Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (662. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.147
Cevap
529
Favori
1.261.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 660661662663664
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba benimde kombi alma durumum ortaya çıktı sizde bilgi almak istedim. Normalde kombisiz güneş enerjisi ve şofben ile sıcak su olayını çözmek istiyordum. Ev 5+1 olarak geçiyor ara kat doğu cephe net 140-150 m2 mersinde. Evde 2 kişi yaşayacağız ilk yıllar ısıtma için kullanmayı düşünmüyorum daha çok sıcak su için kullanacağız. İleri yıllarda ısıtma amaçlı kullansam da muhtemelen çoğu oda kapalı olacak. Petekler takılı ama boylarının yeterli olduğunu düşünmüyorum.
    salon 30 m2 1,5 metre petek
    oturma odası+ mutfak 30 m2 1 metre petek
    3 tane çocuk odası 10 m2 den ve her biri 0,6 metre petek
    yatak odası 16 m2 1 metre petek
    2 tane banyo havlupan var
    ısıtma amaçlı aktif kullanmayı düşündüğümde salondaki peteği oturma odası+mutfağa almayı düşünüyorum. Salona 2 metre yeni almayı düşünüyorum. boşta kalan peteğide holle takmayı düşünüyorum. Ama bunlar ileri ki aşamalar. 2 sorum var.
    1. Sadece su ısıtma (hemen hemen her gün banyo) amaçlı kullansam ortalama fatura ne gelir.
    2. Bu amaçla ileriyi de düşünerek hangi modelleri önerebilirsiniz.

• cauchy33 C kullanıcısına yanıt
    sadece su ısıtma kullanıma ve hanedeki kişi sayısına göre değişir
    yemek pişecek, banyo yapılacak 3/4 kişilik bir ailede en az 30/50 lira civarı tutar
    eviniz büyük ama petek metrajı az sınır değerdesiniz 24kw teorik olarak olur ama alan büyük 28kw civarı kombi almak mantıklı
    yarı yoğ kombi:baymak lambert attivo 31kw,baymak luna avant 31kw,dd nitron condens 28kw
    premix yoğ: baymak lambert lpy 28kw, dd atromix 28kw,eca proteus premix 28kw,airfel digifel premix 30kw,eca confeo premix 30kw

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet hocam bende metrajın yeterli olmadığını düşünüyordum. Müteahhit yapımı normaldir diyorum. Bu arada evde 2 kişi yaşayacağız. Arkadaşımda buderus gb062 memnun, babamlar vailant kullanıyor memnun (Modeli hatırlamadım ama yarı yoğuşmalıydı). Sizin dediğiniz modelleri de inceleyeceğim. buderus gb062 ve bosch condens 2300 modellerini de önermişsiniz diğer sayfalarda bunlar nasıldır. Aslında amacım aklımda 2-3 model belirlemek ve uygun bir fiyat kampanya denk gelirse almak çünkü bu kombiler kışa girdiğimizde fiyatlarını en az bin lira arttırır gibi. Keza klimalarda benzer durum oldu.
  • Tesisatim yapıldı yaşam odasına modulasyonlu termostat takıyorum. Ama dogalgazci termostatik vanayi da bu odaya takmış. Ben halbuki ilgili vanayi mutfaka takmasıni istemiştim. Ne yapmalıyım

• cauchy33 C kullanıcısına yanıt
    yazdığınız 2 kombide olur ama ikiside 24kw, eviniz büyük, iyi hesap yapabilen bir ısı uzmanına danışın

• blackeyes B kullanıcısına yanıt
    mod. o.t varsa aynı odada termo vana olmaz sökülüp mutfağa takılması lazım

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler suyu basmışlar herhalde bu değişimi yaparken parkeler bir zarar gelir mi!

• 50 m2 depolu 2 katlı 50+50=100 m2 kuzey cephe hiç güneş görmeyen dükkanım için eczane de kullanılacak en verimli ve en sorunsuz kombi önerilerinizi bekliyorum. Konu hakkında az bilgi sahibiyim

