Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (993. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
30.163
Cevap
529
Favori
1.263.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 991992993994995
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Baymak Lambert Attivo 24 LN hakkında bilgisi olan var mı? Kullananlar memnun olanlar vs

Çok bir beklentimiz yok.Arıza yapmasın çalışsın yeterli. 2+1 90 metrekare civarında ev.

Vaillant vuw serisi kombi yerine gelecek.

Uygun fiyat vade farkı olmayan kafamıza uyan bu kombiyi bulduk. Protherm vardı ama baymak marka algısından ve daha önce memnun kaldıgımız şofbenden dolayı baymak'a yöneldik.

Bu arada koçtaşta protherm bir modeli vardı.Orada ki kişi bu seride bir problem var hatalı ürünler satışını şuan yapmıyoruz dedi.Bize baymak lambert serisi önerdi. Bana pek inandırıcı gelmedi ama bilemiyorum.

• alembizim kullanıcısına yanıt

merhaba

lambert attivo ln, 3 eşanjörlü eski teknoloji bir cihaz.kronik sorunu yok ama eski teknoloji, yoğuşma adına birşey beklemeyin

montaj hariç kombi için bütçeniz ne kadar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

merhaba

lambert attivo ln, 3 eşanjörlü eski teknoloji bir cihaz.kronik sorunu yok ama eski teknoloji, yoğuşma adına birşey beklemeyin

montaj hariç kombi için bütçeniz ne kadar?

Merhaba cevabınız için teşekkürler öncelikle.

Biz zaten vaillant vuw hermetik kombi yerine bu cihazı taktırmayı düşünüyoruz. 9 taksit olarak 3.850 TL montaj hariç gittigidiyordan sipariş verdik.Daha ürün gelmedi.

Açıkçası yoguşma adınada hiç beklentimiz yok.Sorun çıkarmasın yeterli.

Aslında bu vaillant vuw internette eşanjörü 250 TL civarında ama iş görürmü taktırması vs 400/500 bulur muhtemelen.Birde daha önce pompa degişti ikinci el olarak o yüzden kombi alıyoruz.Vaillant eşanjör delinince servis 1500 TL fiyat verdi.

Şimdi yoguşma olunca kırma delme işi olacak bize hermetik olsa daha iyi aslında ama piyasada yok.Kırma delme işi çıkacak gider meselesine.

Sordugumuz çogu yer kredi kartına taksitte vade farkı alıyor. Gittigidiyorsa taksitte vade farkı almayınca 9 taksit sipariş geçtik ama bilemedim.

Yanlış hatırlamıyorsam koçtaşta Baymak Dolcevita FELICE tarzında bir model vardı tam model aklımda degil oda montaj dahil 4275 TL geliyordu ama dügmeleri felan biraz eski tasarım geldi gözümüze.

Açıkçası bizim kombiden beklentimiz ucuz olsun arıza yapmasın yeter. Biz 4000 TL civarında baymak ve protherm modellerini gözümüze kestirdik.Koçtaşta satıcı bu protherm için bu seride sorun var şuan satmıyoruz diyince baymak yöneldik.

Bizdeki mantık ya ucuz olacaktır yada direk eca yönelecektik.Biraz ani kararla baymak aldık ama umarım pişman etmez.

Birde kombiyi kiracı kullanacak açıkçası biz bakımları zor yaptırıyoruz kırk dereden su getiriyorlar.2 yılda bakım vs yaptırsak iyi adamlar 5 yıldır kullandıgı kombiye zor bakım yaptırıyor. Onun için çok para harcamak istemiyoruz açıkçası.Dedigim gibi yoguşmadan beklentimiz yok hatta yoguşma olmasın kırma delme işi çıkmasın derdindeyiz. Arıza açmasın ısıtsın yeterlidir bizim için. Sıkıntı yapar diyorsanız olmadı 4500 Bandında eca araştıralarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alembizim -- 4 Temmuz 2021; 0:29:46 >

cihazda sıkıntı yok

yoğ adına birşey beklemeyin, komponentleri iyidir

modülasyonlu sirkülasyon pompası, pirinç hidroblok grubu

şöyle düşünün çok daha pahalı kombilerde plastik hidroblok grupları var ama bu cihazda pirinçtir

kiracı kombisi.kendinize alsaydınız 4000 4100 liraya baymak lambert lpy,Lambert lpy compact veya baymak dolcevita dpy alın diyecektim premix yani tam yoğ. ana eşanjörü paslanmaz çeliktir. protherm'den uzak durun. baymak iyidir

https://www.baymak.com.tr/urunler/isitma-sistemleri/kombiler/lambert-lpy-tam-yogusmali-kombi

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• osamanos kullanıcısına yanıt
    Vaillant’ta ecotec plus serisi güncellendi ve modülasyon oranı 1/10 oldu. Dediğiniz cihaz biraz eskidir, modülasyon oranı 1/4 ya da 1/5’tir. Yenilenmiş ecotec plus serilerinin de fiyatını alın derim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: from_anatolia

Vaillant’ta ecotec plus serisi güncellendi ve modülasyon oranı 1/10 oldu. Dediğiniz cihaz biraz eskidir, modülasyon oranı 1/4 ya da 1/5’tir. Yenilenmiş ecotec plus serilerinin de fiyatını alın derim.

