Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (805. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: taysal Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü3 Mobil1 Android
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 803804805806807
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kombiyi hemen alacaksanız mayıs ayı sonuna kadar baymak duo tec 7 yıl garantilidir öneririm
    ayrıca 5 yıl garantili eca proteus premix ve airfel digifel premix'te öneririm
    bosch condens 2200,bosch condens 2300,warmhaus ewa gibi modelleri de öneririm
  • Selamlar arkadaşlar. 100 m2 ev için Bosch Condens 2300iW düşünüyorum. Sizce yeterli olur mu yada başka marka kombi önerir misiniz. Max 5000 tl bütcem.
  • Merhaba disintegration hocam...
    Kusura bakma,yine rahatsız ediyorum,şuradaki kombilerden 4000 liraya kadar hangisini tercih edersiniz acaba?

https://www.enuygunkombi.com/hermetik-kombiler?ps=3&sort=5
  • xsabitx kullanıcısına yanıt
    bosch condens 2300 öneririm teknik özellikleri güzeldir geniş modülasyon aralığı + XL sıcak su gücü profili
    forumda da bayağı kullanan arkadaş var bu kombiyi.
    alternatif olarak baymak duo tec,airfel digifel premix,eca proteus premix'te öneririm
    bu ayın sonuna kadar baymak 7 yıl garantilidir. eca ve airfel ise 5 yıl garantilidir 3 kombinin komponentleri kalitelidir: çelik premix eşanjör + pirinç hidroblok grubu
  • D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt
    bence şu saatten sonra konvansiyonel kombi alınmaz
    piyasadaki premix yoğ kombiler kalite + teknik özellik olarak çok daha üst düzey özelliklerdedir
    ama yoğ tahliye hortumu sıkıntısı dolayısıyla bazen kullanıcılar konvansiyonel kombi düşünebiliyor
    bir de konvansiyonel kombiler 2 yıl önce piyasadan kaldırıldı
    4000liraya kadar baymak lambert lx 24fi ve warmhaus lawa'yı öneririm
    çift eşanjör ve hidroblok grubu pirinçtir. ayrıca baymak brötje star extra'da olur lcd ekran ve kumanda paneli estetik olarak daha iyi duruyor ama bu kombiye bildiğim kadarıyla başka marka on-off oda termostatı takılamıyor
    kombinin üstünden çıkan kumanda panelini oda termostatı olarak kullanıyorsunuz
    fiyatı 4250lira ama geçmişin iyi kombilerinden biridir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 10 Mayıs 2020; 11:40:8 >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam iyi günler kombide karar kıldım eca proteus premiks kombiyi alacağım Ankara’da iyi ve güvenilir bir eca bayisi buldum bana fiyat ve her konuda yardımcı oluyorlar petekler ve termostatik vana konusunda eca nında iyi olduğunu eca nın petekleri ve termostatik vanasının alınabilir olacağını söylediler ama tercihi bana bıraktılar birde eca proteus preniks kombiye önerebileceğiniz oda termostatı ne olmalıdır öneride bulunursanız çok sevinirim. Fikirleriniz ve önerileriniz için çok teşekkür ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Çok teşekkürler,Allah razı olsun üstad...
  • umak40 U kullanıcısına yanıt
    en iyi panel radyatör markası demirdöküm plus'tır 25mm hatve genişlik. eca'da ise 33mm hatvedir
    ve fiyat farkı nerdeyse yoktur bu durumda neden eca alacaksınız? eca'da 25mm hatve genişlikte panel radyatör üretsin önerelim
    termostatik vanada en iyisi danfoss'tur. sıvı sensörlü danfoss ve eca trv ile fiyat farkı yoktur

radyatör ve trv'yi bence eca almayın. kombide ise eca proteus premix iyi tercih o konuda doğru olanı yaptınız

eca şirketi başka marka oda termostatı takılması konusunda sorun çıkartan bir şirket

eca kablosuz on-off oda termostatı öneririm programlı veya programsız
    https://www.eca.com.tr/isitma-sogutma/kombiler/oda-kontrol-aksesuarlari/kablosuz-haftalik-programlanabilirhttps://www.eca.com.tr/isitma-sogutma/kombiler/oda-kontrol-aksesuarlari/e-c-a-djital-kablosuz

