Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (804. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.092
Cevap
531
Favori
1.257.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 802803804805806
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    salon: 160cm + 160cm
    mutfak+oturma odası: 120+120cm (mutfak var yemek pişer ve yan duvar kapalı)
    çocuk odası:120cm
    çocuk odası:120cm
    yatak odası:150cm
    hol+antre:100cm
    +havlupan

toplam:10.5metre pkkp tip 22/60 + havlupan

bosch condens 2300 yeterli gelir ama oda termostatı ve danfoss termostatik vanalar taktırmanızı öneririm
    oda termostatını kışın, yaşam odası olarak hangi odayı kullanıyorsanız o odaya taktırın veya hol+koridora petek taktıracaksanız buraya da o.t olur
    3 yatak odası + salon veya oturma odasına da danfoss termostatik vanalar
    oda termostatı taktıracağınız odada termostatik vanalar olmasın burası önemli

mesela: salona o.t taktıracaksanız bu odaya termo vana taktırmayın + banyodaki havlupanlar açık kalacak
    kombinin devir daim etmesi için
    oda termostatı olarak kablolu alacaksanız bosch cr 10 veya bosch cr50 modülasyonlu o.t bence uygun
    kablosuz istiyorsanız aç kapa yani on-off olarak bosch tr 24 rf veya bosch tr 36 rf uygun

sistemi genel hatlarıyla buna benzer kurarsanız hem iyi ısınırsınız hem kombi yeterli gelir hemde tasarruf yapacağınızı düşünüyorum
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam cevap için çok teşekkürler. Bosch dışında tavsiye edebileceğiniz f/p ürünü başka bir kombiler de var mı? Biliyorum ilk sayfada kombileri yazmışsınız ancak benim evin şartlarında hem fiyat olarak uygun hem de kalite olarak yeterli başka kombi tavsiyeniz varsa öğrenmek isterim.
    Ayrıca Çocuk odalarına 1 mt düşünmüştüm. Yatak odası ve çocuk odalarında ısıcam sinerji 3+ cam, dıştan 5 cm karbonlu eps mantolama e içten 3 cm termojenik sıva olacak. Mutfak+oturma odası için 160 yeter demişti evi satan arkadaş. Olmazsa onu uzatayım.
  • Merhabalar.

Vaillant Ecotec pro 286 model kombi var. Daha henüz eve geçmedim. Oda termostatı olarak Vaillant vsmart pro düşünüyorum yeni çıkmış sanırım yada eski model e-Relax düşünüyorum. Yorumlarınız nasıl olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bl@Ck[Dr@GoN]

Hocam cevap için çok teşekkürler. Bosch dışında tavsiye edebileceğiniz f/p ürünü başka bir kombiler de var mı? Biliyorum ilk sayfada kombileri yazmışsınız ancak benim evin şartlarında hem fiyat olarak uygun hem de kalite olarak yeterli başka kombi tavsiyeniz varsa öğrenmek isterim.
    Ayrıca Çocuk odalarına 1 mt düşünmüştüm. Yatak odası ve çocuk odalarında ısıcam sinerji 3+ cam, dıştan 5 cm karbonlu eps mantolama e içten 3 cm termojenik sıva olacak. Mutfak+oturma odası için 160 yeter demişti evi satan arkadaş. Olmazsa onu uzatayım.
    hocam merhaba;

termojenik sıva ne marka kullanacaksınz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

petek metrajınız çok az hangi kombiyi alırsanız alın ısınmazsınız
    60cm'lik 2 peteği tren vagonu alttan ve üstten birleştirerek değerlendirebilirsiniz bu tür bağlantıya seri bağlantı denir
    2 çocuk odasındaki 60+60cm petekleri...> mutfak+oturma odasına
    kış bahçesindeki 60cm peteği...> yatak odasına
    salona...> yeni 140cm petek alın
    2 çocuk odasına da 110cm petek alın. kış bahçesi olayını bilmiyorum kullanıyormusunuz
    holünüz de büyük buraya en az 100cm petek lazım

