Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (992. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.138
Cevap
530
Favori
1.260.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 990991992993994
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni firma gelip tesisata bakmıştı, 32'lik boru ile başlayıp dip odalarda sanırım 25'e düştüğünü söylemişti. 32 ile başladığını biliyorum, hatta bu yeni firma burası için tesisat anlamında (süpürgelik üstü) yapılacak her şey yapılmış, başka bir şeye gerek yok demişti.

Kombiye yakın olan ve güzel ısınan salonun, mutfağın vanalarını kapatıp dip odanın ısınmasını gözlemlediğimde ciddi bir değişim olmamıştı.

Şimdi, biraz daha başa alayım konuyu: zemin katta halihazırda Atromix P20 kombi kullanılmakta (süpürgelik üstü). 2. kat için bir kombi alınacak.

2. ve 3. kat sonradan yapıldığı için tesisat inşaat zamanı zeminden/duvardan çekilmiş. 2. kat ara kat olacağı için ısınması çok daha kolay olur.

Bu yüzden zemin kattaki P20'yi 2. kata çekelim, zemin kata daha iyi bir kombi alalım diyoruz.

Peki, önereceğiniz 24'lük iyi bir kombi zemin kata yeterli olur mu? 24 kw kombi + danfoss term. vana şeklinde.

Firmanın önerdiği 24 kw'lık ürünler şunlar:

Viessman W-50 24kw

Buderus GB-062

Bosch condens 2500 (buderus'la hemen hemen aynı)

Vaillant intro 24/28

Ekleme: Danfoss vananın önerdiğiniz modeli nedir? Gazlı ve sıvı modelleri varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızımercimek -- 29 Haziran 2021; 11:56:11 >

• kırmızımercimek kullanıcısına yanıt

balkonlar hariç ısıtılacak net alan 150m2 ise 24kW yetersiz gelebilir.ama net ısıtılacak alan duvardan duvara ölçüm 120 130m2 civarıysa 24kw yeter. sizin dezavantaj yalıtım yok ve 4 cephe açık, avantaj ise ılıman iklim ve çatı katı olmaması

size gereksiz nispeten pahalı modeller önerilmiş. bence markaya para vermeyin...

32mm ve 25mm ile tesisat yapıldıya ve son petekler ısınmıyorsa boruların içinde kaynaktan dolayı çap daralması olabilir düşük ihtimal ters bağlantı olabilir

dediğim gibi kombi değişime gidiyorsunuz tam geçişli vana ve filtreler kullanın.faydası olur

termostatik vana da

(gazlı) danfoss ra 2000, 150lira civarı tanesi gövde+kafa

(sıvılı) danfoss ras-c , 70-75 lira civarı

ikisini de öneririm bütçeniz varsa gazlı yoksa sıvılısını alın ve iyi ısınan peteklere takın, petekleri kısacak şekilde ayarlayın

kışın mutlaka gözlemleyin trv ler, ayarlanan derecede petekleri kısıyor mu, kıstığı müddetçe, az ısınan peteklerin ısınmasının artması gerekiyor

https://www.termostatikvana.com/urun/danfoss-kose-gaz-sensorlu-termostatik-radyator-vanasi-ra2000-013g2944-ra-fn-013g0003

https://www.termostatikvana.com/urun/danfoss-kose-termostatik-radyator-vanasi-ras-c-013g5023-ra-fn-013g0003

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• disintegration kullanıcısına yanıt

cevabınız için teşekkür ederim petekleri birleştirirken 1/2-3/4 nipel kullanacağız değil mi ? yoksa her iki tarafıda mı 1/2 olacak

doğru olan şu ürün sanırım.

https://www.koctas.com.tr/orantili-nipel-1-2-3-4/p/1000313070

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozdurak -- 29 Haziran 2021; 15:7:6 >
  • mozdurak kullanıcısına yanıt

evet her iki tarafta 1/2 nipel olacak

Kombi bağlantı setini kompozit yapalım diyorlar hocam.bu uygun mudur? Sanki şu kompozit olmaz yazmıştıniz bir arkadaşa ama emin olamadim

