Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (588. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 586587588589590
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar. Görev yaptğım ilçeye nihayet dogalgaz geldi. Dairede tek yaşıyorum, ilçede öğretmenlik yapıyorum ve dairede tek yaşıyorum. Eve bağlantı yapmak istiyorum fakat fiyatlar bana çok fahiş geliyor. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir ? Daire ile ilgili tüm bilgiler fotoğrafta mevcuttur. Konu ile ilgili bilgilerinizi paylaşabilirseniz çok memnun olurum.
    Teşekkürler.
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenkuqo -- 10 Kasım 2018; 18:20:46 >

• mkirc kullanıcısına yanıt
    oda termostatı kullanacağınız oda hariç ve de banyo hariç kalan odaların peteklerine danfoss ras-c termostatik vanalar kullanabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenkuqo

Arkadaşlar merhabalar. Görev yaptğım ilçeye nihayet dogalgaz geldi. Dairede tek yaşıyorum, ilçede öğretmenlik yapıyorum ve dairede tek yaşıyorum. Eve bağlantı yapmak istiyorum fakat fiyatlar bana çok fahiş geliyor. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir ? Daire ile ilgili tüm bilgiler fotoğrafta mevcuttur. Konu ile ilgili bilgilerinizi paylaşabilirseniz çok memnun olurum.
    Teşekkürler.

salon 25m2 buraya tek 145cm petek olmaz ilave olarak en az 120cm petek lazım
    oturma odası yaşam odasıdır 16m2 odada 80cm petek olmaz tek 140-150cm petek lazım
    vitodens 50w yerine bosch condens 2500 tercih edin yanında bosch cr 10 veya bosch cr50 modülasyonlu oda termostatı
    logic iyi kombi ama servisi yaygın değil airfel digifel premix,eca scot gibi yaygın marka modellere yönelebilirsiniz
    airfel digifix piyassadan kaldırıldı normal digifix var bir de digifix duo var normal digifix tek eşanjörlü sakın tercih etmeyin digifix duo tercih edin
    ayrıca logic en uygun fiyat yazılmış fiyatlar arasında arasında tutarsızlık var

• astrafe A kullanıcısına yanıt
    belki eca servisi parametre ayarı koymuştur kombiye. eca kendi oda termostatını satmak ister eskilerden bilirim bu yazdıklarım tahmini, kronos'a o.t bağlamadım yardımcı olmak isterdim, oda termostatı bölümünde hasanemii nickli arkadaş var ona sorabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 10 Kasım 2018; 18:32:46 >
  • erenkuqo kullanıcısına yanıt
    ikinci resmi yeni gördüm airfel digifix yoğ kombi yoktur tam yoğuşmalı airfel digifel premix, yarı yoğuşmalı ise airfel digifel condense var
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Fiyatlarda tutarsızlık olması konusunda hem fikiriz. Şöyle ki;
    1-Wiessman 50W kombi internet fiyatı:5000Tl bu durumda bu kombiyi seçersem tesisat için :3200Tl
    2-Bosch Condense 2500w 24kw internet fiyatı:4000Tl bu durumda bu kombiyi seçersem tesisat için :2650Tl
    3-Termoteknik logic 25/36kw internet fiyatı:4000Tl bu durumda bu ombiyi seçersem tesisat için : 1650Tl ödemiş olacağım.
    Konu hakkında düşüncemde hata varsa düzeltin lütfen doğalgaz firmaları ilçeye ilk defa bağlatılan dogalgaz sistemleri için fahiş ve dengesiz fiyatlar istiyorlar çünkü onlar dışında bu işi yapabilecek olan yok bulunduğum yerde rakipsiz olduklarından ve insanların ısınmak için mecburiyetlerini bildiklerinden bu şekilde fiyatlar verdiklerini düşünüyorum.

Size birkaç sorum daha olacak.
    1- Bulunduğum bölge en yakın il merkezine 90km ve cihazlar sıkıntı çıkardığında servisler Kahramanmaraş ve Gaziantep Merkez'den ilçeye yönlendirilecekler. Bu sebeple hangi marka kullanırsam kullanayım sıkıntı durumda servis problemi yaşayacağımı düşünüyorum.
    2- Fiyatlar arasında ki tutarsızlıktan dolayı tesisat fiyatları farklılık gösteriyor. Bu sebeple tesisata fazla para ödememek için Termoteknik logic cihazının bulunduğu paketi seçmek istiyorum. Cihazla alakalı yaptığım araştırmalar sonucunda cihazın İngiltere üretimi olduğunu ve hata payının en az olan kombi olduğunu keşfettim ayrıca Aralık ayına kadar gaz açımı yaparsam garanti süresi 5 yıl oluyor.

Tüm bu etkenleri göz önünde bulundurduğumda Termoteknik markalı paketin benim için fiyat performans açısından daha faydalı olacağını düşünüyorum.
    Sizin bu konuda düşüncelerin ve markayla alaklı tecrtübeleriniz nelerdir?
    Teşekkürler.