on-off programlı ve kablolu olarak ta şunu öneririm
    https://www.ecasanalmarket.com/eca-kombi-oda-termostadlari/52-eca-kombi-haftalik-program-saatli-dijital-oda-termostati.html

program yapmayacak derseniz aç-kapa programsız o.t olarak
    https://www.ecasanalmarket.com/kombi-oda-termostadlari/923-eca-modulasyonlu-program-saatli-oda-termostati.html

eklediğim linklerdeki 1 & 3 ve 4. numaralı oda termostatları aslında honeywell markadı ve tpi algoritmalıdır
    dalgalanma yaptırmaz

Çok teşekkürler dediğiniz gibi radyatörleri Ve vanaları eca dan almayacağım yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

• Peki arkadaşlar mobil sistem tesisatta oksijen bariyerli pex mi yoksa pert hortum mu önerirsiniz? İnternette ikisi arasındaki kıyasalama adına bir bilgi bulamadım.

• Kolay gelsin arkadaşlar ev merkezi sistem kaloriferli ancak kaloriferi erken kapatıyorlar çocuklar Nisan Mayıs ayında üşüyorlar. Acaba girişte merkezi sistem borularının üstüne elektrikli kombi koysam merkezi sistem kapanınca onu çalıştırsam olur mu? Yalnız baca yok veya ne yapabilirim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam Selamlar

bundan 4 yil once sizin tavsiyeniz ile bir kombi almistim ve cok memnunum, su an bir yakinim icin tekrar kombi almam gerekiyor

90 metrekare net kuzey cephe 2+1 daire ortalama 5-7 metre uzunlugunda petek boyu olan dairemiz icin bir kombi bakiyoruz. Kombi ev icerisinde mutfaga takili olacak o yuzden ses anlaminda yuksesk sesli bir kombi olmamasini istiyoruz acikcasi.

burasi icin tam yougusmali mi yoksa yarim yogusmalimi daha anlamli?

birde kombi olarak
    BUDERUS GB22
    Baymak duotec 24
    BOSCH CONDENS 2500

bunlarin arasinda kaldik , birde kombiyi takacak kisini onerisi olan Buderus Gb012 var

bunlardan hangsii daha anlamli, yardimci olabilriisniz cok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinyalsesi

Peki arkadaşlar mobil sistem tesisatta oksijen bariyerli pex mi yoksa pert hortum mu önerirsiniz? İnternette ikisi arasındaki kıyasalama adına bir bilgi bulamadım.
    mobil sistem oksijen bariyerli pex boru ile yapılmalı
  • mertaali M kullanıcısına yanıt
    merhaba
    yarı yoğ kombiler piyasadan kaldırıldı premix yoğ kombiler var. kesinlikle buderus gb12 almayın hem yarı yoğuşmalı hemde plakalı eşanjörü yok. kullanım suyu ana eşanjörden hazırlanıyor bu da ileriye dönük eşanjörün delinmesine yol açıyor

ses önemliyse buderus/bosch marka kombiler 1 tık daha sessizdir
    bosch condens 2500 olur ama yeni model olarak bosch condens 2200 öneririm
    zaten 2200 modeli buderus gb22 ile aynı kombidir bence gb22'ye gerek yok 400-500lira daha ucuz ve aynı kombi olan bosch condens 2200 olur. ama 2500'de alınabilir tabii ki tercih sizin
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

kombiyi hemen alacaksanız mayıs ayı sonuna kadar baymak duo tec 7 yıl garantilidir öneririm
    ayrıca 5 yıl garantili eca proteus premix ve airfel digifel premix'te öneririm
    bosch condens 2200,bosch condens 2300,warmhaus ewa gibi modelleri de öneririm
    Hocam kombi hediye olarak gelecek. Bu iki model var ellerinde daha doğrusu anladığım buderus ve vailant servisleri. Babam torun hediyesi olarak taktırmak istedi kendi arkadaşından. Sizce hangisi daha iyi hemen dönerseniz sevinirim. Benim arkadaşlar genelde buderus gb062 kullanıyor memnunlar önerdikleri buderus 022 ilk defa duydum. Fiyat olarak söylemediler ama anladığım kadarıyla dolabı felan herşeyiyle 5 bin civarı. Seste önemli hocam kombi yatak odası balkonunda.https://www.hepsiburada.com/buderus-logamax-plus-gb022-i-24-kw-yogusmali-kombi-baca-dahil-p-HBV00000IK6BX?wt_gl=cpc.6807.dsa.elk.ev-elektronigi-mda-isitma-ve-sogutma&gclid=EAIaIQobChMIw4WO3rqr6QIVVIXVCh2SkQT9EAAYASAAEgJqePD_BwEhttps://www.hepsiburada.com/vaillant-ecotec-intro-24-28kw-tam-yogusmali-kombi-p-HBV00000RDH01

