Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (806. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30.145
Cevap
529
Favori
1.261.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 804805806807808
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.sagbirakmayan

Merhaba, Protherm kombileri nasıldır? Pek fazla kullanan yok galiba, eski yıllara ait konularda çok arıza çıkardığı yazıyor. Şuanki durum nedir ?

Protherm Lynx Condens 24 Kw

Baymak Duo Tec Compact Premix 24 kw

bu iki ürüne bakıyorum ancak Protherm fiyat olarak daha uyguna geliyor. Çok fark var mıdır ?
    merhaba fark var. eski yoğuşmasız protherm kombiler çok arıza çıkartıyordu evet doğru
    protherm lynx condens: ana eşanjör alüminyum alaşımlı + hidroblok grubu plastik
    baymak duo tec compact: ana eşanjör paslanmaz çelik + hidroblok grubu pirinç

ayrıca baymak duo tec'te cold burner door teknolojisi var + baymak idee modülasyonlu oda termostatı takılabiliyor ve kombinin modülasyon aralığı daha geniştir
    protherm lynx condens = demirdöküm atromix. iki kombi %100 aynı cihazdır. uygun fiyatlı kombi istiyorsanız
    warmhaus ewa öneririm
    1/7 modülasyon + 26kW kullanım sıcak gücü (XL profile) + paslanmaz çelik premix eşanjör+pirinç hidroblok grubu
    warmhaus modülasyonlu oda termostatları (kablosuz kablolu) ile kullanma imkanı
    2900-3000lira ya bulabilirsiniz
    https://www.warmhaus.com.tr/Download/Files/warmhaus-ewa-bros%CC%A7u%CC%88r-anl-20200408-web_2812396852.pdf

• turktacettin T kullanıcısına yanıt
    ses konusu çok göreceli ve anlatırken keskin ifadeler kullanmadığım bir konu
    çünkü herkesin kulak hassasiyeti farklıdır. mesela eca proteus premix,baymak duo tec gibi kombileri bazı mutfaklara önerip taktırdım montaj sonrası gidip baktığımda akşam sessizliğinde çalışma sesinden ben rahatsız olmadım ama bazı kulaklar hassas olabilir. çünkü tüm premix yoğ kombilerde sabit fan yerine modülasyonlu fan var bu da sesi oldukça azaltır. bu tip kombiler no frost buzdolapları kadar ses çıkartır
    ama ses konusunda hassas olan arkadaşlara buderus/bosch yoğ kombileri öneriyorum. ses olarak 1 tık daha aşağıda çalışırlar
    bosch condens 2200 veya bosch condens 2300 modelleri hem sessiz hemde kompakt boyutlardadır
    kağıt üstünde 2300 modeli modülasyon aralığı ve kullanım sıcak su gücü olarak 1 tık daha iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

tortu tutucu ve hava ayırıcı caleffi ve spirovent marka öneriyorum güncel fiyatlara baktım
    tanesi 700-900lira civarı görünüyor
    https://urun.n11.com/yedek-parca/spirovent-hava-ayiricilari-1-disli-dusey-boru-icin-P308489273?gclid=EAIaIQobChMIvevj6_Gt6QIViRoYCh1_PAPXEAkYDSABEgKv8vD_BwE&gclsrc=aw.ds
    https://www.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/caleffi-dirtymag-kuresel-vanali-manyetik-tortu-tutucu-set-3-4_pdp_537478006?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=402893656460&utm_term=91178656292&ga_prodid=537478006&ga_merchantid=101188437&sc_gcsp=gg&gclid=EAIaIQobChMI-rOJlPGt6QIVU53VCh1D3gy6EAQYAiABEgKx0fD_BwE
    tortu tutucu ve hava ayırıcı iki işlemi de bu alet mi yapıyor ? videoda iki tane takılıydı iki tane mi alacağım ? kusura bakmayın bu konuya çok uzağım . Hangisini tavsiye ederseniz onu alalım . Bugün tekrar eve bakmaya gideceğiz . evin ilanı buhttps://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-bithynia-grouptan-satilik-sahilde-lux-daire-818172908/detay
    eve yüzümüz dönük iken sağ taraf batıya denk geliyor öğlen 12 den sonra akşama kadar yan taraf sürekli güneş görecek . Arka tarafında 10 metre aralıla başka binalar var . Ön tarafında balkonlu tarafta ise sanırım 7 metre falan bina boşluğu . Balkonlu taraf güney ,arka kısmı kuzeye geliyor . Doğu kısmı apartmanın iç kısmına ve karşısında diğer blok var .

