Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (731. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
100. Sırada  bugün en iyi #20
Sayfa: önceki 729730731732733
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dijital manometrelerde kombinin elektriğini bağlayıp tesisatta sızdırmazlık testi yapılabiliyor servisler de bunun bilincinde. garantiyi etkilemez.artık birçok kombinin manometresi dijital
    ama sonuçta ben bilirkişi değilim emin olmak adına bölgenizdeki daikin servisine sorun
  • umitalkanoglu U kullanıcısına yanıt
    evde sürekli birileri varsa manuel kullanmak mantıklı sadece geceleri yatarken uyku saatleri için bir program yapılabilir.set değeri 0.5c olması lazım ama oda sıcaklığına göre modülasyon yapıyor servise sorabilirsiniz
  • Merhaba kombi bosch 2200 i yoğ kombi 55 derecede ayarlandı fakat asıl sorum şu

Kombi 55 derece oda term 23 derece çok ısınıyor
    Kombi 50 yapıp oda term yine 23 de kalsa nasıl olur hem tasarruf açısından da bu mümkün müdür? Ya da kombiye Bi zararı olur mu şu an dışarısı 9 derece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

dijital manometrelerde kombinin elektriğini bağlayıp tesisatta sızdırmazlık testi yapılabiliyor servisler de bunun bilincinde. garantiyi etkilemez.artık birçok kombinin manometresi dijital
    ama sonuçta ben bilirkişi değilim emin olmak adına bölgenizdeki daikin servisine sorun
    Merhaba, Daikin müşteri temsilcisi ile görüştüm, kombinin su alma vanasini 15 sn süre açın, yaklaşık 1 bar seviyesinde basınca ulaşır diyor. O kadar kisa surede tesisati suyun dolasabilecegini düşünmüyorum ama. Elektrik bağlantısı yaparsanız garanti dışı kalır diyor. Teşekkür ederim.

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Bosch condense 2000 modelini önerdi. Tam yoğuşmalıya gerek yok dedi. Bende yoğuşmalı daha iyi olur diye düşünüyorum. Sizden tavsiye bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden

• Hocam Merhaba.

7 yıldır kullandığımız Bosch Classic Plus kombiyi değiştirmeyi düşünüyoruz. Kendileri 1000₺ masraf açtı Kombi balkonda ve düzgün yalıtımı yoktu, komşular 300₺ öderken biz 500₺ ödüyoruz. Meyhaneden çıkmayan ayyaş gibi gazı içerdi.

Ev İstanbul'da, kuzey cephe, ısı ve çatı ısı yalıtımı var. Dubleks, üst katta tek oda var. Üst katta tek petek hariç E.C.A termostatik vana var.

Çocuk odası 7.5 m2 80cm petek.
    Salon 20 m2 150 + 50 cm petek.
    Mutfak 6.5 m2 50cm petek.
    Üst kat 13.5m2 60+80cm petek.
    2 banyo 2 havlupan.
    Koridor 4 m2 petek yok.
    Yatak Odası 18 m2 100cm petek.
    Hangi kombiyi önerirsiniz ?

Birde kombinin altında yer alan filtrelerin olduğu kısım plastik, onu prinç veya metal ile değiştirmenin yararı olur mu ?

Tesisatta kullanılan borular, iyisinden değil elimde kumpas yok ama mezura ile ölçünce dış çapı 6cm çıkıyor, bununda gaz tüketimimin artmasına enden olur mu ? Borunun kalitesi yerlerde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RefiUlunay -- 4 Aralık 2019; 18:16:13 >

Hocam vaillant düşünüyorum iki model arasında kaldım ne dersiniz?

vaillant ecotec intro 24 (24/28)

VAİLLANT ECOTEC PURE VUW 286/7-2
  • Sevgili hocam @disintegration

istanbul için bu hava koşullarında kombi sıcak su ve petek kaç derecede olmalı ortalama?
  • ercanbabam E kullanıcısına yanıt
    condens 2000 almayın plakalı eşanjörü yok
    baymak lambert lpy,baymak dolcevita dpy,eca proteus premix,eca calora premix,airfel digifel premix,warmhaus ewa,warmhaus priwa,bosch condens 2500
    f/p premix yoğ kombiler

• ReoxTR kullanıcısına yanıt
    vaillant eco tec intro. ama eco tec intro 24 değil.siz 2 muslukta sıcak su konforu istiyorsunuz 24 modeli 18/24 tür
    yani 18kw kalorifer,24kw sıcak su
    almanız gereken model ecotec intro 28
    yani 24/28 modeli: 24kw kalorifer 28kw sıcak su

vaillant eco tec intro 28: %30-%100 modülasyon aralığı , 28kw sıcak su gücü, paslanmaz çelik eşanjör,8litre genleşme tankı
    internet fiyatı 4300/4400 lira. alınır

• tcreis kullanıcısına yanıt
    bence bölgenizdeki daikin servisine de sorun iş onlarda bitiyor.kolaylık gösterebilirler

• Exnuc kullanıcısına yanıt
    ideal kazan sıcaklığı her evde değişkendir çünkü her evin koşulları farklıdır. yalıtım,petek metrajı,evin konumu,şehir..vs hepsi devreye girer bir evde 40-45c yeterken diğerine 55c anca yetiyordur
    binanızda yalıtım varsa 40 45c deneyebilirsiniz.