• koridorum K kullanıcısına yanıt

kombi alt setini plastik önermiyorum iç çapı dardır

tam geçişli metal/pirinç vana ve filtre öneriyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

daikin ndj = airfel maestro smart

ikisi aynı kombi ve airfel'in fiyatı daha uygun. aynı satıcıdan airfel smart için fiyat alabilirsin airfel kablosuz oda termostatı hediyesi var ve %100 aynı kombi

faturanın az gelmesi doğrudan evin yalıtımı,ısı kayıpları...vs ile ilgilidir

kombiler mucizeler yaratmaz satıcıyı ciddiye alma

Teşekkürler bilgilendirmeleriniz için;

ECA proteus Premix 6500

Viesman vitodens 50 7250

Demirdöküm Nitromix 6500

Buderus logamax 122 7500

Bu dört kombi için herşey dahil aldığım fiyatlar bunlar. Bu fiyat aralıkları bütçe konusunda pek sıkıntı çıkarmaz.

Sizce hangisi tercih edilmeli ?

• mstfmrv M kullanıcısına yanıt

öncelikle Eca Proteus premix , daha sonra Buderus Logamax plus gb122i

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

öncelikle Eca Proteus premix , daha sonra Buderus Logamax plus gb122i

Çok teşekkürler yardımlarınız için

Keşif için geldiler. Termoteknik logic markasını önerdi. Çok övdü. Bu kombi nasıldır. Yoksa Eca proteus premix kombimi alayım.

• muratdm M kullanıcısına yanıt

çok övdüyse satış kotası vardır

Logic eski bir cihaz 26/35 olarak geçer 35kw musluk sıcak su gücü var. İngiltere de İdeal fabrikasında üretiliyor. hidroblok grubu plastik. Termoteknik'in servis ağı Eca kadar yaygın değil

Bence Eca

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Tavsiye için teşekkür ederim

Birşey daha soracagim ama ..

ECA proteus premix 28kw ile Alarko superfit suf 35premix arasında tercih yapsanız hangisini alırsınız.ya da 165metrekare dubleks ev için 35cok mu gelir

• koridorum K kullanıcısına yanıt

35kw çok

eca ve alarko, hangisinin servisi eve yakınsa ve daha iyiyse o markaya yönelirdim

Duvardan duvara ölçüm yapınca ısıtılacak alan düz hesapla net 110m2 diyelim, bu durumda 24 kW yeterli olacaktır.

Önerdiğiniz termostatik vanaları da alıp en çok ısınan salon ve mutfağa taktıracağım. Oda termostatını da yakın zamanda bütçeye göre temin edeceğim. Evin yalıtım ve ısı kaçaklarına da el atmam lazım, kışa kadar iyileştirme yaparım.

Yukarıdakileri de dikkate alınca, Buderus Gb022i 24kW modelinde karar kıldık, 5460 TL'ye alabiliyorum.

Bunun yanında, ısrarla belirttiğiniz "tam geçişli metal vana + filtre" için link önerir misiniz? Doğal gaz firmasıyla görüştüğümde, kendileri Kalde marka plastik seti kullandıklarını, vanaların zaten yeterince genişlikte olduğunu söyledi, açıkçası pek yanaşmadı tam geçişli vana olayına. Önereceğiniz vana+filtre setinin fotoğrafını ve linkini gösteririm, en kötü durumda bu ürünleri ben temin eder taktırırım, kendilerindeki plastik set fiyatını düşerim.

• mstfmrv M kullanıcısına yanıt

Merhaba, ben de kombi alma arafesindeyim. Aldığınız bu fiyatlar sadece kombinin fiyatı mı, yani montaj vs. hariç mi?

Fiyat araştırması yaparken Trendyol'da Kombi Market satıcısında (kombimarket.com.tr ile bağlantıları yok, tamamen farklı firmalar) birkaç üründe fiyatlar uygun görünüyor, yukarıdaki fiyatları görünce, size yardımı dokunur diye paylaşayım dedim:

https://www.trendyol.com/sr?wc=104081&mid=361655&sst=PRICE_BY_ASC

Ben Buderus GB022i alacağım, nette en uygun ve güvenilir duran burası gibi geldi. Satıcı mesafeli satış sözleşmesinde "Fatih Ayaz" olarak geçiyor kısaca araştırınca Ankara'da Ayaz Kardeşler isminde firma çıktı, telefonla görüştüm, trendyol profilini teyit ettirdim. Açılmamış, sıfır ürün olarak baca setiyle birlikte MNG kargoyla sevk ettiklerini söyledi. Açıkçası telefonda düzgün ve anlaşılır konuşması nedeniyle buradan almak içime sindi. Ürün gelince deneyimlerimi paylaşırım.

