Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (663. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 model arasında fiyat farkı çoksa epsilon eco alın, daha önce maktek markasını kullanmışsınız servisi de var o zaman sıkıntı çıkmaz. epsilon eco modeli epsilon yoğuşmasız kombisinin geliştirilmiş hali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, dublex ev için sessiz çalışan ve ekonomik kombi önerisi verebilirmisiniz arkadaşlar
  • onnow78 kullanıcısına yanıt
    balkon..vs gibi ısıtılmayacak alanlar çıktığında ısıtılacak net alan kaç m2? binada yalıtım var mı hangi şehirdesiniz?

• Merhaba arkadaşlar. Antalyadaki ev için iki model arasında kalmış bizimkiler. Ben de dedim bilgim yok ama bi bakayım internetten sitelerine. Orası daha karışık. Foruma danışayım dedim en iyisi. Şöyle ki; Demirdöküm Atromix (24 kw) ve Viessmann Vitodens (24kw) 50w modeli düşünülüyor. Biraz daha pahalı Viessmann. Çok mühim değil ama Demirdöküm'de yedek parça ve bakım maliyetleri daha az olur diyor kombici arkadaş. Ben de görüştüm az önce. Aklıma daha çok yattı Demirdöküm benim. Ev 165 mt2,güney batı cephe. Siz olsanız tercihiniz hangisi olurdu bu durumda?

• Ttow kullanıcısına yanıt
    kombici doğru söylemiş yedek parça,bakım maliyeti...vs atromix her zaman daha uygun olur yalnız eviniz net 165 mi yoksa brüt mü bu önemli net 165m2 ise 28kw yok ev daha küçükse 24kW kapasite almanız lazım
    yerli üretim kombilerin hiçbir eksiği yoktur artısı bile vardır yedek parça,servis vs.

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam brütmüş şimdi sordum. 24 dediğiniz gibi yeterli olacaktır inşallah.+Teşekkürler hızlı dönüş için.

• Hocam dediğin gibi proje çizdirdim gazım açıldı. Ama Kombinin Elektrik tesisatı çekilmemiş. Firma onu da yapmadı. Kombinin altında Elektrik Prizi var Anladığım kadarıyla birde sigorta takmak lazım.
    Ne tip Kaçlık sigorta takmam lazım, ve kaçlık kablo alayım? Sigortadan sonraki bağlantıyı ECA servisi yapar mı? Birde ECA servisi bu Kombinin garantisini açarken ücret istiyor mu? Elinde kombinin elektrik bağlantısı örnek resimi varsa paylaşabilir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 28 Haziran 2019; 17:7:30 >
  • Merhaba 110-120 m2 arası net alana sahip 3+1 dairemde Bosch kombi kullanıyorum. 7-8 yıl önce almıştık. Cihaz şimdilerde şalteri indirsek bile su basıncı düşüyor. Bu da bizi endişeye sevk etti. Servis vs gelen çoluk çocuğun yorumuda bana çok inandırıcı gelmedi. Kombiyi değiştir vs dedi. Ev kuzey cepheli, bina ilk yalıtım tipte yalıtımı sağlanmış bir bina. En üst kattayım.

- Kombinin tamir şansı varmıdır sizce?
    - Değiştirmem gerekirse, uzun süre kullanabileceğim, max 4-5.000 civarında bir kombi önerir misiniz?

Lokasyon :Gebze
  • emurat E kullanıcısına yanıt
    2 amper sigorta ve 0x0.75mm kablo bulundurun. siz değil eca servisi takacak

• ardahan A kullanıcısına yanıt
    muhtemelen ana eşanjörü delindi , tamir fiyatı alın, sıfır kombilerle karşılaştırın. gebze de baymak fabrikası servisi var fabrika tuzla da. baymak öneririm tam yoğ premix olarak baymak duo tec compact
    yarı yoğ olarak baymak luna avant
    baymak istemezseniz bosch condens 2300 , bosch condens 2500,eca scot,airfel digifel premix,warmhaus enerwa veya priwa,

• Arkadaşlar merhaba dün ankarada bauhause a uğradım. Kombilerin yanından geçerken dd nitromix 24 modeline baktım gözlerime inanamadım. Daha geçen hafta bosch 2500 ile arasında kararsız kalıp kombici bir arkadaştan herşey dahil 4300 liraya aldığım ve henüz montajı yapılmayan kombi 5150 + 1100 proje montaj yazmışlar. Arada 2000 lira var neredeyse 😳😳😳

• Hocam servisi aradım. Sigorta kutusu olmazsa montaj yapmıyoruz dedi. E.C.A Proteus Plus kombi ye aşağıdaki Sigorta ve Oda termostatı uygun mudur? Yardımlarını bekliyorum. İyi günler.

1-Sigorta
    https://urun.n11.com/elektrik-aksesuarlari/kombi-sigortasi-i-kombi-salteri-kutu-dahil-2-amper-viko-P251942371

2-ECA kablosuz Termostat
    https://urun.n11.com/termostat/eca-kablosuz-oda-termostati-ert-176-rf-dijital-ekranli-P248820325

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 30 Haziran 2019; 20:48:46 >

disintegration Hocam Giriş katı 2+1 80m2 Pencereler Çiftcam pvc ve kuzeye bakan hiç camı yok ancak binana yalitim yok Bati karadeniz bolgesi Daire için

1 uygun fiyatli ancak ariza orani düşük yogusmali hermetik farketmez kombi marka oneriniz (buderus hariç)