Alıntıları Göster
    Cevap için teşekkürler hocam ama bu değişikliklerinin bazılarını yapabilecek yer sıkıntısı var. Yatak odasındaki peteğin koyulduğu kısımda ekstra hiç yer yok. Mutfak+oturma odası petek konulabilecek yer 170 cm. Bu bağlantı olayı yapılabiliyorsa benim aklıma şu şekilde bir değişim geldi.
    Salona yeni 2 metre petek (salonda 2,5 metreye kadar yer var)
    mutfak+oturma odasına salondaki 130 cm peteği takmak (burada 170 cm alan var eğer 100+60 sığabilirse bu da olabilir)
    çocuk odasının birine 110 cm petek takmak (çocuk odasında yer sıkıntısı yok )
    holle 100 cm petek (ya da 2 tane çocuk odasındaki peteği takmak)
    Çocuk odasının diğerine 110 cm petek almak( ya da 2 tane 60 lığı burada değerlendirmek)
    Hocam yanlış anlamazsanız bir şey soracağım hemen hemen sizin dediğinize göre konulması gereken petek boylarının ortalama yarısı takılmış. Müteahhit bu kadar mı paradan kaçmış sıfır daire. Yer mersinde olmasının bu petek boylarıyla alakası olabilir mi?
  • bosch marka kombi aldım.
    şu şekilde bir baca seti geldi.
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

benim ilave baca ve dirsek almam gerekecek balkonun tasarımı değişik olduğu için.
    bosch un verdiği bacayı ilave baca borusu olarak kullanabilir miyim?

bosch un verdiği bacadaki baca filtresini ve ucundaki plastik parça çıkarılıp daha uzun bir baca borusuna takılabilir mi?
    şu parçalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcrew -- 7 Mayıs 2020; 22:16:33 >
  • merhaba hocam
    Bu konuda bilgisi olan herkesin fikrine ihtiyacım var. İnşaattan daire aldım ancak müteahhit kombiyi takmadı büyük ihtimallede takmayacak. Kendi işimi kendim göreceğim mecburen. Kombi fiyatlara baktım 3bin liradan başlıyor. Akakcede en çok satan kombilerin arasında BUDERUS G12 marka model kombiyi gördüm. Tavsiye eder misiniz. Tavsiye edebileceğiniz kombileri duymak isterim. Yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SonySelim -- 7 Mayıs 2020; 22:39:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekrar merhabalar. Önerileriniz üzerine Baymak Duotec Compact modelini satın aldım. Bayii gelip eski kombiyi söküp montajı da gerçekleştirdi. Yoğuşmalı kombi konusuna o kadar uzakmışımki yoğuşma suyu tahliye konusunu yeni öğrendim. Neyseki bir şekilde atık su giderine ulaştırdık. Bayii igdaş onayından sonra garantiyi başlatmak adına servisin gelip kombiyi çalıştıracağını söyledi.

Bakalım, inşallah hayırlısı olur. Tekrar teşekkürler tavsiyeleriniz için.
    İ

• Ayı Baba kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun,güle güle kullanın...

Ben de yeni öğrendim su tahliyesi olduğunu,bulabilirsem konvansiyonel kombi alacağım yeniden,tahliye işi sakat benim evde,bir de onun kırma dökmesiyle uğraşmayalım...
  • SonySelim S kullanıcısına yanıt
    Konu sahibi olan disintegration üstadın ilk sayfada önerileri var,isterseniz orayı bir inceleyin,aklınız takılan bir şey olduğunda sorarsınız yine...
  • D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler.

Biz de duvarı falan delmek durumunda kaldık. Bir de normlar gereği direkt dışarıya veremiyorsunuz, atık su giderine bağlanması gerekiyor falan. Enteresan işler..
    bende ankastre ocak altından kenardan dolabı deldim punç ıç ile ordan lavabo giderine verdim.Ama ustalar bazen dikkat etmiyor giderin kombi altında biryerde hava alması gerekmiş benimkini unutmuşlar sonra ben yaptım da bir daha su taşmadı.

normalde en alttaki gibiydi sonra lavabo altı sifon parçasının içine geçirdim kenarlardan hava alma payı kaldı da sıkıntı olmadı bir daha.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Hocam bizde kombi lavabo tarafında değil, kendi oda gibi birşeyi var tam ters tarafta. Oradan balkona çıkıp atık su giderine bağlantı sağlamamız gerekti. Dışardan da veremiyoruz hortumu, mecbur 1 metrelik yerde hortum gözüküyor. Bizim içişleri çizim yapıyor, o hortuma ağaçlar, yapraklar falan çizerim, oradan sallanan çocuklar yaparım falan dedi. O haliyle bir foto atarım =)
    merak ettim valla😁

