Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (995. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: airman_mg , Quad HD Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü3 Mobil
5 sn
30.146
Cevap
529
Favori
1.261.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 993994995996997
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam evim 3+1 Manisa Salihli de yalıtımlı oturum alanı balkon hariç 150 metrekare 5 katlı apartmanin 2.kat ara kat iki yanı korunaklı. Mahalleye yeni doğalgaz geldi. Keşif için bir firma çağırdım.
    Bosch 2200i 24 kW 9750 TL herşey dahil .
    Wiesman vitodens 050 w 24kw 1075 TL hersey dahil.
    Fiyat verdiler. Kömür kazanlı sistemimiz vardı. Doğalgaz dönüşümü yapılacak.
    Ben yorumlarınıza baktığımda 5 yıl garantisi ile ECA aslında almak istiyorum. Öneriniz bana ne olur. Herşey dahil 10-11 bin TL gibi bütçe ayırdım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslan45 A kullanıcısına yanıt

eca proteus premix kesinlikle öneririm

baymak duo tec compact,airfel digifel premix,bosch condens 2200,alarko super fit suf,airfel maestro smart

bunların hepsi olur

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam eşanşör fln kuruldu zaten denge kabına getek yok galiba çünkğ sadece pompa dediler. 25 180/80 pompa sadece gerekli artık. Frs varmış onlarda 1500 tl diolar. Frs yi bilioyrmsnz iimidir? İnt de grundfos o fiyat. Dab 2000 e yakın civarda. Lrp mars regen bu 3 ünden bildğiniz varmııdr? Bunlarda 600 tl civarında.

• Airfel digifel premix 24 kW için 8750 fiyat verdi. Daha uygun fiyat verdi hocam daha ucuz bir model mi acaba bu modeli seçtiğinde tesisat ile ilgili önereceğiniz ekstra bir değişiklik olur mu

• imax1 kullanıcısına yanıt

grundfos ve wilo biliyorum sadece

• aslan45 A kullanıcısına yanıt

kombinin altında plastik bağlantı seti önermem

metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler öneririm

bu konuda birkaç sayfa önce kırmızımercimek nickli arkadaşa link ve resim atmıştım

airfel için fiyat uygun airfel maestro smart için de fiyat alın kablosuz oda termostatı hediyesi var ve 5 yıl garanti

• Merhaba, 200m2 ısıtma alanı olan, yerden ısıtma dublex eve 28 kw lık kombi olacak şekilde proje çizilmiş.Ben vaillant, buderus bakıyordum. Fakat 28kw gücünde kombileri yok.

Eca proteusa yönelmişken, bayi alarko suf 28 önerisinde bulundu. Düşünceniz nedir ? Önereceğiniz alternatif bir kombi varmı ?

• nurksahin N kullanıcısına yanıt

merhaba

28kW alarko super fit suf öneririm komponent kalitesi iyidir

alternatif olarak 28kW eca proteus premix, 28kW baymak lambert lpy,28kW baymak dolcevita dpy

• Hocam daha önce kombi modelleri önermiştiniz iç anadoluda net 170 metre kare ev için.
    İmmergas victrix tera 28-1 kombi hakkında düşünceleriniz nelerdir acaba?
    Çevremde kullanan var ve memnunlar, sizin görüşünüz nedir?

• Night Hawk kullanıcısına yanıt

victrix modellerinin komponentleri kalitelidir victrix makyaj geçirdi. birçok farklı modeli var

ama immergas,ferroli,ariston gibi italyan markalarını öncelikle önermiyorum. yerli üretim cihazları öncelikle öneriyorum

• Hocam önermemenizin sebebi yedek parça konusunda yaşanabilecek sıkıntılar mı? Yoksa sadece yerli üretim olmaması mı?

• Night Hawk kullanıcısına yanıt

yedek parçada sıkıntı olasılığı ve yetkili servis ağının çok yaygın olmaması

Ariston'da sorun yaşayan arkadaşlar oldu

https://forum.donanimhaber.com/ariston-kombi-rezaleti--113141404

Ferroli'nin sahibi 5 6 yıl önce öldü şirket bocaladı. global ve Türkiye pazarında büyük prestij kaybına uğradılar

• Arkadaşlar istanbulda Demirdöküm panel radyatör en uygun nerden alabilirim.

