğiniz kombi ne olur acaba.bu işlerden hiç anlamıyorum maalesef ben bosch Condens 2500 W diye düşündüm (anladığımdan değil yorumları iyi gibi göründü) yok o olmaz şu en iyi seçim olur dediğiniz bir model marka olursa onuda seçebilirim.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReCKLeSS17 -- 6 Temmuz 2021; 13:28:55 >
  • ReCKLeSS17 kullanıcısına yanıt

merhaba 1+1 eve 24kw değil 18-19-20kW civarı kapasite idealdir

bu kapasitede alabileceğiniz modeller

20kw bosch condens 2200

20kW buderus logamax plus gb22i

20kW baymak eco ct

20kW Viessmman vitodens 50-w

18kW vaillant eco tec intro

• disintegration kullanıcısına yanıt

kısa sürede geri dönüş yaptığınız için teşekkürler.aşağıdaki modelleri önermişsiniz.evi satın aldık(az önce ev sahibi taktıracak dediğim bölümü eski ev sahibi diye yazmam gerekiyordu ancak sonradan fark ettim) dediğim gibi 6 bin tlye kadar seçebilirsin dedi eski ev sahibi.siz olsanız bu modellerden direk hangisini alırdınız acaba.en iyi seçim ne olurdu yani,inanın zerre anlamıyorum.son olarak bu 24 kw-19-20 kw olayı nedir acaba.24 fazla olur dediğiniz için merak ettiğimden dolayı soruyorum(küçük bir eve 24 takıldığında faturamı fazla geliyor yani)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReCKLeSS17 -- 6 Temmuz 2021; 13:33:25 >

18-20kW kapasiteli kombiler, üreticiler tarafından küçük evler için tasarlandı, anakartta parametre ayarı buna göre yapıldı kombinin çalışma aralığı, daha stabil oluyor

ben bu konuda daima f/p cihazlar alır ve öneririm

20kw baymak eco ct veya 20kw bosch condens 2200 bence uygun modeller eviniz 1+1 bu modeller stabil çalışır

• teşekkür ederim.bosch 20kw alayım o zaman 24kw yerine dediğiniz gibi.bende bilmediğim için bu kw ne kadar büyükse o kadar iyidir diye düşünüyordum meğer alakası yokmuş (evin boyutuna göreymiş)

20kw Bosch condens 2200 aynı modelin 24kw olanı da var alırken dikkatli olun

evinize çok uygun hayırlı olsun

çok teşekkür ederim hocam şu an 1.40 lık radyatör var odada ama ısınamıyoruz aslında petek çok güzel ısınıyor ama yeterli gelmiyor. (oda 20m2), 2.20m lik almayı düşünüyorum kombiyi çok yorar mı bağlantı şekli çok önemli mi şu an petek sağ alt sağ üst şekilde bağlı vanaları. Yeni alacağım peteği alt alt olarak mı bağlamalıyım yoksa bağlantı aynımı kalmadı. kombiye en yakın petek bu arada

Toplam petek metrajı 3,5m kombi buderus gb022i

3.5mt petek var alacağınız yeni petek, tesisatı asla yormaz

yeni peteğe termostatik vana bağlatacaksanız peteği ÇAPRAZ, trv bağlatmayacaksanız ALT/ALT bağlatın

• Merhabalar,
    300-350 m2 bir 3 katlı evi ısıtacak kombi alacağız. Kombi en Katta olacak ve her katta 1 banyo var.
    35kw’lık Buderus ve viesman marka kombi seç dediler.
    Konuyu kısaca okudum, önerileriniz var mı ? Marka/Model vs.
    Pahalı bir kombi almaya gerek var mi vs

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Peteği koyacağım odada ot olacağından trv kullanmayacağım. disintegration hocam çok teşekkür ederim allah razı olsun.

• sawyer1 S kullanıcısına yanıt

merhaba

bence pahalı kombiye gerek yok

önereceğim 38-42kW kapasiteli modellerin komponent kalitesi son derece iyidir

38Kw airfel digifel premix

38kW daikin vz

42kW baymak duo tec

42kw warmhaus enerwaplus

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

rica ederim iyi forumlar

Teşekkürler hocam. Bu modulasyon verim ve arıza yönünden vs olarak ne önerirsiniz ? Siz 35kw dan yüksek alın diyorsunuz anladığım kadarı ile.

• sawyer1 S kullanıcısına yanıt

ev 3 katlı ve 350m2, 35kw ve üstü kombi alınabilir

arıza olarak şöyle söyleyebilirim önerdiğim modellerin kronik arızaları yok ama kombi işi beyaz eşya gibi biraz da şans işi. komponent kalitesi olarak gayet iyi cihazlar

ben 3 katlı 350m2 bir evde yaşasam bu modellerden birini alırdım ayrıca peteklerin çoğuna danfoss termostatik vanalar taktırırdım ve iyi bir on/off kablosuz oda termostatı alır kullanırdım

Evde petek ve tesisat hazır ancak konudan anladığım proje vs de çizilmesi gerekiyor.
    Ankara’da bu işleri düzgün ve uygun fiyatlı yapan/yaptıran firma var mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sawyer1

Evde petek ve tesisat hazır ancak konudan anladığım proje vs de çizilmesi gerekiyor.
    Ankara’da bu işleri düzgün ve uygun fiyatlı yapan/yaptıran firma var mi ?
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]youtube
    Ankarada kombi tesisat proje gibi işlerinizde yardıma ihtiyaciniz var ise arayarak yada videolarimizin altına yorum ekleyebilirsiniz.ankara ici ücretsiz kesi...
    https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=XliS4nwCBN4

tanımam etmem ama youtube şu arkadaş var Ankara dan işleri güzele benziyor

• 
Sayfa: önceki 992993994995996
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.