2 Baymak Kalde Eca arasinda petek ve toplam ortalama metraj öneriniz

merhaba bulunduğum yerdeki kombici eca kronos önerdi. herşey dahil 6 taksit 3900 fiyat verdi sizce nasıl ?
    ilk defa takılacak proje vs.
    Hocam daha önce yazmıştım dogalgaz ci vanayi tesisatin konumuna göre ayarladigim için vanayi değiştiremiyorum diyor. Tıkandım kaldım ne yapmalıyım

• emurat E kullanıcısına yanıt
    evet uygun

• erennavas kullanıcısına yanıt
    yarı yoğ: airfel digifel condense,baymak lambert attivo,baymak luna avant, dd nitron condense
    premix yoğ: airfel digifel premix,baymak duo tec compact,bosch condens 2500,eca scot,warmhaus priwa
    petek markasında dd plus öneririm, vairad veya ecapan da olabilir hepsi 25mm hatve genişlikte
    baymak,eca,kalde yazmışsın. fiyat olarak eca ve baymak nerdeyse dd plus ile aynı

• cafzafer2 C kullanıcısına yanıt
    eca kronos, hidroblok grubu pirinç değil kompozittir. kombiyi evin içine monte edeceksen alınır. balkonda olacaksa kışın sıcak soğuk değişimlerinde uzun vadede çatlama riski var
    verdikleri fiyatta montaj,proje dahilse fiyat kötü değil

• daha öncede burda sormuştum, sağolsun disintegration arkadaş da cevaplamıştı sorularımı,

ev dubleks 250 m2 net, brütü 280m2 civarı,(bina yalıtımsız)(12 petek-200dilim-, 2si banyo)(son yıllarda kar çok olmuyor, kışın eksi dereceler nadiren görülüyor)

samgaz (Samsun dayız) doğalgazı sıfırdan açtırmaya başvurdum (evin kapısına kadar doğalgaz harız ama eve boru girmemişti),
    200m2 ye kadar doğalgaz başvuru 706 tl gibi bi ücretmiş, 200-300m2 arası 1326 tl gibi bi ücret(SAÇMALIK BENCE, her 100m2 sonrası 630tl ektra ücret oluyormuş, daha fazla yakacaz zaten daha fazla kazandıracaz bide başvuruda fazladan ücret vermek niye?) ((m2 yanlış beyan edilirse, doğalgaz için gelen mühendis olayı anlayınca zaten yine ekstra ücreti ödemek gerekiyormuş))

3 firmadan fiyat teklifi aldık 9500-10bin civarı genelde(merkezi kaloriferden geçiyoruz, petekler değişmiyor),

1.
    30kw eca proteus + kombi dolabı + üst kata giden boruların çoğu değişmeyecek(eski borular kalacak)=== 9500 (tanıdık bi yer sayılır o yüzden çok zorlanırsa fiyat 9000 e düşebilir) ((işçilik iyi, diğer dairelerden gördüğümüz kadarıyla)) (boru olarak hakan plastik olduğu belirtilmiş)

2.
    35kw eca proteus (DD nitromix de olabilir aynı fiyat) + vanalar eca vana ile değişecek(termostatlı değil) + kombi dolabı + banyoya havlupan eklenecek 1 adet + boruların hepsi değişecek (hatta üst kata giden ayrı bi hat yapacaklar direk kombiden, istenirse o hat alt kattan tek vana ile kapatılabilecek) + peteklerin alt bağlantı kısımlarına metal bağlantılar eklenecek(sanırsam filtre görevi gören) == 10bin ((30kw olursa 9750)) ((işçilik iyi, diğer dairelerden gördüğümüz kadarıyla)) (boru olarak fıratpen dendi)

3.
    30kw eca confeo + kombi dolabı + termostatlı vanalar(12 petet ama 2 si banyo olduğu için 10 termostatlı vana) + boruların hepsi değişecek == 9500 ((35kw olursa 10bin)) ((işçilik pek iyi değil, spiralle boru keserken koltuk yanma olayı bile olmuş))

bütün hepsi işlemler sonrası zemine vs gömülen borualrın üstünü alçıyla kapatıyor.

bana 2. seçenek olumlu geldi, fiyat diğerlerine göre pahalı gibi gerçi, 2 petek boşa çıkıyor onları istediğiniz yere yerleştirebiliriz dendi hatta istediğiniz noktaya boruyu çekeriz kör olarak bırakırız ilerde kullanma ihtimaline karşı vs dendi....
    diğer seçeneklerdeki detaylar çok belli değil.

sanırım 2. seçeneği seçicez, değişik görüşü olan paylaşırsa sevinirim. (DD nitromix öneriyorlar servis vs samsunda daha kolay olur diye, ama eca proteus daha yeni model diye aklım onda kalıyor:D)

fiyatları, bilgileri vs karşılaştırmalarda falan fikir versin diye olabildiğince detaylı paylaştım ;)

disintegration, dubleks gibi büyük evlerde 30-35kw confeo kullanımında sorun yaşamadığını belirtmişti, vana olarak termostatlı danfoss önermişti ama düz eca vana için fiyat verdi 2. firma, yinede firmaya danfoss olursa fiyat farkı olurmu diye sorucam ;)

umarım faydası olur :)

• xpugur kullanıcısına yanıt
    Hocam dd nitromix teknolojisi eski gürültülü,servisi rezalet bir markadır.Kış günü servis ana merkezi arayıp kombi çalışmıyor dersiniz telefonda ki size kombi bakımı felan satmaya çalışır.Bu markayı evinize sokmayın.Satıcılar en çok bu markayı önerir niye?,çünkü en çok hangi markadan prim alırlarsa onu kakalamaya çalışırlar.Bizde ki esnafta iş ahlakı yok o yüzden araştırın ona göre kararınızı verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.R.W. -- 5 Temmuz 2019; 16:10:26 >
  • 
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.