Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
14.803
Cevap
261
Favori
639.506
Tıklama
Giriş
    6338 Mesaj

Banada hiç mantıklı gelmiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    kir-pi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3678 Mesaj
    Arkadaşlar bir sorun var yardımcı olabilir misiniz ?

Bluetooth versiyonlu Demirdöküm neva kombi de kablosuz kumandayı makinaya bir türlü tanıtamiyorum geçen sene yaptığım tanıtma işlemi bu sefer olmuyor turuncu sabit yanan ışığı bir türlü uzun basarak yanıp sönme pozisyonuna alamıyorum var mıdır bir yardımcı olabilecek arkadaşımız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: disintegration

Peteğin giriş ve çıkışından (T) İle ek hat alınacak

Alıntıları Göster
    Hocam merhaba haftalardır araştırıyorum mesajınıza denk geldim sorunum şu odamdan balkonuma ek radyatör yaptırmak istiyorum odamdaki petek ölçüsü 400x1000 odamdaki duvar kırılıp balkonuma t ile ayrılarak hat çekilcek ben buraya maksimum kaç metrelik radyatör takabilirim 40cm yüksekliği olcak bir de boru öneriniz nedir teşekkür ederim. Bu arada merkezi sistem.

|
    |

Hocam merhaba haftalardır araştırıyorum mesajınıza denk geldim sorunum şu odamdan balkonuma ek radyatör yaptırmak istiyorum odamdaki petek ölçüsü 400x1000 odamdaki duvar kırılıp balkonuma t ile ayrılarak hat çekilcek ben buraya maksimum kaç metrelik radyatör takabilirim 40cm yüksekliği olcak bir de boru öneriniz nedir teşekkür ederim. Bu arada merkezi sistem.

|
    |
    disintegration kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Petek takılacak yerin M2 sini belirtirseniz yardımcı olurlar

|
    |
    muratkiris kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hocam cam balkon olduğu için bilemiyorum nasıl olur ama 13-14 m2 yalıtım yok takılacak en büyük peteği takmak istiyorum termostatik vana taksam olur mu acaba bana kalsa 3000x400 takmak isterim ama t ile ayrılacağı için merkezi sistem gücü yetermi bilemedim ilginize teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratkiris -- 3 Aralık 2019; 9:38:13 >

400x3000 radyatörü merkezi sistem suyu çevirir mi emin değilim ama neden bu kadar büyük radyatör taktırmak istiyorsunuz 14m2 alan için 180cm pkkp 60, panel radyatör alıp çapraz bağlatabilirsiniz girişine de termostatik vana takılabilir
    |
    |

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk
  • Onbaşı
    17 Mesaj

Hocam arkadaşım daha yalıtımlı bir balkona 2.4m ye 40cm lik taktı keşke biraz daha büyük taksam diyodu ben de en az 2.4 takıyım diyorum ama odamdan paralel bağlantı alacağı için su dönmez diyr düşünüyorum sonuçta direnç gibi su en kısaen düşük dirençli yolu tercih edip ordan su hiç geçmez yada daha doğrusu çok az geçer diye korkuyorum.60 dediğiniz yüksekliği ise kurtarmıyor malesef 40 olması gerekiyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratkiris -- 3 Aralık 2019; 10:27:13 >
    |
    |

merkezi sistem olduğu için net konuşamıyorum ama kombi olsaydı mevcut petek metrajına ilaveten en fazla şu kadar petek ekleyebilirsin derdim arkadaşın aynı apartmandaysa aynı merkezi sistemden faydalanıyorsa onun evindeki petek metrajına göre sende hareket edebilirsin
    |
    |

