Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (571. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam daha önce de sizin önerinizle kombi almıştım.

Şimdi ise bir yakınım için öneriniz gerekli. 3 katlı evin orta katı. Yaklaşık 90 metrekare 2+1 yalıtım yok, İl ısparta, ev sobalıydı, komple tesisat, kombi vs. yapılacak. Nelere dikkat etmeliyiz? Petek olarak ucuz markalardan uzak mı durmak lazım, kombi olarak ne önerirsiniz? Uygun fiyatlı olması da tercihimiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EPICA -- 2 Ekim 2018; 23:58:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nasıl değerlendirirsiniz fiyatı
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]
  • Arkadaşlar yeni bir eve çıkacağım yakın bir zamanda.Evdeki oda büyüklükleri ve odalarda petek boylarının ölçüsünü aldım. Yeterli olur mu diye düşünüyorum yardımcı olabilir misiniz ? ayrıca kombi değiştirmek için yeterli bütçem yok şu an için VAILLANT VUW TR 242/3-5 PLUS Hermetik Kombi bulunuyor evde kablosuz oda termostatı uyuyormu bu modele ?

İl: İzmir
    Cephe: Güney, Batı ve Kuzey (3 Cephe)

Salon : 30 m2
    Oturma Odası : 18 m2
    Mutfak : 11 m2
    Banyo : 6 m2
    Ebeveyn Odası: 15m2
    Çocuk Odası :11 m2
    Antre + Koridor : 18 m2

Petek Boyları ;

Peteklerin hepsi 60 cm yüksekliğinde.( oturma odası hariç)

Salon: 1.20 m + 1.20 m + 1 m
    Oturma Odası : 2.80 m (yükseklik 40 cm)
    Mutfak: Havlupan (yer sorunu dolayısıyla)
    Banyo : Havlupan
    Ebeveyn Odası : 1.60 m
    Çocuk Odası: 1.20 m
    Antre + Koridor : 1 m

Teşekkürler şimdiden.

• saimbal S kullanıcısına yanıt
    bence iyi sayılır biraz daha pazarlık isteyin derim.

Edirne de 90*1000 peteğe 500 liradan aşağı fiyat alamadım .
  • rgpp R kullanıcısına yanıt
    montaj doğru yapıldıysa baca çalışır
    fiyat fazla değil ama bence kombiyi değiştirin. yerli üretim cihaz tercih edin.marka/modeller ilk sayfada
  • meeb kullanıcısına yanıt
    10.600 ariston kombi ve 7 metre petek
    11,800 6,5 metre demirdöküm petek ve atromix kombi ile
    12,100 nitromix olursa
    ve attığım resimdeki fiyatları aldım gerisi hep bunların üzerindeydi
  • EPICA kullanıcısına yanıt
    tesisat sıva üstü yapılacaksa dizayn oksi plus veya benzeri folyolu pprc markası tercih edin.kombiden itibaren boru çapı 32mm olsun son birkaç odada boru çapı 25mm'e düşürüp bitirin arada tek peteklik branşman hattı varsa 20mm ile yapılabilir
    kombiyi balkona değil evin içine taktırın,kombinin altına plastik değil metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler taktırın,koridor ve hol gibi petek konmayan yerlere petek monte ettirin
    ev yalıtımsız olduğu için mutlaka oda termostatı taktıracağınız oda hariç (koridor,hol ve banyo hariç) odalara ve mutfağa kaliteli termostatik vanalar taktırın:danfoss ras-c yatay köşe
    oda termostatını ise alacağınız kombiye göre eğer destekliyorsa modülasyonlu,desteklemiyorsa on-off oda termostatı alın
    petek markası en iyisi demirdöküm plus'tır, daha ucuza baymak,eca,airfel alınabilir ama dd plus almaya gayret edin
    kombi ise bütçenize göre konvansiyonel,yarı yoğ veya tam yoğ marka modeller ilk sayfada var