Teşekkür ederim. Bir kullanayim ihtiyaca göre önerinizi not ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erenkuqo kullanıcısına yanıt
    ben tam tersini düşünüyorum il merkezinden destek alacaksanız, yerli üretim ve de piyasada yaygın olarak seçilen cihazlara yönelin.ilerde kombiniz bozulursa müşteri hizmetleri gece gündüz çalışan, pazar günleri il merkezinde nöbetçi servis bulunduran markalara yönelin termoteknik ingiltere üretimi bir cihaz gerçekten kaliteli ama ben izmir merkezde bile çevreme servisten dolayı gönül rahatlığıyla öneremiyorum
    eca,bosch/buderus,airfel gibi markalara yönelin listede bosch condens 2500 bence en uygunu,airfel de olabilir,viessmann'ın yedek parçaları pahalı. bence listeye eca'yı da ekleyin yarı yoğuşmalı eca kronos olabilir.eca'nın servis ağı güzel.
    toparlamak gerekirse yarı yoğuşmalı kombi alacaksanız: bosch condens 2000,eca kronos,airfel digifel condense olur
    elinizdeki listeye göre ise bosch condens 2500. airfel digifix yoğuşmalı kombi diye bir kombi yok ya premix tir ya da condense
    bence uzun vadeli düşünün kombiler bozulmaz bozulmaz ama bazen kış ortasında cumartesi akşamları bozulacağı tutar forumda çok denk geldim.bütçeniz varsa +3 yıl garanti bile yaptırabilirsiniz 6 yıl kafanız rahat olur

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

belki eca servisi parametre ayarı koymuştur kombiye. eca kendi oda termostatını satmak ister eskilerden bilirim bu yazdıklarım tahmini, kronos'a o.t bağlamadım yardımcı olmak isterdim, oda termostatı bölümünde hasanemii nickli arkadaş var ona sorabilirsin
    Teşekkürler üstadım. .. hasanemmiye soracam... sadece şu duruma bir yorum yaparsanız sevinirim... ot için ayrılan köprü çıkarılınca kombinin çalışması normal mi... aynı kombi için başka bir arkadaşta aynı durumu bildirmiş...

Anladım Hocam. Cevabınız için tekrar teşekkürler.
    İki model arasında araştırma yaptıktan sonra önerinizi dikkate alarak karar vereceğim. Sayenizde seçenekleri 2 ye düşürdüm ve şu an Bosch ve Termoteknik arasında düşüncedeyim. Sağolun.
  • arkadaşlar merhaba

yeni bir ev aldım ama kiraya verme durumunda kaldık,110 m2 kuzey cepheli petekler 5,5 -6 m2 .. bugun bir doğalgaz firması evi gördü ve yoğuşmalı kombi almanın gereksiz olduğunu söyledi, kafam karıştı. hermetik kombiler artık üretilmeyecekmiş eski teknoljoi olduğu için hermetik kombi almada isteksizim.. buderus gb12 almayı düşünüyorum ama kafam karışık ne tavsiye edersiniz?

teşekkürler....
  • mkirc kullanıcısına yanıt
    Termostatı servisiniz devreye alacaksa parametre ayarı mi yapacak yoksa klasik bağlayınca çalışacak mı bakarsanız bizim de termostat problemimize yardımci olursunuz.

• mkkabaoglu kullanıcısına yanıt
    Tamam Dikkat edeceğim.

• Hocam bosch codense 2500 aldm ins pişman olmam. Oda termostat olarak oneriniz ne olur, bide petekler için termostatik vana kullanmalimiyim.

• astrafe A kullanıcısına yanıt
    normal değil

• krcc kullanıcısına yanıt
    oda termostatı: bosch cr 10 veya cr 50

oda term takacağın oda hariç,kombiye yakın iyi ısınan peteklere + mutfağa danfoss termostatik vanalar öneririm

• firefoxx F kullanıcısına yanıt
    kiraya verilecekse konvansiyonel kombi almak mantıklı ama yarı yoğ kombi de alınabilir

bosch condens 2000 alabilirsiniz buderus gb12 ile aynı kombidir fiyatı biraz daha ucuzdur aradaki paraya da bosch cr10 modülasyonlu oda termostatı alırsınız

kombi daha stabil çalışır oda sıcaklığına göre modülasyon yapar

• quote:

Orijinalden alıntı: goxelgokcell

Merhaba arkadaşlar net 140 m2 3+1 1.kat güneydoğu cepheli bir apartmant dairesi için aşağıdaki peşin para teklifler alınmıştır. 2 kişi yaşıyoruz. Yer Aydın Merkez

Sizce en mantıklı seçim hangisi olurdu?
    başka önerisi olan?

• goxelgokcell G kullanıcısına yanıt
    bosch condens 2300i, warmhaus priwa

• Arkadaşlar bugün başvuru işlemlerini tamamladım. Bosch Condense 2500 Tam yoğuşmalı cihazda karar kıldık. Biraz pahalıya patladı ama umarım sıkıntısız ve sağlık bir şekilde kurulum, gaz açımı tamamlanır ve ağız tadıyla kullanırız.
    Ödeme listem ekte mevcuttur. Yer Gaziantep / İslahiye
    Sizlere bir sorum olacak sizce banyoya petek takılmasını istemekle hata mı yaptım ? Yetkili bana 150tl ye havlupan da satabileceklerini fakat havlupanların ısıtmada yetersiz kalacağını söylediği için petek takılması kararına vardı.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenkuqo -- 13 Kasım 2018; 18:13:58 >

• 
Sayfa: önceki 586587588589590
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.