• 2+1 120 M2 burut net 95 M2
    Dairem yerden ısıtmalı sıfır. Güney cephe . Cepheler açık .
    Salon 25 M2 mutfak 12 M2 diğer odalar da standart çok büyük değil .
    En ideal fiyat performans hangi kombi alayım .
    Hiçbir bilgim yok .
    Ev Denizli'de arakat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cafzafer2 -- 26 Haziran 2019; 21:33:27 >
  • S.A.
    Konu ve mesajlarınızı çok faydalı buluyorum. Teşekkür ederim.
    Merkezi sistem iptal edilip bu hafta bireysel ısıtmaya geçiyoruz. 4 mt toplam petek boyu ve 90 metrekare ısıtma alanı var. Petek uzatmak oda ve mobilya yerleşiminden mümkün olmadı. Diğer daire sakinleri de aynı şekilde peteklere müdahale etmeden geçiş yapıyorlar. Petek boyu ve alan yoğuşmalı için az ama bu haliyle geçiş yapacağız artık.
    Firma Montaj ve proje üzerine kombi için
    Demirdöküm Nitron Condese 2950 tl
    atromix 3300 tl
    nitromix 3650 tl
    Buderuz Gb012 3350 tl
    Gb022i 4120 tl teklif etti.
    Sizin öneriniz kombi ve uyumlu termostak konusunda ne olur? yardımcı olursanız sevinirim.
  • LostAssassin kullanıcısına yanıt
    90 m2 ye 4 mt petek çok az, maddi sorun yoksa ve mümkünse peteklerin yüksekliği arttırılabilir, veya pkkpkp denilen normal peteklern 1.5 katı genişliği olan petekler kullanabilirsiniz.
  • kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı maddi değil. Peteklerin olduğu cepheler ve odalardaki eşya yerleşiminden dolay uzatamıyorum. Merkezi sistemde o 4 metre bile fazla gelip vana kıstığımız oluyordu. Ama Kalın petek benim de aklımda. Kombi içini hallettikten sonra kendim alıp takarım diye düşünüyorum. Şuanda acil önceliğim kombi seçimi. Aklımda yukarıdaki listeden demirdöküm Atromix var. Ona uygun bir de termostat diyorum ama yinede uzmanlarına sormak iyidir deyip buraya yazdım.
  • blackeyes B kullanıcısına yanıt
    tesisatınızda tahliye musluğu vardır ordan tesisay suyunu boşaltın veya mutfak gibi yerden boşaltın sonra değiştirebilirsiniz
    tesisat suyu boşalınca parkeler zarar görmez
    işlemi bitirin sonra tesisat suyunu doldurun manometre 1,5 olsun
    termo vana taktığınız peteğin havasını alın
    işlem tamam bunu yapacak kişi bilir

• LostAssassin kullanıcısına yanıt
    peteklerin metrajını uzatmazsanız kışın kombiyi muhtemelen yüksek kazan sıcaklığında kullanabilirsiniz
    ayrıca yaşam odasına iyi bir oda termostatı olmalı
    dd atromix olabilir çok fazla özellikli değildir ama alınabilir
    airfel digifel premix,bosch condens 2300,eca scot,baymak duo tec compact alternatif kombiler dd atromix ile aynı fiyatta baymak lambert lpy de alınabilir

• eczaci20 E kullanıcısına yanıt
    premix yoğ kombiler en verimli cihazlar ama işyerinde genellikle akşama kadar kullanılacak yarı yoğ kombi de düşünülebilir
    bu konunun ilk sayfasındaki kombileri öneririm kapasite olarak standart 24kW yeterli

• cafzafer2 C kullanıcısına yanıt
    eviniz yerden ısıtma düşük kazan sıcaklığı lazım.kalorifer düğmesi minimum 35c hatta 30c ye kadar inebilen modellere yoğunlaşın
    f/p olarak yarı yoğ kombiler uygun 2800 3100 lira aralığında yarı yoğ baymak lambert attivo 24fi,baymak luna avant 24fi uygun yarı yoğ airfel digifel condense ve dd nitron condense modellerine de bakabilirsiniz

biraz daha üstüne tam yoğ premix: baymak lambert lpy,dd atromix,eca scot,bosch condens 2500,airfel digifel premix,warmhaus priwa veya enerwa modelleeri

• kombimde yaşanan anakart sıkıntıısndan dolayı kombimizi değiştirme kararı aldık gelen servis Maktek epsilon eco modelini önerdi hatta fabrikayla konuşup fiyat bile aldı. Daha önce kullanan var mı bu kombiyi eski kombimiz maktekti tasarruf konusunda memnunduk açıkcası.
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]http://maktek.com.tr/portfolio-item/maktek-epsilon-eco-yogusmali-kombi/

Maktekin bir tane daha yoğuşmalı kombisi var Maktek Condence tam yoğuşmalı kombi olarak geçiyor onun da linkini veriyorum kafama takılan bunu bize öneren olmadı. Hangisini tercih etmeliyiz sizce?

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]http://maktek.com.tr/portfolio-item/condense-tam-yogusmali/

Çok teşekkür ederim

• |YipMan| kullanıcısına yanıt
    iki kombide yeni sayılır. erp yönetmeliğinden dolayı geçen yıl piyasaya çıktılar,maktek daha önce yoğuşmasız ruby ve epsilon modellerini yıllar boyunca sattı
    epsilon eco, yarı yoğ . maktek condense ise premix yani tam yoğ
    forumda kullanana denk geleceğinizi sanmıyorum
    izmirde inceleme şansım oldu komponentleri güzel.pompası erp li yani enerji tasarrufludur iki modelde sessiz çalışır, fabrikası çiğli de yerli üretim
    izmirde ve/veya ege bölgesindeyseniz tercih edilebilir çünkü ege bölgesinde özellikle izmirde servis ağı güçlüdür
    ikisi için montaj hariç ne kadar fiyat aldınız?

Şuan kullandığımız kombi ruby modeli ve gayet memnunduk fakat peteklerin temizlenmesi için 2 usta tutmuştuk onlar da naptılarsa kombinin içine su mu kaçmış nolmuş. anakartımız dikiş tutmaz olmuştu. 1 sene idare edelim dedik gene iyi dayandı. Neyse şimdi epsilon eco ve condense arasında kaldık siz hangisini tavsiye edersiniz? eco epsilon için 3150tl fiyat aldık biz. Condense fiyatını bilmiyoruz. Uzun yıllar kullanacağımız için almışken iyi bir şey olmasını isteriz siz olsaydınız hangisini seçerdiniz? Evimizin yalıtımı çok iyi. ruby modeli kışın hiç üzmedi bizi.
  • 
Sayfa: önceki 660661662663664
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.