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cauchy33 -- 11 Mayıs 2020; 12:38:11 >

• cauchy33 C kullanıcısına yanıt
    buderus gb22i, bosch condens 2200 ile aynı kombidir
    gb62 5 yıldır, gb22i ise 1.5yıldır piyasada

gb22i ve vaillant ecotec intro24/28 arasındaki farklar

gb22i: %21-%100 modülasyon aralığı ve 26kW kullanım sıcak su gücü

ecotec intro 24/28: %30-%100 modülasyon aralığı ve 28kW kullanım sıcak su gücü

buderus ta silindirik klasik buderus alaşımlı eşanjör var vaillant ta ise çelik premix eşanjör
    kağıt üstünde buderus'un kalorifer devresinde modülasyon aralığı daha geniştir
    sıcak musluk gücünde ise vaillant 2kw daha güçlüdür 28 > 26

bence buderus gb22i 1 tık daha üstün gözüküyor tabii bence ikisi de alınır ben sadece kağıt üstünde farklarını yazdım
    balkonda ses yapacak kombiler değil bunlar şüpheniz olmasın

• quote:

buderus gb22i, bosch condens 2200 ile aynı kombidir
    gb62 5 yıldır, gb22i ise 1.5yıldır piyasada

gb22i ve vaillant ecotec intro24/28 arasındaki farklar

gb22i: %21-%100 modülasyon aralığı ve 26kW kullanım sıcak su gücü

ecotec intro 24/28: %30-%100 modülasyon aralığı ve 28kW kullanım sıcak su gücü

buderus ta silindirik klasik buderus alaşımlı eşanjör var vaillant ta ise çelik premix eşanjör
    kağıt üstünde buderus'un kalorifer devresinde modülasyon aralığı daha geniştir
    sıcak musluk gücünde ise vaillant 2kw daha güçlüdür 28 > 26

bence buderus gb22i 1 tık daha üstün gözüküyor tabii bence ikisi de alınır ben sadece kağıt üstünde farklarını yazdım
    balkonda ses yapacak kombiler değil bunlar şüpheniz olmasın
    Çok saolun hocam.

• Merhaba, Protherm kombileri nasıldır? Pek fazla kullanan yok galiba, eski yıllara ait konularda çok arıza çıkardığı yazıyor. Şuanki durum nedir ?

Protherm Lynx Condens 24 Kw

Baymak Duo Tec Compact Premix 24 kw

bu iki ürüne bakıyorum ancak Protherm fiyat olarak daha uyguna geliyor. Çok fark var mıdır ?
  • Kombiyi Evin tam ortasına denk getirmek için mutfak-oturma odasına koydurmaya karar verdik ancak sesten rahatsız olur muyuz ? standart günlerde 6 metre petek ısıtacak.

evin yalıtımı ve camları yeni. parke döşeli. hem tasarruf hemde sessizlik için BAYMAK DUO TEC COMPACT iyi midir ? başka önerebileceğiniz kombi var mı ? yerimiz ufak olduğu için kompakt boyutlu bişey istiyoruz.
  • quote:

oksijen bariyersiz tesisatlarda (pprc,pex ve/veya yerden ısıtma)
    hava ayırıcı+tortu tutucu montajı

bugün nasip olursa yerden ısıtmalı bir ev alma arifesindeyiz , konuyu tevafuk olarak açtım buna denk geldim baya elzem bu özellik bence . Bunu fiyatı ne kadar acaba ?

• 
Sayfa: önceki 803804805806807
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.