Hocam cevap için teşekkürler. Arkadaşım plus modeli hakkında tanıtım aracında bilgi vermişti. Arada fiyat farkı olduğunu bu farka değmeyeceğini söyledi. gelir düzeyi yüksek olmayan bir bölgede yaşadığımız için firmalar plus modelini teklif listelerine dahi yazmıyorlar.

edit: imla hataları, yazım yanlışları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osamanos -- 4 Temmuz 2021; 9:49:58 >
  • osamanos kullanıcısına yanıt
    👍 Dediğiniz cihaz da kalitelidir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: from_anatolia

👍 Dediğiniz cihaz da kalitelidir.

teşekkürler. peki e-relax oda termostatının bahsettiğiniz modülasyon oranına bir etkisi var mı? bu cihazdan almayı düşünüyorum da faydası oluyor mu?

• quote:

cihazda sıkıntı yok

yoğ adına birşey beklemeyin, komponentleri iyidir

modülasyonlu sirkülasyon pompası, pirinç hidroblok grubu

şöyle düşünün çok daha pahalı kombilerde plastik hidroblok grupları var ama bu cihazda pirinçtir

kiracı kombisi.kendinize alsaydınız 4000 4100 liraya baymak lambert lpy,Lambert lpy compact veya baymak dolcevita dpy alın diyecektim premix yani tam yoğ. ana eşanjörü paslanmaz çeliktir. protherm'den uzak durun. baymak iyidir

https://www.baymak.com.tr/urunler/isitma-sistemleri/kombiler/lambert-lpy-tam-yogusmali-kombi

Kendimiz için eca alırdık muhtemelen. O zaman bütçe 4500/5000 bin civarı olurdu.

Pirinç hidroblok sorun yapmıyacaksa bizim için sorun degil.

Açıkçası biraz acele ettik sipariş vermede. Sizin yazdıgınız modellerde olurmuş 4000/4100 TL uygun fiyat. arada 300 TL fark var aslında.

Pirinç ile çelik arasında ömür açısından fark var mı?

Gerçi sizin dediginiz kombileri taktırsak bile arada 300/400 TL bir şey degil ama kıymetini bilecek insanlar degil.

Olmadı kombiyi iade etmeyi düşünebilirim.Arada ömür açısından fark var diyorsanız. Gerek yok iadeyle ugraşmayın derseniz bu şekilde bizin için uygun olacak.

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

kombiyi kiracı kullanacak belki 2 3 yılda bir kiracınız değişecek herkes mal kıymeti bilmiyor, bilen var bilmeyen var

bence iade etmeyin uğraşmayın. kiracı kombisi için fiyatı uygun

pirinç hidroblok olması avantaj, uzun ömürlü olur

• quote:

kombiyi kiracı kullanacak belki 2 3 yılda bir kiracınız değişecek herkes mal kıymeti bilmiyor, bilen var bilmeyen var

bence iade etmeyin uğraşmayın. kiracı kombisi için fiyatı uygun

pirinç hidroblok olması avantaj, uzun ömürlü olur

o zaman sizin dediginiz baymak modellerine bizim içinçokta gerek yok.Sipariş vermeden önce olsaydı onlardan birisini alırdım büyük ihtimal.O zaman iade ile vs ugraşmayayım.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim iyi günler dilerim.En azından kombi hakkında bilgi sahibi oldum. 

• hocam merhaba @disintegration

baymak kombi alacağım bütçem 4.000 tl civarı

hangi ürünü önerirsiniz acaba ?

Baymak Luna Avant 24 LN ile Baymak Lambert LPY  arasındaki fark nedir tam olarak , ikiside tam yoğuşmalı mıdır ?

hangisini tavsiye edersiniz ? ikisi de aynı fiyat gözükmekte . yardımcı olabilir misiniz

• tam1marjinal T kullanıcısına yanıt

merhaba

avant, 3 eşanjörlü ( bakır ana eşanjör, plakalı eşanjör,alüminyum reküperatör) halk tabiriyle yarı yoğ bir model

lambert lpy ise premix teknolojili tam yoğuşmalı ( paslanmaz çelik premix eşanjör ve plakalı eşanjör)

paslanmaz sarmal yekpare premix eşanjörde CBD: cold burner door teknolojisi var. yoğuşmaya faydalı bir özellik

modülasyonlu fan var .cihaz yüksek modülasyonludur. çok geniş aralıkta modülasyon yapar baymak idee modülasyonlu oda termostatı bağlanabilir

kesinlikle baymak lambert lpy alın hatta %100 aynı kombi olan baymak dolcevita dpy'de olur

https://www.epey.com/kombi/baymak-dolcevita-dpy-24.html

https://www.kombimarket.com.tr/urun/baymak-dolcevita-dpy-24fi-yogusmali-kombi-20-640-kcal-h

