Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (589. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 587588589590591
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    genelde en dandik 10-13 borulu yan sanayi havlupan taktıkları için banyo ısınmıyor 25-30 borulu sanpan marka havlupanların ısıl değeri yüksektir.ama petek ile bir olamaz tabi 40-50cm lik petekler hariç
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevaplarınız için sizin tavsiyelerin üzere termoteknikten vazgeçip bosch cihaz aldım umarım iyi olur. Fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz ?
  • erenkuqo kullanıcısına yanıt
    bence iyi yaptınız il merkezinden destek alacaksınız uzun vadede bosch avantajdır müşteri hizmetleri daha iyi,pazar günü nöbetçi servis bulundurabiliyor.kombi+daire içi tesisat neyi kapsıyor? neler yapıldı? hangi malzemeler kullanıldı?
    Bosch Condens 2500w cihaz ve montajı
    Gaz Tesisatı toplamda 14metre (ocak ve kombiye gaz çekilmesi)
    Proje + Gaz açımı
    Kombiye elektrik bağlanması
    Gaz tesisatının 1 yıl ücretsiz sigortalanması
    Mutfak Penceresine menfez açımı
    Kombi dolabı.
    Banyoya 60cm lik petek takılması
    Yapılacak bu işlemlerin tamamı için 7100tl ücret ödeyeceğim (9 taksit)
    monopol piyasanın egemen olduğu bir ilçe için çok fazla değil
    Benden Kırıkhan dayım kombi ve iç tesisat için 6100 fiyat almıştım condens 2500 için buderus gb 062 taktirdim 6350 tl ye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • halilcc kullanıcısına yanıt
    Hangi tarihte taktırmıştınız acaba ?
    Bizde de peşin fiyatı 6650tl idi fakat banyo petegi(200tl) ve vade farkı(250tl) eklenince fiyat 7100'ü buldu.
    Eylül sonuydu galiba taksit için fark ödemedim 9 taksit yaptılar.

• halilcc kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Ben Fortes mühendislik ile anlaşma sağladım fakat o kadar dil dökmeme rağmen nakit fiyatının 6650 olduğunu söylediler. Kartla peşin ödemede ise 100tl fark istediler bende 250 tl fark ve 9 taksidi mecburen kabul ettim.
    fiyatta abartı yok bunu küçük bir ilçede yaşadığınız için diyorum istanbul,izmirde olsaydınız buralarda rekabet var fiyat biraz kırılabiliyor.üstelik taksit ve ilave petek te var

• Bu da bize verilen fiyat. Sizce de biraz abartılı değil mi?

Yer Zonguldak merkez.

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

Fotoğraf ekledim ama görünüyor mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ernaltnts -- 13 Kasım 2018; 23:13:16 >
  • ernaltnts kullanıcısına yanıt
    resim net görünmüyor
    Doğalgaz tesisatı projelendirmesi, sigortalanması, elektrik işleri, cam işleri==> 1.750 TL

Kombi hat bağlantısı, sıcak soğuk su bağlantısı, yağ giderleri==> 1300 TL

Petek temizleme ==> 200 TL

Kalebodur tadilatı ==>150 TL

Kolon tesisatı ücreti ==> 850 TL

Vailant 236/7-2 tam yoğuşmalı kombi + montaj 5.500 TL

TOPLAM==> 9.750 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ernaltnts -- 14 Kasım 2018; 13:33:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ernaltnts

Doğalgaz tesisatı projelendirmesi, sigortalanması, elektrik işleri, cam işleri==> 1.750 TL

Kombi hat bağlantısı, sıcak soğuk su bağlantısı, yağ giderleri==> 1300 TL

Petek temizleme ==> 200 TL

Kalebodur tadilatı ==>150 TL

Kolon tesisatı ücreti ==> 850 TL

Vailant 236/7-2 tam yoğuşmalı kombi + montaj 5.500 TL

TOPLAM==> 9.750 TL
    proje,elektrik,cam..vs: 1000/1200lira

kombi airfel digifel premix veya eşdeğer 4000+300: 4300

kolon:850

kalebodur:150

petek temizleme:100-150

Yani sizce işçilik için 2300 TL gibi bir rakam istemeleri gerekiyor. Bizden işçilik için istedikleri ücret 4500 tl. :)

Birde kombi satıcısı zonguldakta airfel servis çok sıkıntılı immergas tera tt öneririm aynı fiyata servisi daha iyi dedi. Elinde airfel de vardı ancak servis sebebiyle önermedi.