Yerden ısıtmalı.Full yalıtımlı dediler . toplam 8 blok var , sabah 12ye kadar yandan biraz güneş gören evdeki bayana denk geldik eve bakarken ,kışın maksimum 250 tl doğalgaz ödemiş . Evde kombi yok ,ankastre yok . Sizden aynı zamanda kombi tavsiyesi de rica edeceğim . Bugün tekrar bakmaya gideceğim için benden öğrenmemi istediğiniz başka birşey varsa söylerseniz gittiğimde satıcıya sorar öğrenirim. Ayrıca elimde kiradayken aldığım honeywell cm700 oda termostatı da var . Onu da kullanabileceğim başımı uzun yıllar ağrıtmayacak bir kombi önerisi alabilir miyim ? Bir de bu 20 kw 24 kw muhabbeti neye göre değişiyor ? ben alırkan kaçlık alacağım ? diyelim ki 20 lık tavsiye ettiniz ben 24 lük alsam cihaz daha rahat daha ekonomik çalışır mı ? Yoksa sadece önerdiğiniz almak yeterli mi ?4000-4500 liraya kadar çıkabilirim . 5000 lira olsun bu kombi olsun derseniz de bütçeyi zorlarım . Bu arada kombı evin arkasında küçük balkonda dışarıya monte edilmiş hep yan bloklarda.

Ankastreden de anlar mısınız Ankastre tavsiyesi de istesek ömürlük 3k ya kadar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZevkiSefa -- 12 Mayıs 2020; 11:43:31 >

• ev net kaç m2 balkonlar çıktığında ısıtılacak net alan kaç m2 kalıyor,ayrıca ev kaçıncı kat ve hangi şehirdesiniz?
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Metre kareyi net öğreneceğim birazdan ikinci kat iznikteyim ,bursa iznik tahminim ama yaklaşık yüz metre kare ısıtılacak alan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selamlar arkadaslar, 3 katli mustakil ev icin kombi arastirmasi yapiyorum. Tavsiyelerinizi rica ediyorum.

-4 tarafi acik mantolamali dis cephe
    -yerden isitma yok, normal petek
    -kislari sert gecen bir yer
    -butce olarak net bir rakam yok, almisken iyi bir sey almak istiyorum.

Tesekkurler tavsiyeler icin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100m2 civarıysa 20kw ve 2kW ta olur
    20kw daha çok küçük evler 50-80m2 evler içindir ama 100m2 evlere de takılabilir maximum 120m2 evler içindir
    24kW kombi alın bu konunun ilk sayfasına bakabilirsiniz. alınabilecek kombileri yazdım
    çok pahalıya kombiye gerek yok
    illaki marka model yazacaksam
    baymak duo tec
    eca proteus premix
    bosch condens 2300
    airfel digifel premix
    buderus gb122i
    buderus gb62
    warmhaus enerwaplus

tortu tutucu ve hava ayırıcı caleffi,spirovent,flamco öneririm. hangisini alırsanız alın videodaki gibi monte ettirin.ustaya izletirsiniz ben resim de ekleyeyim. tortu ve hava ayırıcılar nerede satılıyor bilmiyorum n11 dahil satış sitelerine bakabilirsiniz

[simage]
    Gorsel rahatsiz edici icerik barindiriyor olabilirhttps://store.donanimhaber.com/0d/72/1b/0d721b2002f84af2b0e6351ec7bdd415.jpg
    [/simage]

[simage]https://store.donanimhaber.com/9c/d8/d8/9cd8d85263762f46747f5cc9a3e3e4a4.jpg[/code][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 12 Mayıs 2020; 12:15:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Omega_Red

Selamlar arkadaslar, 3 katli mustakil ev icin kombi arastirmasi yapiyorum. Tavsiyelerinizi rica ediyorum.

-4 tarafi acik mantolamali dis cephe
    -yerden isitma yok, normal petek
    -kislari sert gecen bir yer
    -butce olarak net bir rakam yok, almisken iyi bir sey almak istiyorum.

Tesekkurler tavsiyeler icin
    balkon gibi ısıtılmayacak alanlar hariç, toplam 3 katta net ısıtılacak alan kaç m2?
    kalorifer tesisatı mobil sistem mi yoksa klasik pprc mi?
    Anladım hocam açıkçası 500 lira için plastik ve alüminyum aksamlı cihaz alacağıma Baymak duo tec alıp geçmek lazım.