Bende çok uğraştırmadı .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cauchy33

Cevap için teşekkürler hocam ama bu değişikliklerinin bazılarını yapabilecek yer sıkıntısı var. Yatak odasındaki peteğin koyulduğu kısımda ekstra hiç yer yok. Mutfak+oturma odası petek konulabilecek yer 170 cm. Bu bağlantı olayı yapılabiliyorsa benim aklıma şu şekilde bir değişim geldi.
    Salona yeni 2 metre petek (salonda 2,5 metreye kadar yer var)
    mutfak+oturma odasına salondaki 130 cm peteği takmak (burada 170 cm alan var eğer 100+60 sığabilirse bu da olabilir)
    çocuk odasının birine 110 cm petek takmak (çocuk odasında yer sıkıntısı yok )
    holle 100 cm petek (ya da 2 tane çocuk odasındaki peteği takmak)
    Çocuk odasının diğerine 110 cm petek almak( ya da 2 tane 60 lığı burada değerlendirmek)
    Hocam yanlış anlamazsanız bir şey soracağım hemen hemen sizin dediğinize göre konulması gereken petek boylarının ortalama yarısı takılmış. Müteahhit bu kadar mı paradan kaçmış sıfır daire. Yer mersinde olmasının bu petek boylarıyla alakası olabilir mi?

Alıntıları Göster
    isterseniz 1 kış bu petekleri deneyin. ısınamazsanız dediğim şekilde arttırırsınız
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    ilave boru ve dirsek kullanabilirsiniz dirsek olarak 45 veya gerekiyorsa 90c olabilir
    baca ucunu çıkartmanıza gerek yok dirseğin ordan ek yapılır
    buderus g12 piyasadan kaldırıldı. ayrıca bu kombide plakalı eşanjör yok ve de premix yoğ bir kombi değil
    kullanım suyu, ana eşanjörden temin ediliyor. bu da risk demektir.ileriye dönük ana eşanjör deforme oluyor
    premix yoğ kombi alın bütçeniz az ise warmhaus ewa,sanica java,baymak lambert lpy,baymak dolcevita dpy gibi f/p seçenekler var en azından premix yoğ , ana eşanjör çeliktir, ayrıca plakalı eşanjörü var ve de hidroblok grubu pirinçtir, plastik değildir
    bu yazdığım kombiler internette, fiyatlar artmadıysa 2900-3100 lira civarındadır
    daha pahalı kombiler için bu konunun ilk sayfasına bakmanızı öneririm
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Binada bazı dairelere müteahhit bu kombiyi takmış. Sizce bu nasıl? Kombi alırken premix yoq olmasına mı özen göstermeliyiz? Son olarak 4 - 5 bin liraya kadar alabilirim. İyi marka servis ağı, kaliteli olsun, ömürlük olsun. Sessizlik ve elektrik tasarrufu da olursa şahane olur. Önereceğiniz kombileri de merak ediyorum. Teşekkürler ederim. Tekrardan

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

isterseniz 1 kış bu petekleri deneyin. ısınamazsanız dediğim şekilde arttırırsınız

Alıntıları Göster
    Peki hocam önerdiğiniz kombi nedir acaba?
    müteahhit nerede piyasadan kalmış yarı yoğ kombi varsa bunlardan takmış
    baymak luna avant, yarı yoğ ve piyasadan kaldırıldı
    yazdığım marka modelleri araştırın bir de servis olayı bölgeden bölgeye değişiyor bulunduğunuz il ilçedeki yetkili servisleri araştırın hangisi daha iyi hangisi uzun süredir faaliyet gösteriyor
    bu konunun ilk sayfasındaki kombilere bakın hepsi kaliteli f/p cihazlar
    ne buderus gb12 ve de baymak luna avant öneririm her ikisi de piyasadan kaldırılmış 3 eşanjörlü yarı yoğ modeller
  • 
Sayfa: önceki 802803804805806
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.