İmmergas tera tt 24 kw konusundaki görüşünüz nedir hocam?

• Merhaba. Bosch condens 2500 ,demirdöküm 6,20 mt petek ,kombi dolabı,Eca termostatik vana, proje ve gaz açımı,menfez şartel gfs esnek boru,işçilik toplam 8250 tl fiyat aldım. Oda termostatı hariç. Bana biraz fazla geldi fiyat. Ne dersiniz. Bi de 110 mt2 ev için 6,20 mt. Petek uzunluğu az değil mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kozanoğlu -- 14 Kasım 2018; 17:8:16 >
  • Herkese tekrar merhaba

Faha önce bahsettiğim gibi doğalgaz bağlatma arifesideyim ve biriyle anlaştık gibi sizinde öneri ve yorumlarınızı bekliyorum

6.5 metrelik tesisatima

vaillant 246 model kombi

Spk kompozit boru

Vrt 35 dijital oda termostati

Ev kullanım alanı tahminen 100m2

Izmirde yalitimsiz en üst kat üstü açık çatı

Kombiden 32 lik boru ile çıkış yapıp 25 ile sonlanacak

Değerli önerilerinizi merakla bekliyorum

• ernaltnts kullanıcısına yanıt
    ilk kalemi fazla şişirmişler ve pahalı kombi de olunca haliyle fiyat şişiyor
    ben öncelikle yerli üretim kombi öneriyorum airfel servisinde sıkıntı varsa bosch,eca,baymak hatta warmhaus gibi markalara bakabilirsiniz
    mesela bosch condens 2300,eca scot,baymak duo tec, warmhaus priwa veya enerwaplus
    örneğin bosch condens 2300 çok donanımlı bir kombi terra ile denk sayılır: çok geniş modülasyon aralığı, 28kW sıcak su gücü, modülasyonlu oda termostatı desteği gibi benzerlikler var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet35.

Herkese tekrar merhaba

Faha önce bahsettiğim gibi doğalgaz bağlatma arifesideyim ve biriyle anlaştık gibi sizinde öneri ve yorumlarınızı bekliyorum

6.5 metrelik tesisatima

vaillant 246 model kombi

Spk kompozit boru

Vrt 35 dijital oda termostati

Ev kullanım alanı tahminen 100m2

Izmirde yalitimsiz en üst kat üstü açık çatı

Kombiden 32 lik boru ile çıkış yapıp 25 ile sonlanacak

Değerli önerilerinizi merakla bekliyorum
    kombiyi balkona değil evin içine monte ettirin,kombinin altına plastik değil metal/pirinç tam geçişli vanalar isteyin
    ev yalıtımsız ve ısı kayıpları olduğu için termostatik vanalar isteyin,oda termostatı da olsun
    oda termostatı bağladığınız oda hariç diğer odalara ve mutfağa danfoss termostatik vanalar bağlatın
    yalıtımsız evlerde termostatik vanalar şart ısı daha dengeli dağılıyor kombiye yakın iyi petekler kısılır,su uzak peteklere kanalize edilir
    kompozit boru yerine dizayn oksi plus öneririm.hepsi gıda çarşısında var

yarı yoğ kombilere modülasyonlu oda termostatı bağlatarak yoğuşma verimi arttılırması daha iyidir
    vaillant 246 ecofit alacaksanız yanında vaillant'ın modülasyonlu oda termostatlarından birini isteyin
    veya en uygun çözüm olan
    bosch condens 2000 yanında bosch cr 10 veya bosch cr50 modülasyonlu oda termostatı öneririm
    buderus gb12 yanında buderus rc100 veya buderus rc150 modülasyonlu oda termostatı da olur

eviniz yalıtımsız ve açık çatı: termostatik vanalar ve modülasyonlu oda termostatı ile ısıyı daha iyi kontrol edersiniz

• 
Sayfa: önceki 587588589590591
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.