• nurksahin N kullanıcısına yanıt

Hocam selamlar,

Vaillant ve Buderus'un da cihazları arasında 28-30kW'lık opsiyonlar mevcut. Buderus GB172 cihazını hem sıcak su performansı hem de mahal ısıtma verimliliği, şık tasarımı ve 1:8 modülasyon ile sağladığı verimililiği ile seçebilirsiniz.

Tercih sizin. şimdiden hayırlı olsun.

• sawyer1 S kullanıcısına yanıt

Selamlar, bence 35kw yeterli olur ama siz herhangi bir markanın yetkili bayisini arayıp keşif de isteyebilirsiniz. Ama bana sorarsan verimlilik açısından değerlendireceksen hocam GB172 35kW'ı kesinlikle tavsiye ederim, çünkü modülasyon aralığı piyasadaki çoğu kombiden çok daha iyi 1:8 oranında. Erp verimliliği de %93 seviyesinde oldukça iyi bence. Diğer yandan ev büyük diyorsun, odalara termostatik vana koyup, modülasyonlu bir oda kumandası alırsan hem mis gibi ısınır hem de faturadan canın da çok yanmaz. Hayırlı olsun,

• borntobeanengineer kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için teşekkürler. Dediğim gibi sitedekiler direk Buderus viessmann veya rehue taktır dedi.
    Model vs demediler. 35kw uygun fiyatlılar var ama araştıramadım. Onların bir tecrübesi var diye düşünüyorum.
    Açıkcası kombiyi düşük ayarlarda kullanacağız, verimi bizim önemli bir konu, bu modülasyon olayı o oluyor galiba.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar, giriş ve üst katı olan brüt 205m2 (100+105m2) yerden ısıtmaya sahip müstakil ev için kombi arayışındayım. Giriş kattaki balkonu da kapatmayı düşünüyoruz orası da 18m2 (tesisatı yapılı), böyle olunca m2 toplam 223m2 yapıyor. Keşfe gelen firma demirdöküm atromix 28kw önerdi. Tereddütte kaldığım için burada size de sormak istedim. Yetersiz gelsin ve sonrasında kısa zaman içerisinde uğraşmak istemiyoruz haliyle. Tavsiyede bulunmanızı rica edeceğim. Teşekkürler.

• paladyum kullanıcısına yanıt

merhaba binada yalıtım var mı? hangi şehirdesiniz?

• disintegration kullanıcısına yanıt

Kusura bakma hocam o detayları atlamışım. Yer Muğla merkez.. Muğla yanıltmasın ama, merkez ilçe 600-650 metre rakımda bulunuyor. Kışın tam olmasa da Ankaradan hallice.. Ev hafif çelik yapı.. İç ve dış duvarlar osb+boardex ten oluşuyor. Dış duvarların içi 8cm kalınlıkta 150 yoğunluklu taş yünü ile, iç duvarlar ise aynı yoğunlukta 4cm taş yünü ile yalıtım yapılmış durumda.

Bubarada bugün gelen farklı firma ise 35kw Buderus veya 33kw Viessmann önerdi. Haliyle bu firma daha bir güven verdi ama iki firma arasında kombi hesabının bu kadar şaşması epey ilginç.

• paladyum kullanıcısına yanıt

yer Muğla net 223m2 civarı yerden ısıtma ve yalıtım var

bence 35kW fazla 30kW civarı kapasite yeter

bir de yerden ısıtma boruları oksijen bariyersiz ise zamanla tesisatta yapay çamur oluşacak bunu önlemek için kombi altına TORTU TUTUCU VE HAVA AYIRICI taktırılması gerekir

kombi olarak öncelikle

30kW baymak duo tec compact

30kW eca proteus premix

30kW airfel digifel premix

30kW daikin vz öneririm

bütçeyi arttırırsanız

30kW bosch condens 7000

30kW buderus logamax plus gb172i

• 
Sayfa: önceki 993994995996997
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.