Bu parçalar bi kere sorun çıkarsa kombi çöp oluyor şuan kullandığım Ferroli'nin esanjorunun patladığı gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Mobil sistem hocam ve 300m2 isinacak alan

• quote:

Orijinalden alıntı: Omega_Red

Mobil sistem hocam ve 300m2 isinacak alan
    eviniz büyük en az 35kW ve üstü premix yoğ kombi lazım ayrıca kombinin kendi pompası yetersiz gelirse

ek pompa+açık genleşme tankı+denge kabı uygulaması yapılabilir böylece evinize ısınmayan petek kalmaz videoyu izlemenizi öneririm
    kombi olarak 42kW baymak duo tec ve 38kW airfel digifel premix öneririm
    ayrıca peteklerin çoğuna danfoss termostatik vanalar öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.sagbirakmayan

Anladım hocam açıkçası 500 lira için plastik ve alüminyum aksamlı cihaz alacağıma Baymak duo tec alıp geçmek lazım.

Bu parçalar bi kere sorun çıkarsa kombi çöp oluyor şuan kullandığım Ferroli'nin esanjorunun patladığı gibi.
    baymak duo tec compact kesinlikle öneririm. komponentleri kalitelidir.plastik parça yok hep bakır,pirinç
    videoya bakabilirsiniz

Evet bu videoyu izlemiştim. Sizin de önerinizle tam karar verdim. Şuan koyacağım yere bakıyorum sadece eğer alan çok daraltmaz ise dolcevita alacağım yoksa duo tec alacağım. Parçalar aynı dediniz mutfaktaki alanı tekrar bi değerlendireyim ona göre yarın halledeyim.

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için, daikin ya da vaillant için ne dersiniz? Garanti sürelerinin uzunluğu mantıkllı geliyor açıkcası

Hocam neden Peki? Yani araştırdığımda pex borunun pert ile çok farkı olmadığını gördüm. Sadece pert borunun ısı dayanımı 90 derecelerde ki zaten tesisat suyu bu derecelere çıkmıyor. Ayrıca oldukça fazla pert boru ile yapılan tesisatlar var. Düşüncelerinizi dinlemek isterim.

• Merhabalar, benim Duatec Compact kombide gözüm var yalnız bana uygunmu bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Evimiz inşaatte ve resimlerden gördüğüm kadarıyla toplam 5,5 m petek mevcut, yüksekliği normal boyutda. Toplam 7 petek.
    Evin toplam net metre karesi 110-115m2 civarında.

Şuanda yurtdışında olduğum için bayiye gidip fiyat alamadım ama akrabamıza bu modeli 4000 tl demişler. Montaj dahilmi bilmiyorum.
    internetten kendim alsam bayiye taktırsam nasıl karşılanır? İsteksizmi davranırlar? Beyaz eşyada aldığın ürünü Siemens bayisinden servis gelip ücretsiz montajını yapıyor. Kombilerde bu şekilde çalışmıyorlarmı?
    Montaj ücreti ne kadar tutar bu model için?
    4000tlye herşey dahil derlerse bu ürün için güzel bir fiyatmıdır?

Ürün bu:

https://m.trendyol.com/baymak/duotec-compact-24-kw-20-000-kcal-tam-yogusmali-kombi-p-5618997?boutiqueId=476291&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_urun_listeleme&adjust_tracker=ejav2ha_253g15b&adjust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.91.4

Fiyatı 3500 tl.

Tşk.

• benmisim kullanıcısına yanıt
    Bende bu kombiyi almayı düşünüyorum. Kayseri deyim. Montaj dahil 5500 dediler. Çok fazla değil mi. Sadece kombi borusu 2.5 3 metre dışarı uzayacak. Evim net 100 metrekare

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar kombi balkonda bu borulardan birine musluk taktırmak istiyorum. Kombiye bir sakıncası olur mu? Takılırsa hangi boruya takılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xsabitx

Bende bu kombiyi almayı düşünüyorum. Kayseri deyim. Montaj dahil 5500 dediler. Çok fazla değil mi. Sadece kombi borusu 2.5 3 metre dışarı uzayacak. Evim net 100 metrekare
    Yakınım Kayseriye. Orda 5500 ise bizim burda daha yüksektir.
    İnternette sıfırı 3500. Paylaştığım linke bas.
    Çok pahalıya satıyorlar. 2000 tl kar yapıyorlar hatta daha fazla belki toptan aldıkları için indirimli alıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 804805806807808
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.