• quote:

ideal kazan sıcaklığı her evde değişkendir çünkü her evin koşulları farklıdır. yalıtım,petek metrajı,evin konumu,şehir..vs hepsi devreye girer bir evde 40-45c yeterken diğerine 55c anca yetiyordur
    binanızda yalıtım varsa 40 45c deneyebilirsiniz.
    Teşekkürler hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • RefiUlunay R kullanıcısına yanıt
    merhaba
    balkonda kombinin altındaki borular açıktaysa 4 boruyu da duvara gömdürün dolabın içine straforlarla yalıtım uygulayın bayağı avantajınız olur
    petekler ısınıyorsa boruları değiştirmeyin ve kombinin altındaki vana filtreleri metal/pirinç tam geçişli yapın. plastik setler iyi değildir ucuzcu ustaların işidir

ben f/p premix yoğ kombiler öneririm her zaman
    baymak lambert lpy,baymak dolcevita dpy,warmhaus priwa,warmhaus ewa,airfel digifel premix,eca proteus premix,bosch condens 2500,bosch condens 2200....
    bunlardan birini alabilirsin pişman olmazsın bir de dublek evde iyi bir oda termostatı da olur ister kablolu ister kablosuz

• Merhabalar, büyük bir tadilat geçirecek evimize kombi takılacak ve tesisası da yenilenecel. apartmanın yalıtımı var. ev ara kat. 92 m2 bir ev. Kombi olarak ne tercih etmeliyiz?

Tesisat konusunda da önerileriniz olur mu? Boru markası vs gibi... şehir ankara

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Denizmavi80 -- 4 Aralık 2019; 21:58:29 >
    VAİLLANT ECOTEC PURE VUW 286/7-2

Hocam bu model icin dusunceleriniz nedir ve farki nedir ?

• Efsunger hissi kullanıcısına yanıt
    Oda termostadı 23 derecede olduktan sonra yine aynı şekilde ısınacak sadece o ısıya ulaşma süresi değişecektir, oda termostadını daha düşük dereceye ayarlamanız gerekir.
  • Merhabalar.

Evimde eca proteus premix kullanıyorum. İlk kışım ve ilk kombi tecrübem desem yeri. Bundan önceki yaşantımda kombi gibi doğalgaz veya metreküp gibi şeyleri pek dert etmiyordum

35 derece eco modda çalışıyor şu an ve geceleri eksi 3 leri görmeye başladık Kocaeli’de.

Günlük sarfiyatım 3 4 metreküp civarında. Ancak kış bastırdığında bu kullanım senaryosu biraz cılız kalacak gibi geliyor.

Evde termostat için kablo tertibatı yok bu sebepten kablosuz bi modele yönlenmek zorundayım.

Ayrıca alt yapı sorunundan dolayı evimde şu an internet yok. Bunu da göz önünde bulundurarak kombimle tam uyumlu ve modülasyonlu kablosuz termostat edinmek istiyorum. Eca da bu özellikte termostat sanırım yok.

Kullanıp memnun kalan veya bilgisi olan dostlardan ricamdır; bana bu hususta yardımcı olmanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _boyacı -- 5 Aralık 2019; 8:25:9 >

• quote:

merhaba
    balkonda kombinin altındaki borular açıktaysa 4 boruyu da duvara gömdürün dolabın içine straforlarla yalıtım uygulayın bayağı avantajınız olur
    petekler ısınıyorsa boruları değiştirmeyin ve kombinin altındaki vana filtreleri metal/pirinç tam geçişli yapın. plastik setler iyi değildir ucuzcu ustaların işidir

ben f/p premix yoğ kombiler öneririm her zaman
    baymak lambert lpy,baymak dolcevita dpy,warmhaus priwa,warmhaus ewa,airfel digifel premix,eca proteus premix,bosch condens 2500,bosch condens 2200....
    bunlardan birini alabilirsin pişman olmazsın bir de dublek evde iyi bir oda termostatı da olur ister kablolu ister kablosuz
    Sağolun...
  • tcreis kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, birebir ayni durumu ben de ECA servisi ile yasadim. ECA yetkili servis ofisini aradigimda kombiyi elektrige baglamami ve 2 bar a kadar su basip tesisati kontrol etmemi acilisi ondan sonra yapacaklarini, Garanti konusunda sorun olmayacagini soylediler. Daha sonra baska bir yakinimin kombisini acmaya gelen ECA saha ekibine ayni soruyu sordum onlar da ilk acilisi kendilerinin yapmasi gerektigini ve kombinin garanti disi kalacagini, ofisteki kisinin yanlis bilgi verdigini soyledi. Sanirim bu durum servisin insiyatifine kalmis. O yuzden siz de servis tarafindan soyleneni yapin bence. Bende riske atmamak icin saha ekibini dinledim ve elektrik baglantisini yapmadan tesisata su verdim.
    Suyun tum tesisati dolastigina emin olmak icin; suyu az acin ve birkac radyatorun hava tahliye vidasini gevsetin. Bu sayede basinc hizli yukselmeyecektir. Sirayla tum radyatorlerin hava tahliye vidasini gevsetirseniz hem havalarini almis olursunuz hem de tum tesisata su ulasmis olur. Hava çıkıp şu gelince tahliye vidalarıni kapatın.
    Ben tum radyatorlerin havasi ciktiktan sonra 10 sn kadar daha suyu acik tuttum ve suyu kapattim. Bunlari yaparken su yarimdan daha az acikti. Kombiyi calistirmaya geldiklerinde su basinci 1 bar cikti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Graig74 -- 5 Aralık 2019; 0:36:36 >

• 
Sayfa: önceki 729730731732733
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.