Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (803. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
30.145
Cevap
529
Favori
1.261.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 801802803804805
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SLM arkadaşlar yeni evime bu hafta kombi alacağım, m2, yalıtım uygunluğu vs vs herşeyi araştırdım, hepsi uygun ve tam. Tüm araştırmalar sonucunda 2 kombi arasında kaldım;

1- E.C.A. Proteus Premix 24 --- fiyat 3740 tl (5 yıl garanti)
    2- Baymak DuoTec Compact Premix 24 --- fiyat 3450 tl (7 yıl garanti)

malum bu konuda uzaman değilim, internette haklarında bir sürü değer mevcut. Yok 50/30 ısıtma, yok 30 derece dönüş... derken kafam karıştı :( hangi kombiyi tercih etmeliyim ? Hangisi daha verimli ?
  • fsemihh F kullanıcısına yanıt
    kağıt üstünde fark var önceki mesajlarda yazdım
    evin yalıtımı,tesisat kalitesi,optimum petek boyu,kombinin evin içinde/dışında olması bunlar yakıtı daha çok etkiler
    örneğin
    evin içinde 1/4 modülasyonlu kombi, balkonda dımdızlak bir dolabın içindeki 1/8 modülasyonlu kombiye göre daha avantajlıdır

vaillant ecotec intro 24/28 alınabilir. musluk suyunun kısık ayarda açılması çok etkilemez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yerden ısıtma sisteminde termostatik vanalar kullanamazsınız
    ısıyı bir tek oda termostatı ile kontrol altına alabilirsiniz
    ve yerden ısıtmada iyi bir on off yani aç kapa o.t lazım
    bence çok güzel bir kombinasyon düşündünüz
    bosch 2200 ve bosch tr36rf kablosuz on off oda termostatı iyi bir kombinasyon. bu o.t çok kalitelidir ve yerden ısıtma için idealdir

• mdacar kullanıcısına yanıt
    en çok önerdiğim f/p kombileri yazmışsınız
    kafanızın karışmasına gerek yok ikiside olur üstelik eca proteus premix 5 yıl garantili ayrıca baymak duotec compact mayıs ayı sonuna kadar 7 yıl garantili ve fiyatı bir tık daha ucuz

iki kombide ölçüleri küçük şirin kombiler, paslanmaz çelik premix eşanjör ve hidroblok grubu pirinçtir, plastik değil. kendi markalarının modülasyonlu oda termostatları da takılabiliyor veya isterseniz on off o.t de takılır

• disintegration üstat çok teşekkürler, Ev net 98 m2 3+1 ve alttan ısıtma, yalıtım gayet iyi ve ara kat. Sıfır daire. Kombi Balkonda duracak ama balkon camla kapatıldı. Sanki ECA biraz daha verim açısından üstün gibi duruyor. Baymak 7 yıl olması kafamı karıştırdı. ECA biraz daha ağır basıyor ama marka olarak.
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Peki sadece kablosuz o.t. önerir misiniz? Termostatik vanalar olmadan. Çok etki eder mi?
  • fsemihh F kullanıcısına yanıt
    general ht 300 ve interm mrl 300rf f/p kablosuz oda termostatları ama seçenek çok fazla
    buradan bakabilirsin
    http://odatermostati.org/kablosuz-oda-termostat%C4%B1.html
    Hocam tekrar merhaba dün 4 tane 24/28 vailant ecotec intro aldık şimdi geriye bir kombi kaldı 28 binlik almam gereken fakat buna karar veremedim önceki yorumlarınıza baktığında daikin ve airfel in aynı olduğunu söylemişsiniz aşağıdaki kombiler arasında kaldım sizin önerileriniz doğrultusunda da birini satın alıcam
    Airfel Digifel Premix Cp1-30Sp 29Kw Yoğuşmalı Kombi 4.412 tl
    E.C.A Proteus Premix 30 kw Yoğuşmalı Kombi 4.054 tl
    Daikin Tam Yoğuşmalı Premix Vz Yoğuşmalı Kombi 30 Kw D2Cpx030Aatr 5.564tl

Daikin in NDJ VE VZ modeli arasında ki farkı anlayamadım?
    Birde eca için proteus ayrı proteus premix ayrı hangisi iyisidir?
    Kurtarın beni bu dertten 28kw veya 30kw lık birşey daha alalım bitsin bu araştırma çilesi :) şimdiden teşekkürler değerli yorumlarınız ve vaktinizi ayırdığınız için

• bayiye gidiyorum. Peşin nakit ödeme yapacağım diyorum. Bir kaç farklı marka satışı yapan bir yer. Aynı zamanda bu markaların yetkili servisi

verdiği fiyat trendyol ve gittigidiyor da verilen fiyatlarla neredeyse aynı veya biraz daha pahalı.