dd atromix olur bu kombiyi alın, baymak duo tec,airfel digifel premix,eca scot,bosch condens 2500 bu kombilerde olabilir
  • ReoxTR kullanıcısına yanıt
    petek boyları gayet güzel, kablosuz oda termostatı olur ayrıca havlupanlar ve koridordaki petek hariç kalan peteklere termostatik vanalar alabilirsiniz
    eca yatay eksenli termostatik vana,danfoss ras-c yatay köşe termostatik vana öneririm
    Piyasa bu haldeyken iyi sayılır bence.Ben salona dediğim gibi 90*1000 cm peteğin ikisine 1030 tl fiyat aldım .

Nacizane tavsiyem banyoya tek havlupan yerine petek tercih edin. Havlupanın ısıl değeri düşük olduğu gibi tesisata sıcak su salıyor tüketimi arttrıyor boşu boşuna .En kötü Havlupana paralel petek ekletin.
  • Esnek tesisat diye adlandırılan tesisat eli gaz hattı çekildi. Kablolu Oda termostatı alacağım ve koridora montajını yapacağım kombiden zaten koridora kadar gaz hattı geliyor termostatın kablosunu bu gaz hattınının üstünden bitişik olarak alsam sıkıntı olur mu? zaten gaz hattı plastik koruyucularla kaplı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilcc -- 3 Ekim 2018; 13:5:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

petek boyları gayet güzel, kablosuz oda termostatı olur ayrıca havlupanlar ve koridordaki petek hariç kalan peteklere termostatik vanalar alabilirsiniz
    eca yatay eksenli termostatik vana,danfoss ras-c yatay köşe termostatik vana öneririm
    Hocam çok teşekkür ederim cevabınız için içim rahatladı Vana konusu aklımdaydı ama ben sormadan siz cevaplamışsınız dikkate alacağım. Son olarak bahsi geçen kombi on/off termostat destekliyordu heraldede modülasyonlu termostat destekliyor mudur ? Çok teşekkür ederim

• Merhabalar ..

İstanbul pendikte kiracı olarak oturduğum ev ters dublex.

Alt kat 3 oda+banyo

Üst kat mutfak+salon+banyo

Kombi DD Nitron

Dış cephe izalasyonlu,giriş hol ve alt kat koridorda petek yok.

Nasıl bir uygulama ile konfor sıcaklığı yakalarım ve sarfiyatı düşürürüm?

• Herkere iyi günler, yeni geçeceğim evim için kombi + petek ve vana tavsiyesi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Antalya'da ikamet ediyorum ve daire Güney-Batı cephe,

Dairenin basit krokisini m2'lerini ve radyatör yerlerini çizmeye çalıştım

Duvarlar 20 yada 25cm iso tuğla denilen tuğla ile örüldü

Daire dublex ve üst katta Ytong çatı + onduline membran var

İlk başta evde Broadlink Rm-Pro cihazı var klimayı bununla kontrol ediyordum yeni evde Kombi'yi de bununla kontrol edeyim diyorum ama benim için bi + sı - si olurmu?
    Vanalar vs. buna göremi alınmaı?

Şimdi ben bu eve Yoğuşmalı kombimi alayım yoksa yarı yoğuşmalı kombi mi alayım.
    Evde takribi 6-7 sene otururuz sonrasında Allah izin verirse başka yere geçeriz diye planım var.
    Bütün gün açık kalır muhtemelen kızım daha 10 aylık ve annemler bizim evde bakarlar doğalgaz olunca evde.