-----------------------------

Düzeltme: Yukarıda yazdığım Buderus GB022i yerine Bosch'taki karşılığı olan 2200iw 24/25kW modelini 4800 TL'ye Enuygunkombi satıcısından sipariş geçtim. Sıcak kullanım suyu gücü dışında aynı özellikteler ve aradaki ortalama 500 TL fark ile yalıtıma odaklanacağım. Gelişmeleri eklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızımercimek -- 2 Temmuz 2021; 11:2:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kırmızımercimek

Merhaba, ben de kombi alma arafesindeyim. Aldığınız bu fiyatlar sadece kombinin fiyatı mı, yani montaj vs. hariç mi?

Fiyat araştırması yaparken Trendyol'da Kombi Market satıcısında (kombimarket.com.tr ile bağlantıları yok, tamamen farklı firmalar) birkaç üründe fiyatlar uygun görünüyor, yukarıdaki fiyatları görünce, size yardımı dokunur diye paylaşayım dedim:

https://www.trendyol.com/sr?wc=104081&mid=361655&sst=PRICE_BY_ASC

Ben Buderus GB022i alacağım, nette en uygun ve güvenilir duran burası gibi geldi. Satıcı mesafeli satış sözleşmesinde "Fatih Ayaz" olarak geçiyor kısaca araştırınca Ankara'da Ayaz Kardeşler isminde firma çıktı, telefonla görüştüm, trendyol profilini teyit ettirdim. Açılmamış, sıfır ürün olarak baca setiyle birlikte MNG kargoyla sevk ettiklerini söyledi. Açıkçası telefonda düzgün ve anlaşılır konuşması nedeniyle buradan almak içime sindi. Ürün gelince deneyimlerimi paylaşırım.

-----------------------------

Düzeltme: Yukarıda yazdığım Buderus GB022i yerine Bosch'taki karşılığı olan 2200iw 24/25kW modelini 4800 TL'ye Enuygunkombi satıcısından sipariş geçtim. Sıcak kullanım suyu gücü dışında aynı özellikteler ve aradaki ortalama 500 TL fark ile yalıtıma odaklanacağım. Gelişmeleri eklerim.

Yazdığım fiyatlar her şey dahil fiyatlar;

bunların içinde;

Fleksiler (kombi+ocak)

uzatma baca borusu + dirsek (benim baca çıkışı 90 derece)

alt bağlantılar, metal olandan

proje + işçilik olarak hesaplattım

sonradan, kombinin sağa doğru kaydırılması(benim isteğim) ve sayaç fleksisi de değişimi gerektiğinden 200 tl farketti.

Buderus Logomax Gb 122 kombide karar kıldım.

bu kapsamda disintegration arkadaşımıza çok teşekkür ederim

• kırmızımercimek kullanıcısına yanıt

24kw yeter

https://www.kombimarket.com.tr/kategori/kuresel-kelebek-kollu-vana

https://www.kombimarket.com.tr/kategori/filtreler

siteyi tanımıyorum almadan önce stok sorunuz ilgili ürünler bunlar başka sitelerden de bakabilirsiniz

birer adet alınacak

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• Merhaba. Bizim mahalleye de doğalgaz geldi. Bir arkadaşım dogalgaz işi yapıyor. Kendisi mühendis ve vaillantın bayisi ama eca demirdöküm protherm gibi markaların da montajını yapıyor. Bana vaillantin ecotech pro 286/5-3 modelini önerdi. Evim büyük olduğu için 28kw olanı takacak. Kombi montaj dahil 11800 TL fiyat çıkardı. 24kw olan modeli 11650 TL. Komşuların çoğu arkadaşımla anlaştı. Fiyatlara apartmanın kolon tesisatı dahil değil. Fiyat yüksek mi Forumlarda vaillant hiç önerilsmemiş sebebi nedir?

• osamanos kullanıcısına yanıt

merhaba vaillant kombiler pahalı olduğu için ve başka markaların bazı modellerinin komponent ile teknik özellikleri gayet iyi olduğu için f/p cihazlar öneriyoruz

• 
Sayfa: önceki 990991992993994
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.