Neden daha uygun fiyat vermiyorlar anlamadım internetten aldığımda bir de peşin fiyatına taksit yapıyor adamlar.

Bayiye gidiyorum. Kredi kartı yok. Kargo ücreti yok. Satış yapan mağazaların aldığı komisyon yok. Ama daha pahalı fiyat veriyorlar garip.
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    Ben dün bayiye gidip ya bu fiyata ver senden alayım aynı şehirde yaşıyoruz sen para kazan yada internetten alacağım dedim açılışı yapan servis nerden alırsan al değişen hiçbir şey yok aynı garanti aynı fabrika verdi adam he vermeseydi be fark ederdi benim için hiçbir şey sanırım bayiilerin mantığı şu adam buraya geliyorsa bu fiyata da alır kar marjlarını düşük tutmuyorlar rekabet az interneti rakip görmüyorlar.

• BAYMAK DUOTEC COMPACT PREMİX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ
    BAYMAK DUOTEC PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ

Merhaba disintegration hocam...Bu iki kombi arasındaki fark nedir acaba? İkisinin de fiyatı aynı olsa hangisini almalıyız?
  • serhan67 S kullanıcısına yanıt
    airfel digifel premix ve daikin vz tıpatıp aynı kombi
    yalnız piyasada eski kasa, pompası klasik kombinin önyüzü gri olan 29kw lık airfel digifel premix satılıyor olabilir
    airfel kasa ve özellik değiştirdi tıpatıp dediğim yeni siyah güncel kasa airfel
    yani boşu boşuna daikin vz almayın 30kw airfel digifel premix siyah kasa daha uygun
    eca proteus, yoğuşmasız bir kombi 2 yıl önce piyasadan kaldırıldı artık sadece tam yoğ premix eca proteus premix var

benim önerim aynı değişmez airfel digifel premix 30kw veya eca proteus premiz 30kw tan birini alın

• D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt
    ikiside aynı kombi duo tec 8 yıldır piyasada
    geçen yıl yeni bir model çıkartma adına compactı çıkardılar
    kombinin kasası küçüldü
    kasa küçük olunca genleşme tankı 8litre yerine kasaya sığsın diye 7litre gen tankı koymuşlar diğer bütün parçalar özellikler aynı
    küçük kombi seviyorsanız compact alın yoksa normal duo tec tercih sizin bişey değişmiyor aynı kombiler

Çok teşekkürler hocam...
    Öneriniz icin teşekkür ederim. Buderus’a karar verip takdirdim. Su an bu durumda devam ederim, bir ay sonrasinda o. t. Secimi olur...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

yerden ısıtma sisteminde termostatik vanalar kullanamazsınız
    ısıyı bir tek oda termostatı ile kontrol altına alabilirsiniz
    ve yerden ısıtmada iyi bir on off yani aç kapa o.t lazım
    bence çok güzel bir kombinasyon düşündünüz
    bosch 2200 ve bosch tr36rf kablosuz on off oda termostatı iyi bir kombinasyon. bu o.t çok kalitelidir ve yerden ısıtma için idealdir
    Yerden ısıtma sistemi için tortu süzücü takmak ne kadar gereklidir? Daha önceki sayfalarda Flamco tavsiye etmişsiniz ama fiyatları kontrol ettim. Tortu tutucu 700 TL civarında ve sanırım hava süzücü ile birlikte takılması gerekiyormuş. Onun fiyatı da bu civarda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khenzur -- 6 Mayıs 2020; 10:33:24 >
  • Khenzur K kullanıcısına yanıt
    yerden ısıtma sistemlerinde genellikle oksijen bariyersiz borular kullanıldığı için tesisatta pislik oluşumu gözleniyor
    ayrıca tortu tutucu. tesisattan gelen partiküllerin kombiye ulaşmasına engel olur
    başta kombinin ana eşanjörü olmak üzere diğer parçaları korur. çünkü yerden ısıtma sistemlerinde tesisata sürekli olarak taze oksijen girer. bu da hem yapay çamur hem de korozyona neden olur
    sadece tortu tutucu değil yanında hava ayırıcı ile birlikte kullanmanız gerekiyor
    ileriye dönük tesisatta tıkanmalar veya bazı odalarda az ısınma olabiliyor bu dediğim 1-2 yılda olmaz 3-5 yıldan sonra oluşmaya başlar