• quote:

merhaba

avant, 3 eşanjörlü ( bakır ana eşanjör, plakalı eşanjör,alüminyum reküperatör) halk tabiriyle yarı yoğ bir model

lambert lpy ise premix teknolojili tam yoğuşmalı ( paslanmaz çelik premix eşanjör ve plakalı eşanjör)

paslanmaz sarmal yekpare premix eşanjörde CBD: cold burner door teknolojisi var. yoğuşmaya faydalı bir özellik

modülasyonlu fan var .cihaz yüksek modülasyonludur. çok geniş aralıkta modülasyon yapar baymak idee modülasyonlu oda termostatı bağlanabilir

kesinlikle baymak lambert lpy alın hatta %100 aynı kombi olan baymak dolcevita dpy'de olur

https://www.epey.com/kombi/baymak-dolcevita-dpy-24.html

https://www.kombimarket.com.tr/urun/baymak-dolcevita-dpy-24fi-yogusmali-kombi-20-640-kcal-h

hocam hızlı yanıtınız için çok teşekkür ederim .

baymak servisde tanıdığım olduğu için o markadan almak durumunda kaldım en azından hata vs bişiyle karşılaşırsam daha hızlı çözüm sürecim olur.

https://www.hepsiburada.com/baymak-lambert-lpy-24-kw-yogusmali-kombi-baca-dahil-p-EVBAYLAMLPY24FI?magaza=kombiveklima

yukarıdaki linkten aldım 3870 tl ye 8 taksit olarak lambert lpy . baya uyguna geldi.

umarım pişman etmez beni . kiracı değilim kendi evime aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: tam1marjinal

hocam hızlı yanıtınız için çok teşekkür ederim .

baymak servisde tanıdığım olduğu için o markadan almak durumunda kaldım en azından hata vs bişiyle karşılaşırsam daha hızlı çözüm sürecim olur.

https://www.hepsiburada.com/baymak-lambert-lpy-24-kw-yogusmali-kombi-baca-dahil-p-EVBAYLAMLPY24FI?magaza=kombiveklima

yukarıdaki linkten aldım 3870 tl ye 8 taksit olarak lambert lpy . baya uyguna geldi.

umarım pişman etmez beni . kiracı değilim kendi evime aldım.

Alıntıları Göster

hayırlı olsun çok uygun fiyata iyi bir kombi aldınız

• quote:

merhaba

vaillant'ın kablosuz on-off oda termostatlarından birini alabilir modülasyonlu ve diğer olanlar pahalı

vaillant vrt 35 f

termostatik vana olarak danfoss ras-c öneririm. internetten alabilir.kombinin altına plastik bağlantı seti değil metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler öneririm

bir de kömür kalorifer sisteminden geçildiği için genellikle merkezi sistemlerde küçük petekler takılır

odalarda petekler ufak olmasın buna dikkat edilsin mesela 10m2 odada 40-50cm petek olmasın

Hocam vailant kuruyor ama önceden kazanda olan sirkulasyon pompası yanmış. Yenisi alıncak. 3 kat ev. En alt katta kombi. Orta ve üst kat yancak sadece. 250 metrekare yancak alan hemen hemen. Sizce şartmı pompa kombideki yetmezmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imax1 -- 5 Temmuz 2021; 21:45:49 >

• görmeden yorum yapmak zor

birçok faktör devreye giriyor

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Dap evotron 80/180 sirkulasyon pompası önerdiler hocam . Muadil önerin varmıdır bunun? Birqz tuzlu geldi bu açıkcası şunu al gerek yok diyebilceğin ne var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • imax1 kullanıcısına yanıt

en pahalı pompayı önermişler gerek yok wilo veya grundfos'ın ek pompalarından biri olur ayrıca denge kabı da gerekli dediğim gibi ek pompa ve denge kabı için yerinde keşif şart, sizr şu model diye öneremem ama bu kadar pahalı modeli kabul etmeyin.

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Grundfos, Siyah.https://www.amazon.com.tr/dp/B077HRQRPT/ref=cm_sw_r_cp_api_glt_i_JTKEXJQB4FAXGYF6VG82?_encoding=UTF8&psc=1

Bunlarda denge kabu içinde olmuomu hocam ekstramı alınıo

80/180 olan başka grundfos yada wiilo diosunuz demi

https://urun.n11.com/su-pompasi/2580-180-sirkulasyon-pompasi-kazan-kalorifer-devresi-pompasi-P456949710

Şu fln var da bunlarda dayabmaz galiba demi hocam?

Dab ile wilo grundfos çok fark yok fiyat aynılar

Birde denge kabı fiyatları 200 de var 1500 de . Önerinşz vsrmıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imax1 -- 6 Temmuz 2021; 11:1:7 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 991992993994995
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.