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk
  • Onbaşı
    17 Mesaj
    Hocam merkezi sistemin basıncı daha yüksek değil mi? Peki kombi olduğunu varsaysak t ile paralel alınarak en fazla kaç mm petek kullanablirim yüksekliğin 40cm olduğunu düşünerek teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar. Yardımcı olursanız sevinirim.cok acil seçmem lazım ikisi arasında kaldım.simdiden teşekkür ederim. Airfel digifel premix 24 kW mi yoksa ECA proteus premix 24 kW mi ( 100 M2 net , 6 metre petek)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orkutgul -- 3 Aralık 2019; 15:38:11 >

24kW bir kombi toplamda 60cm yükseklik pkkp için konuşuyorum ortalama 11-12mt petekteki suyu çevirir tabi bu ortalama bir rakam evin yalıtımı tesisat durumuna göre değişir ,merkezi sistemin basıncı farklıdır ve daha güçlüdür ama görmeden yorum yapmak zor benim tahminim sizin balkona çok rahatlıkla büyük petek takılır ama gönül rahatlığıyla evet diyemiyorum
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    21037 Mesaj

sorunuzun yanıtı: airfel(daikin) ve eca servislerinin hangisi evinize daha yakınsa ve daha uzun süredir faaliyet gösteriyorsa ve de çevrenizde hangisinin memnuniyet derecesi daha fazla
    |
    |
    orkutgul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
    17 Mesaj

Çok teşekkür ederim hocam tek endişem başka bir kaloriferden paralel hat çekilmesi deneyip görcem artık.

|
    |
    Selamlar. 90 mt2 brüt 2+1 dairede oturuyorum. Toplam petek ölçüsü 4.6 m. Fiyat teklifi için gelen arkadaş yarı yoğuşmalı kombi yeter dedi. Bana bu ölçüdeki ev ve petek için nasıl bir kombinasyon tavsiye edersiniz? Teşekkürler şimdiden

Çok teşekkür ederim.yani teknik olarak hiç bir farkı yok diyorsunuz

|
    |

@disintegration hocam bakım konusunda öneriniz nedir? Geçen yıl Confeo Plus taktırdık eve taşınırken, 1 kış geçirdik, şimdi 2. kışa girdik. Henüz hiç bakım yapılmadı kombiye. Bakım yaptırmalı mıyım?

Bakım yaptırırsam yetkili servis geldiğinde nelere dikkat etmeliyim?
    |
    |
    Bahsedilenler: disintegration

Merhabalar, Kombi önerisi almak istiyorum. Ev toplam 140m2, ara kat ve yalıtım yok. Tam yoğuşmalı kombi önerisi alabilir miyim ? Evde 2 adet banyo var ayrıca. Aynı anda sıcak suyu kesintisiz verebilmesi önemli benim için.

Salon : 30 m2 ( 1.2m+1.2m+1m)
    Oturma Odası : 18 m2 (2.8m)
    Mutfak : 11 m2 (yerden ısıtma)
    Banyo : 6 m2 (40 cm )
    Ebeveyn Odası: 15m2 (1.6m)
    Çocuk Odası :11 m2 (1.2m)
    Antre + Koridor : 10 m2 (petek yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReoxTR -- 4 Aralık 2019; 10:14:45 >
    |
    |
    Bahsedilenler: disintegration

Mutfak yerden ısıtma derken hiç petek yok mu? aynı sistemde ikisinin kombinasyonu nasıl olacak? Yerden ısıtma düşük sıcaklıkta kullanılır petekli ısıtmnada sıcaklıklar daha yüksektir.
    |
    |
    ReoxTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: kir-pi

Mutfak yerden ısıtma derken hiç petek yok mu? aynı sistemde ikisinin kombinasyonu nasıl olacak? Yerden ısıtma düşük sıcaklıkta kullanılır petekli ısıtmnada sıcaklıklar daha yüksektir.

Alıntıları Göster
    hocam 45 50 derecede açarsınız sıkıntı olmaz dediler göreceğiz Petek vardı normalinde iptal etmek zorunda kaldım tezgahı uzatmak için
Mobilya Takımları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.