Ev Batı cephe ve Antalya'da aşırı soğuklar olmaz bunu göz önüne alarak ne önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaRLooT -- 3 Ekim 2018; 15:23:10 >

• ReoxTR kullanıcısına yanıt
    vaillant vrt 350 modülasyonlu oda termostatı (kablolu)
    vaillant vrt 350 rf modülasyonlu oda termostatı (kablosuz)
    destekliyor
  • halilcc kullanıcısına yanıt
    sıkıntı olmaz yapabilirsin
  • redbullife kullanıcısına yanıt
    dubleks evde kombinin olduğu katta termostatik vanalar kullanmak faydalıdır
    alt kattaki petekler iyi ve önce ısındığı için bu petekler kısılır
    alt katta fazla sıcaklığın önüne geçilir
    alt katta petekler kısıldığı için kapalı devre tesisat suyu üst kata kanalize olur böylece odalar ve katlar arasında sıcaklık daha homojen dağılır kombinin olmadığı alt katta uygun bir odaya isteğe bağlı olarak kablolu veya kablosuz oda termostatı monte edilebilir
    sizin evde üst katta mutfak ve salona (kombi üst kattaysa) termostatik vanalar bağlanabilir
    alt kattaki odaların birine de oda termostatı
  • Dış yalıtımı olan, yaşam alanları doğu ve güney tarafında 1,2 ve 3. kat daireler için oda termostatı ile termostatik vana tavsiye edilir mi? Yoksa termostat olduğu için termostatik vana gereksiz olup klasik vana takılması da aynı işi görür mü?

1. kat sıva üstü tesisat diğer katlar mobil sistem yapıldı iş kombinin bağlatılmasına ve radyatör tesisatına kaldı. Radyatörler DD plus olacak, kombiler bosch condense 2500w veya 2300i modellerinden birisi düşünülüyor. Kombi mecburen balkonlarda olacak ama balkonlar kapatılacak. Kombi bağlantı setlerinin metal ve tam geçişli olması için dikkat ediyorum fakat tesisatı yapacak firma artık kolay bulunmadığını ama yine de arayacağını söyledi. İnternette bulabildiğim yerler oldu fakat kalite farkı oluyor mu bunlarda da emin değilim.
  • Merhabalar öncelikle herkese iyi günler dilerim. Bulunduğumuz siteye doğalgaz daha yeni geldiği için dönüşümlere başladık. Oda termostatı ve termostatik vana yerleştirmesi hakkında yardımınızı rica ediyorum.

Ev Ankara’da, üst kat. Çatı ve bina yalıtımı mevcut. Ahşap pencereli ve batı cephesinde. Odaların metrekareleri ve petek boyları aşağıda yazdığım gibi. Öncelikle kuracağımız sistem için petek boyları yeterli gelir mi, ekleme yapmalı mıyız?

Salon: 26m - 140+80cm (batı)
    Mutfak: 13m - 120cm (batı)
    Oturma odası: 15m - 140cm (en sıcak alan)(kuzey)
    Oda 1: 13m - 120cm
    Oda 2: 15m - 140cm
    Hol: 13m - 60cm

Kuracağımız sistemle ilgili olarak da birkaç haftadır siteyi takip ediyorum ve tavsiyelere göre Buderus gb062 kombi bağlattık ancak içerisi pek müsait olmadığı için balkonda. Yine sizin ve disintegration hocamın tavsiyeleri üzerine Buderus’un modülasyonlu rc200rf oda termostatını ve Danfoss’un gaz sensörlü termostatik vanalarından almayı düşünüyoruz. Size ek olarak danışmak istediğim konuysa şu: Oturma odasının en sıcak alan(yaklaşık 3-4 derece daha yüksek) olmasını istiyoruz ancak kardeşim o odada 1.5 metre yükseklikte o termostatı barındırmayacağı için 220cm yüksekliğe taksak olur mu (tavan yüksekliği 275cm) veya nasıl bir sistem önerirsiniz? Diğer yerlerde 1.5 metreye takabiliriz.

Bir de havlupana termostatik vana takılmadığı takdirde banyodan kaynaklı aşırı bir ısı kaybımız olur mu?

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wrds -- 3 Ekim 2018; 16:51:46 >

• 
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.