• Merhaba eve kombi taktırma durumumuz oluştu ve bu konuda bilgi almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Mutfak+oturma odası 31.40 m2 alan 100 cm petek
    Salon 29 m2 alan 130 cm petek
    çocuk odası 10.2 m2 60 cm petek
    kış bahçesi 10.6 m2 60 cm petek
    yatak odası 16.4 m2 100 cm petek
    genel banyo havlupan
    ebebyn banyo havlupan
    Ayrıca evde giyinme odası 6m2, Antre 6.75 m2, hol 9.55 m2, vestiyer 2.20 m2, tuvalet ve balkon mevcut. Toplam neti 140 m2 ev ara kat. Peteklerin genişliği 60 cm. Marka sanıca ve petek anahtarı eca kullanılmış. Buradan okuduğum kadarıyla bu petekler ev için yeterli değil gibi? Ben şöyle bir şey düşündüm mümkün müdür?
    Salondaki peteği mutfak+oturma odasına takıp salona 2 metre civarı yeni bir petek almak. Mutfak+oturma odasından çıkan 1 metrelik peteği banyonun havlupanından yeni bir hat çekerek holle petek takmak.
    Çocuk odasındakiler yeterli olmazsa onlarıda 1 metre ile değiştirmek.
    Kombide genelde holl, mutfak+oturma odası, yatak odası ve çocuk odasından birisi çalışacak. Amacım tasarruflu bir şekilde evimi ısıtmak oda termostat faydalı olacaksa onu da değerlendirebilirim.

• KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

Evim bu şekilde, resim üzerinde kuzey/güney yönlerini de ekledim.
    Evin iki cephesi (resimde tuğla ile gösterilen) müşterek duvar yan daireler ile, yani iki cephesi açık sadece.
    Açık cephelere termojenik sıva yaptırıyorum içten + dıştan mantolaması var. Ayrıca camlar ısıcam sinerji.
    Yer burdur (iklimi özellikle kışın ankaraya yakın)

Bu şartlarda bosch 2300i eve yeterli olur mu?

Ayrıca petek boyları konusunda fikir verebilir misiniz hocam?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bl@Ck[Dr@GoN] -- 6 Mayıs 2020; 16:0:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cauchy33

Merhaba eve kombi taktırma durumumuz oluştu ve bu konuda bilgi almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Mutfak+oturma odası 31.40 m2 alan 100 cm petek
    Salon 29 m2 alan 130 cm petek
    kış bahçesi 10.6 m2 60 cm petek
    yatak odası 16.4 m2 100 cm petek
    genel banyo havlupan
    ebebyn banyo havlupan
    Ayrıca evde giyinme odası 6m2, Antre 6.75 m2, hol 9.55 m2, vestiyer 2.20 m2, tuvalet ve balkon mevcut. Toplam neti 140 m2 ev ara kat. Peteklerin genişliği 60 cm. Marka sanıca ve petek anahtarı eca kullanılmış. Buradan okuduğum kadarıyla bu petekler ev için yeterli değil gibi? Ben şöyle bir şey düşündüm mümkün müdür?
    Salondaki peteği mutfak+oturma odasına takıp salona 2 metre civarı yeni bir petek almak. Mutfak+oturma odasından çıkan 1 metrelik peteği banyonun havlupanından yeni bir hat çekerek holle petek takmak.
    Çocuk odasındakiler yeterli olmazsa onlarıda 1 metre ile değiştirmek.
    Kombide genelde holl, mutfak+oturma odası, yatak odası ve çocuk odasından birisi çalışacak. Amacım tasarruflu bir şekilde evimi ısıtmak oda termostat faydalı olacaksa onu da değerlendirebilirim.
    petek metrajınız çok az hangi kombiyi alırsanız alın ısınmazsınız
    60cm'lik 2 peteği tren vagonu alttan ve üstten birleştirerek değerlendirebilirsiniz bu tür bağlantıya seri bağlantı denir
    2 çocuk odasındaki 60+60cm petekleri...> mutfak+oturma odasına
    kış bahçesindeki 60cm peteği...> yatak odasına
    salona...> yeni 140cm petek alın
    2 çocuk odasına da 110cm petek alın. kış bahçesi olayını bilmiyorum kullanıyormusunuz
    holünüz de büyük buraya en az 100cm petek lazım

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 7 Mayıs 2020; 0:30:18 >

• 
Sayfa: önceki 801802803804805
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.